kategoria: Programy
[#241] Re: GoADF!

@Drakon, post #240


- czy GoADF skanuje pod kątem plików jedynie wskazany katalog bez podkatalogów?

Skanowany jest tylko wskazany katalog bez podkatalogów.
Może dodam jako opcję do włączenia, ale boję się że wczytywanie dużych katalogów na słabszych konfigach może trwac w nieskończoność. A wczytanie katalogu Toseca nawet na 060 pewnie twaloby godzinami.


czy jest możliwość wyłączenia wyskakujących okienek

Tak, w oknie Konfiguracja / Napędy wirtualne (pisze z pamięci więc może inaczej ciut się nazywa) jest odpowiedni checkbox. Przy czym w wersji 3.0 był mały bug w tej opcji, więc jeśli masz akurat 3.0 to polecam update do najnowszej 3.1.2.

Ostatnia aktualizacja: 24.12.2020 09:41:55 przez vojo
[#242] Re: GoADF!

@vojo, post #241

Autor kanału YouTube "Retro według Miksola" opublikował film o GoADF.
W prawie godzinnym (!) materiale recenzuje i omawia funkcje programu pokazując działanie GoADF w praktyce.
A wszystko jak to u Miksola rzeczowo i fajnie zmontowane, że swojej strony polecam zobaczyć :)

https://youtu.be/a5XIFe8a2fU

[#243] Re: GoADF!

@vojo, post #242

Super,
fajnie, porządnie, nowocześnie, zrobiony soft

Może teraz jakiś nowy file menadżer ogarniesz :) ?



Ostatnia aktualizacja: 14.01.2021 00:15:17 przez mateusz_s
[#244] Re: GoADF!

@mateusz_s, post #243

Może teraz jakiś nowy file menadżer ogarniesz?


Nie wyobrażam sobie żeby można było stworzyć coś lepszego niz DOpus, także chyba nie :)

Generalnie uważam, że o ile w temacie gier można sobie klepać jedną platformówkę za drugą, to w temacie oprogramowania użytkowego takie coś nie ma sensu. Trudno jest zrobić program użytkowy, który będzie lepszy w danej kategorii niż już istniejące oprogramowanie z epoki. A nikt nie będzie używał nowego softu tylko dlatego że jest nowy, mając lepsze rozwiązanie w zasadzie za free.

Dlatego pewnie nie powstanie już dla klasyka nic nowego na miarę DOpusa, TurboCalca, Protrackera, DPainta, Maxonów itd, bo są to programy napisane w warunkach komercyjnych, z zupełnie inną skalą rynku odbiorców. Jedyna możliwość dla "dużego" softu dla 68k to jakieś patchowanie starych programów (jak Personal Paint czy IBrowse), ewentualnie jakieś porty z oprogramowania dla którego uwalniane są źródła (ale to tez coraz bardziej wątpliwe).

Osobiście mam dużo pomysłów, ale zanim zaczynam coś robić to robię rozpoznanie i przeważnie okazuje się, że już jest coś podobnego i na takim poziomie że przebicie tego wymagałoby pracy w zasadzie na pełny etat, co niestety jest nierealne.

Tak więc managera plikowego nie zrobię, ale myślę ze coś innowacyjnego da się jeszcze zrobić :)
[#245] Re: GoADF!

@vojo, post #244

Ja bym takiego linuxowego nnn chętnie pod AmigaOS używał.
[#246] Re: GoADF!

@vojo, post #242

OK
[#247] Re: GoADF!

@ppill, post #245

nnn byś sobie poużywał pod Amigą, powiadasz?

Nie ma co, Ty i Google zrobiliście mi dzisiaj dzień, choć to nie listopad

rotfl

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2021 11:00:46 przez vojo
[#248] Re: GoADF!

@vojo, post #244

Pełna zgoda ok, racja
[#249] Re: GoADF!

@vojo, post #244

No sam nie wiem. Np powstał taki DockBot, który jest zamiennikiem ToolsManagera. Każdy używa to co lubi. Sam w latach 90 nie używałem za mocno DOpusa, za to FileMastera używałem namiętnie. Tak samo taki PPanit ma funkcje, których nie ma DPaint (mogę się mylić, bo opieram się na wiedzy z lat 90 gdzie używałem obu tych programów). Nie zrozum mnie źle. Jakiś nowy filemanager to może zbyt poważne przedsięwzięcie, ale każdy nowy użytek cieszy w Amigowym światku.

Starsi użytkownicy Amigi pewnie nigdy nie używali niczego do ADFów (sam korzystałem z DMS). Dziś czasy się trochu zmieniły i ADFy są powszechniejsze w Internecie niż takie DMSy, które chyba tylko można spotkać na starych składankach CD.
[#250] Re: GoADF!

@vojo, post #244

żeby można było stworzyć coś lepszego


Ale wcale nie musi być lepszy o starego wystarczy popatrzeć na poczynania Apple Czy nowy macbook Air jest lepszy od starego:)

Po za tym to wcale nie musi być jakiś kombajn, wystarczy coś prostego na wzór MC z możliwością stawiania szybkiego FTP, wymianą danych za pomocą Gotka lub nawet dogadać się z producentem Wichrów z Lan-en. I dorzucać jakiś soft do wymiany danych z nowymi kartamiok, racjaok, racja

Przecież do ADF też nie brakowało softu, a GoADF dorobił się nawet wersji crakerskiej:
[#251] Re: GoADF!

@vojo, post #244

W GoAdf podoba mi się to że dodałeś i doszlifowałeś go do perfekcji.
Gdybyś jeszcze zrobił jakąś grę lub program edukacyjny...
[#252] Re: GoADF!

@Ralpheeck, post #251

Albo dobry kurs AmigaE ok, racja
[#253] Re: GoADF!

@vojo, post #244

Ja również wykupiłem licencję. Świetny program. Wszystko zawarte w jednym programie. Świetna robota.
[#254] Re: GoADF!

@assassinjr80, post #253

W GoAdf podoba mi się to że dodałeś i doszlifowałeś go do perfekcji.

Dzięki, ale do perfekcji jeszcze dużo brakuje :)

Gdybyś jeszcze zrobił jakąś grę lub program edukacyjny...

Po wydaniu GoADF 4.0 chciałbym zrealizować kolejny amigowy projekt, więc może za jakiś czas się uda czymś pochwalić

Albo dobry kurs AmigaE

O, na to to się w ogóle nie czuję na siłach, poza tym kursów chyba nie brakuje, ja polecam kurs Rafała Wiosny z Magazynu Amiga, bardzo fajnie napisane.
Poza tym chcę poświęcić trochę więcej czasu na BlitzBasica :)

Ja również wykupiłem licencję.

Dzięki, klucz wysłany!
[#255] Re: GoADF!

@vojo, post #244

Mi brakuje takiego porządnego klona Midnight Commandera na Ami faworyzujący używanie klawiatury, NTP Commander jest niedoszlifowany, ale częściej uruchamiam go, niż Opusa.
[#256] Re: GoADF!

@WyciorX, post #255

Mi też OK
[#257] Re: GoADF!

@Dorian3d, post #256

A próbowaliście MCAmiga?
[#258] Re: GoADF!

@vojo, post #257

Tak szkoda, że autor nie zachował takich klawisz funkcyjnych jak w Norton Commader.

i dlatego jest lipa

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2021 12:01:41 przez Dorian3d
[#259] Re: GoADF!

@Dorian3d, post #258

Te klawisze funkcyjne tam są i działają, nawet jeśli się nie wyświetlają. Pod F1 masz pomoc, CTRL + F włącza widoczność tych klawiszy, ale musisz odświeżyć ekran wchodząc np. do pomocy i wychodząc, bo wszystko znika. Musisz też stworzyć w ENVARC: plik o nazwie FPC_VIDEO_BUILTINFONT, a w środku umieścić vga8, bo czcionka w rozdzielczości PAL będzie za duża. Ten program ma duże wymagania trochę (4MB), generalnie działa, ale kierowany jest raczej pod mocniejsze Amigi, nie ma jeszcze własnego edytora tekstu i na moim ClassicWB w 8 kolorach nazwy plików przybierają kolor tła (przy 4 kolorach są widoczne), więc ich nie widać na liście. Autor widocznie poszedł w stronę okienek zamiast własnego ekranu jak ma to miejsce w NTP, który uruchomisz na Amidze z 1MB Chip i ma własny zestaw kolorów.

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2021 14:45:58 przez WyciorX
[#260] Re: GoADF!

@Dorian3d, post #258

Jest też Tooltype SHOWMENU, trzeba usunąć nawiasy. Co ciekawe, ten program jest napisany chyba w Pascalu (pliki .pas), ciekawe, czy to ma związek z tak wielkim zapotrzebowaniem na pamięć.
[#261] Re: GoADF!

@WyciorX, post #259

to jak się zmienia dyski ?
w norton commader
<Alt+F1> dla zmiany dysku w lewym panelu

<Alt+F2> dla zmiany dysku w prawym panelu




Ostatnia aktualizacja: 17.01.2021 16:22:28 przez Dorian3d
[#262] Re: GoADF!

@Dorian3d, post #261

Tak samo, tylko zamiast monitu na środku, pojawia się ich lista w panelu razem z różnymi assignami.

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2021 16:29:57 przez WyciorX
[#263] Re: GoADF!

@WyciorX, post #262

działa całkowicie inaczej


Ostatnia aktualizacja: 17.01.2021 16:31:57 przez Dorian3d
[#264] Re: GoADF!

@Dorian3d, post #263

[#265] Re: GoADF!

@vojo, post #244

Moim zdaniem, dobry teraz był program do montowania obrazów CD/DVD. Co prawda jest kilka rozwiązań, choćby instalacja odpowiednich mountlist czy program VirtualCD, ale choćby ten drugi obsługuje tylko pliki ISO. A fajnie by było mieć odpowiednik GoADF, tylko dla płyt i który obsługiwał by różne formaty plików obrazów płyt. Z chęcią bym zanabył taką aplikację. GoISO, albo GoIMAGE, albo coś w ten deseń.
[#266] Re: GoADF!

@don_rafito, post #265

Fajnie się sprawdza tutaj DiskImageGUI (w przypadku plików ISO).
[#267] Re: GoADF!

@vojo, post #242

Voyo - dzięki za rekomendację kanału i filmu
Miksol = miki1406 = Ja ok, racja szeroki uśmiech
[#268] Re: GoADF!

@Dorian3d, post #263

Pojawia się lista wolumenów, czyli tak jak nazwałeś te dyski, program podstawia ich nazwy w miejsce DFx:, DHx:. Tak samo można wchodzić przecież na swoje dyski z CLI, jeśli DH0: ma nazwę WB, to wejdziesz na niego wpisująć WB: zamiast DH0:

Napisz do autora, że by dał możliwość wyświetlania nazw logicznych dysków, zamiast ich wolumenów.
[#269] Re: GoADF!

@vojo, post #1

Ogólnie szacun, potrzeba wiecej takich "nowoczesnych" apek
Chętnie bym kupił, nawet dla samej zasady, przy czym uzywam jakieś lekkiego
Programu ktory montuje mi dowolną ilość adf , ISO itp. U Ciebie zauważyłem
Ze jest tylko 4 miejsca do mountowania. Ale moze sie skusze
Dla samej zasady zeby wspierać :)
Osobiście brakuje mi graficznych nakładek na pakery/depakery/archiwizacje
Pewnie są jakieś, moze ogarnąłbyś jakieś fajne GUI,
Programy sa juz gotowe, ktore musiałyby być w c:
Np. Lha, lzx, zip, rar, tar, gz moze tez podgląd adf czy iso
[#270] Re: GoADF!

@mateusz_s, post #269

U Ciebie zauważyłem Ze jest tylko 4 miejsca do mountowania.


Urządzeń wirtualnych jest 8.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem