[#121] Re: Interfejs zewnętrznej stacji dyskietek

@Azzorek, post #120

Ktoś musiałby narysować schemat, zaprojektować płytkę. Poza tym problem może być z dostępnością gniazd DB23. Prościej byłoby kupić gotowy egzemplarz. Może ogłoszenie na giełdzie pomoże?
[#122] Re: Interfejs zewnętrznej stacji dyskietek

@RomanWorkshop, post #121

[#123] Re: Interfejs zewnętrznej stacji dyskietek

@janekdrukarz, post #122

O rety to naprawdę działa? Wygląda bardzo prosto. Pokuszę się o wykonanie czegoś takiego (w kooperacji). Pytanie tylko czy stacje C-1011 nie mają na stałe przypisane adresowanie na DF0... . Wtedy nie wiadomo czy takie piny do przełączania wystarczą.

Pozdrawiam,

Azz
[#124] Re: Interfejs zewnętrznej stacji dyskietek

@Azzorek, post #123

Pytanie tylko czy stacje C-1011 nie mają na stałe przypisane adresowanie na DF0...

Nie mogą mieć na stałe przypisane numeru, bo to czy stacja działa jako DF1, DF2 czy DF3, zależy tylko od tego jaki sygnał pobiera ze złącza DISK DRIVE (SEL1, SEL2, SEL3). Właśnie do wyboru tego sygnału dla każdego gniazda DB23, służą te mikro przełączniki (możesz je pominąć i na stałe przypisać sygnał SEL1 do gniazda DB23-1, SEL2 do DB23-2 i SEL3 do DB23-3).
[#125] Re: Interfejs zewnętrznej stacji dyskietek

@Azzorek, post #123

"Pokuszę się o wykonanie czegoś takiego (w kooperacji)" idziecie na masówkę czy tylko kilka sztuk dla siebie, będziecie udostępniać źródła czy Top Secret
[#126] Re: Interfejs zewnętrznej stacji dyskietek

@gegu, post #92

Mam wtyki DB23 męskie wraz z obudowami
[#127] Re: Interfejs zewnętrznej stacji dyskietek

@RomanWorkshop, post #1

Takie pytanie od domorosłego majsterkowicza amatora: Czy te 2 układy scalone wymagają jakiegoś programowania, czy wystarczy tylko zakupić wszystkie elementy i poskładać to wszystko?
Jeśli wymagają programowania to chyba jednak byłbym zainteresowany zakupem gotowca, lub jak ktoś wyżej wspominał ewentualnie wziąłbym zestaw do samodzielnego montażu... no i najważniejsze: jakie są koszty ewentualnego gotowca lub zestawu do samodzielnego montażu?
[#128] Re: Interfejs zewnętrznej stacji dyskietek

@jogg, post #127

Przepraszam za post pod postem ale jeszcze zapomniałem zapytać, czy do takiego interfejsu można podpiąć kilka stacji jednocześnie? W sensie chodzi mi o podłączenie kilku stacji na takiej typowej pctowej taśmie 2 x 3,5" i 2 x 5,25"?
[#129] Re: Interfejs zewnętrznej stacji dyskietek

@jogg, post #127

Są to zwykłe układy TTL i nie wymagają programowania. Jeśli chodzi o płytkę/części lub gotowca, to pytaj kolegę Stryker. Za pomocą tego konkretnego interfejsu można podłączyć tylko jedną stację.
[#130] Re: Interfejs zewnętrznej stacji dyskietek

@RomanWorkshop, post #129

W międzyczasie kilka osób pytało się o płytki/gotowe interfejsy...ja takowych niestety juz nie mam, ale jak się znajdzie kilku chętnych to mogę zamówić płytki...
Miałem kombinować z inna wersją ale na razie brak czasu....
[#131] Re: Interfejs zewnętrznej stacji dyskietek

@stryker, post #130

chętnyOK
[#132] Re: Interfejs zewnętrznej stacji dyskietek

@stryker, post #130

chętny
[#133] Re: Interfejs zewnętrznej stacji dyskietek

@KRISS, post #132

No oki ale na co? Plytke , gotowy fejs i ile sztuk?
[#134] Re: Interfejs zewnętrznej stacji dyskietek

@stryker, post #133

Wziąłbym jedną sztukę. Może być sama płytka, ale najlepsze byłoby gotowe urządzenie lub kit do złożenia OK
[#135] Re: Interfejs zewnętrznej stacji dyskietek

@stryker, post #133

gotowiec
[#136] Re: Interfejs zewnętrznej stacji dyskietek

@stryker, post #133

Jestem chętny na zestaw części i gniazd. Płytkę już mam.
[#137] Re: Interfejs zewnętrznej stacji dyskietek

@stryker, post #133

Wezmę dwie płytki.
A gotowiec za ile???

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2014 14:35:02 przez KRISS
[#138] Re: Interfejs zewnętrznej stacji dyskietek

@RomanWorkshop, post #129

przepraszam za mały off top, ale czy jest może coś odwrotnego dostępnego gdzies?

Chodzi mi o podłączenie amigowej stacji dysków (obojetnie zew czy wew) do PC?
[#139] Re: Interfejs zewnętrznej stacji dyskietek

@zmiennik, post #138

zależy w której ale najczęściej wystarczy odpowiednio ustawić zworki w stacji dyskietek by działała w pc.

Edit: ale taka stacja włożona do pc gier i programów amigowych ci nie nagra tak żeby zabootowały na ami.

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2014 20:06:22 przez jogg
[#140] Re: Interfejs zewnętrznej stacji dyskietek

@jogg, post #139

pozwolę sobie pociągnąć jeszcze raz ten off top.

czyli na pecetowej stacji moge nagrac gry czy programy tak zeby ruszyly na amidze, ale juz na amigowej nie?
[#141] Re: Interfejs zewnętrznej stacji dyskietek

@zmiennik, post #140

Pozwól, że przerwę Ci ciągnięcie. Na żadnej stacji podłączonej do PC nie nagrasz dyskietki w taki sposób, w jaki robi to Amiga.
[#142] Re: Interfejs zewnętrznej stacji dyskietek

@RomanWorkshop, post #141

Nagra. Dzięki Catweasel
[#143] Re: Interfejs zewnętrznej stacji dyskietek

@glichtanski, post #142

Oczywiście, ale ja miałem na myśli samą stację bez dodatkowego sprzętu. Istnieją jeszcze inne rozwiązania do tego celu: KryoFlux, czy Disk2FDI.
[#144] Re: Interfejs zewnętrznej stacji dyskietek

@stryker, post #130

Podbijam.

stryker, ilu chętnych jeszcze potrzebujesz?
[#145] Re: Interfejs zewnętrznej stacji dyskietek

@jaa2, post #144

Narazie slabo :) ..... Zeby cena byla podobna trza jeszcze chetnych na ~16 plytek :)
[#146] Re: Interfejs zewnętrznej stacji dyskietek

@stryker, post #145

Więc kto chętny niech się zgłasza, taka okazja się szybko nie powtórzy OK
[#147] Re: Interfejs zewnętrznej stacji dyskietek

@jaa2, post #146

w zew stacjach dyskietek jest oprócz kabla też wejście.
Czy to jest wejście na kojeną stację dysków?
Da sie pod to podłaczyć ten interface?
[#148] Re: Interfejs zewnętrznej stacji dyskietek

@stryker, post #145

Proszę wybaczyć początkującemu amigowcowi pytanie: "A będę mógł podłączyć HxC jako zewnętrzną stacje i odpalać giery , dema ? "
[#149] Re: Interfejs zewnętrznej stacji dyskietek

@pabloz, post #148

Panowie czy tak ciezko przeczytac caly watek od poczatku?
[#150] Re: Interfejs zewnętrznej stacji dyskietek

@stryker, post #149

Ja mam ten interfejs i jak dotad jestem zadowolony. DF0 to to nie jest i nigdy nie bedzie. Dziala z nieprzerobiona sracja od pc.
pabloz jak planujesz byc w chelmie na zlocie to mozesz potestowac ten co ja mam. Ale smialo kupuj jak chcesz miec dodatkowa stacje jako df1

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2014 22:29:39 przez podolski_jp
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem