[#151] Re: Interfejs zewnętrznej stacji dyskietek

@stryker, post #149

Ile może wynieść koszt takiej płytki? Jak cena będzie przystępna to może i się zgłoszę... tylko nie wiem jeszcze gdzie znajdę taki db23.
[#152] Re: Interfejs zewnętrznej stacji dyskietek

@jogg, post #151

Ktoś z PPA miał chyba duży zapas tego typu wtyków. Jeżeli by nie było nigdzie DB-23, mogę zagadać do kumpla, który pracował w hurtowni elektronicznej. Parę lat temu mieli na pewno przynajmniej kilkaset szt., tylko obudów nie mieli, ale mieli obudowy od DB-25, więc i tak można całą wtyczkę złożyć. W razie czego piszcie, załatwi się większą ilość i zabezpieczy na lata
[#153] Re: Interfejs zewnętrznej stacji dyskietek

@flops, post #152

To znaczy gdzie trzeba pisać, ja bym sobie parę kupił dla siebie. Rozumie ze twój kolega ma gniazda czy wtyki a może to i to. Jak już będziesz wiedział ile tego macie, to może założysz osobny temat i tam będziemy składać zamówienia.ok, racjaOK
[#154] Re: Interfejs zewnętrznej stacji dyskietek

@amizet, post #153

jogg - jak sie odpowiednia ilosc osob znajdzie to plytka 17 pln jak chcesz wtyk db23 to dolicz 3 pln....
[#155] Re: Interfejs zewnętrznej stacji dyskietek

@stryker, post #154

Dobra zamawiam
[#156] Re: Interfejs zewnętrznej stacji dyskietek

@pabloz, post #155

też bym sie pisał.. chętnie na dwa gotowce..
[#157] Re: Interfejs zewnętrznej stacji dyskietek

@stryker, post #149

sorry, ale ja nie znalazłem odpowiedzi na swoje pytanie, więc pozwolę sobie ponowić:
-czy można ten interface podłączyć do zewnetrzej stacji dyskietek czy tylko i wyłącznie do Amigi pod port Disk Drive?
Ten w zew stacji wygląda tak samo i chyba służy do podłączania kolejnych stacji?
[#158] Re: Interfejs zewnętrznej stacji dyskietek

@zmiennik, post #157

Jeśli chodzi ci o podłączenie do niego więcej zewnętrznych stacji, to odpowiedź była w tym temacie bo sam o to pytałem, interfejs pozwala na podłączenie 1 stacji dyskietek.
Jednak możliwe że jeśli masz już chociaż 1 zewnętrzną sprawną stacje, to możesz ją podpiąć pod amigę a potem interfejs do zewnętrznej stacji (jeśli ta ma wyjście disk drive na kolejną) i w takim pociągu to chyba powinno działać...
17zł nie jest to dużo, jednak ostatnio w winuae spodobało mi się posiadanie dysku twardego w amidze (plikopartycja) i zewnętrzna scacja zeszła na dalszy plan. Więc chyba pójde w tym kierunku i albo dozbieram na aca500 albo może gdzieś znajde jakiś kontroler HDD do mojej 500tki.
[#159] Re: Interfejs zewnętrznej stacji dyskietek

@zmiennik, post #157

Nie sprawdzałem, ale teoretycznie interfejs podłączony do złącza przelotowego w zewnętrznej stacji dyskietek, powinien działać. Trzeba mu tylko ustawić zworką inny numer, niż ma stacja zewnętrzna.
[#160] Re: Interfejs zewnętrznej stacji dyskietek

@RomanWorkshop, post #159

Nie, to złącze przelotowe do kolejnej stacji dyskietek ma 'przeplot' na liniach wyboru stacji. Pierwsza podłaczona będzie DF1, druga DF2 itp. W czasach moich początkowych zabaw z A1200 działałem z dwiema zewnętrznymi stacjami (jedna 3.5 druga 5.25).
[#161] Re: Interfejs zewnętrznej stacji dyskietek

@krru, post #160

Stryker - jakieś info odnośnie interfejsu? Zamówiłeś już płytki?
[#162] Re: Interfejs zewnętrznej stacji dyskietek

@jaa2, post #161

Po gruntownym sprawdzeniu tego cuda, mogę napisać, że interfejs jest wart każdych pieniędzy. Działają na nim wszystkie stacje jakie mam, przerobione, nieprzerobione. Polecam!!!
[#163] Re: Interfejs zewnętrznej stacji dyskietek

@Skiba, post #162

Kolega pabloz zrezygnowal.
Plytki dzis dotarly wiec na dniach wysylam do zainteresowanych.
[#164] Re: Interfejs zewnętrznej stacji dyskietek

@stryker, post #163

sa jakies wolne?
[#165] Re: Interfejs zewnętrznej stacji dyskietek

@bacus10, post #164

Tak, są :)
[#166] Re: Interfejs zewnętrznej stacji dyskietek

@stryker, post #165

poszło PWszeroki uśmiech
[#167] Re: Interfejs zewnętrznej stacji dyskietek

@bacus10, post #166

da radę podpiąć do tego Gotek'a?
[#168] Re: Interfejs zewnętrznej stacji dyskietek

@stryker, post #165

tak w ogóle to dzięki STRYKER za akcję..
[#169] Re: Interfejs zewnętrznej stacji dyskietek

@zmiennik, post #167

Skoro flopki 3,5 pc i amiga oraz hxc dziala to taki gotek pewnie tez.....
[#170] Re: Interfejs zewnętrznej stacji dyskietek

@krru, post #160

Nie byłem tego pewien, ale teraz wszystko jest jasne.

Skiba:
Po gruntownym sprawdzeniu tego cuda, mogę napisać, że interfejs jest wart każdych pieniędzy. Działają na nim wszystkie stacje jakie mam, przerobione, nieprzerobione. Polecam!!!

Takie opinie tygrysy lubią najbardziej ;) Zdziwiłem się, że w dzisiejszych czasach tak prosty układ, wywołał spore zainteresowanie wśród Amigowców. Widać najprostsze rzeczy bywają najbardziej potrzebne.

Oczywiście interfejs nie byłby tak popularny, gdyby nie inicjatywa kolegi Stryker.

Miłego użytkowania ;)
[#171] Re: Interfejs zewnętrznej stacji dyskietek

@RomanWorkshop, post #170

a mi się nie udało interfejsu zmusić żeby jednocześnie jako df0 pracował HxC Lotharkowy na na DF1 interfejs + pc flop 3,5
albo to działa albo to, razem nie chce, kombinowałem już różnie ze zworkiami
ma ktoś jaki u siebie zestawiony układ połaczania?
[#172] Re: Interfejs zewnętrznej stacji dyskietek

@RomanWorkshop, post #170

A ja z innej beczki - ma ktoś jakąś fajną obudowe do tego interfejsu ? I zechce mnie zainspirować ? bo nie mam pomysłu a sama płytka troche razi moje uczucia estetyki i bezpieczeństwa :( (podobnie jak aca500 ale to inna bajka)
[#173] Re: Interfejs zewnętrznej stacji dyskietek

@sunater, post #172

Stacja dyskietek uważam może z powodzeniem brać prąd z gniazda DiskDrive poprzez płytkę elektroniki. Na logikę podłączało się w dawnych czasach dwie i więcej stacji "gęsiego" i jakoś port dawał radę. Taka stacja z PC pewnie więcej prądu nie bierze niż oryginały sprzed dwudziestu lat.

Aby nie zaklejać "oczka" w dyskietkach a stacja myślała że ma do czynienia z dyskietkami DD warto pomęczyć się z czujnikiem w napędzie. Na stałe go zewrzeć, rozłączyć? Muszę rozebrać napęd i pomierzyć.

Ja też "poofftopiczę". Skoro mamy na PPA zdolnych ludzi którzy taki interfejs zaprojektowali i z powodzeniem jest stosowany (sam będę taki składał) to może adapter z RGB na VGA na układach TTL? tylko taki działający a nie jakich wiele w necie.
[#174] Re: Interfejs zewnętrznej stacji dyskietek

@Romlen, post #173

Jak sa chetni moge dac fotki jak przestawic czujnik na stałe w DD dla stacji Alps i Samsung ...
co do fejsu mam jeszcze kilka płytek....
[#175] Re: Interfejs zewnętrznej stacji dyskietek

@stryker, post #174

Myślę że będzie to cenna rzecz. Wzorując się na nich można wykombinować na stacjach innych producentów (jeśli nie ma ingerencji w ścieżki czy montowanie mostków przez pół długości PDB FDD)
[#176] Re: Interfejs zewnętrznej stacji dyskietek

@stryker, post #163

W końcu udało mi się złożyć interfejs. Oczywiście działa jak złoto :)

Ma ktoś jakiś pomysł odnośnie obudowy?
[#177] Re: Interfejs zewnętrznej stacji dyskietek

@jaa2, post #176

Panowie potrzebuje gniazd db23 (zenskie) ma ktos zeby odsprzedac?
Lub wskaze mi zrodla na priv lub zamieni sie na wtyki (meskie) db23.
Sprawa dosc pilna :)

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2014 11:52:48 przez stryker
[#178] Re: Interfejs zewnętrznej stacji dyskietek

@stryker, post #177

Poprosiłem kumpla, żeby zapytał w hurtowni, gdzie mieli tego pełno w przeszłości. Niestety, wszystko wykupione... Trzeba obdzwonić wszystkie hurtownie, w elektronicznych sklepach można trafić po parę szt., można zapytać w Amiga S.C. z Warszawy jeszcze, trzy lata temu mieli jeszcze kilka szt. z obudowami, może mają gdzieś karton tego. Jak nie to pozostaje zagranica, w detalu po ok 9pln, w hurcie pewnie za grosze.
[#179] Re: Interfejs zewnętrznej stacji dyskietek

@stryker, post #177

Tu jest kilka. /link/
[#180] Re: Interfejs zewnętrznej stacji dyskietek

@amizet, post #179

Amizet, a czytałeś to?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem