[#91] Re: Interfejs zewnętrznej stacji dyskietek

@RomanWorkshop, post #90

czesc
jestem, jak tylko zrobie obraz dyskietek z tymi programikami do adf i zgram to wam wyśle i dam znać, spokojnie. Zacząłem przeglądać swoje stare dyskietki co mam i stąd te programy

na stacji od pc + interfejs sprawdziłem 35 diskietek DD, robiłem format z veryfikacją oraz kopiowanie pomiędzy stacjami DF0 i DF1 pod x copy
błędy które były to program naprawiał co się dało , z tych 35 szt 10 jest dobrych a 25 uszkodzonych i do kosza
tak że myślę że interfejs testy przeszedł pomyślnie ze stacjami dysków które podłaczałem
nie udało mi się natomiast do końca sprawdzić z HxC z braku czasu
na dniach sprawdzę i dam znać
[#92] Re: Interfejs zewnętrznej stacji dyskietek

@podolski_jp, post #91

Panowie, a gdzie można kupić wtyki db23 męskie, bo już tylko ich mi brakuje? Odpowiedź proszę na priv, bo pewnie trolo z pod Opola czuwa.
[#93] Re: Interfejs zewnętrznej stacji dyskietek

@gegu, post #92

Ja też poszukuję szeroki uśmiech
[#94] Re: Interfejs zewnętrznej stacji dyskietek

@Sosabowski, post #93

Dostałem namiar od bacus, ale już nie posiadają nic na stanie. Jak namierzę, to dam Ci znać. Na razie będę ciął wtyki db25.
[#95] Re: Interfejs zewnętrznej stacji dyskietek

@Sosabowski, post #93

Kolego, namiary poszły na priv. Proszę nie przekazywać adresu trolowi454324324, bo braknie dla innych.

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2014 14:39:19 przez gegu
[#96] Re: Interfejs zewnętrznej stacji dyskietek

@gegu, post #95

Trzeba bylo pytać.... to bym posłał razem z płytkami.... ;]
[#97] Re: Interfejs zewnętrznej stacji dyskietek

@stryker, post #96

Ok, nie wpadłem na to. Na szczęście znalazłem niedaleko szeroki uśmiech

A DB23F też masz?
[#98] Re: Interfejs zewnętrznej stacji dyskietek

@gegu, post #97

tych niestety nie.
ale popytam czy nie maja na zamowienie.
za ile je kupujesz/cie ?
[#99] Re: Interfejs zewnętrznej stacji dyskietek

@stryker, post #98

DB23M - 2,44 + 2,22 obudowa
DB23F za ile się trafią na allegro, ebay, amibay - oczywiście jest pewien limit cenowy, którego nie przekraczam, bo robię to tylko dla siebie, więc zawsze mogę poczekać na strawną cenę.
[#100] Re: Interfejs zewnętrznej stacji dyskietek

@gegu, post #99

Na ebayu uk gosciu sprzedaje podobny interfejs do emulatora Gotek za 17 funtów.

link
[#101] Re: Interfejs zewnętrznej stacji dyskietek

@janekdrukarz, post #100

nie bardzo... brak zworek ...
[#102] Re: Interfejs zewnętrznej stacji dyskietek

@janekdrukarz, post #100

Tym interfejsem nie da się podłączyć nieprzerobionej stacji od PC, no i nie tanio (17*5=85 zł).

Zrobienie takiego interfejsu nie jest trudne, ale interfejs interfejsowi nie równy. Jest jeszcze, np. wersja z układem 74LS74 i tranzystorem, ale ona w ogóle się do niczego nie nadaje (żadna stacja mi z tym nie działała).
[#103] Re: Interfejs zewnętrznej stacji dyskietek

@RomanWorkshop, post #102

A ja się podepnę pod temat z innym pytaniem.

Chciałbym podłączyć do swojej Amigi np. dwie zewnętrzne stacje dysków (Amigowe) np. C1011 (taka jak od Amigi CDTV lub biała wersja). Są to stacje nieprzelotowe. Chciałbym taki interfejs który wpinałoby się w port diskdrive Amigi, a z drugiej strony miałby dwa lub nawet trzy gniazda na Amigowe stacje dyskietek. Sprawa musi tak działać, aby nie było konfliktów między urządzeniami.

Kiedyś chyba nawet było takie coś, tylko nigdzie nie widziałem w sprzedaży od wielu, wielu lat.

Ma ktoś schematy, albo lepiej - mógłby odpłatnie coś takiego wykonać?

Pozdrawiam,

Azz
[#104] Re: Interfejs zewnętrznej stacji dyskietek

@Azzorek, post #103

Czy podłączenie dwóch zewnętrznych stacji ma dzisiaj jakieś praktyczne zastosowanie, czy to tylko tak dla szpanu? ;)
[#105] Re: Interfejs zewnętrznej stacji dyskietek

@RomanWorkshop, post #104

Ma, jeśli obsługują różne dyskietki.


Pozdrawiam
[#106] Re: Interfejs zewnętrznej stacji dyskietek

@RomanWorkshop, post #104

Są gry które obsługują trzy stacje. Poza tym, zawsze chciałem postawić sobie taką piramidkę obok Amigi :) . Czyli szpan czy jak to nazwać po części też.

Pozdrawiam,

Azz
[#107] Re: Interfejs zewnętrznej stacji dyskietek

@Azzorek, post #106

Jak szpanować to na całego, Amiga obsłuży cztery stacje.


Pozdrawiam
[#108] Re: Interfejs zewnętrznej stacji dyskietek

@RadoslawF, post #107

Takie interfejsy w czasach giełd z pierwszej połowy lat 90-tych robiły pewnie oszałamiającą karierę :) . Na przykład North&South na jednej dyskietce - za jednym razem trzy kopie :), a jak wrzucił obraz do ramu to nawet cztery kopie.

Tak czy siak wie ktoś coś na temat takiego interfejsu? Słyszałem też, że były takie do Amigi CDTV, do której trudno było podłączyć dwie stacje.

Pozdrawiam,

Azz
[#109] Re: Interfejs zewnętrznej stacji dyskietek

@Azzorek, post #108

Podłączenie fabrycznych zewnętrznych stacji Amigowych jest bardzo proste, bo zawierają one już elektronikę takiego interfejsu. Wystarczy zrobić prostą przejściówkę, doprowadzającą różne sygnały aktywujące SELx do trzech różnych gniazd DB23.
[#110] Re: Interfejs zewnętrznej stacji dyskietek

@Azzorek, post #108

Przesada z tym interfejsem, średnio co druga stacja ma wyjście na kolejną, trzeba tylko z głową zakupy robić. Najgorzej to wygląda ze stacjami 5,25 bo one faktycznie bardzo rzadko miały takie wyjście, osobiście widziałem tylko jedną taką z wyjściem.


Pozdrawiam
[#111] Re: Interfejs zewnętrznej stacji dyskietek

@RomanWorkshop, post #109

Czyli jak by zrobić taką prostą przejściówkę to można by do niej podłączyć trzy takie interfejsy które zaprojektowałeś, nie myślałeś żeby też zaprojektować taką przejściówkę, może ktoś by z niej skorzystał. pisze na klawiaturze
[#112] Re: Interfejs zewnętrznej stacji dyskietek

@amizet, post #111

No dokładnie, można by podłączyć do takiej przejściówki 3 interfejsy i do nich, np. 3 nieprzerobione stacje od PC. Myślałem i na myśleniu się zakończy. W praktyce mało kto używa 3 i 4 stacji dyskietek i w zasadzie tylko użytkownikom Amigi CDTV mógłby się przydać taki rozgałęziacz. Także prawa rynku wszystko tłumaczą ;)
[#113] Re: Interfejs zewnętrznej stacji dyskietek

@RomanWorkshop, post #112

Powiem ci że kiedyś sobie włączyłem Uae z czterem stacjami dyskietek i jak to wszystko zaczęło klikać to to jest szok naprawdę. Mało kto używa no bo jak ma używać skoro nie ma rozgałęźnika jeśli by był na pewno za czeli by używaćOKok, racja
[#114] Re: Interfejs zewnętrznej stacji dyskietek

@amizet, post #113

Powiem ci że kiedyś sobie włączyłem Uae z czterem stacjami dyskietek i jak to wszystko zaczęło klikać to to jest szok naprawdę.

To jest kolejny argument za tym, aby nie używać więcej jak dwóch stacji ;)

Mało kto używa no bo jak ma używać skoro nie ma rozgałęźnika jeśli by był na pewno za czeli by używać

Myślę, że jest jedna osoba (z pięcioma jedynkami na zakończenie roku), która jeśli tylko przeczyta te posty i zdobędzie odpowiednią ilość gniazd DB23, to od razu zaprojektuje, wyprodukuje i zacznie sprzedawać takie rozgałęziacze. To jest tylko kwestia czasu
[#115] Re: Interfejs zewnętrznej stacji dyskietek

@RomanWorkshop, post #114

No jak zrobi to będą kupować jak byś zaprojektował to ktoś by sobie zrobił dobra mniejsza z tym, bo mam zamiar sobie złożyć ten interfejs co zaprojektowałeś już sobie kupiłem płytkę uniwersalną /1plny/ dwa układy /2 plny/ db25 mam to sobie przerobie i jeszcze kynar to będzie taki prototyp na płytce uniwersalnej, i jak bym sobie chciał zrobić taki rozgałęźnik to naprowadził byś mnie na jakieś szczegóły jak to ma mniej więcej wyglądać Nie teraz bo zanim mi to przyjdzie to jeszcze chwile potrwa, to jak poskładam to zapodam foto, poza tym to nawet ta twoja płytka wycinana frezarką to nie głupi pomysł, tak na szybko można sobie zrobić płytkę nie

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2014 18:57:33 przez amizet
[#116] Re: Interfejs zewnętrznej stacji dyskietek

@amizet, post #115

Może kolega Stryker ma jeszcze jakąś płytkę do tego interfejsu (albo cały zmontowany), to sobie możesz u niego kupić.

W rozgałęziaczu wszystkie sygnały są chyba połączone równolegle, oprócz sygnałów SEL1, SEL2, SEL3, które idą osobno do każdego gniazda DB23.
[#117] Re: Interfejs zewnętrznej stacji dyskietek

@RomanWorkshop, post #116

Chodzi o to że chce sobie sam zrobić, płytkę też by mi mógł zrobić kolega metodą termo transferu z papieru kredowego ale jestem zdanie że nikt nie będzie żył wiecznie i lepiej się jest czegoś nauczyć od kogoś za wczasu i to umieć. Co do płytek to bym sobie chciał przerobić drukarkę aby od razu drukować na laminacie, w sieci jest dużo sposobów na to jak zrobić "home made" PCB ale to kiedyś na razie takie proste rzeczy sobie porobię na uniwersalnych. Później może zainteresuje się termo transferem ale jakoś to do mnie nie przemawia. Spróbuje też sobie z markerem są nawet takie gotowe zestawy na allegro, podobno nie wychodzi to jakoś super ale kiedyś sobie może kupie i popróbuje. Kiedyś sobie nawet wymyśliłem jak zrobić wielowarstwowy laminat, wystarczy przecież skleić z sobą kilka płytek i już mamy wielowarstwowe pcb, ale takie płytki na razie mi nie są potrzebne.
[#118] Re: Interfejs zewnętrznej stacji dyskietek

@RadoslawF, post #110

Jeżli ma być szpan to muszę być podłączone trzy stacje C-1011, wtedy będzie odpowiedni efekt wizualny . Mogły by być też trzy C-1010 bo są przelotowe, ale nie są takie zgrabne i trudniej je dostać.

Podsumowując nikt nie miał, nie widział i tym bardziej nie używał takiego kontrolera?

Pozdrawiam,

Azz
[#119] Re: Interfejs zewnętrznej stacji dyskietek

@Azzorek, post #118

Nie lubię się powtarzać ;) Link
[#120] Re: Interfejs zewnętrznej stacji dyskietek

@RomanWorkshop, post #119

No tak tylko że ja nie mam o tym kompletnie pojęcia, oraz wprawy i dobrej lutownicy .

Pozdrawiam,

Azz
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem