kategoria: NatAmi
Wątek zamknięty
[#1] Natami - testy 06.06.2011
No to mamy nowe informacje:

Urodziny Arnego, brata Anniki
[#2] Re: Natami - testy 06.06.2011

@Dopuser, post #1

Całkiem nieźle ;]

[#3] Re: Natami - testy 06.06.2011

@sand, post #2

wyniki naprawde fajne .. w sysinfo (wiem wiem) moja 060/80 wyciska 67 mipsow ..

[#4] Re: Natami - testy 06.06.2011

@Dopuser, post #1

A na kiedy planuja te swoje nowe procki ? Szczerze mowiac to ja bym to kupil juz dzisiaj ,nawet z prockiem 060. Jak dla mnie by wystarczylo ,moglbym classiki odstawic za szybke wtedy :)

[#5] Re: Natami - testy 06.06.2011

@HOŁDYS, post #3

a zwrociles uwage na "Chip Speed vs A600", to troche wiecej niz niezle, bo nie mam nawet tej koncowki.

[#6] Re: Natami - testy 06.06.2011

@1989, post #5

Obecna wartość "Chip Speed vs A600" jest kompletnie niezoptymalizowana, a wiele zasobów mocy płyty wciąż jest nieuruchomionych Spodziewaj się o wiele wyższych wartości już wkrótce :D

Pozdrawiam.
[#7] Re: Natami - testy 06.06.2011

@Dopuser, post #1

Rulez gitara .

[#8] Re: Natami - testy 06.06.2011

@Banter, post #6

To co widać w tej chwili zadowoli niejednego Amigowca .
A pewnie będzie jeszcze ciekawiej. OK

[#9] Re: Natami - testy 06.06.2011

@Arkadyy, post #8


To co widać w tej chwili zadowoli niejednego Amigowca .


Pytanie czy nie rozczaruje takiego zadowolonego z powodu ceny ?


Pozdrawiam
[#10] Re: Natami - testy 06.06.2011

@Dopuser, post #1

Szkoda że Annika nie pokusiła się o shota CPU/FPU z SysSpeeda.

[#11] Re: Natami - testy 06.06.2011

@RadoslawF, post #9

Co dobre to kosztuje :)

Kto powiedział, że Natami będzie tania? Raczej przeciwnie, to nie produkcja w setkach tysięcy egzemplarzy. Musi być relatywnie droga w takiej sytuacji, myślę.
[#12] Re: Natami - testy 06.06.2011

@Dopuser, post #11

Rozsądek.
Mamy już drogie "nowe Amigi" i liczba sprzedanych egzemplarzy nie powala.
Jak popatrzeć na alledrogo to tanie Amigi schodzą, drogie i wypasione nie znajdują nabywców.
Jeśli Natami ma zastąpić klasyki u takich jak ja 060, GFX, SCSI a nie u osób bawiących się praktycznie gołymi A500/600/1200 to będzie kolejny komputer który Amigowcy oglądają na stronach www a dotknąć mogą okazyjnie na jakimś AmiParty.
Pytanie tylko czy na pewno potrzebujemy takiego komputera ?


Pozdrawiam
[#13] Re: Natami - testy 06.06.2011

@RadoslawF, post #12

Pytanie tylko czy na pewno potrzebujemy takiego komputera ?


Dobrze powiedziane :)

[#14] Re: Natami - testy 06.06.2011

@RadoslawF, post #12

Pytanie tylko czy na pewno potrzebujemy takiego komputera ?


a jakiego komputera potrzebujemy ? , bo PeCeta juz mam :)

[#15] Re: Natami - testy 06.06.2011

@1989, post #14

Kup tablet z logo Amiga i albo Commodore z Windowsem i będzie all-in-one! I Amiga i Pecet jednocześnie... o to chodzi?
[#16] Re: Natami - testy 06.06.2011

@RadoslawF, post #12

Pytanie tylko czy na pewno potrzebujemy takiego komputera ?


Do zabawy w klasyczne gierki jak najbardziej, nie gram na emulatorze bo traci sie duzo klimatu, ale cala reszta powinna smigac na OS4.

[#17] Re: Natami - testy 06.06.2011

@Hellena, post #16


Do zabawy w klasyczne gierki jak najbardziej, nie gram na emulatorze bo traci sie duzo klimatu, ale cala reszta powinna smigac na OS4.


Skąd wiesz jaki będzie klimat i grywalność na Natami ?
I pytanie czy nie lepiej w te stare gierki popytać na klasyku za 200zł czy na Natami kosztującym tysiąc, dwa czy jeszcze więcej ?


Pozdrawiam
[#18] Re: Natami - testy 06.06.2011

@RadoslawF, post #17

jak sobie powie że ma klimat to ten klimat faktycznie będzie OK
[#19] Re: Natami - testy 06.06.2011

@RadoslawF, post #17

Tylko ile te klasyki jeszcze wytrzymaja :D zreszta ja mam nieco drozsze niz 200 zeta :D

[#20] Re: Natami - testy 06.06.2011

@XoR, post #18

Jeśli go faktycznie poczuje to będzie, jeśli tylko tak sobie powie żeby wytłumaczyć niemały wydatek to klimatu od tego nie przybędzie.


Pozdrawiam
[#21] Re: Natami - testy 06.06.2011

@RadoslawF, post #20

Może pod koniec roku się okaże czy nie rozczarujemy się "cenowo".

[#22] Re: Natami - testy 06.06.2011

@Arkadyy, post #21

Jak na razie, to rozczarowuję się w kwestii wydajności - tyle się naczytałem na PPA ostatnio jak to NATAMI pozamiata wszystkie klasyki i emulatory. A teraz co pokażą jakiś benchmark to tarzam się ze śmiechu po podłodze- GDZIE TA MITYCZNA WYDAJNOŚĆ I ZRYWANIE KASKU RZEM Z GŁOWĄ, JA SIĘ PYTAM? Smiech
Och, tak - teraz pewnie zlecą się fanboje przekonywać, że NATAMI jeszcze nieukończona, że będzie o wiele lepiej itd. z tym, że żeby zrównać się z tym, co obserwuję u siebie to te pokazane w poście #1 wyniki trzebaby pomnożyć x100 - 200. Jakoś nie chce mi się wierzyć, że finalny produkt będzie aż tak wyśrubowany względem tego, co mamy dziś...

[#23] Re: Natami - testy 06.06.2011

@APC74, post #22

dopsz... jesli tego potrzebowales, zeby podeprzec sie na duchu, to: na zdrowie! :D
[#24] Re: Natami - testy 06.06.2011

@grg, post #23

Ja się nie podnoszę na duchu (przeczytaj jeszcze raz pierwszą linijkę z mojego poprzedniego postu), wyraźnie chyba napisałem, że jestem rozczarowany. Dotychczas śledziłem losy NATAMI z umiarkowanie rosnącym zainteresowaniem, zastanawiając się, czy by sobie jej nie sprawić. Jednak NatAmi to komercyjny, sprzętowy emulator Amigi (dla mnie to nie jest nowa Amiga), charakteryzujący się jak na razie znacznie niższą niż WinUAE kompatybilnością z Amigą klasyczną (swoją drogą ciekawe, czy da się na NatAmi odpalić gry dla CDTV/CD32). W dodatku, jak się okazuje, jest znacznie od WinUAE wolniejsza. Więc dla mnie NatAmi właśnie umarła, bo nie widzę sensu w wydawaniu pieniędzy na kolejnego "zajmowacza miejsca" i "pożeracza prądu", który nie jest w stanie zaoferować mi absolutnie niczego - do Ami-retro-klimatów (gierczenie w Superfroga z dyskietek ;) itp.) mam A1200, do emulacji mam WinUAE, zaś w nowatorskie lub choćby ciekawe oprogramowanie przeznaczone wyłącznie dla NatAmi jakoś nie wierzę.

[#25] Re: Natami - testy 06.06.2011

@APC74, post #24

Po przeczytaniu Twojej wypowiedzi pojawia się pytanie: po co właściwie amigowcy wciąż uparcie walczą o sprzęt, skoro powinien im wystarczyć emulator?

Taką logiką, to istnienia żadnej amigowej platformy sprzętowej nie można usprawiedliwić, każda X1000, SAM czy Pegasos okażą się "wolniejsze" od współczesnego PC. Tylko, że naprawdę nie potrzeba 3 GHz procesora, żeby system bardzo szybko działał. Na tym polega odmienność Amigi:) Poza tym porównywanie sprzętu z oprogramowaniem jest moim zdaniem dość chybione.

Rozumiem, że dla Ciebie miniaturowa NatAmi (14cm x 17cm) z poborem mocy płyty na poziomie 2-3 watt jest "zajmowaczem miejsca" i "pożeraczem prądu".

Ciekaw jestem czy WinUAE uruchamiasz na podobnie malutkiej i "zielonej" platformie?
[#26] Re: Natami - testy 06.06.2011

@APC74, post #24

Ja się nie podnoszę na duchu (przeczytaj jeszcze raz pierwszą linijkę z mojego poprzedniego postu), wyraźnie chyba napisałem, że jestem rozczarowany.


Wyraźnie również napisałeś, iż "tarzasz się ze śmiechu". Ja się tak zachowuję np.: gdy oglądam jakiś kabaret, komedię albo gdy słysze dobry dowcip i wtedy czasem podnoszę się na duchu. Tym bardziej gdy teraz piszesz "Więc dla mnie NatAmi właśnie umarła, bo...", to jakby żarty z pogrzebu :) ale powiedzmy, że nie muszę rozumieć Twojego poczucia humoru :D


...zaś w nowatorskie lub choćby ciekawe oprogramowanie przeznaczone wyłącznie dla NatAmi jakoś nie wierzę.


- A tak z czystej ciekawości - to jakie to mogłoby ono być?
[#27] Re: Natami - testy 06.06.2011

@Banter, post #25

1) Kiedy skończycie testy (ile procent pracy jest już wykonane tak "na oko") ?
2) Kiedy poznamy prognozę ceny sformułowaną przez team ?
3) Prowadzicie jakieś rozmowy z twórcami amisystemów (z jakimi, nie pytam o zaawansowanie ewentualnych rozmów) ?



Ostatnia modyfikacja: 06.06.2011 19:36:46
[#28] Re: Natami - testy 06.06.2011

@Ender, post #27

Podejrzewam, że prowadzą rozmowy z Hyperionem. Bracia Frieden napiszą specjalnie dla Natami pozwy sądowe. Amiga Inc dorzuci od siebie drivera żeby je zawiózł do sądu.

A tak bardziej serio to systemem, który widzi się w przyszłości na Natami jest Aros.
[#29] Re: Natami - testy 06.06.2011

@Banter, post #25

po co właściwie amigowcy wciąż uparcie walczą o sprzęt, skoro powinien im wystarczyć emulator? ?


trudno wymagac, zeby jeden 100 czy 150Mhz CPU mial tysiace mipsow. Test zaklada raczej wykonywanie 1 instrukcji na 1 cykl zegara (test nie jest superskalarny), czyli na wynik 060 narzekac nie mozna.

ps. przypominam, ze CPU w komputerze to tylko jeden z wielu rownolegle dzialajacych procesorow, o tym jak to ma sie do typowego emulatora proponuje sprawdzic wydluzajac petle emulacji o reszte procesorow... :)

[#30] Re: Natami - testy 06.06.2011

@wuk, post #28

Jesteś w teamie ? Nasze spekulacje mnie nie obchodzą. O Aorsie wiem, ale może prowadzą jakieś rozmowy z kimś innym i chciałem, żeby ktoś z teamu (a mamy tam Polaka) odpowiedział.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem