kategoria: NatAmi
Wątek zamknięty
[#61] Re: Natami - testy 06.06.2011

@Daclaw, post #58

A1200 z fastem i takież dema



E, nawet Nexus7 lubi troszke procka, a najlepiej to jak chodzi na bezgłośnym komputerze :>

Przywołuję więc ponownie pytanie: dla kogo ten komp?


Po pierwsze - dla konstruktorów
Po drugie - dla hobbystów grzebaczy, rozkminiaczy, którzy mają pomysły aby rozszerzyć stare idee (mi chodzi coś po głowie, a zanim Natami wyjdzie, to może się zdąże się sam programować naumieć :> ). Jeśli sądzisz, że będę czekał na to aż mi ktoś "sportuje" jakieś programy użytkowe z grzyba to mogę odpowiedzieć sceną z "Misia" - "Nie, dziękuje. Lustro już mamy" :>



Ostatnia modyfikacja: 07.06.2011 10:52:56
[#62] Re: Natami - testy 06.06.2011

@grg, post #61

Dla kogo ten komp?
No jak dla kogo dla misia GOGO.
Głupie pytanie , głupia odpowiedz.
Dla ludzi przecież nie dla zwierzaków.

[#63] Re: Natami - testy 06.06.2011

@Arkadyy, post #62

Ale serio, przecież nikt nie oczekuje, że NatAmi ma podbić świat! Poza tym, z czysto technicznego punktu widzenia, A1200 zaczynają padać ze starości, dobrze by było, gdyby pojawił się sprzęt, który mógłby je zastąpić, który miałby trochę tego amigowego feelingu itp. Fajnie będzie, gdy będzie można na NatAmi odpalać też programy pod PPC, bo trochę ich jednak powstało. Ja czekam na NatAmi z niecierpliwością i mam nadzieję, że jednak się ona ukaże.

[#64] Re: Natami - testy 06.06.2011

@abcdef, post #56

Inna sprawa... czy to będą z takimi rzeczami rzeczywiście kombinować, bo coś dużo już wrzucają do FPGA. Kontroler pamięci DDR 64bit, kontroler PCI, super agatka, flop, ide, usb(?), a gdzie tam jakiś dekoder wideo (no co, ma być pałer to niech chociaż motion compensation i idct robi) czy n050/070? Testy jak na dzień dzisiejszy pokazały tylko wydajność alu, a nie FPU (albo mi się zdaje, albo tam sysinfo pokazuje N/A). O MMU też nic nie widziałem.


NatAmi bez problemu zdekoduje h.264 bez specjalnego dekodera na swoim 050/070, pytanie tylko, jak wysoki bitrate obsluzy NatAmi :). ps. dekodery na fpga virtex daja rade przy 33Mhz fullHD ok. 100MBit, to duzo wiecej niz jakikolwiek tutaj PowerPC, ale nie taki jest cel..., mnie zadawala w zupelnosci obsluga h.263 ok. 1MBit :)

Kontroler pamieci jest wbudowany w fpga, tak samo kontroler PCI...

MMU na N68k nie bedzie. Systemy amigowe nie potrzebuja MMU. 060 ktora testowali prawdopodobnie nie ma FPU. System amigowy FPU tez nie wymaga, ale FPU jest niezbedne :)

Wydajnosc NatAmi to nie tylko wydajnosc samego CPU, to calosc... W centrum Amigi nie lezy CPU tylko system DMA...

[#65] Re: Natami - testy 06.06.2011

@OSH, post #63

nikt nie oczekuje, że NatAmi ma podbić świat! Poza tym, z czysto technicznego punktu widzenia, A1200 zaczynają padać ze starości, dobrze by było, gdyby pojawił się sprzęt, który mógłby je zastąpić, który miałby trochę tego amigowego feelingu itp

Samo sedno... dochodzi do tego "kop" sprzętowy i dostosowanie do obecnych standardów.

Co więcej, ściganie się na MHZ to typowo pecetowe - skrzywione ! - spoglądanie na sprawę wydajności Natami.

Koledzy zapomnieli już , że np. na gołej Ami dodane 4 MB pamięci skutkowało przyrostem prędkości 2.2x...
[#66] Re: Natami - testy 06.06.2011

@1989, post #64

Patrzę virtex5, spartan6, kinetix 7 i nigdzie nie widzę wbudowanego kontrolera pamięci, za to:
http://www.xilinx.com/support/documentation/ip_documentation/ug416.pdf
I nagle okazuje się, że owszem jest, ale tak jak i większość elementów jest programowalny, a nie dedykowany.
PCI (nie Express) to nie widziałem nawet w Virtex 5, choć tam również odpowiedni konfig i owszem jest (czy to pci, czy pci-x czy insze magistrale... jak się skonfiguruje). PCI-E za to od 5 jeśli nie wcześniej mają bodajże 4x dedykowanego (czyli jest dedykowany bloczek z czego konfigurowalny jest chyba jedynie tryb endpoint/root oraz prędkość)
Systemy amigowe nie potrzebuja MMU

Wymagać a potrzebować to nie to samo. Jeśli miałbym iść twoim tokiem myślenia to amigowe systemy nie potrzebują nic ponad 680ec20.
060 ktora testowali prawdopodobnie nie ma FPU

No nie ma, teraz czytam, widać LC i przetaktowane (wyciąga 120MHz - ile było w trakcie testów nie wiem). No to speedup 4.96 względem 040@25MHz chyba szokujący być przestaje. Jako inżynier muszę przyznać, że zabawa w natami jako konstrukcję jest ciekawa, nawet jeśli jest się tylko obserwatorem. Z kolei jako amigowiec od siedmiu boleści (tj. który już klasyka nawet nie włącza tylko czyści raz do roku, a jak gra to na winuae) nie widzę nic co miałoby mnie przekonać do zakupu. I dobrze rozumiem użytkowników rozbudowanych klasyków, którzy rewolucji czy też rewelacji nie widzą. Jasne, może im padnie 3 z rzędu mobo 1200tki, puszczą wszystko na ebaya i się zastanowią nad natami. A może wezmą jakąś samanthe czy x1000 z aos4.x
Jeśli zaś chodzi o h.264 na 050/070 to jak w końcu gdzieś owego fpgowego proca zaprezentują i uruchomią 720p h.264 to dopiero pogadamy. Bo na dzień dzisiejszy nie ma prawie nic zaprezentowanego z super wielkich możliwości.
[#67] Re: Natami - testy 06.06.2011

@Dopuser, post #65

dostosowanie do obecnych standardów.

Że co?

Co więcej, ściganie się na MHZ to typowo pecetowe - skrzywione ! - spoglądanie na sprawę wydajności Natami.

Tzw. życie dawno już zweryfikowało, czyje podejście było właściwe a czyje skrzywione. Wystarczy porównać aktualną rynkową pozycję peceta i Amigi.

Koledzy zapomnieli już , że np. na gołej Ami dodane 4 MB pamięci skutkowało przyrostem prędkości 2.2x...

To nie tak. Dodanie pamięci fast pozwalało amidze działać z nominalną prędkością. To, wbrew pozorom, spora różnica.
[#68] Re: Natami - testy 06.06.2011

@abcdef, post #66

No to speedup 4.96 względem 040@25MHz chyba szokujący być przestaje.

Te testy są robione na SysInfo.
Ile razy trzeba powtarzać, że ten program się do tego NIE NADAJE?
[#69] Re: Natami - testy 06.06.2011

@Daclaw, post #68

Moim skromnym zdaniem szaregowilka ;) to nie ma sensu ten spor,ludzie ktorzy nie sa przekonani do nat ami i tak jej nie kupia a nam ktorzy jestesmy jej fanami i uwazamy ze to jest kontynulacja prawdziwej amigi nic nas nie przekona ze jest inaczej ;).

[#70] Re: Natami - testy 06.06.2011

@Daclaw, post #68

Te testy są robione PO COŚ, nie przez byle podrzędnego lamera. Jak się coś publikuje to chyba żeby coś pokazać. To, że sam bench ma taką wiarygodność jak AMD N-bench na Nehalemie albo 3DMark 06 na R6990 to mi akurat wisi. Piszę o tym co widzę, a nie widzę nigdzie lepszych prezentacji w bardziej wiarygodnych testach niż to co opublikowano. Proste i jasne.
[#71] Re: Natami - testy 06.06.2011

@recedent, post #57

No to teraz już mam mętlik :P

[#72] Re: Natami - testy 06.06.2011

@abcdef, post #70

Dla miłośników peceta Natami zawsze będzie złomem nawet jak by miała dziesięciordzeniowego proca taktowanego dziesięciogigachercowym zegarem i
musiała by go dziesięciokrotnie wyprzedzać .I tak by powiedzieli że to błąd benchmarka czy coś w tym stylu.

[#73] Re: Natami - testy 06.06.2011

@Daclaw, post #68

Ile razy trzeba powtarzać, że ten program się do tego NIE NADAJE?

Oczywiscie ze sie nie nadaje bo nie wykrywa procesora 060.
Jesli jednak przetestowac tym programem dwa komputery Amige z 060/66 i Natami z 060/XX i oba pomiary sa wykonane tak samo co powoduje ze sa tak samo wiarygodne, to wynik i tak obarczony bledem jest jakims wskaznikiem.
Bo jesli moja Amiga z 060/66 MHz wyciaga tylko 2.72 wzgledem 040/25 to Natami pozamiatala wszystkie klasyki.



Ostatnia modyfikacja: 07.06.2011 16:08:24
[#74] Re: Natami - testy 06.06.2011

@Phibrizzo, post #73

Oczywiście, jak proc na karcie wykręcili już do stabilnych 120MHz to jest to w okolicach najszybszych kart do atari (CT63?)
[#75] Re: Natami - testy 06.06.2011

@abcdef, post #66

Patrzę virtex5, spartan6, kinetix 7


NatAmi zbudowane jest na bazie Altera CycloneIV, duzo dodatkowej logiki nie zuzywa taki interfejs z altmemphy.

Wymagać a potrzebować to nie to samo. Jeśli miałbym iść twoim tokiem myślenia to amigowe systemy nie potrzebują nic ponad 680ec20.


MMU nie potrzebuje, a co takiego uzywa MMU, bo u mnie nic ? :). Na Amidze jest mi to zbedne, a na NatAmi z 512MB calkowicie. Ochrony pamieci raczej nikt nie bedzie robil. Amigowy system wymaga od zawsze min. 68000/7Mhz, a to jedna z jego zalet :)

I dobrze rozumiem użytkowników rozbudowanych klasyków, którzy rewolucji czy też rewelacji nie widzą.


A ja widze rewolucje, bo mamy nowy system kompatybilny z Amiga 68k/AGA, hip hip hurra!x3 :), mamy nowe uklady SAGA, nowy procesor 050, w przyszlosci 070. Mi wystarczy do tego zeby dalej bawic sie hardwarem Amigi, jest koncepcja na rozwoj, sa nowe uklady czyt. wszelkie fpga.., bedzie wiecej kasy, to moze zrobi sie kiedys hardcopy do ASIC.... Krotko mowiac. Powrot true Amigi :)

Jeśli zaś chodzi o h.264 na 050/070 to jak w końcu gdzieś owego fpgowego proca zaprezentują i uruchomią 720p h.264 to dopiero pogadamy.


ale przeciez schodzacy z rynku i martwy na desktopach PowerPC tez sobie nie radzi z h.264, widzialem na maczku g4 1.5Ghz jak dziala h.264 w fullHD, ok. 5fps , takiego mialem mocnego h.264, a w przyszlosci nic sie nie zmieni :). Nie wymagaj zeby NatAmi odtwarzala takie fullHD, przynajmniej jeszcze nie teraz ;). NatAmi jak bedzie odtwarzac filmy h.263 z ok. 1MBit to bedzie luksus, bo bedzie mozna ogladac luzem divxy lub filmy z youtuby.

A może wezmą jakąś samanthe czy x1000 z aos4.x


zamiast kupowac takie PC zlomy z PPC, kupia sobie taniej PC z najnowszym i7 i CUDAmi, ktorych AOS4 i MOS nie obsluza jeszcze w kolejnej dekadzie :). Taki sprzet bez wsparcia to kupa zlomu, a z NatAmi jest inaczej OK



Ostatnia modyfikacja: 07.06.2011 17:52:12
[#76] Re: Natami - testy 06.06.2011

@1989, post #75

zamiast kupowac takie PC zlomy z PPC, kupia sobie taniej PC z najnowszym i7 i CUDAmi, ktorych AOS4 i MOS nie obsluza jeszcze w kolejnej dekadzie usmiech.




Nic dodać nic ująć :) Dokładnie!


Taki sprzet bez wsparcia to kupa zlomu, a z NatAmi jest inaczej OK


Z Natami jeszcze OK nie jest, liczę że będzie. Jeśli koderzy polubią sprzęt, jest potencjał na fajne rzeczy - miejmy nadzieje rozrywkowe :)

[#77] Re: Natami - testy 06.06.2011

@Dopuser, post #1

Wyniki testów na SysInfo są całkiem przyjemne. Boje się jednak jednego - jak będzie z liniowością prędkości "emulowanego" w FPGA procesora? Może być tak, że niektóre instrukcje będą wykonywane szybciej a niektóre wolniej niż w prawdziwym procesorze, co może skutkować dziwną pracą niektórych programów (szczególnie gier i dem napisanych "nie pod system"). Boli także brak koprocesora matematycznego - sporo dem wymaga jego obecności... Trzymam kciuki za ten projekt, moim zdaniem, jest to jedyna postamigowa maszyna, którą warto się zainteresować.

[#78] Re: Natami - testy 06.06.2011

@1989, post #75

NatAmi zbudowane jest na bazie Altera CycloneIV, duzo dodatkowej logiki nie zuzywa taki interfejs z altmemphy

Ale zużywa, bo to nie dodatkowy blok służący tylko jako kontroler pamięci, a odpowiednia konfiguracja komórek. Jeśli piszesz, że FPGA ma kontroler pamięci i PCI w sobie to równie dobrze możesz napisać że ma FPU, MMU, DSP i całe mnóstwo innych rzeczy realizowanych przez "megafunction".
Taki sprzet bez wsparcia to kupa zlomu, a z NatAmi jest inaczej

Pod jakim względem inaczej? Nowe tryby w SuperAGA, wyższa rozdzielczość, więcej kolorów... nie do wykorzystania w starych grach a w *nowszych*...hmm, Quake albo Heretic będzie śmigał jak szalony? :) Cała ta superaga to imho ma tylko ten plus, że względem klasyka nie potrzebna jest karta ZII/ZIII/PCI żeby w jakiejś normalnej rozdzielczości na w miarę nowym monitorze sobie pracować. Cały ten N050/070 jak wyjdzie i będzie dobrze działał będzie mieć taki plus, że będzie można naprawić jak będzie błąd w projekcie, a nie łatać libsy (jak to było z fast ata i niektórymi 040/25MHz jeśli mnie pamięć nie myli). No i będzie szybsze (podobno). Całość będzie mała, chłodna i energooszczędna. Ale... bez PPC to tylko AROS 68k i AOS3.9 czyli lekki archaizm jakby nie było. Da radę wykorzystać do porządku ten sprzęt? Da radę na dłużej przyciągnąć tych fanów? :>
[#79] Re: Natami - testy 06.06.2011

@abcdef, post #78

Znajdą się i fani i zapewne programiści którzy przepiszą AOS 4.1 i wyższe na NatAmi, ale wszystko zależy od ilości sprzedanych sztuk. Ciekawe na ile się szykują ? OK
W krajach gdzie ludzie nie liczą się z kasą, liczy się tylko jak sprzęt zostanie zareklamowany, a kupcy raczej się znajdą...

[#80] Re: Natami - testy 06.06.2011

@gorzyga, post #77

łatwo to można sprawdzić pod UAE gdzie tak naprawdę "cycle exact" działa tylko emulacja 68000 a wszystkie wyższe są mniejszym lub większym przybliżeniem tylko

Nie wiem jak to ma być w NatAmi ale aby kompatybilność była dobra z A1000 to powinien być jakiś tryb kompatybilności cycle-exact 68000. Na idealną emulację czy to programową czy sprzętową 68EC020 nie ma co liczyć...

[#81] Re: Natami - testy 06.06.2011

@Daclaw, post #58

Przywołuję więc ponownie pytanie: dla kogo ten komp?

Dla tych którzy chcą kontynuować przygodę z klasykami. To jest komp dla klasykowców którzy chcą mieć szybszy sprzęt od swoich dopalonych A1200/4000.
Stare gierki typu AlienBreed3D - TKG oraz AmigaOS3 dadzą nową, rewelacyjną jakość, której nie można osiągnąć na A1200/4000. To w kwestii nostalgii i celebracji swojego klasycznego, sprzętowego hobby.

Na głębszą wodę i bardziej teraźniejszą, wejdziemy z AROSem 68k.
Ja liczę także na port OWB i inny soft.
Chociaż AmigaOS3.1 dzięki swojej modułowej budowie, też może ładnie wykorzystać możliwości SuperAGA itd. To przecież kwestia tylko odpowiedniego.library lub odpowiedniego sterownika do systemu. :)
[#82] Re: Natami - testy 06.06.2011

@OSH, post #63

Fajnie będzie, gdy będzie można na NatAmi odpalać też programy pod PPC, bo trochę ich jednak powstało.

Ta kwestia jest jakby rozwiązana już samoistnie. W zasadzie nie ma niczego pod WOS/PUP (chodzi o użytki) czego nie ma dla 68k.
Przykładem jest FFMPEG lub Lame. Na klasyku używam wersji WOS pod PPC ponieważ 040 ma za małą moc. Na Natami będzie można używać wersji 68k. Oczywiście na procesorach 050/070.
[#83] Re: Natami - testy 06.06.2011

@abcdef, post #78

Pod jakim względem inaczej? Nowe tryby w SuperAGA, wyższa rozdzielczość, więcej kolorów... nie do wykorzystania w starych grach a w *nowszych*...hmm, Quake albo Heretic będzie śmigał jak szalony? usmiech


SuperAGA powinna świetnie sprawdzić się w scrollowanym 2d. Taki rodzaj grafiki, nie starzeje się niemal wcale, a gra w 1080P, 60fps MUSI zrobić pozytywne wrażenie.
Coś takiego jak:

http://youtu.be/4qqPi04ho_M

/Rayman Origins, gdzie autor Michael Ancel gra jedną z postaci/

http://youtu.be/Ddv9pvOdV14

/insanely twisted shadow planet/

Grafika 2d jest w nich przepiękna i coś podobnego będzie /powinno/ być mozliwe na Natami.

Gry 3d, które ma Ami, za wyjątkiem Quake'ów paskudnie się zestarzały tak jeśli chodzi o mechanikę jak i rozgrywkę - toż to niegrywalne dziś badziewia.
Speedball 2, SWOS, Ruff'n'Tumble itp nie zestarzały się ani trochę! Nadal są tak samo śliczne, grywalne jak kiedyś!
2D przeżywa renesans i to jest właśnie szansa dla NATAMI. 3D raczej nei powinna ruszać, bo bez bólu zębów się nie obejdzie.



Ostatnia modyfikacja: 07.06.2011 20:07:03
[#84] Re: Natami - testy 06.06.2011

@abcdef, post #78

Quake albo Heretic będzie śmigał jak szalony?


- Wiesz, mnie dla przykładu niespecjalnie interesują takie tytuły, gdyż gdybym chciał grać w nie to znalazłbym lepsze rozwiązanie.

Cała ta superaga to imho ma tylko ten plus, że względem klasyka nie potrzebna jest karta ZII/ZIII/PCI żeby w jakiejś normalnej rozdzielczości na w miarę nowym monitorze sobie pracować.


"Tylko"??? heh...


jak to było z fast ata


A'propos, nie trzeba tez piłować FastAty, żeby weszła w swoje miejsce, nie trzeba remapować roma i robić setki innych fikołków, żeby to jakoś w miare składnie działało. Takie coś już dawno powinno powstać. Chwała za to, że teamowi Natami się chce.


Ale... bez PPC to tylko AROS 68k i AOS3.9 czyli lekki archaizm jakby nie było.


- A jakie możliwości otwiera przed Natami PPC?


Da radę wykorzystać do porządku ten sprzęt? Da radę na dłużej przyciągnąć tych fanów? :>


Kto to wie...?



Ostatnia modyfikacja: 07.06.2011 20:34:56
[#85] Re: Natami - testy 06.06.2011

@grg, post #84

Napiszę krótko bez bolesnych nawisów... Procesory PPC umrą swoją śmiercią i nikt ich nie będzie pamietał. A o MC 68K będzie dalej głośno. Bo instrukcje 68k są tak logiczne i tak przejżyste że nie sposób o nich nie pisać i z nich nie korzystać...
Wpisz w google : instrukcje 68k i pokukaj ile sięo ty pisze pozytywnie w przeciwieństwie do PPC i x86....

NatAmi swoje odbije,, jeżeli procek pociągnie wszystkie dzisiejsze zadania :NET, SYSTEM, Multimedia... to większość młodych ani nie zwróci uwagi że coś ma 4GHz a coś 100 MHz.. to się nie liczy... OK

[#86] Re: Natami - testy 06.06.2011

@michalmarek77, post #83

Widzę że patrzysz przez jakieś różowe okulary...
Kto niby napisze takie gry dla Natami? Przecież takie gry wymagają 100 osobowego teamu.

Natami nie jest konsolką do gier roku AD 2011 (2012-2013), taką jaką była A500 na przełomie lat 80/90-tych, tylko Natami jest kolejnym, klasycznym modelem po A1200/4000 (choć aktualnie bez błogosławieństwa Amiga Inc.).
Jest komputerem użytkowym, spełniającym także funkcje retro. :)



Gry 3d, które ma Ami, za wyjątkiem Quake'ów paskudnie się zestarzały tak jeśli chodzi o mechanikę jak i rozgrywkę - toż to niegrywalne dziś badziewia.

Nieprawda, piękne są pikselowate AlienBreed3DII - TKG, Trapped 1, Genetic Spacies i inne. Natami pozwala odpalić te gry na monitorach PAL i jest naprawdę RULEZ.
O Gloomie czy Nemacu IV nie wspomnę, ponieważ można je odpalić wysokich rozdziałkach.

A co do gier 2D, to ja lubie tylko Super Froga...żartowałem. :)



Ostatnia modyfikacja: 07.06.2011 21:15:00
[#87] Re: Natami - testy 06.06.2011

@Andrzej Drozd, post #86

Okej.
Kiedyś prezentowałem to w Hyde-PArku

http://youtu.be/-LsznCrNWDY

Polska gra, sprzedawana za 1$ w kanale indie games XBOX live .
Na PC też chyba jest .

Gra zrobiona małym kosztem, przez kilka osób. Można ?
Co za problem skonwertować to na NATAMI - gra na tyle przypomina Superfroga, że wręcz pociągnęła by ten system.
A to tylko pchełka jest :)

[#88] Re: Natami - testy 06.06.2011

@grg, post #84

A jakie możliwości otwiera przed Natami PPC?

Ja tak trochę psioczę na PPC, ale tylko na komputery PPC, które 68k mogą jedynie emulować, a całą Amigę klasyczną mogą jedynie udawać za pomocą UAE.

PPC jako dodatek do Natami, może być fajną sprawą. Wiem coś o tym, ponieważ dzięki dodatkowemu PPC w klasyku, mam dostęp do archaicznego MOSa 1.4.5, używam często AOS4.0 i już za niedługo będę użytkownikiem AOS4.1.

PPC opcjonalnie, dodatkowo w Natami (dla tych którzy chcą), to może być świetna sprawa. :)
Tak czy inaczej, Natami ma inne założenia, ale dostęp do PPC będzie kolejnym atutem naszej najnowszej Amigi 68k (która aktualnie nie ma błogosławieństwa Amiga Inc). :)
[#89] Re: Natami - testy 06.06.2011

@michalmarek77, post #87

Wygląda super i rzeczywiście przypomina Super Froga. :)
[#90] Re: Natami - testy 06.06.2011

@Andrzej Drozd, post #88

PPC jako dodatek do Natami, może być fajną sprawą. Wiem coś o tym, ponieważ dzięki dodatkowemu PPC w klasyku, mam dostęp do archaicznego MOSa 1.4.5, używam często AOS4.0 i już za niedługo będę użytkownikiem AOS4.1.


Jest to tak samo "atrakcyjna" opcja jak uruchamianie na Natami Linuksa albo Windowsa. W zasadzie to nawet mniej.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem