kategoria: Programy
[#271] Re: GoADF!

@mateusz_s, post #269

Osobiście brakuje mi graficznych nakładek na pakery/depakery/archiwizacje
Pewnie są jakieś, moze ogarnąłbyś jakieś fajne GUI,
Programy sa juz gotowe, ktore musiałyby być w c:
Np. Lha, lzx, zip, rar, tar, gz moze tez podgląd adf czy iso

A co jest nie tak np z Voodoo-X ?
[#272] Re: GoADF!

@MariuszK, post #271

A u mnie wyskakuje taki komunikat i nie wiem co z tym zrobić:

Could not open diskfont.library 37+


Uruchamiam na WinUAE.
[#273] Re: GoADF!

@Robos, post #272

Could not open diskfont.library 37+


Hmmm... A masz w LIBS: plik diskfont.library? To element systemu, powinien być.
Zakładam że OS masz w wersji przynajmniej 37 (OS 2.04+), bo to jest sprawdzane przed próbą otwarcia tej biblioteki, wiec jedyne co mi przychodzi do głowy to brak biblioteki na dysku.

Co pokazuje polecenie:
version diskfont.library
?
[#274] Re: GoADF!

@vojo, post #273

Rzeczywiście mam jakąś starszą wersję na swoim dysku CF zainstalowaną - pokazuje 34.
Po podmiance na nowszą bibliotekę działa. Trzeba będzie się przesiąść na nowszy system.
Dzięki, program mi się podoba, będzie można ponaprawiać dyskietki z boxów które mi nie działały. Paypal leci OK
[#275] Re: GoADF!

@vojo, post #1

Taka prawda. Nie bójmy się o tym mówić!
2
[#276] Re: GoADF!

@Ralpheeck, post #275

Smiech
[#277] Re: GoADF!

@Ralpheeck, post #275

WZION
[#278] Re: GoADF!

@Tomski, post #277

Vojo jak tam prace nad 4.0 planujesz jakąś betę??
[#279] Re: GoADF!

@BlackTiger, post #278

Ja się zastanawiam, jak to będzie z AmigaOS 3.2, który też ma mieć obsługę montowania ADFów (aczkolwiek chyba dużo biedniejszą, niż GoADF). Czy planowana jest tu jakaś głębsza integracja?
[#280] Re: GoADF!

@Cedrat, post #279

Przyznaję ze z releasem GoADF 4.0 się wstrzymałem, żeby zobaczyć co będzie w OS3.2 (przecieki, że będzie support dla adf miałem już w zeszłym roku, już wtedy 3.2 miał wyjść "za chwilę").

Generalnie z tego co widzę, to używanie zwykłych plików ADF będzie wygodniejsza z poziomu OS, zwykły dwuklik na ikonie zamontuje ADFa do wirtualnego napędu, a to w sumie najistotniejsza funkcja i w sumie dobrze ze OS zaczął to wspierać.

Całej reszty zawartej w GoADF narzędzie wbudowane w OS chyba nie ma, no ale to zobaczę jak dostanę zakupiony system.

Tak czy inaczej wersja 4.0 GoADF z portem ARexxa na pewno będzie, a czy będzie sens rozwijać program dalej w obliczu wprowadzenia obsługi ADF do systemu to się zobaczy, jeśli OS będzie robił to lepiej to uważam że nie ma sensu wyważać otwartych drzwi. Premiera OS 3.2 to może być dobry moment żeby zacząć coś nowego :) A co do integracji GoADF z devicem z OS 3.2 się nie wypowiadam, bo nie widziałem jeszcze.

Ja mam satysfakcję, że udało się stworzyć program, który został zauważony i doceniony, i mam nadzieję, że to jego sukces zainspirował zespół dev OS 3.2 do zrobienia obsługi ADF w systemie;)
[#281] Re: GoADF!

@vojo, post #280

Nie sądzę, żeby w OS 3.2 była obsługa plików DMS, integracja z xvs.library, raczej nigdy nie dodadzą tam wsparcia dla GOTEK’a, itd.

Ale zdecydowanie fajnie byłoby mieć obsługę systemowego device’a w Twojej aplikacji.
[#282] Re: GoADF!

@Cedrat, post #281

Tak samo na pewno nie będzie obsługi .HFE
No i nie wszyscy przechodzą na system 3.2, jak np ja zostaję przy 3.9 ok, racja
[#283] Re: GoADF!

@vojo, post #280

No ale trzeba wziąć jeszcze pod uwagę, że nie każdy będzie pchał się w 3.2.
[#284] Re: GoADF!

@Jield, post #283

No właśnie będzie malutki odsetek ludzi którzy zakupie AmigaOS 3.2 bo to nie kosztuje 5pln. Ani też niema sensu na każdej Amidze instalować nowego systemu, prawdopodobnie tylko "flagowe" Amigi każdego fana będą zaopatrzone w ten system. Jest sens rozwijać Twój program.
[#285] Re: GoADF!

@Stoopi, post #284

Tak, jest sens bo GoADF! jest bardziej rozbudowany oraz stworzony pod użytkowników - ma więcej możliwości niż obsługa *.adf bedzie w AmigaOS 3.2... myślę, ż nawet fanatycy Hyperiona będą używać GoADF! pod AmigaOS 3.2.
[#286] Re: GoADF!

@vojo, post #280

Wojo rób swoje i nie patrz na innych. Używam twojego GoADF i na A500+ i A1200 z mojej stopki i działa wyśmienicie. Jeśli brakuje ci pomysłów na nowe projekty to od siebie dodam, że marzy mi się taki program do wymiany plików między Amigami i Amigą z PC . Wiem że sporo tego jest, ale mnie akurat zależy na połączeniu bezpośrednim kablem równoległym, a sam programik mógłby działać na podobnej zasadzie jak menadżer plików NTP Commander którego od lat używam na moich Amigach z HD. NTP obsługuje urządzenia Amiga DOS, widzi moje napędy ZIP i JAZ podłączone na SCSI do A500+, więc mógłby widzieć jakiś PARnet, po kliknięciu którego pokazywałaby się zawartość plików drugiej Amigi. A może chciałbyś ulepszyć tego NTP? Z tego co wiem autor (chyba Chorwat z pochodzenia) nie interesuje się tym programem.

NTP.ADF

i źródło:

NTP_SRC

Pozdrawiam,

Azz
[#287] Re: GoADF!

@Ralpheeck, post #275

Tylko pytanie czy to nie były miliony bolivarów wenezuelskich . Ale tak szczerze - jeśli jesteście w stanie "wyżyć" z retro/współczesnej Amigi, Atari, itp. to podziwia się to.
[#288] Re: GoADF!

@Azzorek, post #286

Pomysłów nie brakuje, tylko czasu :) A co do NTP, to zdecydowanie nie, żadnych projektów po kimś. I nawet nie chodzi o to że ktoś źle zrobił, po prostu wystarczy mi jak się zastanawiam co JA chciałem w danym miejscu kodu osiągnąć ;)
[#289] Re: GoADF!

@pgru2, post #287

jeśli jesteście w stanie "wyżyć" z retro/współczesnej Amigi, Atari, itp. to podziwia się to


No to ciekawy temat, pewnie jest jakaś grupa ludzi która się potrafi z retro utrzymać, ale w większości pewnie dotyczy to producentów hardware. Jeśli chodzi o GoADF, to w ciągu dwóch lat przyniosło mniej niż dwa miesiące pracy w korpo (a dla niektórych pewnie mniej niż jeden miesiąc ), co jak na hobbystyczne zajęcie po godzinach uważam za duży sukces, który pozwala w pełni realizować mniej wyszukane amigowe zachcianki (A3000 z CS nadal się śni po nocach, i niestety pewnie tak już zostanie).
[#290] Re: GoADF!

@vojo, post #289

Co myślisz o tym by zapis pliku .ADF na fizyczna dyskietkę przebiegał podobnie jak formatowanie czy nagrywanie pod X-Copy? Mam na myśli ponowienie zapisu za pomocą wciśniecia klawisza "R" kiedy wystąpi błąd.
[#291] Re: GoADF!

@Stoopi, post #290

ponowienie zapisu za pomocą wciśniecia klawisza "R" kiedy wystąpi błąd


A w jakich sytuacjach mogłoby to być pomocne? Zapis jest realizowany za pomocą systemowego trackdisk.device, jak się coś wysypie (najczęsciej uszkodznei fizyczne dyskietki) to raczej samo sie nie naprawi i błąd wystąpi ponownie.
[#292] Re: GoADF!

@vojo, post #291

Pomału zbliża się nowy release - wszystkie zaplanowane funkcjonalności z portem ARexxa na czele są gotowe (jeszcze pracuję nad kilkoma rozkazami ARexxa), pomału testuję.

Poniżej filmowa zapowiedź, ARexx + GoADF w działaniu.



Skrypt na filmie przywołuje okno GoADF na front Workbencha (rozkazy UNICONIFY i GOADFTOFRONT), ładuje obraz do programu jednocześnie ładując katalog w którym się znajduje obraz (rozkaz LOADIMAGE), sprawdza czy załadowany obraz to dysk DOS i pobiera etykietę dysku (rozkazy ISDOSDISK i GETLABEL), a nastepnie montuje go do AD0 (rozkaz MOUNT 0) i po 10 sekundach odmontowuje (UNMOUNT 0).
Na końcu ARexxm zamykamy GoADF (rozkaz QUIT).
[#293] Re: GoADF!

@vojo, post #292

Zaimplementowanie skryptów Arexxa to super posunięcie, bo nawet jeśli program czegoś nie robi automatycznie to można sobie napisać do tego skrypt...
Czy są komendy Arexx'a do modułu "Antywirus..."?
Tak by się dało napisać skrypt automatycznie wczytujący z katalogu kolejne obrazy dyskietek *.adf, przeskanować i sprawdzić czy są czyste?
[#294] Re: GoADF!

@PWS, post #293

A propos wirusa szukam jakiegoś co by korzystał z najnowszych bibliotek i można by go odpalić z shell aby sprawdził określoną ścieżkę. Zwykle używam VirusZ ale to nie ma portu arexxa i nawet nie potrafi przyjąć argumentów z shella...
[#295] Re: GoADF!

@vojo, post #291

Przy nagrywaniu w X-COPY wciskając klawisz R nagrywasz ponownie uszkodzony sektor, nie musisz zaczynać od początku.
[#296] Re: GoADF!

@PWS, post #293

Nie ma, ale czemu nie, dodam:

SCANSECTOR [<nr sektora>|ALL]
1
[#297] Re: GoADF!

@vojo, post #296

Hej,
Programik kupiłem już jakiś czas temu, ale zacząłem używać dopiero teraz
(bo dorobiłem się w końcu "amigowego kącika" u siebie w pokoju)

Użyłem do "wypalenia" z 5 lub 6 dyskietek z AOS 3.2..

Program jest naprawdę SUPER, opcję formatowania i weryfikacji po zapisie bardzo się przydają,
co prawda większość moich starych dyskietek działa, ale właśnie dodatkowa weryfikacja to było coś
na czym mi zależało.. OK

Skrót do programiku na pewno wyląduje gdzieś pod palcem albo w menu Tools albo na WBDocku :)
jak już postawie nowy 3.2

OKOKOK
[#298] Re: GoADF!

@mateusz_s, post #297

W oczekiwaniu na GoADF 4.0 (ktoś czeka? ) publikuję małe narzędzie, które będzie częścią nowego GoADF - ADFInfo.

ADFInfo jest komendą Shella, która pozwala szybko wyświetlić informacje o pliku ADF, może też być przydatna w skryptach Shella.

Ten pre-release ADFInfo to taki mały prezent dla wszystkich zarejestrowanych userów GoADF, w podziękowaniu za ich support - dlatego też wymaga do działania klucza GoADF.



Download:
http://www.bitplan.pl/goadf/download_pl.html
7
[#299] Re: GoADF!

@vojo, post #298

super jak czekam na 5.0szeroki uśmiech
[#300] Re: GoADF!

@vojo, post #298

Gracias, Amigo!!!

Dzięki za to nadchodzące uaktualnienie i Twoją pracę.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem