kategoria: Karty procesorowe
[#31] Re: Furia EC020 rev 2, temat ogólny

@Krashan, post #28

Nic nie pomaga. Zrobiłem już nawet jedna partycję 200MB. CED zgrany na jakąkolwiek partycję nie uruchamia się. Zgrany do RAMu startuje bez problemu. Jakiś pomysł? Może karta SD jakaś nieprawidłowa?

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2017 08:12:52 przez kwaku85
[#32] Re: Furia EC020 rev 2, temat ogólny

@kwaku85, post #31

Zgraj na dysk i sprawdź md5-ki. Jeśli są w porządku, to obstawiam, że przy próbie wgrania obrazu akurat z partycji na dysku, masz konflikt między docelowym miejscem KS a buforami właśnie dla tego dysku. I ładowanie się nie ma szansy powieść.
Ale o ile md5-ki jednak będą poprawne, możesz sobie zrobić tak, że najpierw kopiujesz obraz do RAM-u z partycji, a potem odpalasz furiatune. Będziesz miał i w miarę szybko, i poprawnie. No i da się to zautomatyzować w S-S.
[#33] Re: Furia EC020 rev 2, temat ogólny

@perinoid, post #32

Ja jeszcze furiatune nie odpaliłem nawet. System załadowany jest z dyskietki, mapromu ani shadowromu nie uruchamiałem. Po prostu odpaliłem dyskietkę install zarówno w wersji 3.1 jak i 2.04, odpaliłem program do partycjonowania, ustawiłem małą partycję, po czym sformatowałem dysk pod FFS i skopiowałem próbnie katalog z programem CED na tą partycję. CED skopiowany na partycję wywala błąd, a skopiowany do RAMu startuje poprawnie.
[#34] Re: Furia EC020 rev 2, temat ogólny

@kwaku85, post #33

Sprawdź md5-ki.
[#35] Re: Furia EC020 rev 2, temat ogólny

@kwaku85, post #31

Jak wrzucisz CEDa na dyskietkę, to z niej się uruchamia?
[#36] Re: Furia EC020 rev 2, temat ogólny

@kwaku85, post #33

O jakim błędzie piszesz może traci bit protekcji i np: gdy uruchomisz w stylu execute CED to działa?

Do tego ustaw max transfer 0x01fe00 i formatuj quick format.


Pokazuje się w okienku i jest do wyboru cancel i retry czy w CLI?

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2017 11:27:33 przez TechNineWonder
[#37] Re: Furia EC020 rev 2, temat ogólny

@TechNineWonder, post #36

Maxtransferu nie zmieniałem. Pokazuje się błąd typu unable to open CED czy coś takiego. Nie wywala nigdzie żadnych błędów z podanym adresem pamięci czy jakimś kodem błędu. Po prostu informacja, że nie może otworzyć programu. Sprawdzę jeszcze z dyskietką i odczytam te sumy kontrolne.
[#38] Re: Furia EC020 rev 2, temat ogólny

@kwaku85, post #37

Maxtransfer też ustaw jak kolega napisał, a także sprawdź czy nie ma wirusów.
[#39] Re: Furia EC020 rev 2, temat ogólny

@sanjyuubi, post #38

Zmienię maxtransfer i potestuję. Myślałem, że domyślne ustawienia wystarczą. Z wirusami nie ma szans, dysk partycjonuję już enty raz i nie ma prawa się tam żaden obcy bit uchować :)
[#40] Re: Furia EC020 rev 2, temat ogólny

@TechNineWonder, post #36

No i max transwer załatwił sprawę. Teraz muszę pomyśleć nad połataniem scsi.device i wypróbować jeszcze maprom, ale pewnie będzie ok. No i oczywiście PFS3 muszę zainstalować, szkoda męczyć się z FFSem.
Zapytam więc tak- jak przygotować sobie spatchowany ROM, żeby później podmontować go przez funkcje maprom? I który scsi.device polecacie, bo wiem, że było kilka wersji.
Czy maprom w Furii wymaga w końcu resetu, czy nie? I chyba ostatnie co mi do głowy przychodzi- czy program do partycjonowania przy użyciu PFS3 może zostać ten co jest w WB 3.1, czy trzeba użyć tego z pakietu PFS3? Pytam, bo brakuje mi już miejsca na flopce Instal.
[#41] Re: Furia EC020 rev 2, temat ogólny

@kwaku85, post #40

Kolega z PPA stworzył instrukcję edycji kickstartu.
[#42] Re: Furia EC020 rev 2, temat ogólny

@Boboo_SK, post #20

Zabawę z patchowaniem ROMu na razie odpuściłem, za dużo tam zabawy. Chciałem jednak odpalić PCMCIA razem z pełnym FASTem, ale zgranie patcha cardres do L i wstawienie w s-s tego:
C:LoadModule >NIL: L:cardres.ld.strip REVERSE
kończy się wywaleniem błędu programu loadmodule

Badał ktoś temat? Używam gotowca systemu ClassicWB i tam plików typu startup-sequence jest masa. Może wpisuję nie tam, gdzie trzeba?
[#43] Re: Furia EC020 rev 2, temat ogólny

@kwaku85, post #42

Napisz, co to za błąd.
[#44] Re: Furia EC020 rev 2, temat ogólny

@perinoid, post #43

C:LoadModule failed returncode 10

Podejrzewam, że problemem jest wpisanie tego w nieprawidłowym miejscu.

Rozumiem, że patch należy wstawić za shadowromem?

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2017 11:10:15 przez kwaku85
[#45] Re: Furia EC020 rev 2, temat ogólny

@kwaku85, post #44

Problemem była stara wersja loadmodule w pakiecie ClassicWB. Podmieniłem na 45.8 i patch się ładuje. Jednak PCMCIA nie startuje, zamiast tego wszystko wróciło do sytuacji jak przy kicku 2.04, czyli wyjecie adaptera z PCMCIA wywołuje reset, w systemie widoczne jest 13.5MB RAM. Niestety adapter w PCMCIA nie jest widoczny. Po przytrzymaniu kombinacji reset na 3s adapter startuje, ale pozostaje 4MB fastu. Pomieszanie z poplątaniem :)
[#46] Re: Furia EC020 rev 2, temat ogólny

@kwaku85, post #45

Działa. Warunek jest jednak taki, że adapter CF MUSI zostać wpięty dopiero po pełnym uruchomieniu systemu. Jeśli Amiga zostanie zresetowana z adapterem- system już go nie zobaczy. Jeśli Amiga zostanie uruchomiona z wpiętym adapterem- GURU. Że też to nie może normalnie działać :P

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2017 12:35:56 przez kwaku85
[#47] Re: Furia EC020 rev 2, temat ogólny

@kwaku85, post #46

Jeśli Amiga zostanie zresetowana z adapterem- system już go nie zobaczy.


użyj CardReset
[#48] Re: Furia EC020 rev 2, temat ogólny

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #47

CardReset na A600 nie powinien być potrzebny, tylko na A1200. Ja bym obstawiał ren ROM, u mnie na Cloanto problemów nie ma.
[#49] Re: Furia EC020 rev 2, temat ogólny

@perinoid, post #48

ROM to oryginalny 3.1 dla A500. Beż żadnych udoskonaleń.
[#50] Re: Furia EC020 rev 2, temat ogólny

@kwaku85, post #49

To użyj 3.0, tam zdaje się PCMCIA nie było wyłączane.
[#51] Re: Furia EC020 rev 2, temat ogólny

@kwaku85, post #49

Ja mam bodajże 3.x. Ale do A600, nie A500.
[#52] Re: Furia EC020 rev 2, temat ogólny

@kwaku85, post #49

Zastanawiam się, czy czasem Twoja Amiga nie ma czegoś uszkodzonego, np. sygnału obecności karty w złączu, to by mogło świadczyć, że kickstart widzi kartę i myśli, że ma tam RAM włożony, bo test pamięci przechodzi pomyślnie.
[#53] Re: Furia EC020 rev 2, temat ogólny

@sanjyuubi, post #52

Całkiem prawdopodobne, jednak wszystko działa w zasadzie poprawnie. Oczywiście pomijając przejścia z konfiguracją systemu. Ten classicWB jest rewelacyjny pod względem obsługi, jednak jest mocno patchowany i ciężko się w nim połapać. Gdziekolwiek tylko wstawię coś w startup-sequecne i coś wywalam.
[#54] Re: Furia EC020 rev 2, temat ogólny

@kwaku85, post #1

Skoro temat jest ogólny to i ja się podłączę ze swoją bolączką. Otóż zakupiłem Furię (bez FPU, choć to raczej nie ma znaczenia) bez zrobienia należytego rozeznania i okazało się, że karta koliduje (fizycznie) z zainstalowaną wcześniej kartą CF na adapterze kątowym. Gdzieś widziałem na zdjęciu wyprowadzenie karty na zewnątrz; kojarzę też, że na Allegro były jakieś krótkie taśmy 2,5". Ktoś może poradzić, w co konkretnie powinienem się zaopatrzyć? To się raczej nie nada, bo raz, że wygląda na zbyt krótkie, a dwa, potrzebne jest rozwiązanie m/ż żeby z jednej strony były piny do wpięcia CF.

Inna sprawa, czy Furia będzie uprzejma współpracować z kartą CF marki Hama - ale to okaże się dopiero, gdy uda się podłączyć oba ustrojstwa jednocześnie.

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2017 21:51:28 przez Ijon_Tichy
[#55] Re: Furia EC020 rev 2, temat ogólny

@Ijon_Tichy, post #54

Potrzebujesz czegoś takiego link, z kartami cf różnie bywa przy furii, rozważ zakup adaptera sd-ide.
[#56] Re: Furia EC020 rev 2, temat ogólny

@Ijon_Tichy, post #54

Wystarczy krótka taśma zagięta w trójkąt.
Ja mam tak :


[#57] Re: Furia EC020 rev 2, temat ogólny

@w1ilk, post #55

Ja mam podobną taśmę 10cm:

Mi furia nie działa tylko z jedną kartą CF 16GB, więc ślepe namawianie ludzi do zmiany na SD-IDE jest po prostu niezasadne (no chyba że jest się ich producentem lub sprzedawca).

Jutro cyknę fotkę jak mam to wszystko upchane... ja mam to tak zrobione, by przez szparę na tylnej ściance obudowy był dostęp do CF.

Ooo, kolega powyżej mnie uprzedził :P mam prawie tak samo (i nawet rozszerzenie w slocie mam takie samo)...

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2017 23:14:37 przez PWS
[#58] Re: Furia EC020 rev 2, temat ogólny

@PWS, post #57

ślepe namawianie ludzi do zmiany na SD-IDE

A czy ja mu wciskam coś na siłę.... będzie mu działać cf ka to ok nie to nie,
podałem mu link do taśmy jakiej potrzebuje.....
[#59] Re: Furia EC020 rev 2, temat ogólny

@viger, post #56

Czemu takie kombinacje alpejskie skoro można sobie kupić przyzwoity adapter?

[#60] Re: Furia EC020 rev 2, temat ogólny

@viger, post #56

A wiatrak ustawiony a tą stronę specjalnie ? nie lepiej jak by dmuchał. Ja jeszcze swojego nie zamocowałem. Myślę gdzie by go umieścić ;)

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem