[#361] Re: Interfejs zewnętrznej stacji dyskietek

@Jacenty, post #360

W takim wypadku faktycznie przyda się ta zworka w interfejsie.
Nią spokojnie można wybrać sobie numer stacji.
[#362] Re: Interfejs zewnętrznej stacji dyskietek

@jarob, post #361

Stacje będą miały plombę gwarancyjną, więc kto chciałby mieć fabrycznie wymuszoną pracę na DF2 niech napisze do mnie na priv.

Uwaga: to jest konieczne tylko w przypadku, o którym pisał Jacenty. Do normalnego połączenia stacji na zewnątrz w łańcuchu to nie jest potrzebne (stacja sama wykryje czy jest DF1/DF2/DF3).
[#363] Re: Interfejs zewnętrznej stacji dyskietek

@strim_, post #294

Jeśli ktoś jest z Krakowa to zakupi DB23F na giełdzie elektronicznej na Balickiej.Ceny samych złącz to 10pln natomiast z obudową 20pln.Stoisko w budynku numer 4 albo 5, uśmiechnięta miła pani.

Chyba offtopu nie zrobiłem, jeśli tak to przepraszam.
[#364] Re: Interfejs zewnętrznej stacji dyskietek

@Stoopi, post #363

Dzięki. Ale problem polega na tym, że do budowy stacji czy samego interfejsu potrzebne są złącza męskie, a nie żeńskie (bo złącze disk drive jest żeńskie w Amidze). Żeńskie natomiast mogą się przydać tym, którzy chcieliby zrobić sobie kabel scart do Ami.
[#365] Re: Interfejs zewnętrznej stacji dyskietek

@strim_, post #364

Również są dostępne męskie.Polecam tą/tę giełdę.
[#366] Re: Interfejs zewnętrznej stacji dyskietek

@strim_, post #364

W poprzednim tygodniu miała miejsce wysyłka pierwszych stacji do klientów, szczęśliwi posiadacze mogliby się podzielić wrażeniami...
[#367] Re: Interfejs zewnętrznej stacji dyskietek

@strim_, post #366

Jak wszystko działa to cicho siedzą.
Gdyby nie działało to byś miał już wrzask.
[#368] Re: Interfejs zewnętrznej stacji dyskietek

@strim_, post #366

Mówisz i masz .

Stacja dotarła dobrze i estetycznie zapakowana. Obudowę ma solidną, a w środku nic nie lata i nic nie stuka. Przewód odpowiedniej długości, niezbyt sztywny - udało mi się ustawić stację tak, jak mi najlepiej odpowiada, czyli po prawej stronie Amigi, zasłaniając otwór po wewnętrznej stacji.

Zapis i odczyt bez problemów, ale przyznaję, że nie miałem zbyt dużo czasu, żeby się nią porządnie pobawić.

Jeśli miałbym się do czegoś przyczepić, to byłby to brak gumowych nóżek, a jedynie cztery wytłoczenia w dolnej części obudowy. Ale to nic - mam zestaw nalepek antypoślizgowych, więc sobie przykleję.

Do środka nie zaglądałem, bo nie chcę zrywać nalepki
[#369] Re: Interfejs zewnętrznej stacji dyskietek

@void, post #368

Stacja ładnie zapisuje i odczytuje. Bez problemu współpracuje też z innymi napędami zewnętrznymi. Poza tym bardzo ładnie wykonana. Nóżki anypoślizgowe przykleiłem sobie sam, chociaż mogły by być w komplecie. Stacja z początku trochę grymasiła ale po kilkunastu minutach złapała wiatr w żagle. Pewnie zakurzyła się od leżakowania w magazynie. I mała niespodzianka stacja nie klika podczas bezczynności. Bardzo Polecam OK
[#370] Re: Interfejs zewnętrznej stacji dyskietek

@Jacenty, post #369

Można kupić sam interfejs z kablem bez obudowy i stacji? Można podłaczyć 3 do jednego portu A1200? Jeśli tak to proszę o cenę na priv
[#371] Re: Interfejs zewnętrznej stacji dyskietek

@snifferman, post #370

Można kupić sam interfejs z kablem bez obudowy i stacji?


Nie, ale niedługo będzie można kupić komplet interfejs z kablem + obudowa, bez stacji.

Można podłaczyć 3 do jednego portu A1200?


Nie, bo nie jest przelotowy. Choć obsługuje bycie w łańcuchu na końcu. Tzn. gdybyś miał dwa inne przelotowe interfejsy to tak.

Ewentualnie przeczytaj wcześniejsze posty w tym wątku, była wersja przelotowa specjalnie dla A600, którą produkował stryker, może jeszcze jakieś ma (sprzedawał same interfejsy).
[#372] Re: Interfejs zewnętrznej stacji dyskietek

@strim_, post #371

jaka cena interfejsu z kablem, obudowa mi nie potrzebna
[#373] Re: Interfejs zewnętrznej stacji dyskietek

@bacus10, post #372

Póki co mamy tyle interfejsów gotowych, ile obudów, więc osobno nie sprzedajemy. A do wykonania większej ilości interfejsów potrzebne byłyby wtyczki DB23, których też więcej nie mamy.

Oczywiście przypominam, że projekt jest otwarty, więc jak ktoś chce zrobić sam interfejs, ma czas, chęci i wtyczkę DB23, to nic nie stoi na przeszkodzie...
[#374] Re: Interfejs zewnętrznej stacji dyskietek

@strim_, post #373

Mam dwa przelotowe interfejsy. Jeden jest niesprawny. Podejrzewam uszkodzoną kość 74HC00. Interfejs z obudowy datalux sv-702.Były pod nim dolutowane przewody i cała płytka była chyba rozlutowywana przez jakiegoś amatora. Gdy odlutowalem dodatkowe przewody stacja czytała dyskietkę zaraz po włączeniu amigi ale nie wykrywała zmiany dyskietki. Nie "pykała co chwile" Drugi jest na taśmę 26 pin i nigdzie nie mogę znaleźć opisu pinów amigowej stacji na 26 pin. Jeśli ktoś ma proszę o udostępnienie. Oba interfejsy przelotowe.
[#375] Re: Interfejs zewnętrznej stacji dyskietek

@snifferman, post #374

Tutaj kolega KRISS coś montował. Wystarczy odpowiednie sygnały ze złącza 26-pin połączyć z analogicznymi sygnałami w złączu 34-pin.
[#376] Re: Interfejs zewnętrznej stacji dyskietek

@RomanWorkshop, post #375

Pomierzę, polutuję i dam znać czy działa
[#377] Re: Interfejs zewnętrznej stacji dyskietek

@bacus10, post #372

Też bym chętnie nabył same "bebechy" bez obudowy i stacji, mam popsutą stację od CDTV, a tym samym i obudowę, niestety napęd jest inny niż w A500 (złącze).
Pewnie dużo jest stacji wymagających takiej naprawy i możliwość kupna samego interfejsu (bez obudowy) byłaby dobrą opcją.
[#378] Re: Interfejs zewnętrznej stacji dyskietek

@Jacques, post #377

A ma ktos schemat interfejsu przelotowego? albo jak przerobic ten aby dzialal z 2-3 stacjami? http://www.rowery.olsztyn.pl/wiki/autorzy/narg/amiga/dysk
Tutaj znalazlem schemat i autor pisze, ze wystarczy zbudowac taki sam uklad i uzyc innego sygnalu select. Tyczy sie to tylko stacji od ibm i to dosc stary artykul. Buduje A1200 w towerze i moze polutowalbym sobie wszystko na jednej plytce z jedna wtyczka i 3 wyjsciami 34pin dla fdd. Orginalne kontrolery maja przelacznik on-off do wlaczenia wylaczenia stacji. Ktos ma schemat takiego? Mam 3 stacje i troche mi szkoda zeby lezaly i sie kurzyly :D
[#379] Re: Interfejs zewnętrznej stacji dyskietek

@snifferman, post #378

No więc właśnie, musisz zrobić trzy takie interfejsy każdy z innym sygnałem SELx. W dobie emulatorów stacje dyskietek przeważnie leżą i się kurzą ;)
[#380] Re: Interfejs zewnętrznej stacji dyskietek

@RomanWorkshop, post #379

Ale tyczy sie to takze projektu z twojej strony, czy tylko tego, ktorego ja przytoczylem? A co z przelacznikami on-off? One przerywaja sygnal select poszczegolnej stacji?
[#381] Re: Interfejs zewnętrznej stacji dyskietek

@snifferman, post #380

Na oba pytania - Tak.
[#382] Re: Interfejs zewnętrznej stacji dyskietek

@jarob, post #381

Niebawem w RetroAmi będą dostępne obudowy z interfejsem (bez stacji), przeznaczone do instalacji emulatorów stacji dyskietek.



Przeprowadziłem dość rozległe testy i jak na razie wynika z nich, że interfejs jest w pełni kompatybilny z Gotekiem z firmware HxC. Z oryginalnym firmware miałem niestety sporo problemów. Więc jeśli ktoś zamierza kupić obudowę celem instalacji Goteka, to zalecam upgrade do nowego firmware HxC.



Ostatnia aktualizacja: 24.06.2015 23:59:27 przez strim_
[#383] Re: Interfejs zewnętrznej stacji dyskietek

@strim_, post #382

Ja pozwolę sobie na trochę prywaty. Można u mnie kupić zarówno czarne Goteki + programator, czarne Goteki gotowe z HxC lub samo oprogramowanie HxC o 2E taniej niż u autora. Szczegóły na prv. Wystawiam FV oraz daję 24 msc gwarancji.

Równolegle będą prowadzone negocjacje z Retroami w tej sprawie.

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2015 02:08:48 przez pong777
[#384] Re: Interfejs zewnętrznej stacji dyskietek

@strim_, post #382

Do goteka obudowa mogła by być krótsza o 2 cm.

Albo "wypatroszyć" goteka i włożyć samo pcb do obudowy, to wszystko było by jeszcze mniejsze.

szeroki uśmiech
[#385] Re: Interfejs zewnętrznej stacji dyskietek

@harrik, post #384

Tak ale obudowa jest uniwersalna. Chcesz włożyć Goteka? Ok. Normalną stację? Też się zmieści.
[#386] Re: Interfejs zewnętrznej stacji dyskietek

@strim_, post #382

Testowałeś to z CDTV? Albo może ktos inny testował lub ma zamiar?
[#387] Re: Interfejs zewnętrznej stacji dyskietek

@zmiennik, post #386

Nie testowałem, gdyż nie mam CDTV, ale nie widzę powodu dla którego miałoby nie działać (zwłaszcza z firmware HxC).


Ostatnia aktualizacja: 25.06.2015 18:49:58 przez strim_
[#388] Re: Interfejs zewnętrznej stacji dyskietek

@strim_, post #382

Obudowy z interfejsami są już dostępne w RetroAmi w cenie 239zł brutto!
http://retroami.com.pl/index.php?id_product=159&controller=product&id_lang=6

Taka uwaga, jeśli ktoś planuje instalacje HxC rev F, a nie Goteka, to niech sprawdzi najpierw czy jego HxC ma dobry rozstaw otworów na dole - jak stacja dyskietek (pierwsze egzemplarze miały nieprawidłowy).

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2015 15:24:59 przez strim_
[#389] Re: Interfejs zewnętrznej stacji dyskietek

@strim_, post #388









[#390] Re: Interfejs zewnętrznej stacji dyskietek

@strim_, post #389

Czy ktoś ma schemat interfejsu przelotowego? Mam kilka nie działających z uszkodzynymi ścieżkami i nie moge sobie poradzić. Dokładniej z obudowy datalux
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem