kategoria: NatAmi
Wątek zamknięty
[#211] Re: Natami - testy 06.06.2011

@Duracel, post #207

Jak powiedzial Andrzej my nie potrzebujemy kolejnego PC, ani kolejnej "amigi" nie majacej nic wspolnego z Amiga z lat 80/90. Potrzebujemy czegos co bedzie budowac swoja tozsamosc na bazie bogactw oprogramowania i swiata klasyka z jednoczesnym ubogaceniem mozliwosci tego sprzetu o wykorzystywanie do codziennych multimediow.


Dokladnie OK, a w szczegolnosci nie chce kolejnego smieciomaczka udajacego cos tam z Amigi, bo to dla kogos z boku wyglada na zalosna, nawet pseudo Amige. Niektorzy sie tak w tych Maczkach zatracili, ze tego nie dostrzegaja :)

Ano ma sie tak, ze Natami nie potrzebuje procesora o takiej wydajnosci jak PCtowy i7, bo tak do jej zastosowan jak i ze wzgledu na jakosc zoptymalizowanego oprogramowania nie ma takiej potrzeby.


dla obecnego oprogramowania zapewne wystarczy mocy w starym core 68060 na NatAmi, nowy core 050/070 bedzie oferowal wieksza wydajnosc (dostepnosc, korzystenijsza cene...), raczej z mysla o nowych programach. Gdy bedzie potrzebna wieksza wydajnosc, to jest kilka rozwiazan np: kolejny core 050/070, osobny kolejny koprocesor podpiety do DMA np: procesor wektorowy w FPGA ogolnego przeznaczenia. Obecnie nie ma az takich potrzeb, gdyz najwazniejsze jest uruchomienie 050/SAGA!!!, bo to jest baza do dalszych eksploracji w temacie wydajnosci obliczeniowej NatAmi OK



Ostatnia modyfikacja: 09.06.2011 10:04:35
[#212] Re: Natami - testy 06.06.2011

@1989, post #209

Na pewno amigowy nie jest i NIGDY!!!! nie bedzie smieciomaczek, chocbyscie nie wiem MOSisci jak czarowali, to zaden PowerPC w takim komputerze Apple nie bedzie mial nic wspolnego z Amiga. To sprzet dla systemu MacOS X.


Do pewnego momentu Cię nawet szanowałem. Dziś widzę, że to był błąd. Nie chcę Cię obrażać, ale to co piszesz jest po prostu GŁUPIE. Trochę mi Ciebie żal.

Teraz widzę lepiej o czym mówi wali7, o "natamowych" klapkach na oczach... nowy natamirulezizm i fanatyzm... ech. A miało być tak pięknie.

Przez takich jak Ty mamy kolejną wojnę... Ja też jestem MOSistą, mam Efikę i Maca Mini i Quicksilvera, który czeka na przeflashowanie Radeona. Mam też chyba 4xA1200, 1xA600, 1xA500, 1xA1000 i 1xA4000. Może w tym tkwi sekret, szersza perspektywa no i wiedza na temat tego o czym się mówi.

Nic więcej nie dodam, 1989, ale z każdym postem smuci mnie Twoje zaślepienie coraz bardziej. A śmieciowe to jest Twoje myślenie a nie sprzęt, na którym można odpalić MorphOS....

Żenada.

[#213] Re: Natami - testy 06.06.2011

@skipp, post #212

Teraz widzę lepiej o czym mówi wali7, o "natamowych" klapkach na oczach... nowy natamirulezizm i fanatyzm... ech. A miało być tak pięknie.



Kurde, nie przesadzaj. To, że lamer robi zadymę, bo go nakręca to, że został zauważony i jest znowu bohaterem kolejnego wątku, nie może rzutować na całość "środowiska". To jest problem tego gościa, a nie żadnego natamirulezizmu, ja się od niego odcinam całkowicie. Przecież nie będziemy sobie wynajdowali ciągle jak Internet działa... http://www.youtube.com/watch?v=2uPOwPSRkKw

Jedna rada (do wszystkich w sumie), ignorować i tyle.
[#214] Re: Natami - testy 06.06.2011

@skipp, post #212

niby czym dla Amigi jest Maczek ? :). Wole juz intel czy amd x86, bo to otwarta architektura.... Intel co prawda Outside na Amidze, ale PowerPC tez Outside.

Do MOS jako systemu nic nie mam, szkoda tylko, ze IBMowski szajs jest dla MOS baze sprzetowa.



Ostatnia modyfikacja: 09.06.2011 10:30:11
[#215] Re: Natami - testy 06.06.2011

@grg, post #213

a ja odcinam sie calkowicie od wszystkich pro Makowcow na ppa.pl Gdyby w czasach swietnosci Amigi ktos wysuwal pomysly adoptowania Maczkow do Amigi to by zostal z tym pomyslem wysmiany przez Amigowcow, bo to sie zwyczajnie w pale nie miesci zeby z jakiegos smieciomaczka lub jego klona robic nastepce Amigi. W tym temacie raczej nie mozna mnie przekonac

Dziwi mnie tylko, czemu wybrano IBMowski guwniany PowerPC, zamiast guwnianego, ale przynajmniej taniego, dostepnego, i nie IBMowskiego itd... x86. W zderzeniu tych dwoch gigantow to Intel Rulez Forever

[#216] Re: Natami - testy 06.06.2011

@1989, post #215

Tak sobie z perspektywy czasu myślę, że szkoda, że ktoś wtedy na to nie wpadł i nie zaadaptował OS3.x + CGX + AHI dla Maca 68k. Wygrzebałbym sobie teraz jakąś Quadrę ze śmietnika i miałbym 040, przyzwoitą grafę, dźwięk 16 bit. To porządne maszyny były i miały swój klimat...
[#217] Re: Natami - testy 06.06.2011

@skipp, post #163

jedynie chyba w Polsce tylko tocza sie takie boje o amigowosc i klasykowosc Natami, reszta swiata
jakos nie ma wielkiego problemu z
zaakceptowaniem tego, ze nadchodzi nowy
"klasyk" na miare 21 wieku.


Nie mozna uogolniac. Boje, o ktorych piszesz toczy jedynie garstka frustratow bez odrobiny luzu i dystansu do sprawy i siebie. Nalezy im wspolczuc i nie karmic na forach, bo to najpospolitsze trole.
Sa w Polsce jeszcze ludzie, ktorzy oczekuja Natami, a jednoczesnie nie postradali zmyslow.

[#218] Re: Natami - testy 06.06.2011

@Daclaw, post #208

Po raz kolejny to samo - tkwisz mentalnie w ubiegłym stuleciu. Teraz nikt już tak nie robi, poza garstką weteranów i podobnej liczebności garstką "informatyków".


Ale jak w ubieglym stuleciu? Wszak mowie, ze skladam komputery znajomym. Czestokroc gdy pytam do jakich zastosowan bedzie zestaw i w jakiej cenie chca sie zmiescic, to zastosowania nie przystaja do tego jaka kwote przeznaczaja na sprzet. Jak mowie, ze na taki sprzet do takich zastosowan to za duzo, to boja sie, ze sprzet bedzie za slaby, bo za tani i ze beda go musieli w niedlugim czasie modernizowac.

Ludzie o ktorych ty mowisz, nie skladaja komputerow, oni po prostu ida do sklepu i kupuja gotowy zestaw. Ci o ktorych ja mowie, nawet jezeli maja jedynie pobiezne pojecie o komputerach, to wykazuja sie pewnym asekuracyjnym strachem i dla tego chca miec wszystko na wyrost.

Gadki o lekkości, proporcjonalności i optymalizacji softu są zwyczajnie nie na te czasy. Nikogo to już nie obchodzi.


Nie obchodza ignorantow, ktorzy nie maja pojecia ze moglo by byc inaczej i ktorzy nie zdaja sobie sprawy dlaczego linux chodzi szybciej i ma zupelnie inne wymagania sprzetowe niz np. Win 7 i to wcale nie odstajac specjalnie od tego drugiego ladnym wygladem i funkcjonalnoscia.

My rozmawiamy o tym wszystkim w kontekscie obawy, ze Natami bedzie za slabe aby odnalezc sie w swiecie internetu, czy odtwarzaczy multimedialnych. Moim zdaniem te obawy sa przesadzone, bo ktos na sile chce porownywac Natami z PC nie rozumiejac, ze PC to komputer do pracy, a Natami do przyjemnego spedzania czasu.

Naturalne, ze system Natami nie bedzie posiadal takich fajerwerkow jak Windows 7, ale nie bedzie mial tez takich wymagan co do mocy obliczeniowej, bo mowimy tutaj glownie o sluchaniu muzyki, ogladaniu filmow i przegladaniu netu. Do niektorych to nie dociera mimo iz powtarzane bylo az do obrzydliwosci.

Ale dzięki temu ceny takich zestawów spadają, ku radości tych, którzy potrafią wykorzystać ich potencjał.


Ano widzisz, czyli poniekad potwierdzasz, to czemu przed chwila zaprzeczales. Takie zjawisko "przesady" wsrod kupujacych wystepuje, a to ze dziala to w jakis sposob pozytywnie na ceny to inna sprawa.To jeden z kilku pozytywow nie wykluczajacy negatywnych efektow tego zjawiska. Patrzac na Natami nie musimy sie kierowac taka filozofia, bo nie plyniemy z glownym nurtem komercyjnego sprzetu, tylko z nurtem sprzetu dla hobbystow i entuzjastow.

Bogactw czego?
Nie, no rozwiń tę myśl koniecznie.


No dziwne, ze musze to tlumaczyc czlowiekowi ktory zapewne pamieta czasy swietnosci Amigi. Ale prosze bardzo :) Mamy cala mase retro gier na ktore wraca moda, w ktore ludzie wciaz graja. Zatem rozrywka jest juz na starcie zapewniona niepodwazalnie. Jest wspomniane srodowisko Sceny dla ktorego Amiga jest takze pewnym synonimem czasow swietnosci Sceny, niepowtarzalnego klimatu, entuzjazmu. To taki sprzet ktoremu nalezy sie pewien szacun. I w tym mysleniu, gdy pojawia sie "klasyk" z nowymi mozliwosciami to daje to niepowtarzalna mozliwosc powrotu do szlachetnych korzeni Sceny z nowymi mozliwosciami. Doskonalym przykladem choc z oczywistych wzgledow, na mniejsza skale jest DTV64. Niby pod katem mozliwosci zadnej wielkiej rewolucji nie ma w stosunku do klasycznego C64, jednak powstaje coraz wiecej dem na te miniaturke C64 ze wzgledu na rozszerzona palete kolorow. Co zatem sie stanie gdy pojawi sie Natami? Nie trudno sie domyslec... jak sądzę nie trudno ;)

Ja po prostu nie wierze, ze w sytuacji gdy po wiadomej smierci Amigi Commodore, oraz Amigi Escomu itd. wciaz byli entuzjasci ktorzy starali sie tworzyc gry na ten komputer, to teraz gdy okaze sie, ze pojawia sie nowy, w nowszej ergonomicznej technologii i znowymi mozliwosciami sprzet, nie beda chcieli czegos zrobic na taka nowa Amige. To czy stanie sie to zjawiskiem trwalym, bedzie zalezalo naturalnie od tego ilu nabywcow znajdzie Natami. To z kolei zalezy od ceny. Nikt tu nie jest jasnowidzem, ale bedzie to chyba jedna z ostatnich jak nie ostatnia szansa na prawdziwa reanimacje Amigi i swiata amigowego z pewna perspektywa dalszego rozwoju tego sprzetu (byc moze zupelnie nowego z wiekszym rozmachem).

A wracajac do pierwszej mysli w ktorej nie wiedziales co mam na mysli. Mowiac krotko, Natami na starcie nie bedzie golym sprzetem, bo bedzie miala setki starych, ale wciaz bardzo grywalnych gier, dem i programow. Programow ktore kazdy bedzie chcial sprawdzic na tak szybkiej Amidze. Naturalnie nie do pracy, ale ot tak do zabawy i poczucia dawnego klimatu w bardziej komfortowej formie. Wiecej juz tego nie napisze, bo ile mozna powtarzac bez zrozumienia, ale Internet, mp3 i divx dopelnia tego komfortu.

[#219] Re: Natami - testy 06.06.2011

@1989, post #215

@1989:
Dziwi mnie tylko, czemu wybrano IBMowski guwniany PowerPC, zamiast guwnianego, ale przynajmniej taniego, dostepnego, i nie IBMowskiego itd... x86.


Dziwić Cię może, a mnie to, że Cię to wprawia w zdziwienie nie dziwi już ani trochę. Ty już tak po prostu masz i już.
Gdyby Joe Cocker poznał Cię lata temu pewnie śpiewałby:

You are so trolleiful
To me...


@Dacław:
W sumie ciekawa myśl ze starymi Quadrami odnośnie klasyka, a było tych maszyn trochę. Quadrę AV macałem chyba na Infofestiwalu w 1994r., ależ ten czas zapieprza...
IMHO największa wtopa C= była w tym, że sami nie przepisali AmigaOS na własne blaszaczki kiedy jeszcze mogli to zrobić. Po nich w zasadzie wszyscy inni byli bez szans.

[#220] Re: Natami - testy 06.06.2011

@1989, post #186

Kolejny raz to piszesz.
Bardzo waska masz klasyfikacje komputerow :)
"Wszystko co nie jest amiga jest pecetem", ciekawe.
[#221] Re: Natami - testy 06.06.2011

@Daclaw, post #216

Tak sobie z perspektywy czasu myślę, że szkoda, że ktoś wtedy na to nie wpadł i nie zaadaptował OS3.x + CGX + AHI dla Maca 68k.


gdyby ktos na to wpadl, to mialbym pewnie PCx86 juz w 1993 roku :). Amiga to uklady specjalizowane na ktorych dzialaly najfajniejsze programy dla Amigi, a ktorych zaden Maczek 68k nie mial. Bylaby to najsmutniejsza Amiga pod sloncem, pod ktora mozna byloby najwyzej ikonki na Workbenchu przesuwac, czyli mniej wiecej to co dzisiaj robia AOS4 i MOSisci.

[#222] Re: Natami - testy 06.06.2011

@1989, post #201

MaczekPPC tani nie jest, tylko uzywany stary zlomowany sprzet, za takie pieniadze mozna kupic o niebo lepszy Core2Duo lub chocby PentiumD, o reszcie nie wspomne!!!,


Mozna tez kupic gitare, ponton i malakser. Pozytek taki sam, na zadnym nie odpalisz interesujacych forumowiczow systemow. Powtarzasz te same frazesy, ale z glowa chlopie, z glowa!
[#223] Re: Natami - testy 06.06.2011

@1989, post #202

Ze _nowej_ nie bedzie :)
[#224] Re: Natami - testy 06.06.2011

@przemysław, post #219

Gdyby Joe Cocker poznał Cię lata temu pewnie śpiewałby


a gdyby Ciebie poznal to by pewnie przestal spiewac i zajal sie hodowla swin.

[#225] Re: Natami - testy 06.06.2011

@1989, post #215

Zauwaz, ze zesmieciomaczka nikt nie robi nowej amigi, w przeciwienstwie do fanatycznych teorii ktore Ty lansujesz w temacie dziedzictwa anniki :)
[#226] Re: Natami - testy 06.06.2011

@pawelini, post #220

Bardzo waska masz klasyfikacje komputerow
"Wszystko co nie jest amiga jest pecetem", ciekawe.


pawelini, poruszyles bardzo interesujacy temat, ktory skloni ludzi nie traktujacych Natami jako Amigi

Jak bys musial zdefiniowac w kilku zdaniach PC to jak bys to zrobil?
Ja np. tak: Jest to komputer nieprzypisany zadnej konkretnej marce, ani firmie. Moze posiadac procesory rozniace sie od siebie nie tylko producentem ale i pewna filozofia (AMD vs Intel), moga posiadac zupelnie inne parametry. Jedyne co laczy ze soba wszystkie PC wyprodukowane z komponentow setek roznych firm, to zgodnosc systemowa i programowa.

I teraz patrzac na taka definicje, z ktora jak sadze przynajmniej z grubsza sie zgodzisz, to analogicznie na jakiej podstawie twierdzicie, ze Natami to nie Amiga, skoro posiada/bedzie posiadac pelna kompatybilnosc z niekwestionowanymi, bo klasycznymi Amigami?

Co z tego, ze nie maja prawa do nazwy/marki Amiga? A to PC sa ciagle produkowane jedynie przez IBM? A moze PC to tylko te, ktore skladaja sie jedynie z podzespolow IBM i Intel? No jezeli tak, to bedzie to dosyc smiala teza

Szach...
...i mat.
pozdrawiam.



Ostatnia modyfikacja: 09.06.2011 11:40:53
[#227] Re: Natami - testy 06.06.2011

@1989, post #201

jest roznica miedzy nowym tanim hardware, a starym tanim hardware ze szrota.


jest różnica, jest też między cyframi 2 i 3 lub kolorem żółtym i niebieskim, ale po co o tym piszesz, jak każdy to wie? Brak argumentów, to walnę argument byle jaki, byle był prawdziwy? Jak odpisujesz na mój post, to trzymaj się jego tematu :)

MaczekPPC tani nie jest, tylko uzywany stary zlomowany sprzet


MaczekPPC jest tani w porównaniu do pozostałych opcji PPC, każdy to wie, jak nie wiesz to zrób prosty eksperyment - kup każdy z wymienionych przezemnie (sam, peg, mac i A1200+PPC np.) i zobacz który ile kosztował :)

za takie pieniadze mozna kupic o niebo lepszy Core2Duo lub chocby PentiumD, o reszcie nie wspomne!!!


O tym też każdy wie, jak i o tym że na tych x86 sprzętach nie uruchomisz ani AOS ani MOS. A właśnie o tych systemach pisałem. Więc jak? Piszesz żeby pisać? Niekoniecznie na temat?

Tylko ja na zlomie szukam raczej czegos bardziej wyszukanego np: ostatnio udalo mi sie nabyc w dobrym stanie SGI, zawsze chcialem miec SGI, bo od zawsze uwazalem Amige za mlodszego kuzyna SGI


Widzisz, ja nie szukam na złomie, tylko kupuję od prywatnych osób lub firm które sprzedają sprzęt za określoną cenę.
Jeśli MacPPC to jest złom, to A4000 powinni na wagę sprzedawać po 5zł za kilogram :P

postep widze tylko w NatAmi . Nowy 68k i nowe uklady SAGA, nowa plyta itd.. nowy natywny sprzet 100% kompatybilny z Amiga.


Ten postęp jest retro w momencie jego powstania. Jak raczej szukam postępu który będzie większy i tańszy. Jak Mac G5 + MOS :):):)

[#228] Re: Natami - testy 06.06.2011

@1989, post #215

...


FACEPALM

Stary, przestań się już ośmieszać...

[#229] Re: Natami - testy 06.06.2011

@Duracel, post #226

Jesli chciales wymyslec definicje pc na potrzeby wikipedii to chybiles. Dla normalnego czlowieka pc to komputer, ktorego uzywa na codzien.

Nie dziele juz dawno sprzetow pod wzgledem ich architektury. Na dzien dzisiejszy licza sie tylko systemy i jakosc ich dzialania. Jako fan technologi przyzwyczailem sie ze windowsa mam w nawigacji, linuxa w hdplayerze, android w telefonie, viste w komputerach osobistych, amigaos 4 w amidze. Nie dziele wlosa na czworo doszukujac sie jakichs dziwnych teoryjek.

Natomiast jak juz chcesz dzielic wlos na czworo to natami nie jest Amiga, tak samo jak blaszak z tesco nie jest IBMem i jednoczesnie jest amiga tak samo jak buty sofix sa calkiem udanymi adidaskami.



Ostatnia modyfikacja: 09.06.2011 11:57:00
[#230] Re: Natami - testy 06.06.2011

@Duracel, post #218

Ale jak w ubieglym stuleciu? Wszak mowie, ze skladam komputery znajomym. Czestokroc gdy pytam do jakich zastosowan bedzie zestaw i w jakiej cenie chca sie zmiescic, to zastosowania nie przystaja do tego jaka kwote przeznaczaja na sprzet. Jak mowie, ze na taki sprzet do takich zastosowan to za duzo, to boja sie, ze sprzet bedzie za slaby, bo za tani i ze beda go musieli w niedlugim czasie modernizowac.


Przeważnie tak jest, że jeśli ktoś ma do wyboru lepszy i gorszy, to wybiera lepszy. To naturalne, tak jest ze wszystkim.



Nie obchodza ignorantow, ktorzy nie maja pojecia ze moglo by byc inaczej i ktorzy nie zdaja sobie sprawy dlaczego linux chodzi szybciej i ma zupelnie inne wymagania sprzetowe niz np. Win 7 i to wcale nie odstajac specjalnie od tego drugiego ladnym wygladem i funkcjonalnoscia.



Od czasów dystrybucji pracujących w pełnym środowisku graficznym, opowieści o "szybszych" linuxach można włożyć między bajki. Od czasu Windows 2003, podobnież można między nie włożyć historyjki o super stabilności systemów unixowych. Można sobie nie lubić polityki Microsoftu, ale przez te wiele lat spoooro się zmieniło. Oczywiście Unix do niektórych zastosowań wciąż będzie lepszy, ale to zupełnie inna historia i nie ma nic wspólnego z optymalizacją, wydajnością i innymi tego typu sprawami.


My rozmawiamy o tym wszystkim w kontekscie obawy, ze Natami bedzie za slabe aby odnalezc sie w swiecie internetu, czy odtwarzaczy multimedialnych. Moim zdaniem te obawy sa przesadzone, bo ktos na sile chce porownywac Natami z PC nie rozumiejac, ze PC to komputer do pracy, a Natami do przyjemnego spedzania czasu


PC to komputer do pracy? Stary, mamy 2011 rok ! Coś Ci chyba umknęło po drodze. Niektórzy faktycznie tkwią jeszcze w 1992 r, kiedy PC był maszyną biurową do pracy. Dziś to komputer domowy o szerokim spektrum zastosowań. Jest na niego masa oprogramowania, gier - i nawet tych starych, które nigdy nie doczekały się premiery na Amidze. Co ma tu zmienić NatAmi? Ten komputer nie ma kompletnie NIC do zaoferowania, poza możliwością uruchomienia kilku starych programów i gier. Do uruchomienia kilku starych gierek jest UAE. Dla hobbystów i kolekcjonerów są prawdzie Amigi klasyczne. Amigowcy którzy mają potężnie rozbudowane klasyki, NatAmi raczej też nie kupią bo po co ?


ale bedzie to chyba jedna z ostatnich jak nie ostatnia szansa na prawdziwa reanimacje Amigi i swiata amigowego z pewna perspektywa dalszego rozwoju tego sprzetu (byc moze zupelnie nowego z wiekszym rozmachem).


To zawracanie kijem Wisły. Rozwijać coś co założenia jest archaiczne i nierozwojowe? FSO też rozwijała Poloneza i FSO 1500..... . Do reaktywacji Amigi z prawdziwego zdarzenia, potrzeba produktu który zainteresuje zwykłego użytkownika masowego. Bo takim komputerem, była kiedyś Amiga. NatAmi może być skierowana co najwyżej do bardzo wąskiej grupy osób.


A wracajac do pierwszej mysli w ktorej nie wiedziales co mam na mysli. Mowiac krotko, Natami na starcie nie bedzie golym sprzetem, bo bedzie miala setki starych, ale wciaz bardzo grywalnych gier, dem i programow. Programow ktore kazdy bedzie chcial sprawdzic na tak szybkiej Amidze. Naturalnie nie do pracy, ale ot tak do zabawy i poczucia dawnego klimatu w bardziej komfortowej formie. Wiecej juz tego nie napisze, bo ile mozna powtarzac bez zrozumienia, ale Internet, mp3 i divx dopelnia tego komfortu.



Ależ wszyscy to rozumieją. Tyle, że do tego nie potrzeba NatAmi.



Ostatnia modyfikacja: 09.06.2011 11:59:09



Ostatnia modyfikacja: 09.06.2011 12:43:22
[#231] Re: Natami - testy 06.06.2011

@1989, post #214

Do MOS jako systemu nic nie mam, szkoda tylko, ze IBMowski szajs jest dla MOS baze sprzetowa.


Znajdź inną tanią bazę sprzętową - proszę panie 1989, czekamy na odpowiedź geniusza :):):)

Konstruktywna krytyka Panie, to taka która ma sens, Twoja nie ma żadnego. Co więcej, jeśli dla Ciebie MacPPC to śmieciomaczek, to wolę sobie nie wyobrażać jakich słów używasz w stosunku do np. A1200 która jest wiele starsza od minimaca.

[#232] Re: Natami - testy 06.06.2011

@pawelini, post #222

Pozytek taki sam, na zadnym nie odpalisz interesujacych forumowiczow systemow.


gdyby mi sie chcialo, jak nie chce, to udowodnilbym Ci jak moze dzialac MOS i AOS4 na C2D i nowszych, tylko ani jeden, ani drugi system nie sa tego zwyczajnie warte tj. sporych modyfikacji i optymalizowania PearPC plus dodatkowe sterowniki dla obu systemow.., a sztuke dla samej sztuki to moge uprawiac na Amidze tj. niedlugo NatAmi. Mnie interesuje sprzet kompatybilny z Amiga, a nie tylko jakis goly system przepisany na zupelnie inny procesor, na ktorym 100% programow z Amigi 68k/AGA nie zadziala natywnie.

[#233] Re: Natami - testy 06.06.2011

@kjb, post #231

Co więcej, jeśli dla Ciebie MacPPC to śmieciomaczek, to wolę sobie nie wyobrażać jakich słów używasz w stosunku do np. A1200 która jest wiele starsza od minimaca.


ale jak widzisz nie uzywam i pisze wyraznie smieciomaczek

[#234] Re: Natami - testy 06.06.2011

@1989, post #233

ale jak widzisz nie uzywam i pisze wyraznie smieciomaczek

Ale zdajesz sobie sprawę z tego, że to jest pretensjonalne?
Styl pro-ekologicznej młodzieżówki z ogólniaka.
[#235] Re: Natami - testy 06.06.2011

@1989, post #232

gdyby mi sie chcialo, jak nie chce, to udowodnilbym Ci jak moze dzialac MOS i AOS4 na C2D i nowszych, tylko ani jeden, ani drugi system nie sa tego zwyczajnie warte tj. sporych modyfikacji i optymalizowania PearPC plus dodatkowe sterowniki dla obu systemow..


1. Nie ściemniaj że "gdyby Ci się chciało", bo po prostu się nie da.
2. Na C2D a na emulatorze odpalonym pod C2D to dwie różne rzeczy...

[#236] Re: Natami - testy 06.06.2011

@Duracel, post #218

Mowiac krotko, Natami na starcie nie bedzie golym sprzetem, bo bedzie miala setki starych, ale wciaz bardzo grywalnych gier, dem i programow. Programow ktore kazdy bedzie chcial sprawdzic na tak szybkiej Amidze. Naturalnie nie do pracy, ale ot tak do zabawy i poczucia dawnego klimatu w bardziej komfortowej formie.

Rzecz w tym, że kiedy będę miał na to ochotę, to wyciągnę jedną z kilkunastu oryginalnych Amig, które mam upchnięte po kątach mieszkania i podłączę. Ponieważ tych Amig wyprodukowano miliony, a chętnych do ich używania pozostały tysiące, zakładać należy, że każdy zainteresowany też ma kilka upchniętych tu i tam. A jak nie ma, to bez problemu zdobędzie. I to będzie pełnia klimatu. Żeby natomiast zobaczyć, jak coś chodzi na szybkiej Amidze (o ile ktoś nie ma szybkiej), wystarczy zapuścić WinUAE.

A więc ponownie: po co Natami?
[#237] Re: Natami - testy 06.06.2011

@kjb, post #227

Widzisz, ja nie szukam na złomie, tylko kupuję od prywatnych osób lub firm które sprzedają sprzęt za określoną cenę.


a ja kupilem z komputerowego zlomu i tam tez wrocil - od osoby ktora doslownie na tony kupuje smieciomaczki i skladuje jak zwykly zlom... Niewiele starych komputerow nie zasluguje na miano zlomu komputerowego. Prawdopodobienstwo, ze 7-8 letni Apple MacMini PPC stanie sie sprzetem kolekcjonerskim wynosi NULL, w ogole szanse na taki status tego komputera sa nikle. A poza tym o czym mowimy. To nie ma nic wspolnego z Amiga, to jest wycinek historii Apple.

[#238] Re: Natami - testy 06.06.2011

@pawelini, post #229

No to podrążmy dalej ten twój zawiły tok interpretacji, bo robi się komicznie :)

Jesli chciales wymyslec definicje pc na potrzeby wikipedii to chybiles. Dla normalnego czlowieka pc to komputer, ktorego uzywa na codzien.


Reasumujac. Natami mimo iz jest w pelni zgodna programowo i systemowo z Amiga Commodore, to nie Amiga, bo nie posiada na wlasnosc prawa do nazwy Amiga.

Natomiast PC, ktore rowniez (jak Natami z Amigą Commodore) laczy zgodnosc systemowa i programowa, sa PeCetami mimo iz skladaja sie z podzespolow firm o zupelnie innych nazwach i innych parametrach... ok., ale dalej idziemy, bo tu jeszcze nic wielkiego sie nie dzieje :>

...do PC oprocz tych z definicji powyzej, naleza wedle "normalnego czlowieka" (czyli m.in. ciebie jak sugerujesz) komputery ktorego uzywa na codzien. Czyli jak ktos uzywa na codzien Maca z OSXem, albo o ironio Amiga X1000, Pegasosa z Arosem, Efike itp. to ma PeCeta tak?

I teraz wracamy do twojego ironizujacego zarzutu wzgledem 1989:

Bardzo waska masz klasyfikacje komputerow
"Wszystko co nie jest amiga jest pecetem", ciekawe.


Reasumujac dla ciebie nie tylko to co nie jest Amiga jest pecetem, ale nawet Amiga jest pecetem. Noooo... muszę ci powiedziec, hoho, że to dość śmiała teza Musisz koniecznie szerzej i publicznie ja oglosic, poczekac i opisac reakcje ludzi do ktorych bedziesz ja mowil.



Ostatnia modyfikacja: 09.06.2011 12:29:38
[#239] Re: Natami - testy 06.06.2011

@kjb, post #235

1. Nie ściemniaj że "gdyby Ci się chciało", bo po prostu się nie da.


jak sie nie da, PearPC choc mocno niedopracowany to juz uruchamia duzo bardziej rozwiniety i skomplikowany MacOS X. Qemu w trybie emulacji PPC uruchomi bez problemu Linuxa... wszystko sie da, wystarczy zoptymalizowac JITa PPC G4 na wspolczesne x86_64_SSE (np: 3) i bedziesz mial emulator ktory zjada Wasze smieciomaczki na sniadanie, ze nie wspomne o reszcie, ktora jest identyczna jak w PC (czyli natywnie), a w PC jest to duzo lepsze... :)

Wczesniej zapodalem link do emulatora Wii (G3 730Mhz), ktory dziala rewelacyjnie i szczena niektorym juz opadla, a przeciez C2D ma tam 1000x wiecej roboty przy emulacji



Ostatnia modyfikacja: 09.06.2011 12:36:58
[#240] Re: Natami - testy 06.06.2011

@1989, post #237

Jeśli to nie ma nic wspolnego z Amigą, to dlaczego tak Ci to przeszkadza że PPC a nie x86, że cały czas o tym piszesz ? I to na portalu Amigowym? :)

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem