[#271] Re: Interfejs zewnętrznej stacji dyskietek

@KRISS, post #270

Ten interfejs służy do podłączenia stacji od PC bez przeróbki wewnątrz amigi jako DF0. Można podłączyć przewodem od blaszaka z przeplotem.
[#272] Re: Interfejs zewnętrznej stacji dyskietek

@jarob, post #271

Nie wiem czy było.
Obudowy są na tme maja 101 sztuk na stanie ( dzis maja promocje - 15% na wszystko)
http://www.tme.eu/pl/details/dsc-223/zlacza-d-sub/ninigi/#
[#273] Re: Interfejs zewnętrznej stacji dyskietek

@stryker, post #272

A ja zadam przewrotnie pytanie: może by tak pomyśleć nad rewolucją i zrobić dwutorowo interfejs na standardowe DD (co ma obecnie miejsce i takowy działa) jak i kompletny manual do stworzenia zewnętrznej stacji HD? Łącznie z przeróbką napędu (zwalnianie obrotów, kompatybilne marki i modele). Ot ciekawe wyzwanie dla kolegów elektroników OK
[#274] Re: Interfejs zewnętrznej stacji dyskietek

@Romlen, post #273

Taki manual jest na Aminecie. Nie ma tylko listy kompatybilnych modeli i całość jest na układach TTL serii 74, można by zrobić w czymś nowszym.
Z tego co mi wiadomo, to przerobione z PC stacje są dosyć zawodne, do tego na co komu w 2014 roku stacja dyskietek do przenoszenia danych (innego zastosowania napędu FDD HD nie widzę), skoro mało który pecet ma taką stację?
[#275] Re: Interfejs zewnętrznej stacji dyskietek

@wali7, post #274

Przyznac sie kto wzial calosc z tme bo wszystko zniknelo "chwile "po zanieszczeniu info :)
[#276] Re: Interfejs zewnętrznej stacji dyskietek

@Romlen, post #273

Ale to już jest zamieszczone tu

W tym wątku są również podane kompatybilne stacje.
Wersja tam zamieszczona służy do przerobienia wewnętrznej stacji, którą można podłączyć do interfejsu Romana w zewnętrznej obudowie.
Można ten układ upchnąć w jakiś CPLD będzie zgrabniej.
[#277] Re: Interfejs zewnętrznej stacji dyskietek

@Romlen, post #273

Eee tam, stare stacje dyskietek... Wyzwaniem to by było zrobienie własnego emulatora FDD ;)
[#278] Re: Interfejs zewnętrznej stacji dyskietek

@RomanWorkshop, post #277

Tylko mam wątpliwość czy jest sens wynajdywać koło na nowo . Kiedy zarówno HxC jak i Gotek są łatwo dostępne. Do Gotka pewnie nowego firmware już nie będzie, ale HxC jest cały czas rozwijany, poprawiany...
[#279] Re: Interfejs zewnętrznej stacji dyskietek

@strim_, post #278

Pewnie nie ma sensu, ale wyzwanie by było...
[#280] Re: Interfejs zewnętrznej stacji dyskietek

@RomanWorkshop, post #279

Panowie, a zewnętrzna stacja dyskietek w A500 może działać jako DF0 a oryginalna stacja w środku amigi jako DF1?
[#281] Re: Interfejs zewnętrznej stacji dyskietek

@zeter, post #280

Jasne że tak. Potrzebny jest boot selector. Można samemu zbudować.
[#282] Re: Interfejs zewnętrznej stacji dyskietek

@zeter, post #280

Panie, ale to pytanie z odpowiedziami padało w tym wątku ze 3 razy ;)
[#283] Re: Interfejs zewnętrznej stacji dyskietek

@zeter, post #280

link

Opisane jest to w poście #69

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2014 12:04:50 przez robertos231
[#284] Re: Interfejs zewnętrznej stacji dyskietek

@robertos231, post #283

No tak ale sami wiecie jak to jest przebijać się przez te wątki :) THX! Ale nie pocieszyliście mnie, ja i lutownica to nie jest dobre zestawienie, myślałem że prościej się da na zasadzie jakiś zworek :):)
[#285] Re: Interfejs zewnętrznej stacji dyskietek

@Romlen, post #273

Ciekawy układ opisany jest w Praktycznym Elektroniku nr 5 i 6 z 1994r

[#286] Re: Interfejs zewnętrznej stacji dyskietek

@KRISS, post #285

Eee tam, ciekawy... Zwykły anti-click ;)
[#287] Re: Interfejs zewnętrznej stacji dyskietek

@RomanWorkshop, post #286

A jak jest w Amidze wogóle. Jeśli jest stacja DF0 i zewnętrzna DF1, to jak zarzuce dyskietke do DF1 to on ją zaczyta? Czy z natury zawsze 1 dyskietka programu domyślnie uruchamiana jest z DF0 ?
[#288] Re: Interfejs zewnętrznej stacji dyskietek

@zeter, post #287

Od Kicka 2.0 w górę zacznie czytać z dowolnej stacji.
[#289] Re: Interfejs zewnętrznej stacji dyskietek

@jarob, post #288

Nie dziala to z gierkami ndos i czasami "dosowymi"
[#290] Re: Interfejs zewnętrznej stacji dyskietek

@RomanWorkshop, post #286

To na pewno anticlick? Żeby aż tyle elementów było wymaganych? Warto poczytać opis jeszcze do schematu Krissa. Noclick mam w startup sequence wpisany i działa aż miło. Co do przeznaczenia stacji HD - oczywiście transfer danych by się przydał, na RS232 leci wooolno, na 720KB pakowanie jest uciążliwe a takie 1,44MB to już coś
[#291] Re: Interfejs zewnętrznej stacji dyskietek

@RomanWorkshop, post #279

Gdyby emulator mógł wgrywać dyskietki z poziomu Amigi, i miał np: pamięć na 10-20 dyskietek.

Lub też samą pamięć na dyskietki np: cztery i działał jako wszystkie stacje.

Np: Jeśli mieli byśmy Farmę Amig to wtedy, taki prosty Emulator mógł by się przydać. Nawet z jedną dyskietką w pamięci.
[#292] Re: Interfejs zewnętrznej stacji dyskietek

@strim_, post #269



powiększ


Ostatnia aktualizacja: 02.01.2015 18:22:48 przez strim_
[#293] Re: Interfejs zewnętrznej stacji dyskietek

@strim_, post #292

Szkoda ze nie bedzie przelotowe
[#294] Re: Interfejs zewnętrznej stacji dyskietek

@stryker, post #293

Niestety złącza DB23 w tym całym interesie są najdroższe, droższe od stacji samej... :/
[#295] Re: Interfejs zewnętrznej stacji dyskietek

@strim_, post #278

Czemu ma nie być nowego firmwareu?
[#296] Re: Interfejs zewnętrznej stacji dyskietek

@pong777, post #295

Bo autor firmware ma dość "biznesmenów", którzy zarabiają na jego pracy.
[#297] Re: Interfejs zewnętrznej stacji dyskietek

@strim_, post #292



[#298] Re: Interfejs zewnętrznej stacji dyskietek

@RomanWorkshop, post #1

Witam serdecznie.
A ja mam takie pytanie dotyczące interfejsu, posiadam dwie stacje w wieży. Jedną jest gotek podłączony do płyty jako df0, oraz stację przerobioną z PC która gdy jest podłączona jako df0: do płyty działa bezproblemowo. Gdy próbuję je obydwie połączyć, czyli gotek jako df0: do płyty oraz stacja fdd przez interfejs jako df1: zaczynają się kłopoty. Amiga po włączeniu nawet nie bzyknie żadną z nich tylko od razu po krótkim czasie reset. Widać że podczas wykrywania ich gdzieś jest konflikt. Interfejs stacji mam zazworkowany na przerobioną stację z pc jako df1:
[#299] Re: Interfejs zewnętrznej stacji dyskietek

@Sosabowski, post #298

Jeszcze powiedz, którą masz wersję tego interfejsu oraz na jakich układach jest zrobiony?
[#300] Re: Interfejs zewnętrznej stacji dyskietek

@jarob, post #299

Wersja pierwsza czyli ta z postu 1 zworkologia J1-1,2 J2-2,3 J3-2,3.
Nadmienię że podczas długiego postoju amigi i pierwszym włączeniu nie ma tego problemu, pojawia się dopiero po resecie z klawiatury lub gdy amiga jest na krótko (parę sekund) wyłączona. Gdy postoi powyżej 30s bez napięcia to jest ok. Układy SN74LS74N oraz SN74LS38N.

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2015 18:16:13 przez Sosabowski
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem