kategoria: NatAmi
Wątek zamknięty
[#91] Re: Natami - testy 06.06.2011

@grg, post #90

Jest to tak samo "atrakcyjna" opcja jak uruchamianie na Natami Linuksa albo Windowsa. W zasadzie to nawet mniej.


Tak, co Ty nie powiesz?
Opcja ta będzie duuuużo kosztować i mówimy tylko o opcji.
Zainteresować może jedynie mnie i kilku zwolenników Natami, którzy jednocześnie są także użytkownikami AOS4/MOS na klasykach.
Temat PPC uważam za zamknięty. ;)

Skupmy się zatem na dalszym wychwalaniu lub psioczeniu na Natami. :)
[#92] Re: Natami - testy 06.06.2011

@Andrzej Drozd, post #91

Temat PPC uważam za zamknięty.



To pytanie nie było skierowane do Ciebie ale jeśli nie masz nic do dodania, możesz skorzystać z prawa do niewypowiadania się.
[#93] Re: Natami - testy 06.06.2011

@grg, post #92

Aha, bo zacytowałeś mnie i odpowiedziałeś na mój post, to myślałem że to do mnie. :) W takim razie przepraszam i już się nie wypowiadam o PPC :)
[#94] Re: Natami - testy 06.06.2011

@Andrzej Drozd, post #93

cytowałem i odpowiadałem na post #78



Ostatnia modyfikacja: 07.06.2011 22:15:05
[#95] Re: Natami - testy 06.06.2011

@grg, post #94

Aha, no to chyba coś się pomieszało. Czytasz PPA na kompie, czy na jakimś mobile w rozdziałce 200x400?
[#96] Re: Natami - testy 06.06.2011

@recedent, post #53

recedent
>> Kłopot w tym, że oryginalne "pordzewiałe truchło" bardzo często będzie więcej warte od repliki (analogicznie - dobrze utrzymany Ford Mustang Mach 1 "Eleanor" jest więcej wart niż jakiś nowy jego "RepliCar" i tego nie zmienisz).

Nigdy nie interesowało mnie zarabianie na handlu amigowym sprzętem. Nie ma to dla mnie najmniejszego znaczenia czy mój sprzęt straci czy zyska na wartości. To czy będę miał 060 od Natami Team czy od Pana Edka z Allegro wisi mi kalafiorem. Jednak jeśli już pojawia się alternatywa wybieram Natami Team. Ci ludzie przynajmniej działają na rzecz Amigi.

[#97] Re: Natami - testy 06.06.2011

@frywolny_marian, post #96

Co to znaczy "działają na rzecz Amigi"?
Czy Amiga to jakaś tajna organizacja? Byt transcendentalny? Żywa istota?
[#98] Re: Natami - testy 06.06.2011

@frywolny_marian, post #96

Tu nie chodzi o zarabianie na handlu sprzętem. Tu chodzi o to, że niektóre z tych rzeczy to gratki kolekcjonerskie, choćbyś wystawił za 1 zł BCM to i tak w ostateczności skończy się na kilku kaflach.

Jednak jeśli już pojawia się alternatywa wybieram Natami Team. Ci ludzie przynajmniej działają na rzecz Amigi.


Pozwól, że w odpowiedzi sparafrazuję Twoją wypowiedź: "Nigdy nie interesowało mnie zarabianie na malarstwie. Nie ma to dla mnie najmniejszego znaczenia, czy posiadany przeze mnie obraz straci czy zyska na wartości. To, czy będę miał w domu obraz Pabla Picassa, czy Edwarda A. Legoro wisi mi kalafiorem. Jednak jeśli już pojawia się alternatywa wybieram współczesnych malarzy. Ci ludzie przynajmniej działają na rzecz sztuki".

[#99] Re: Natami - testy 06.06.2011

@wali7, post #97

Co to znaczy "działają na rzecz Amigi"?

Ja ostatnio nauczyłem się takiego fajnego dopisku do wyrazu "Amiga".
Tym dopiskiem jest - "68k" oraz "aktualnie bez błogosławieństwa Amiga Inc."

Wszelkie nieporozumienia są związane właśnie z tym, że każdy "Amigę" rozumie inaczej. I każdy ma rację. Dla jednych Amigą jest AmigaONE, dla innych WinUAE, dla innych MOS, jeszcze dla innych tablet prosto od Amiga Inc.
Kolega napisał o Natami, więc myślę że zabrakło tylko dopisku "68k".

Czyli myślę że chodzi o Amigę 68k, jako sprzęt znany z lat 90-tych. Którego spadkobiercą jest tematowa Natami. :)
[#100] Re: Natami - testy 06.06.2011

@recedent, post #98

Ci ludzie przynajmniej działają na rzecz sztuki

Amiga klasyczna, sprzętowa, była i jest sztuką. Natami jest kontynuacją tej sztuki. W środowisku klasycznym, tylko Natami jest nową sztuką w klasycznej idei. Reszta komputerów zatraciła klasycyzm. A my jesteśmy klasykowcami. Na nic nam nowe trendy bez retro. :)
[#101] Re: Natami - testy 06.06.2011

@abcdef, post #78

Pod jakim względem inaczej? Nowe tryby w SuperAGA, wyższa rozdzielczość, więcej kolorów... nie do wykorzystania w starych grach a w *nowszych*...hmm


jak nie do wykorzystania, przeciez NatAmi bedzie lepiej obslugiwac klasyczne tryby graficzne OCS/ECS/AGA, nawet nie chodzi o szybkosc, bo stare gry byly optymalizowane na stary sprzet, co o jakosc i wygode uzywania na nowym szybkim sprzecie...

Quake albo Heretic będzie śmigał jak szalony?


jedno i drugie bedzie dzialac dobrze.

Cała ta superaga to imho ma tylko ten plus


jest wiecej plusow. znamy SAGA od A do Z. mozna programowac bezposrednio po rejestrach. zawsze to duzo szybsza AGA/ECS/OCS. kart graficznych, dzwiekowych itd.. nie potrzeba :). NatAmi ma oporcz tego wszelkie wspolczesne niezbedne gniazda tj. USB/Ethernet/PCI...

Ale... bez PPC


mozna sobie darowac PPC, brak dzis atutow. Jezeli juz jakis akcelerator do NatAmi, to lepiej na czyms wspolczesnym. Po tysiakroc lepszy bedzie jakis odpowiednik Tesli w wersji bardzo eko-nomicznej :)

[#102] Re: Natami - testy 06.06.2011

@Wojox, post #85

cos nie widac tej smierci ppc. w ostatnich kilku latach tylko na rynku dla zwyklego czlowieka wpadlo 87Mln ppc w wii, 54mln w X360, 51Mln w ps3 , 25mln w GCN (razem same konsole to ok 220 mln ppc i wciaz rośnie). nowa dzis pokazana konsola nintendo ma rowniez customowy multicore powerpc , sony juz zapowiedzialo ze ps4 bedzie bazowac na rozwinieciu technologi cell powerpc, do tego dolicz wszelkiego rodzaju sprzetprzemyslowy routery serwery sterowniki a nawet drukarki i telewizory...oj daleko do smierci tej architektury.
[#103] Re: Natami - testy 06.06.2011

@michalmarek77, post #83

nie wiem czy wiesz ale te gry nie sa 2d... one tylko sprawiaja takie wrazenie. wszystko to leci na 3d. rayman origins w szczegolnosci. takich gier nie stworzy tez garstka fanow natami...do tego trzeba zasobow, pienieznych i ludzkich.
[#104] Re: Natami - testy 06.06.2011

@DRACOX, post #102

oj daleko do smierci tej architektury.


architektura PPC jest martwa na desktopach, wystarczy spojrzec na AmigaONE x1000, procesor sprzed kilkunastu lat za ok. 500 usd, to jest najlepsze i najtansze obecnie. Konsole dla MOS i AOS4 nie maja zadnego znaczenia, bo zadna konsola nigdy nie stanie sie docelowym komputerem z b. wielu powodow, a glownym jest taki, ze architektura jest zamknieta i zabezpieczona.

ps. a propos przyszlosci PPC na mainframe http://en.wikipedia.org/wiki/Z196_CPU



Ostatnia modyfikacja: 08.06.2011 02:07:30
[#105] Re: Natami - testy 06.06.2011

@1989, post #104

kilkanascie lat temu miales procki pokroju PWRficient? ja juz wiem skad te twoje dziwne opowiesci , ty zyles w alternatywnej rzeczywistosci , nie?


skoro ppc jest martwe w desktopach to co w tych desktopach chcesz od 68k ktore zostalo porzucone przez wszystkich na rzecz ppc (apple, amiga ,a nawet sharp w nastepcy x6800 planowal przejscie na ppc)
[#106] Re: Natami - testy 06.06.2011

@DRACOX, post #105

skoro ppc jest martwe w desktopach to co w tych desktopach chcesz od 68k


obecnie swiat amigowy stanal przed mozliwoscia stworzenia wlasnego 68k, wydajniejszego od najwydajniejszej konstrukcji 68k OK, nie tylko 68k, bo takze znacznie wydajniejszego nastepcy AGA :)

ps. postep u powerPeCetowcow to cienki labedzi spiew i podpieranie sie premiera Wii U niczego tutaj nie zmienia.



Ostatnia modyfikacja: 08.06.2011 02:38:53
[#107] Re: Natami - testy 06.06.2011

@Phibrizzo, post #73

Bo jesli moja Amiga z 060/66 MHz wyciaga tylko 2.72 wzgledem 040/25 to Natami pozamiatala wszystkie klasyki.


jedno z porownan NatAmi 060 do najszybszej dopalonej dopalki "My memory performance is 30-45% faster than a stock CSMK3" :)

"Natami 060 vs CSMK3 (overclocked with 50ns SIMMs)

Cache Read 448.97 284.18
ReadROMb 61.49 35.15
ReadROMw 111.82 65.63
ReadROMl 148.62 85.64
ReadFastb 64.61 38.35
ReadFastw 89.77 53.04
ReadFastl 113.88 65.46
WriteFastb 51.16 30.97
WriteFastw 89.81 48.16
WriteFastl 100.00 48.19
Fast2Fastb 29.79 18.00
Fast2Fastw 44.65 26.45
Fast2Fastl 56.06 29.94
Fast2Fastm 52.15 27.57
Fast4Fast16 63.86 37.05"

[#108] Re: Natami - testy 06.06.2011

@RadoslawF, post #34

> Jak się trafi animacja we flaszu to G4 768MHz zdycha i zwalnia.

Ale dobrze, że animacja nie zwalnia. ;)

[#109] Re: Natami - testy 06.06.2011

@1989, post #104

Dlaczego wybrałeś jako przykład desktopa z PPC najdroższą i najbardziej chyba zabugowaną płytę jaką jest AOne? Weź maca mini z G4 1.25 GHz za około 100$

Do mainframe jest używanych mnóstwo dziwnych konstrukcji, w tym również PPC (440 ma wersję ze specjalnym interfejsem do budowy nawet kilkuset procesorowych konstrukcji). Ten wynalazek IBM znajdzie zastosowanie pewnie w kilkudziesięciu dużych komputerach, w innych jednostkach będą zupełnie inne CPU.

Coś tak cięty na ten PPC? Skrzywdził cię personalnie?
[#110] Re: Natami - testy 06.06.2011

@wali7, post #109

najbardziej chyba zabugowaną płytę

Co tam jest zbugowane ? Bo przeoczylem chyba to info (mozliwe ze pilem wtedy ) :D

[#111] Re: Natami - testy 06.06.2011

@recedent, post #98

Nie podchodze do amigowania jak do kolekcjonerstwa. Nie gromadze sprzetu, a jesli juz to kilka egzemplarzy amig na zapas, gdyby kiedys zaczely mi padac. Wysokie ceny maja dla mnie male znaczenie, bo swoich gratow sprzedawac nie zamierzam, a i zakupow juz nie planuje, bo mam wszystko co mnie interesuje. Poza NatAmi oczywiscie.
Porownanie tego hobby do malarstwa, jest przynajmniej w moim przypadku nietrafione.

Co rozumiem przez dzialanie na rzecz Amigi? Wszystko w czym dostrzegam chocby slad kreatywnosci na tym poletku, a o lepszy przyklad niz robota Natami Team trudno.

[#112] Re: Natami - testy 06.06.2011

@wali7, post #109

Chodzi raczej o zastosowanie PPC w desktopie/laptopie.
Nikt tego nie robi - PPC w komputerach /powiedzmy domowych/ umarło.
Brnięcie w to nie ma najmniejszego sensu - prościej, efektywniej i ekonomiczniej jest używanie intela czy Arm'a. Szeroki wybór i TANIOCHA!!!!

PPC jako technologia ma się świetnie, aczkolwiek komputery opuściła na dobre /mainframe'y, konsole etc, to inna historia, z kompami nie mająca nic wspólnego/

@DRACOX

Rayman to 2d. Poniżej link , który pokazuje świetny przykład enginu gry UbiArt Framework /fantastycze/:

http://technabob.com/blog/2010/07/08/ubi-art-framework/



Ostatnia modyfikacja: 08.06.2011 08:48:43
[#113] Re: Natami - testy 06.06.2011

@michalmarek77, post #112

PPC w komputerach /powiedzmy domowych/ umarło

Moze dla Ciebie i umarlo, ale kogo to obchodzi :)

prościej, efektywniej i ekonomiczniej jest używanie intela


A fujj tffuuu :)

[#114] Re: Natami - testy 06.06.2011

@RadoslawF, post #54

Skoro nie che ci się uzasadniać jak się mylę to może nie prowadź tej dyskusji, ba na razie to tylko udowadniasz brak logicznych argumentów.


Drogi RadkuF

Nie obraz sie, ale nie chce mi sie uzasadniac, bo to jest oczywiste i tylko ktos o braku wali albo watpliwym intelekcie tego nie pojmie.

Brak logicznych argumentow powiadasz tak? A co niby takiego wyjatkowego ma w sobie Efika poza swoim rozmiarem? Jest wydajniejsza od PC? Mozna na niej uruchamiac stary, nostalgiczny soft? Ma przed soba jakas perspektywe? Jest nowa Amiga kompatybilna z klasycznymi i przy tym posiada rozbudowane mozliwosci w kontekscie tej kompatybilnosci? Nie? Ano widzisz. Natomiast Natami posiada to co powyzej i ma zastapic klasyczne Amigi bazujac na bogatym nostalgicznym oprogramowaniu tego komputera, jego legendzie, dajac przy tym dodatkowe mozliwosci.

No, jezeli dalej nic nie kumasz i dalej twierdzisz, ze udowodnilem ci brak logicznych argumentow, to na mysl przychodzi mi juz jedynie takie powiedzenie... "chodzbys krowie dal kakao, nie wydoisz czekolady".

pozdrawiam... czule.




Daclaw'ie

dostosowanie do obecnych standardów.

Że co?


Mozna popasc w samozachwyt widzac taki brak zrozumienia.
Czego Daclaw nie rozumiesz? Mowa jest o obecnych standardach komputera multimedialnego, czyli przegladanie www, sluchanie muzyki, ogladanie filmow, korzystanie z edytorow tekstu etc.

No chyba, ze ty myslisz o standardzie z dziedziny super wydajnych komputerow dla dzieci neostrady lub dla profesjonalnych grafikow 3D.

Co więcej, ściganie się na MHZ to typowo pecetowe - skrzywione ! - spoglądanie na sprawę wydajności Natami.

Tzw. życie dawno już zweryfikowało, czyje podejście było właściwe a czyje skrzywione. Wystarczy porównać aktualną rynkową pozycję peceta i Amigi.


Oczywiscie ze sciganie sie na MHz to skrzywienie PeCetowca. Czesto dla takich "uzytkownikow" nie jest istotne do jakich celow bedzie uzywal komputera (najnowsze, wymagajace gry i obrobka filmow, czy animacji 3D, lub proste prace biurowe, muzyka, internet). Dla niego wazne jest aby jego procesor mial maksymalna ilosc MHz.

Zycie niczego nie zweryfikowalo, a pozycja PC w stosunku do Amigi ma nie wiele wspolnego z tym co sugerujesz. Slepy ped MGHz doprowadzil do niechlujstwa programistow PCtowych i ludzi tworzacych najpopularniejszy system na ten komputer. Wie o tym kazdy czlowiek ktory szanowal Amige za jej wydajnosc i mozliwosci w latach 90 przy raptem 7/14Mhz. Efekt tego jest taki, ze system Windows na PC marnotrawi znaczna czesc potencjalu wypasionych i przegrzewajacych sie kart graficznych, procesorow i pamieci. Zeby zainstalowac system ktory ma SLUZYC DO OTWIERANIA APLIKACJI (sic!) potrzebujesz procesora i pamieci o idiotycznie wygorowanych parametrach.

Czego zatem kolego jeszcze nie rozumiesz w argumentacji kolegi? :>

Do abcdef
Taki sprzet bez wsparcia to kupa zlomu, a z NatAmi jest inaczej
Pod jakim względem inaczej?


hmmm, byc moze kolega nie zauwazyl, ale na linie Amig tego typu co Natami przez cale lata 90 powstalo tyle programow, ze trudno to porownac do sytuacji Pegasosa, X1000, Efiki itp. :} SuperAGA jest polaczeniem przeszlosci z terazniejszoscia w ergonomicznej postaci. Nie wiadomo ile razy trzeba bedzie jeszcze o tym przypominac, aby ludzie zrozumieli fenomen Natami oraz bezsensownosc i bezwartosciowosc (poza pewnym faktycznie pozytecznym podtrzymywaniem koncepcji systemu amigowego) takich PCto-"Amig" jak Pegasos i Efika itp.



Ostatnia modyfikacja: 08.06.2011 09:51:52
[#115] Re: Natami - testy 06.06.2011

@1989, post #104

Konsole dla MOS i AOS4 nie maja zadnego znaczenia, bo zadna konsola nigdy nie stanie sie docelowym komputerem z b. wielu powodow, a glownym jest taki, ze architektura jest zamknieta i zabezpieczona.


Tak samo Natami dla tych systemów nie ma żadnego znaczenia - tak samo jak MOS i AOS4 nie ma znaczenia dla Ciebie. Przecież wystarczy Ci, że będziesz mógł walić po odbezpieczonych rejestrach. ;)

[#116] Re: Natami - testy 06.06.2011

@Duracel, post #114


Nie obraz sie, ale nie chce mi sie uzasadniac, bo to jest oczywiste i tylko ktos o braku wali albo watpliwym intelekcie tego nie pojmie.

Brak logicznych argumentow powiadasz tak? A co niby takiego wyjatkowego ma w sobie Efika poza swoim rozmiarem? Jest wydajniejsza od PC? Mozna na niej uruchamiac stary, nostalgiczny soft? Ma przed soba jakas perspektywe? Jest nowa Amiga kompatybilna z klasycznymi i przy tym posiada rozbudowane mozliwosci w kontekscie tej kompatybilnosci? Nie? Ano widzisz. Natomiast Natami posiada to co powyzej i ma zastapic klasyczne Amigi bazujac na bogatym nostalgicznym oprogramowaniu tego komputera, jego legendzie, dajac przy tym dodatkowe mozliwosci.


No widzisz, pociągnięty za język wykazujesz swoją niewiedzę.
Efika jest energooszczędnym komputerem zaprojektowanym nie do celów domowych, Amigowcom wciskają go w celu zgarnięcia większej kasy.
Tyle że z Natami ma tyle wspólnego z Amigą ile wymyślili handlarze i marketingowcy.
Błądź sobie dalej w wymyślonym i nierealnym świecie ale odpuść sobie przytyki osobiste bo tylko udowadniasz własne braki w intelekcie.


Pozdrawiam
[#117] Re: Natami - testy 06.06.2011

@wali7, post #109

Weź maca mini z G4 1.25 GHz za około 100$


a kupie go w sklepie w nowym pudelku i gwarancja na 24 miesiace itd.. ?:) To nie jest porownanie, ze sprzetow kolekcjonerskich zdecydowanie wole Amige, potem SGI O2 lub Octane .Mac mini zupelnie nie wpisuje sie w ten zestaw, bo nigdy nie bylem fanem Apple oraz maszyn PPC.

O ile mnie pamiec nie myli to ten mac mini kosztowal w czasach swojej swietnosci jakies beznadziejne pieniadze, nie bylo to 100$, a pewnie z 1000$. Dzisiejsze nowe sprzety PPC beda kosztowac w najlepszym razie tyle. A G4 to procesor juz dosc powolny. Duzo lepszy sprzet x86 kupisz za ok. 100usd np: jakis core2Duo lub pentiumD kosztuje moze 10$, plyta drugie tyle itd... a mozliwosci rozbudowy i tak nieporownywalnie wieksze i lepsze... Wybralem AOne x1000, bo to najnowszy i nowy desktop PPC z najszybszym PPC w tego typu maszynie.

Ten wynalazek IBM


to zycze powodzenia w kupowaniu komputera desktop/laptop z wynalazkiem IBM . pogadamy jak bedzie chociaz projekt zbudowania takiej maszyny Śpioch



Ostatnia modyfikacja: 08.06.2011 10:12:56
[#118] Re: Natami - testy 06.06.2011

@Duracel, post #114

Wie o tym kazdy czlowiek ktory szanowal Amige za jej wydajnosc i mozliwosci w latach 90 przy raptem 7/14Mhz. Efekt tego jest taki, ze system Windows na PC marnotrawi znaczna czesc potencjalu wypasionych i przegrzewajacych sie kart graficznych, procesorow i pamieci. Zeby zainstalowac system ktory ma SLUZYC DO OTWIERANIA APLIKACJI (sic!) potrzebujesz procesora i pamieci o idiotycznie wygorowanych parametrach.

Chciałbym nieśmiało przypomnieć, że mamy rok 2011 a nie 1993 i trochę się w branży IT zmieniło. Wtedy walczyło się o każdy megabajt i każdą klatkę na sekundę, bo hardware był drogi. Teraz po prostu kupuje się skrzynkę, stawia i działa. Mnie od dawna nie obchodzi, co mają w środku komputery, których używam i w jaki sposób to funkcjonuje. Ważne, że jest tanie z zapewnia wystarczającą wydajność.

Mowa jest o obecnych standardach komputera multimedialnego, czyli przegladanie www, sluchanie muzyki, ogladanie filmow, korzystanie z edytorow tekstu etc.

W 1996 roku, kiedy nabyłem 060/50, bawiłem się w multimedia digitalizowane z VHS-u w rozdzielczości 3xx na 2xx, a przy dobrych wiatrach (gdy interlace się nie rozjechał), 7xx na 6xx. I byłem zachwycony. Teraz mam potrzebę obrabiania kiludziesięciomegowych RAWów i kilkusetmegowych skanów, względnie montowania filmów HD, z podglądem w czasie rzeczywistym. Takie są obecne standardy multimediów. Miałbym to robić na maszynie ze 3x szybszej, od konfiguracji sprzed 15 lat i na sofcie, który zatrzymał się na poziomie FLI i anim7?
[#119] Re: Natami - testy 06.06.2011

@Andrzej Drozd, post #100

Andrzej Drozd
Ci ludzie przynajmniej działają na rzecz sztuki

Amiga klasyczna, sprzętowa, była i jest sztuką. Natami jest kontynuacją tej sztuki. W środowisku klasycznym, tylko Natami jest nową sztuką w klasycznej idei. Reszta komputerów zatraciła klasycyzm. A my jesteśmy klasykowcami. Na nic nam nowe trendy bez retro.


Pieknie i zgrabnie to ujales Andrzeju. Szkoda tylko, ze posiadacze Pegasosa i AmigaONE obrazaja sie gdy ktos nie chce traktowac ich sprzetu za Amige nie rozumiejac wlasnie tej prostej istoty rzeczy o ktorej tu napisales.

A Recedenta na temat sztuki moze rownie dobrze sluzyc jako odpowiedz dla Wali7 na pytanie "czym jest Amiga" i "dzialanie na jej rzecz".



zadna konsola nigdy nie stanie sie docelowym komputerem z b. wielu powodow, a glownym jest taki, ze architektura jest zamknieta i zabezpieczona.


1989
Z wiekszoscia twoich wypowiedzi dotyczacych komputerow i Amigi sie zgadzam, ale nie tym razem. Pojecie komputera i konsoli juz dawno sie zaciera a zastepuje je "urzadzenie multimedialne" ktore jest czesto i komputerem i konsola w jednym sprzecie. Poza tym troche mnie zaskoczyles twierdzac, iz jednym z powodow ze konsola nigdy nie bedzie komputerem jest fakt iz konsola ma zamknieta architekture. A Amiga 500/600/1200 niby jaka ma architekture? A obecne laptopy PeCetowe? :)



Ostatnia modyfikacja: 08.06.2011 10:17:37
[#120] Re: Natami - testy 06.06.2011

@michalmarek77, post #112

tia 2d....

“The idea behind our animation system is to be able to animate any kind of image. The image may be a 3D rendering, an India ink drawing, a modeling clay background, an image drawn on a graphics tablet or a scanned image, and so on. In fact, any visual source can be used. We put the focus on freedom and simplicity,
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem