kategoria: Karty procesorowe
[#241] Re: Firmware update v12.0 for all Furia EC020

@lotharek, post #160

Oj, chyba temat umarł
[#242] Re: Firmware update v12.0 for all Furia EC020

@tbone, post #241

Mam system AmigaOS3.1 na lic. Cloanto. Z Aminetu ściągnąłem i zainstalowałem FuriatuneGUI. Postanowiłem pobawić się opcją mapromu, wskazałem na plik kicku i wcisnąłem Reboot. I wyhuśtałem sobie system, bo zamiast ekranu WB wyskakuje mi, że furiatuneMapROM jest plikiem niewykonywalnym. I na tym kończy się ładowanie systemu z twardziela. Jako "lajkonik" spytam, czy można (i jak) to odkręcić?

Tutaj zdjęcie ekranu:
link
[#243] Re: Firmware update v12.0 for all Furia EC020

@Michciu, post #242

domyślam się że źle wpisane
w C: pewnie masz program furiatune a nie furiatunemaprom
ale nigdy furii nie miałem :)
[#244] Re: Firmware update v12.0 for all Furia EC020

@QUAD, post #243

w C: jest program furiatune, który jest wykonywalny (FuriatuneGUI go wymaga do pracy), dodatkowo instalator FuriatuneGUI stworzył pliki furiatuneSet i furiatuneMapROM, rownież w C:. I tak oto w żaden sposób nie mogę załadować systemu, przez błąd ze zdjęcia powyżej. Co tu zrobić, żeby system wystartował. Niestety jeszcze nie mam opanowanej systemowej klawiszologii, tym bardziej proszę pomóżcie i wytłumaczcie jak chłop krowie na rowie, jeśli macie pomysł, jak to naprawić.
[#245] Re: Firmware update v12.0 for all Furia EC020

@Michciu, post #244

wpisz loadwb , potem edytuj startup-sequence
[#246] Re: Firmware update v12.0 for all Furia EC020

@QUAD, post #243

ALBO po prostu plik nie ma flagi +e i nie jest executable ...

dodaj to np filemasterem
[#247] Re: Firmware update v12.0 for all Furia EC020

@Blady, post #245

dzięki za pierwsze wskazówki.

Oto jak się ten Startup-Sequece zaczyna:
link

Rozumiem, że mam wyharatać nagłówek stworzony przez furiatuneGUI, czyli wszystko co jest w "if'ie". Mogę to na początek wykomentować średnikami, żeby jeszcze póki co nie kasować? Sorry za banalne pytania, ale "kształcę się tutej na nauce".
[#248] Re: Firmware update v12.0 for all Furia EC020

@Cezarykl, post #246

Oto te trzy pliki furii i ich flagi:
link
Są ok?

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2018 21:27:20 przez Michciu
[#249] Re: Firmware update v12.0 for all Furia EC020

@Michciu, post #248

Pytaj pytaj, też mam wiecznie z czymś problem, ale fotka się powtarza w dwóch postach jest identyczna ok, racja
[#250] Re: Firmware update v12.0 for all Furia EC020

@QUAD, post #249

Sorry, zaktualizowane
[#251] Re: Firmware update v12.0 for all Furia EC020

@Blady, post #245

Ok, wykomentowałem średnikami nagłówek od FuriatuneGUI w startup-sequence i system ruszył. Ale problem pozostaje dalej nierozwiązany, bo przecież to GUI musi hulać. Być może czegoś mi jeszcze brakuje w systemie do poprawnej pracy tego programu. Dlatego jeśli dalej macie pomysły, to piszcie prosze.

Póki co, wielkie dzięki za Wasze dotychczasowe wskazówkiOK
[#252] Re: Firmware update v12.0 for all Furia EC020

@Michciu, post #251

Furiatuneset to skrypt który w zależności który klawisz myszy jest wciśnięty przy starcie Amigi, uruchamia odpowiednie opcje do furii.
Furiatunemaprom to również skrypt, ale on uruchamia tylko program furiatune.
Wiec albo poprawisz skrypt furiatuneset dopisując EXECUTE przed Furiatunemaprom, albo do Furiatunemaprom dodasz bit protekcji S
[#253] Re: Firmware update v12.0 for all Furia EC020

@Norbert, post #252

Heloł, siadłem do tematu i zrobiłem jak proponowałeś:

1.) Najpierw "odkomentowałem" command-lines od FuriatuneGUI do wyjściowej postaci:
link

2.) Następnie dodałem bit protekcji do furiatuneMapROM:
link

Sprawdziłem najpierw, czy po resecie przy przytrzymanym prawym kl. myszy startuje FuriatuneGUI. Startuje:
link

Niestety w dalszym ciągu - jeśli nie naduszam myszy w ogóle - system nie ładuje się poprawnie, teraz wywala następująco:
link
Wydaje mi się, że ten skrypt furiatuneSet może mieć jakiś bug. Może trzeba pytać u autora...

I na koniec jeszcze ciekawostka. Wczoraj na dobranoc znalazłem na YT krótki filmik niejakiego Saberman'a, gdzie przedstawia on pokrótce program FuriatuneGUI (bez komentarza,tylko podkład muzyczny). Na końcu wyłapałem tekst w oknie setupa, którego ja w każdym razie nie mam u siebie (też wersja GUI 1.2):

link

"Please, remove furiatune command-lines from Startup-Sequence file firstly before setup."

No to ja się wzruszam, whatever it means, chciało by się powiedzieć.. bo wtedy nie będzie opcji uruchamiania FuriatuneGUI po reboo'cie przy wciśniętej myszy. Naprawdę nikt z Was tego nie instalował pod OS3.1? Tylko ja mam takie hece?
[#254] Re: Firmware update v12.0 for all Furia EC020

@Michciu, post #253

Tzn. że musisz usunąć to co ewentualnie dodałeś wcześniej ręcznie przed użyciem tego GUI.
[#255] Re: Firmware update v12.0 for all Furia EC020

@tbone, post #254

Sęk w tym, że ja nic ręcznie nie dodawałem do Startup-Sequence, to instalator FuriatuneGUI dodał ten nagłówek:
link

I pewnie im chodzi, żeby właśnie to usunąć, ale bez tego skryptu nie mogę skorzystać z pełni opcji furii, np. z mapowania romu, czym na początku tego problemu chciałem się pobawić.

Mogę to usunąć, z resztą wykomentowałem to wcześniej z tym samym skutkiem i system zaskoczył. Ale to nie jest rozwiązanie docelowe przecież.
[#256] Re: Firmware update v12.0 for all Furia EC020

@Michciu, post #255

Może o to chodzi ze skrypt będzie źle działał jest go uruchomisz przez konfiguracją furii.
Czyli robisz instalkę. Wyłączasz jego uruchomienie w s-s
Uruchamiasz wb.
Konfigurujesz Furie. Program zapisuje ustawianie na dysku.
Teraz włączasz spowrotem skrypt w s-s i po resecie wszystko juz powinno działać.
Powinno, a czy tak jest to nie wiem, brak furii, ale z informacji jakie podałeś tak to należałoby zrobic
[#257] Re: Firmware update v12.0 for all Furia EC020

@Norbert, post #256

Spróbowałem, ale wciąż lipa. Jutro wieczorem kontynuacja.
Reboot i prawy klawisz myszy działa - uruchamia się FuriatuneGUI.
Reboot i lewy klawisz myszy działa - pojawia się komunikat, że po naciśnięciu entera Furia wróci do ustawień domyślnych.
Reboot i brak wciśniętych klawiszy myszy - system nie ładuje się, tylko wyświetla "wrong number of arguments, SYS: C/SetPatch failed return code 20" czyli jak na którymś zdjęciu z moich powyższych postów. Szlag mnie trafi...

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2018 23:41:49 przez Michciu
[#258] Re: Firmware update v12.0 for all Furia EC020

@Michciu, post #257

A nie możesz wywalić tych wszystkich IF-ów (z zawartością) wokół SetPatch i zostawić tylko
C:SetPatch QUIET
Bo mam wrażenie, że to co się teraz wywraca, to próba ładowania właśnie tego.
[#259] Re: Firmware update v12.0 for all Furia EC020

@Michciu, post #257

Po C powinien być : a nie ukośnik.
[#260] Re: Firmware update v12.0 for all Furia EC020

@Michciu, post #257

Lokalizacja: Regensburg / Wrocław

Do tej drugiej lokalizacji mogę podjechać. Pomogę

Ostatnia aktualizacja: 28.08.2018 13:39:23 przez Norbert
[#261] Re: Firmware update v12.0 for all Furia EC020

@Norbert, post #260

Do tej drugiej lokalizacji mogę podjechać. Pomogę

Byłoby super! Ślicznie dziękujęOK, niestety na razie jestem w tej pierwszej...
Nowe pomysły wypróbuję dziś późnym wieczorem.

Dzięki Panowie!
[#262] Re: Firmware update v12.0 for all Furia EC020

@perinoid, post #258

Nie ma absolutnie zadnego znaczenia czy w startup-sequence napiszesz:
C:Setpatch czy SYS:C/Setpatch. I jedno i drugie bedzie dzialac dokladnie tak samo.
[#263] Re: Firmware update v12.0 for all Furia EC020

@sordan, post #262

Sorry, to jest odpowiedz do postu #259


Ostatnia aktualizacja: 28.08.2018 15:05:40 przez sordan
[#264] Re: Firmware update v12.0 for all Furia EC020

@tbone, post #241

Wygląda na to że temat Furii030 umarł albo został przesunięty na czas nieokreślony
Szkoda bo liczyłem na potestowanie karty.
[#265] Re: Firmware update v12.0 for all Furia EC020

@sordan, post #262

Udało mi się trochę wcześniej wrócić, więc od razu testuję.

Sordan ma rację, i jedno i drugie działa tak samo. Odkryłem, że mój system w ogóle ma problem z wywołaniem polecenia C:SetPatch NOROMUPDATE QUIET. Od razu wywala, że ma nieodpowiednią liczbę argumentów wejściowych (ale już np. samo C:SetPatch QUIET poszło). Daję głowę, że to ma związek z moim systemem (OS3.1 Cloanto i kick 3.x od Cloanto), choć mam praktycznie zerowe doświadczenie. Co ciekawe, to polecenie znalazłem w moim oryginalnym S-S, w jednym warunku po ELSE. Widocznie S-S tam nie wchodzi, bo na bank by wywaliło. Jakieś propozycje?
[#266] Re: Firmware update v12.0 for all Furia EC020

@Michciu, post #265

Wywal te wszystkie IF-y i zostaw gołe wywołanie C:SetPatch QUIET
[#267] Re: Firmware update v12.0 for all Furia EC020

@perinoid, post #266

Dzięki za podpowiedź. Trudno mi było wywalić "te wszystkie IFy", bo zmodyfikować musiałem nie swój S-S, bo nie on stanowił problemu, tylko skrypt FuriatuneSet, który się wysypywał i nie pozwalał systemowi się załadować.

Oto te miejsca na "tłusto":
wykomentowałem
;SYS:C/SetPatch NOROMUPDATE QUIET (oryginał)

i zastąpiłem
SYS:C/SetPatch QUIET

w warunku, kiedy nie ma wciśniętych klawiszy myszy (na końcu skryptu FuriatuneSet, tylko jego końcówkę wkleiłem poniżej).

(..)

;Rom Update?
;-----------
If $RomUpdate EQ 0
;If MapROM is active
;SYS:C/SetPatch NOROMUPDATE QUIET
SYS:C/SetPatch QUIET

Else
;=============================================
;If MapROM is NOT active then
;move LoadModule & SetPatch command-lines
;from your Startup-Sequence to here.
;=============================================
;SYS:C/SetPatch NOROMUPDATE QUIET
SYS:C/SetPatch QUIET

EndIf

Teraz działa opcja RMB, LMB i bez wciśniętych klawiszy. Może tak zostać?
[#268] Re: Firmware update v12.0 for all Furia EC020

@Michciu, post #267

Czy ktoś z użytkowników Furii może dać mi namiar na adapter CF do IDE (najlepiej na Allegro), który nie będzie kolidował z Furią? A może lepiej kupić adapter SD?
[#269] Re: Firmware update v12.0 for all Furia EC020

@poweredjj, post #268

Uderz do architect1200.
[#270] Re: Firmware update v12.0 for all Furia EC020

@poweredjj, post #268

Adapter to nie problem, gorzej z kartami, najlepiej kup Sandisk Ultra, a jeśli chcesz mieć pewność co do działąnia do adapter ide2sd plus karta SD class 10 i sprawa rozwiazana.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem