kategoria: Programy
[#121] Re: GoADF!

@Norbert, post #119

bez sensu na tej kategorii sprzętu.
[#122] Re: GoADF!

@vojo, post #118

Genialnie OKOKOK
Lecę zarejestrować swój kluczyk, albo dwa kluczyki ok, racja

Edit:
2 kluczyki opłacone

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2020 22:26:12 przez BULI
[#123] Re: GoADF!

@Tom Rain, post #121

Przynajmniej będzie wiadomo że operacja jest w toku
[#124] Re: GoADF!

@vojo, post #118

Uściślając mój wczorajszy post, ponieważ dostałem kilka maili od zarejestrowanych użytkowników o brak otrzymania nowej wersji - to przedpremierowa zapowiedź. Zostało jeszcze trochę testów i kosmetyki, wysyłka do zarejestrowanych użytkowników będzie za kilka dni.
[#125] Re: GoADF!

@vojo, post #124

aha super
[#126] Re: GoADF!

@vojo, post #124

Ja też nic nie dostałem :( .

Pozdrawiam,,

Azz
[#127] Re: GoADF! 2.2 build 3365 wydane

@Azzorek, post #126

Oficjalnie ogłaszam że wersja 2.2 build 3365 została wydana i przed paroma minutami została rozesłana do wszystkich zarejestrowanych użytkowników.

Więc jeśli ktoś nie dostał maila dzisiaj po 23 - prośba o info :) (Po sprawdzeniu folderu ze spamem ;) )

Tradycyjnie, nowa wersja jest dostępna dla wszystkich zarejestrowanych użytkowników, do pobrania ze strony bitplan.pl/goadf będzie dostępna za jakiś czas.

Dla przypomnienia - co w nowej wersji:

1) Integracja z biblioteką xvs.library - dzieki czemu GoADF! potrafi ostrzec przed użyciem ADFów zainfekowanych wirusami. Obsługiwane są funkcje weryfikacji bootblocka i wszystkich sektorów obrazu.
Za zgodą autora xvs jest załączone do archiwum, niestety trzeba sobie biblioteke przegrać do LIBS: ręcznie (ktoś jeszcze jej tam nie ma??).
Wygląda to tak:

Wykrycie wirusa przy ładowaniu ADFa:


Moduł skanowania całego dysku:



Kolejną dużą zmianą jest konwersja plików ADF/ADZ/DMS do HFE, dla wszystkich posiadaczy HxC Floppy Emulator.

A wygląda to tak:


Do tego sporo małych ulepszeń o które prosili użytkownicy, optymalizacji (wszystko powinno działać nieco szybciej) i poprawionych błędów :)

Mała roadmapa na to co dalej:
wersja kolejna - dodanie obsługi alternatywnych device-ów, co pozwoli na działanie opcji montowania na procesorach 68000
wersja kolejna - dodanie lokalizacji za pomocą locale.library
wersja kolejna - ponieważ GoADF się rozrasta, może w końcu doczeka się jakiegoś skryptu Installera z prawdziwego zdarzenia :)


I na koniec mała prywata - dziękuję wszystkim zarejestrowanym użytkownikom, dzięki Wam jest ciągle motywacja do doskonalenia programu (chociaż nie zawsze udaje mi się rozwiązać Wasze problemy, zwłaszcza na bardziej egzotycznych konfigach... ) :)

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2020 23:50:53 przez vojo
[#128] Re: GoADF! 2.2 build 3365 wydane

@vojo, post #127

Jest jakiś Paypal coby można przelać na piwo?
[#129] Re: GoADF! 2.2 build 3365 wydane

@_arti, post #128


Jest jakiś Paypal coby można przelać na piwo?


Jak przy rejestracji - kdonat [malpa] gmail.com :)
[#130] Re: GoADF! 2.2 build 3365 wydane

@vojo, post #129

Hej, chciałbym tylko zauważyć że jestem zarejestrowanym użytkownikiem jako laureat konkursu na ikonki do programu, jednak nowej wersji nie otrzymałem.

Program świetnie się rozwija i dodajesz super ficzery, gratuluję konsekwencji w pracy!
[#131] Re: GoADF! 2.2 build 3365 wydane

@vojo, post #129

Poszło na pizzę OK
[#132] Re: GoADF! 2.2 build 3365 wydane

@_arti, post #131

Poszło na pizzę


Dzieki!

Zjem u Quada, i popiję BARABĄ :)
[#133] Re: GoADF! 2.2 build 3365 wydane

@Hexmage960, post #130

jestem zarejestrowanym użytkownikiem jako laureat konkursu na ikonki do programu

Słuszna uwaga, Ty i Don Rafito zostaliście dopisani do listy dystrybucyjnej, maile wysłane.
[#134] Re: GoADF! 2.2 build 3365 wydane

@vojo, post #133

Serdeczne dzięki, mail z nową wersją GoADF dotarł!
[#135] Re: GoADF! 2.2 build 3365 wydane

@vojo, post #127

A ja zarejestrowałem się przed chwilą szeroki uśmiech Też mogę prosić o maila z programem ?
[#136] Re: GoADF! 2.2 build 3365 wydane

@Vader_CH, post #135

A ja zarejestrowałem się przed chwilą szeroki uśmiech Też mogę prosić o maila z programem ?


Poszło, dzięki!
[#137] Re: GoADF! 2.2 build 3365 wydane

@vojo, post #136

jeżeli było coś wysyłane to nic nie dotarło :(
[#138] Re: GoADF! 2.2 build 3365 wydane

@vojo, post #127

Gdy już wydaje się, że program jest kompletny, wychodzi nowa wersja z takimi funkcjami .

Patrzę na roadmapę, a tu w przygotowaniu
wersja kolejna - dodanie obsługi alternatywnych device-ów, co pozwoli na działanie opcji montowania na procesorach 68000
kolejna perełka szeroki uśmiech.

Życzę wytrwałości w rozwijaniu programu!
[#139] Re: GoADF! 2.2 build 3365 wydane

@vojo, post #136

Pytanie mam, bo właściwie dziś po raz pierwszy odpaliłem program - tj. tę wersję otrzymaną na mejla - i jest ona "unregistered". Tak powinno być?
[#140] Re: GoADF! 2.2 build 3365 wydane

@_arti, post #139

Po zarejestrowaniu otrzymałeś na maila klucz, który trzeba wrzucić do katalogu GoADF.
Klucz zmieni wersję niezarejestrowaną w pełną.
Jak nie znajdziesz maila, daj znać to poszukam u siebie.
[#141] Re: GoADF! 2.2 build 3365 wydane

@vojo, post #140

to i z mojej strony co nieco ;p PM wysłane
[#142] Re: GoADF! 2.2 build 3365 wydane

@vojo, post #127

Wersja 2.2 GoADF! jest już do pobrania dla wszystkich na stronie programu:

http://bitplan.pl/goadf/index_pl.html

Instalacja:
Rozpakować archiwum, katalog GoADF przegrać w dowolne miejsce na twardym dysku.
W razie potrzeby skopiować biblioteki reqtools.library i xvs.library do LIBS: (są w katalogu goadf/libs ).
[#143] Re: GoADF! 2.2 build 3365 wydane

@vojo, post #142

Super ja mam wersje zarejestrowaną.
Chwiałbym się doczekać wersji BOX PL.
Z naklejkami takim wypukłymi jak są w amiga os 3.9
GoADF! Aby było wiadomo że na tej Amidze jest używany ten program

Składam właśnie a 3000t z co najmniej z 5 stacjami dyskietek dla GoADF!

ogień piekielny
[#144] Re: GoADF!

@vojo, post #1

Ładnie zrobiony soft, widać dbałość o szczegóły.. można wiedzieć w czym kodujesz?

a nie lepiej zrobić opcję żeby można było dowolny adf mountować a nie tylko 4 są możliwe.. osobiście używam ImageMount i tam montuje tyle ile potrzebuje np. do instalacji.. swoja drogą adfy i whdload to chyba najlepsza rzecz jaka spotkała Amigi..
[#145] Re: GoADF! 2.2 build 3365 wydane

@Dorian3d, post #143

Nawet nie wiedziałem że tyle uciągnie kontroler :(
To ile masz tych 3000 w końcu?
[#146] Re: GoADF!

@mateusz_s, post #144

swoja drogą adfy i whdload to chyba najlepsza rzecz jaka spotkała Amigi..


Szczerze się z tym nie zgadzam
[#147] Re: GoADF!

@mateusz_s, post #144

Goadf jest napisane w AmigaE.

Co do ilości wirtualnych napędów, na GUI (ale w Hires) jest miejsce na kolejne napędy, będzie można sobie włączyć dodatkowe 4, od AD4 do AD7 (jako konfigurowalna opcja). 8 wirtualnych napędów to już będzie chyba wystarczająca ilość dla wszystkich, mam nadzieję.

BTW - GoADF zadebiutował dzisiaj na Aminecie:
http://aminet.net/package/disk/misc/GoADF
[#148] Re: GoADF! 2.2 build 3365 wydane

@Ralpheeck, post #145

2 x 3000
3 x 4000
[#149] Re: GoADF!

@vojo, post #147

wirtualnych napędów to już będzie chyba wystarczająca ilość dla wszystkich, mam nadzieję.

BTW - GoADF zadebiutował dzisiaj na Aminecie:
http://aminet.net/package/disk/misc/GoADF


OK
[#150] Re: GoADF!

@vojo, post #147

W sumie to te dodatkowe napędy (AD4 do AD7) to się okazało 15 minut roboty (warto było poświecić wcześniej czas na zaprojektowanie wewnętrznego API :) ), jeśli ktoś bardzo potrzebuje to mogę mu wysłać betę na maila.

Beta, bo nie ma jeszcze konfiguracji włącz/wyłącz te dodatkowe 4.

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem