kategoria: Karty procesorowe
[#211] Re: Firmware update v12.0 for all Furia EC020

@kwaku85, post #210

Nie rozumiesz. Loadmodule z tego co wiem powinno używać się raz podczas bootowania. A twój s-s wywołuje go dwa razy jeśli plik scsi istnieje w DEVS. Może dlatego moduł nie jest ładowany. Sprawdź po boocie jakie moduły w jakich wersjach są poladowane i będziesz wiedzieć w czym rzecz.
[#212] Re: Firmware update v12.0 for all Furia EC020

@SokOK, post #211

SokOK chyba pomyliłeś osoby :) Wpis z S-S jest od Drakona :)
[#213] Re: Firmware update v12.0 for all Furia EC020

@kwaku85, post #212

Racja, sorry.
[#214] Re: Firmware update v12.0 for all Furia EC020

@SokOK, post #213

Dziękuję za naprowadzenie. Pomogło załadowanie dwóch patchy w jednej linii na początku startup-sequence:

C:Loadmodule >NIL: L:cardres.ld.strip REVERSE devs:scsi.device


...teraz jest i PCMCIA, i (prawie) cały fast. OK
[#215] Re: Firmware update v12.0 for all Furia EC020

@Drakon, post #214

Yeeeeey! Kolejny sukces!
[#216] Re: Firmware update v12.0 for all Furia EC020

@Drakon, post #214

A system wstaje jak jest PCMCIA wpięta?
[#217] Re: Firmware update v12.0 for all Furia EC020

@kwaku85, post #216

Tak, normalnie. Z włożoną kartą CF również.

PS Musze ogarnąć w końcu system. To gotowiec z ClassicWB, ale ten cały ScalOS mnie irytuje, więc chcę postawić WB od zera. Na szczęście idą święta i będzie trochę wolnego szeroki uśmiech.

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2017 07:23:28 przez Drakon
[#218] Re: Firmware update v12.0 for all Furia EC020

@Drakon, post #217

[#219] Re: Firmware update v12.0 for all Furia EC020

@Drakon, post #217

Też marzyło mi się postawić system od nowa, szczególnie że w AOS można zrobić wszystko jak się chce. Jednak jest tego zbyt dużo, kilkukrotnie podchodziłem do tego tematu i zawsze z podkulonym ogonem wracałem do ClassicWB. Jest jeszcze ASYS4, ale on się ładnie prezentuje tylko w wersjach na emulatory, dla classica jest po prostu paskudny i mało funkcjonalny.
AOS to studnia bez dna, ciężko to wszystko ogarnąć jak nie bawi się tym codziennie.
[#220] Re: Firmware update v12.0 for all Furia EC020

@SokOK, post #218

Dzięki, może się przyda.
W latach 90. pisałem od zera s-s z zamkniętymi oczami (że nie wspomnę o Amosie ;)), ale trochę czasu minęło :).
[#221] Re: Firmware update v12.0 for all Furia EC020

@kwaku85, post #219

Ja od siebie mogę polecić BetterWB super sprawa pod procek 000. Dostarczany w formie zestawu ADF'ów idealnie nadaje się jako rozszerzenie golasa 3.1.
[#222] Re: Firmware update v12.0 for all Furia EC020

@jarokuczi, post #221

Mój od-zawsze ideał systemu, jeśli chodzi o wygląd - mało wodotrysków, estetyka i funkcjonalność (mniej więcej tak to u mnie wyglądało, gdy byłem szczylem - na A1200 030/50 z HDD i CD):





I docelowo chcę, żeby tak wyglądał mój system

PS Offtop się robi, przepraszam .
[#223] Re: Firmware update v12.0 for all Furia EC020

@Drakon, post #222

Też uważam, że wygląda to świetnie. Chętnie dowiedziałbym się z jakich komponentów to powstało, żeby spróbować postawić to u siebie.
[#224] Re: Firmware update v12.0 for all Furia EC020

@SokOK, post #223

Właściwie (jeśli chodzi o wygląd), to tylko MUI, MagicWB, ToolDock i Workbench w 640x512 i 16 kolorów .
[#225] Re: Firmware update v12.0 for all Furia EC020

@Drakon, post #222

Skąd można wziąc taki fajny zegarek lcd na blat WB jak jest na pierwszym screenie? W Windowsie uzywam Rainmeter z podobnym zegarem i chciałbym mieć coś takiego na amidze. Jesli nie taki jak masz na swoim systemie to coś podobnego do tego:



Ostatnia aktualizacja: 12.12.2017 20:13:58 przez FeRu
[#226] Re: Firmware update v12.0 for all Furia EC020

@FeRu, post #225

Limpid Clock jest całkiem fajny i dosyć konfigurowalny.

LCD_Clock też jest całkiem ok.

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2017 20:18:43 przez Sir_Lucas
[#227] Re: Firmware update v12.0 for all Furia EC020

@Drakon, post #214

I działa CI to? U mnie C:LoadModule failed returncode 10, wkleiłem na samym początku.
[#228] Re: Firmware update v12.0 for all Furia EC020

@ryshard, post #227

Ja u siebie nie zdołałem załadować niczego przez LoadModule. Skończyło się na zrobieniu własnego Kickstartu z potrzebnymi zmianami, i zmapowaniu go za pomocą Furii. I to polecam, można połapać przy okazji kilka innych rzeczy.
link
[#229] Re: Firmware update v12.0 for all Furia EC020

@Drakon, post #222

Mnie też się podoba coś takiego i już prawie mój system tak wygląda, szukałem właśnie docka żeby dopełnić i ten co jest na screenie nr 2 mi się podoba bo nie ma żadnych strzałek i innych niepotrzebnych pierdół, problem pozostanie tylko z dobraniem ikon bo już się rozglądałem i albo nie ma do softu jaki potrzebuje albo są różnych wielkości, chyba będę musiał sam sobie robić ajkonki :)
[#230] Re: Firmware update v12.0 for all Furia EC020

@QUAD, post #229

@Ryshard: co masz dokładnie w linii z loadmodule?
@Quad: to jest zwykły ToolManager z MagicWB, na aminecie jest masa rzeczy do tego.

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2017 22:32:21 przez Drakon
[#231] Re: Firmware update v12.0 for all Furia EC020

@Drakon, post #230

Dzięki, już mam, działa, teraz konfiguracja i zbieranie ikonek ale to już jutro OK
[#232] Re: Firmware update v12.0 for all Furia EC020

@Drakon, post #230

Tak jak napisałeś.
[#233] Re: Firmware update v12.0 for all Furia EC020

@ryshard, post #232

A jaką wersję scsi.device ładujesz?
[#234] Re: Firmware update v12.0 for all Furia EC020

@Drakon, post #233

No właśnie zobaczyłem, że nie mam żadnego. :). Na jakim działa to ?
[#235] Re: Firmware update v12.0 for all Furia EC020

@ryshard, post #234

Podepnę się pod ten wątek ;)

Mam a600 (2Mb CHIP) z Furią. Jako twardy dysk karta SD (Sandisk) w adapterze SD2IDE. Kick 3.1. System stawiałem sam, lekko zmodyfikowany Classic WB. Generalnie wszystko śmiga ładnie, pojawiają się jednak problemy z WHDLoad, najczęściej nie od razu, a np. po godzinie-dwóch pracy. Wyskakują komunikaty typu:
- cannot allocate ExpMem
- invalid kick i prośba o wgranie kick.34005 lub innych.
I jak już taki komunikat się pojawi, to sypie się niemal każda próba uruchomienia gry/dema z WHDLoad. Pomaga wyłączenie zasilania na 2-3 minuty.

Problem dotyczy jedynie WHDLoad - wszystkie gry, programy, dema zainstalowane "klasycznie" na hdd chodzą bez problemu.

Wersja WHDload 18.3, zarejestrowana. Kicki oryginalne, kupione z pakietem Amiga Forever.
Max transfer ustawiony.

Wcześniej miałem A6095 i wszystko chodziło bez problemu. Tam miałem CF, która gryzła się z Furią, więc zrobiłem obraz karty i skopiowałem na SD.

Może macie pomysł jak to rozwiązać?
[#236] Re: Firmware update v12.0 for all Furia EC020

@Splavinho, post #235

Mi się zawieszałał 1 czy 2 gry po paru godzinach ( za dużo nie gram),pomogło dołożenie wentylatora
[#237] Re: Firmware update v12.0 for all Furia EC020

@Bartek2075, post #236

Dzięki :) Może to jest jakiś pomysł...
[#238] Re: Firmware update v12.0 for all Furia EC020

@ryshard, post #234

Kartę formatowałem pod 44.2, więc taki mam.
[#239] Re: Firmware update v12.0 for all Furia EC020

@Bartek2075, post #236

No u mnie po ok godzinie intensywnego grania obudowa robiła się ciepła i mimo,że amiga była stabilna to postanowiłem podrasować chłodzenie. Poniżej przepis :)
Potrzebne będą:
1. radiator chipsetu z płyty głownej (mam w domu sporo płyt,prockow,ram,grafik i innego szrotu komputerowego) o rozstawieniu mocowania bolców na 58-60mm bo tyle ma oryginalny radiatorek w Furii. Radiator spiłowałem tak by miał ok 1cm wysokości.
2. wentylator 40x40x10mm w miarę cichy. Ja kupilem na allegro wentylator SPIRE SP04010S1M3 12V (cichy,wydajny i tani ok 7PLN za sztukę)
3. termopad/pasta termoprzewodząca (Wybrałem termopad bo łatwo się montuje,czysto schodzi nie ma ryzyka że spowoduje zwarcie jak typowe pasty na bazie srebra. Koszt ok 10PLN za pasek 20x130x1mm ~3 W/mK

Zasilanie podłączyłem do wtyczki molex mini od stacji dyskietek i wszystko chodzi bardzo dobrze i najważniejsze bardzo cicho. Wentylator jest praktycznie niesłyszalny,całe chłodzenie jest niższe niż oryginalny radiator i taśma od klawiatury nie przeszkadza.
Co prawda można sobie do obudowy wsadzić inny wentylator który nie będzie bezpośrednio dmuchał na Furię ale nie wykorzystamy w pełni możliwości aktywnego chłodzenia.
[#240] Re: Firmware update v12.0 for all Furia EC020

@Drakon, post #214

Ten numer działa także z Amigą 1200 :)OK
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem