[#1] Amigaos 3.1 to już freeware ?
Pytam bo napotkałem na takie aukcje:

http://www.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=1380752

Można tak ??
[#2] Re: Amigaos 3.1 to już freeware ?

@MuppetShow, post #1

Obraz dysku jest zgrany z Amiga Forever 2008. A sam nie wiem czy to legalne.

[#3] Re: Amigaos 3.1 to już freeware ?

@sand, post #2

Jezeli kase bierze tylko za sam dysk , a ten co kupuje ma amige to system bedzie raczej legalny, nie wiem jak z innymi programami , ktore tam sa jak np scala itp.

[#4] Re: Amigaos 3.1 to już freeware ?

@Hellena, post #3

Hmmm no tak. Tyle, że jeżeli jest zgrany z Amiga Forever to nie jest. DOpus wersja specjalna dla Amiga Forever itp. wg tego co u mnie widzę w Foreverze.

[#5] Re: Amigaos 3.1 to już freeware ?

@Hellena, post #3

Nie nie bedzie . Jest to nielegalne . Kopie zapasowe oprogramowania moze robic jedynie wlasciciel na wlasny uzytek, udostepnianie ich osobom 2-gim jest lamaniem prawa.

[#6] Re: Amigaos 3.1 to już freeware ?

@PrzemasIII, post #5

No właśnie, jestem ciekaw czy admin usunie te aukcje...bo dojdziemy do tego że niedługo będa dyski z OS 3.5, 3.9 , 4.0 bo Hellena twierdzi że z dyskiem to już można :DD
Windowsa Xp też można prawda Hellena....?...bo przecież kasę wezmę tylko za sam dysk.....lol

A jeśli nawet był ten release na jakiejś płycie, to wątpię aby jego autor wyraził zgodę na rozpowszechnianie jego odpłatnie....



Ostatnia modyfikacja: 24.04.2009 17:03:56
[#7] Re: Amigaos 3.1 to już freeware ?

@MuppetShow, post #6

Z samym Workbenchem sprawa jest dość zagmatwana i niejdoznaczna. Mam na myśli te wersjie do 3.1, nie wyższe.
System dostawało się razem z Amigą, nie miał numeru seryjnego, nie rejstrowało się go. Zatem tu można jakieś prawne obejście znaleźć. No, ale jeżeli zgrany z Amiga Forever, to nie wiem. Podejrzewam, że prawnicy, spece od prawa autoskiego też prezentowaliby skrajnie rózne stanowiska.

Z szacunkiem
Des
Ps. Ja mam legala, kupionego wraz z moją pierwszą A1200

[#8] Re: Amigaos 3.1 to już freeware ?

@Des, post #7

No, ale jeżeli zgrany z Amiga Forever, to nie wiem.

To jest nielegalny.

[#9] Re: Amigaos 3.1 to już freeware ?

@mailman, post #8

Dyskutował bym.
Jeśli dysk zakupi posiadacz Amigi to akurat system będzie legalny.
Jeśli kupi ktoś nie posiadający Amigi (do UAE) to system będzie nielegalny.
W obu przypadkach nielegalne będą inne komercyjne programy z dysku.
Aukcje (a jest ich kilka) nadają się do zdjęcia. Gdyby gość sprzedawał jeden dysk (np. pozostałość po padniętej Amidze) to można by uznać że sprzedaje tylko sprzęt a zawartość dysku jest bonusem którego nie jest w stanie wykasować.
W przypadki kiedy wystawił kilka takich samych dysków widać że zawartość nie trafiła tam przypadkowo a jest częścią oferty.

Pozdrawiam
[#10] Re: Amigaos 3.1 to już freeware ?

@RadoslawF, post #9

Dyskutował bym.

Z czym? Z tymi aukcjami, czy z tym, że ktoś odsprzedaje/udostępnia/kopiuje komercyjny produkt jakim jest Amiga Forever i zarabia na tym pieniądze. Co do aukcji, sprawa jest sliska, ale co do Amiga Forever raczej oczywista.

[#11] Re: Amigaos 3.1 to już freeware ?

@Des, post #7

To ze nie mial numeru seryjnego nie znaczy ze bylo legalne jego kopiowanie (producent pisal freeware ??).

[#12] Re: Amigaos 3.1 to już freeware ?

@RadoslawF, post #9

Zawsze może podpiąć dysk do pc i go skasować. Tłumaczenie się, ze nie ma go jak skasować jest kiepskie.
[#13] Re: Amigaos 3.1 to już freeware ?

@PrzemasIII, post #11

Producent nie pisał, że freeware, ale i też brak numeru seryjnego i konieczności rejestrowania otwiera furtkę dla różnych dziwnych manewrów.
Nie, żebym przyklaskiwał takim aukcjom, zdecydowanie się mi to nie podoba. Zawsze bylem (i jestem) zwolennikiem kupowania legalnego softu. Ale sądzę, że dobry prawnik jest w stanie udowodnić, że jest to legalne (nawet ze zgraniem z Amiga Forever). Zacząć by trzeba od tego, komu firma Cloanto zapłaciła za prawo do wykorzystywania Workbencha.

Z szacunkiem
Des
Ps. Piraci mnie wkoorwiają. Sam nie jestem programistą, jestem dziennikarzem, felietonistą, literatem. I kilka razy mi się trafiło, że bez mojej zgody, bez zapłacenia mi złamanego grosza, kopiowano moje teksty w celach komercyjnych. To irytuje, bardzo. Kradzież własnoiści intelektualnej jest taką samą kradzieżą, jak rąbnięcie komuś samochodu.

[#14] Re: Amigaos 3.1 to już freeware ?

@Des, post #13

Masz rację. Ktoś się w końcu przy tym napracował.

[#15] Re: Amigaos 3.1 to już freeware ?

@MuppetShow, post #1

Dla mnie krótka piłka (boing ball?) - nie można. A takich cwaniaczków gonić :)

[#16] Re: Amigaos 3.1 to już freeware ?

@MuppetShow, post #1

Aukcje zgłoszone, jako naruszenie zasad. Resztą zajmą się admini. Jak można być tak głupim, żeby publicznie piratami handlować...
Wątek proponuję zamknąć, zanim się tu mój fanklub zleci ;)

[#17] Re: Amigaos 3.1 to już freeware ?

@MuppetShow, post #1

Ciekawe jak autor ominal ograniczenia 4GB dla dysku i 2GB dla partycji?
Nie sadze aby te dodatki byly w AmigaForever.
Ktos kupi taki dysk (6GB) i sie rozczaruje


Cos za duzo pamieci CHIP pozostalo przy takiej ilosci kolorow i rozdzielczosci.
Screeny ewidentnie z winuae



Ostatnia modyfikacja: 24.04.2009 23:34:46
[#18] Re: Amigaos 3.1 to już freeware ?

@Norbert, post #17

Norbert napisał(a):

> Ciekawe jak autor ominal ograniczenia 4GB dla dysku i 2GB dla
> partycji?
> Nie sadze aby te dodatki byly w AmigaForever.
> Ktos kupi taki dysk (6GB) i sie rozczaruje

A możesz jaśniej? Ja mam w swojej Amidze dyski większe niż 6GB jak i partycje większe niż 2GB. Więc o co ci chodzi?

> Cos za duzo pamieci CHIP pozostalo przy takiej ilosci kolorow i
> rozdzielczosci.
> Screeny ewidentnie z winuae

U mnie też zostaje podobna ilość CHIPu, tylko że ja mam kartę graficzną. Może on też.

A tak poza tym, te aukcje powinny zostać usunięte.
[#19] Re: Amigaos 3.1 to już freeware ?

@kmilota, post #18

Mowa jest o OS3.1
Wyzsze systemu standardowo nie maja juz tych ograniczen.

Jesli ma jednak karte graficzna to ciekawy jestem jaka.
Ma procek 020 + 881, 16MB fast
Troche dziwna konfiguracja dla Z2. Chociaz moge sie mylic.
Gdyby mial cos "powazniejszego" na pewno by sie pochwalil na screenach.

Nadal twierdze ze to winuae

Jednak aukcje powinny byc usuniete.
[#20] Re: Amigaos 3.1 to już freeware ?

@Norbert, post #19

Norbert napisał(a):

> Mowa jest o OS3.1
> Wyzsze systemu standardowo nie maja juz tych ograniczen.

Co za różnica że AmigaOS3.1. Jak kupiłem do mojej A4000 kartę CSPPC to miałem w A4000 ROM3.0 i AmigaOS3.0. Phase5 dołączała do tego sprzętu CDROM z odpowiednimi sterownikami i alternatywą dla HDToolBoxa. Wystarczyło zainstalować to co dostarczyli, podłączyć dużego twardziela i ustawić partycje jak się chciało.
Ograniczenie 4GB dotyczyło tylko partycji systemowej.
Tak więc już AmigaOS3.0 obsługiwał wielkie dyski. I to było w 1997 roku.
[#21] Re: Amigaos 3.1 to już freeware ?

@kmilota, post #20

Roznica jest taka, ze mowa jest o standardowym systemie, bez dodatkowych sterownikow.
Nie sadze, aby w AmigaForever dodawali nowe scsi.device i FFS.
[#22] Re: Amigaos 3.1 to już freeware ?

@MuppetShow, post #1

Jezeli masz w Amidze sprzetowy ROM3.1, to AmigaOS3.1 dla ciebie jest jak najbardziej freeware. Sciagnij sobie z netu i juz. Niekupuj na Allegro. Koszt romu to 80 zl.
[#23] Re: Amigaos 3.1 to już freeware ?

@Andrzej Drozd, post #22

Kiedy większość z kupujących to ludzie którym ADFy czy DMSy nie bardzo pomogą, natomiast HD ze startującym systemem owszem.
Wszak te HD pomagają na odwieczny problem "kupiłem sobie Amigę ale nie mam nawet dyskietek z systemem".

Pozdrawiam
[#24] Re: Amigaos 3.1 to już freeware ?

@Hellena, post #3

Hellena napisał(a):

> Jezeli kase bierze tylko za sam dysk , a ten co kupuje ma amige
> to system bedzie raczej legalny, nie wiem jak z innymi
> programami , ktore tam sa jak np scala itp.
>
>
to że ma amigę nie znaczy że może kopiować dowolnie dyskietki z systemem. legalnie mógłby jeśli posiada oryginalne dyskietki z systemem, ale padły.
[#25] Re: Amigaos 3.1 to już freeware ?

@QkiZ, post #24

QkiZ napisał(a):


> to że ma amigę nie znaczy że może kopiować dowolnie dyskietki z
> systemem. legalnie mógłby jeśli posiada oryginalne dyskietki z
> systemem, ale padły.

Jesteś w błędzie. Jeśli ma Amigę to automatem ma prawo do odpowiedniego systemu. I prawa tego nie traci w wyniku "nie mania" oryginalnych dyskietek.


Pozdrawiam
[#26] Re: Amigaos 3.1 to już freeware ?

@Des, post #13

"Kradzież własnoiści intelektualnej jest taką samą kradzieżą, jak rąbnięcie komuś samochodu."

Według Ciebie może tak, ale w tym porównaniu zero logiki jest. Wystarczy pomyśleć, porównać i widać takie różnice w jednym a drugim, że aż głupio to zdanie wygląda :)

[#27] Re: Amigaos 3.1 to już freeware ?

@kjb, post #26

Moralnie wychodzi na jedno. Ukradłeś czyjąś własność. A czy to jest cukierek, program komputerowy, czy samochód... Róznica tylko w tzw. szkodliwości społecznej czynu"

Z szacunkiem
Des

[#28] Re: Amigaos 3.1 to już freeware ?

@Des, post #27

Nie tylko w tym roznica.

[#29] Re: Amigaos 3.1 to już freeware ?

@GumBoy, post #16

chyba alledrogo ma gdzies takie zgloszenia :(

[#30] Re: Amigaos 3.1 to już freeware ?

@RadoslawF, post #25

RadoslawF napisał(a):

> QkiZ napisał(a):
>
>
> > to że ma amigę nie znaczy że może kopiować dowolnie dyskietki
> z
> > systemem. legalnie mógłby jeśli posiada oryginalne dyskietki
> z
> > systemem, ale padły.
>
> Jesteś w błędzie. Jeśli ma Amigę to automatem ma prawo do
> odpowiedniego systemu. I prawa tego nie traci w wyniku "nie
> mania" oryginalnych dyskietek.
>
>
> Pozdrawiam
pierwsze słyszę. czyli jeśli kupuje peceta, to mam prawo zainstalować na nim pirackiego windowsa tak, z automatu
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem