kategoria: Karty procesorowe
[#91] Re: Furia EC020 rev 2, temat ogólny

@Ijon_Tichy, post #89

Ciekawe czy temat sie rozwinie Jakis czas temu walczylem z pcmcia w A1200. Kupilem ze 3 przelotki,kilka kart cf,przelotke cf-sd.Zainstalowalem w systemie co tylko bylo polecane.I poleglem marnie.A sam port w Ami na 99,9% jest ok.Mam jeszcze jedna A 1200. Ale ona czeka na przeszczep klawy i obudowy Na NOS z Vesali.Pewnie niedlugo sie za to zabiore, to moze zdam relacje z kolejnej kleski
[#92] Re: Furia EC020 rev 2, temat ogólny

@Ijon_Tichy, post #89

Podrzuć może komuś te karty i adaptery do sprawdzenia, bo coś cuda się u Ciebie Panie dzieją. U mnie ruszyła pierwsza lepsza karta zarówno pod pcmcia jak i IDE.
[#93] Re: Furia EC020 rev 2, temat ogólny

@kwaku85, post #92

No to taka sytuacja:
- PCIMCIA działa
- adapter działa
- karta Kingston 4GB w kwiatuszki - nie działa
- karta Sandisk Ultra 8GB - działa!

W akcie desperacji sformatowałem obie CFki jeszcze raz, ale dlaczego w przypadku jednej z nich to pomogło, doprawdy nie mam pojęcia. głową w mur Takie samo formatowanie (pełne), ten sam system plików, ten sam komputer/system.

Tak że ten, krok do przodu - zostały jeszcze ze dwa tematy, ale to już nie kwalifikuje się do tego wątku. Może w międzyczasie trochę się w końcu realnie pobawię zabaweczką skoro przepaliłem pieniążki i tyle czasu.
[#94] Re: Furia EC020 rev 2, temat ogólny

@Ijon_Tichy, post #93

Bo "kwiecisty" Kingston jest za wolny dla Furii. Po prostu.
[#95] Re: Furia EC020 rev 2, temat ogólny

@Ijon_Tichy, post #93

Kingstony nie działają w slocie PCMCIA.
[#96] Re: Furia EC020 rev 2, temat ogólny

@Sir_Lucas, post #95

Starszy Kingstone 256MB działa mi w obu przypadkach. Kwiatuszek 4GB niestety już nie. Mam jeszcze na stanie dwie karty CF Transcend 32GB ale jeszcze nie miałem okazji ich testować w Amidze. Chociaż w A600 mam aktualnie dysk 2.5 80GB i działa mi lepiej niż CFka, tylko niestety ROM mam stary więc problem z partycjami powyżej 4GB.
[#97] Re: Furia EC020 rev 2, temat ogólny

@Adinfo, post #96

Czy jest jakiś sposób żeby furia domyślnie odpalała się z wyłączonym fpu i włączonym przyspieszaniu ide?
Kombinuje jak to zapisać w ss ale albo mi sie ami ciagle resetuje albo zatrzymuje sie na komunikacie ze fpu is off ide on i nic dalej nie moge zrobic. Bo troche slabo jezeli przy kazdym uruchomieniu ami bede musial recznie fpu wylaczac
[#98] Re: Furia EC020 rev 2, temat ogólny

@eross, post #97

A jak dopiszesz na końcu linijki z furiatune. >nil:
Ewentualnie przez furiatune
run <>nil: furiatune .........tu twoje parametry
[#99] Re: Furia EC020 rev 2, temat ogólny

@Norbert, post #98

Jak dodam >nil: to ekran zostaje czarny po resecie. Moze wpisuje w zlym miejscu? Wpisuje przed loadmodule, przed setpatch
[#100] Re: Furia EC020 rev 2, temat ogólny

@eross, post #99

Ja przed setpatch mam loadmodule, a furiatune jest blisko końca, przed LoadWB.
[#101] Re: Furia EC020 rev 2, temat ogólny

@perinoid, post #100

A mozesz pokazac dokladnie jak masz napisana instrukcje do furiatune? Bo u mnie ciagle to samo. Dalej czarny ekran
[#102] Re: Furia EC020 rev 2, temat ogólny

@eross, post #101

U mnie jest po prostu tak:

C:furiatune addmem ide on shadowrom

Kickstart Cloanto, jakby co.
Sprawdź, jak się zachowuje komputer jak odpalisz go bez startup-sequence, a furiatune odpalisz z palca.
[#103] Re: Furia EC020 rev 2, temat ogólny

@perinoid, post #102

ok działa. zwiechy u mnie powoduje uzycie ide on i shadowrom. bez tego fpu off w ss działa bez problemu
[#104] Re: Furia EC020 rev 2, temat ogólny

@eross, post #103

Czy ktoś posiadający furię może sprawdzić u siebie na a600 czy działają im settlersi? Mi wywala komunikat "can't allocate expmem" i juz nie bardzo wiem czy mozna to jakos ominac?
[#105] Re: Furia EC020 rev 2, temat ogólny

@eross, post #104

Hehehe, u mnie jest podobny problem z Settlersami pod WHDLoad. Pierwsze uruchomienie- błąd. Przy drugim zawsze działa.
[#106] Re: Furia EC020 rev 2, temat ogólny

@kwaku85, post #105

Jak Furia współpracuje z kartami PCMCIA?
Rozważam zakup właśnie Furii lub ACA620 (choć trudno ją zdobyć), aby używać Amigi m.in. do przeglądania niektórych stron np. Aminetu.
ACA jest PCMCIA Friendly, natomiast w przypadku Furii trzeba wyłączyć ok. połowy dostępnej pamięci.
Czy ktoś podzieliłby się swoimi doświadczeniami?
[#107] Re: Furia EC020 rev 2, temat ogólny

@Pentanteles, post #106

Furia jest tak samo PCMCIA friendly jak ACA, różnica polega na tym, że ACA od strzału daje tylko 4MB a resztę musisz dodać w s-s, to zapobiega blokowaniu PCMCIA przez AOS, ale masz pofragmentowaną pamięć i jak dodasz te brakujące 4MB, to będziesz miał konflikt i tak w przypadku kart korzystających akurat z tego obszaru. W przypadku Furii, możesz użyć ks3.0 lub wcześniejszego by temu zapobiec, zdaje się, że był jakiś myk też z wrzucaniem starszej wersji card.resource jeśli mnie pamięć nie myli.
[#108] Re: Furia EC020 rev 2, temat ogólny

@sanjyuubi, post #107

Myk, o którym piszesz, działał mi na ks3.1. Chyba uruchomiłem go nawet w oparciu o Twój wpis tu na forum
[#109] Re: Furia EC020 rev 2, temat ogólny

@Pentanteles, post #106

Wgrywasz ten pliczek np. do SYS:L/ a do s-s dopisujesz na początku takie coś:

C:LoadModule >NIL: L:cardres.ld.strip REVERSE

I po restarcie będziesz mógł cieszyć się jednocześnie pełną pamięcią, jak i korzystać z dobrodziejstw PCMCIA. U mnie działa bez problemu (KS 3.x, WB 3.1).
[#110] Re: Furia EC020 rev 2, temat ogólny

@perinoid, post #109

Wielkie dzięki za ten trick OK
Zatem więcej przemawia za Furią, niż za ACA.

Posiadam ROM w wersji 37.299, na jaki polecacie wymienić do pary z Furią i dodatkowym 1 MB Chip RAMu?
[#111] Re: Furia EC020 rev 2, temat ogólny

@Pentanteles, post #110

Ja mam 3.x od Cloanto kupiony od pong777.
[#112] Re: Furia EC020 rev 2, temat ogólny

@perinoid, post #111

Jeszcze jedna kwestia: czy warto kupić wersję z FPU?
W czym w przypadku A600 może mieć to zastosowanie?
[#113] Re: Furia EC020 rev 2, temat ogólny

@Pentanteles, post #112

W grach się nie przyda. Dema chodzące na 020 też nie używają FPU. Jakbyś zapuszczał rendery to o ile program obsłuży FPU to będzie szybciej. Ja mam wersję z FPU i chyba jedyne co na pewno wiem, że korzysta z koprocesora to AmiSSL (obsługa SSL przy komunikacji przez sieć).
[#114] Re: Furia EC020 rev 2, temat ogólny

@perinoid, post #113

i javascript pod IBrowse wymaga fpu.
[#115] Re: Furia EC020 rev 2, temat ogólny

@tbone, post #114

O, a tego to nie wiedziałem. Nie oszukujmy się jednak - JavaScript pod iBrowse, z racji prędkoôci działania, jest raczej... e... no po prostu jest. I tyle o nim dobrego. Z FB da się od biedy korzystać, ale lepiej w wersji mobilnej, bez wszystkich skryptów - tego nawet 030@50MHz nie wytrzymuje w sensowny sposób. Żeby nie było - piszę to właśnie z A600 z Furią z FPU, pod iBrowse szeroki uśmiech

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2017 18:24:49 przez perinoid
[#116] Re: Furia EC020 rev 2, temat ogólny

@kwaku85, post #1

Pytanie natury ogólnej:
Dziś wieczorem miałem chwilę czasu usiąść do mojej A600 z furią. I po 2-3 godzinach - cała Ami była mocno gorąca. Głównie nagrzała sie furia (oba radiatory wściekle gorące (60 st+ badane palcem :D, mniej ciepłe FPU - strzelam ok 45st). Amiga od spodu gorąca w okolicy furii i - o dziwo - pod stacją dyskietek. Nie zdejmowałem flopa, ale pamięci były mocno ciepłe. Czy to normalne?

Kolejne pytanie to czy na konfiguracji ROM 3.1 + OS 3.9 działa Wam speedy ide? Za każdym razem jak wywołam "furiatune ide on" dostaję po reboocie żółty ekran. Tak samo jest po świeżym uruchomieniu, bez żadnego z patchy os 3.9 załadowanego. Bez map romu do pamięci karty. (Jeżeli pytanie było - wybaczcie!)
[#117] Re: Furia EC020 rev 2, temat ogólny

@perinoid, post #109

Zachęcony tym tematem spróbowałem tricku z LoadModule. Niestety, Amiga wiesza się w kółko po dodaniu tego wpisu. Kick 3.1, 2mb chip, karta cf na ide. Pomysły?
[#118] Re: Furia EC020 rev 2, temat ogólny

@AceMan, post #117

Pytanie: gdzie wystawiłeś (w które miejsce s-s) i jaką wersję LoadModule masz?

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2017 14:23:17 przez perinoid
[#119] Re: Furia EC020 rev 2, temat ogólny

@perinoid, post #118

Przed setpatchem.
Wersja ta co linkował autor na forum furii (chyba druga strona tego tematu).
[#120] Re: Furia EC020 rev 2, temat ogólny

@AceMan, post #119

Sprobuj z inna wersja scsi.device. mialwm to samo. Przed wlozeniem furii amiga wstawala bez problemu. Jak dolozylem furie, non stop czarny ekran. Wrzucilem inna wersje scsi.device 44.2 i pomoglo

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2017 15:27:26 przez eross
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem