[#31] Re: Amigaos 3.1 to już freeware ?

@QkiZ, post #30

Pecet ma system w ROM'ie? Wogole tu jest o aukcji z hd do Amigi a nie grzyba.

[#32] Re: Amigaos 3.1 to już freeware ?

@kjb, post #31

o ile mnie pamiec nie myli ROM w A1200 ma pojemnosc 512KB wiec jakim cudem miesci sie tam caly system z wersji dyskietkowej ?

[#33] Re: Amigaos 3.1 to już freeware ?

@PrzemasIII, post #32

Jak by nie patrzeć w kickstart 1.2, 1.3, 2.0 czy 3.0 lub 3.1 jest zapisany system Amiga OS, a workbench uruchomić można z dyskietek lub twardego dysku, co nie zmienia faktu że można też skorzystać z innego GUI np: Scalos lub Directory Opus.

[#34] Re: Amigaos 3.1 to już freeware ?

@PrzemasIII, post #5

PrzemasIII napisał(a):

> Nie nie bedzie . Jest to nielegalne . Kopie zapasowe
> oprogramowania moze robic jedynie wlasciciel na wlasny uzytek,
> udostepnianie ich osobom 2-gim jest lamaniem prawa.


akurat jak raz osobom drugim mozesz udostepniac i jest to legalne. miales na mysli osoby trzecie :)
[#35] Re: Amigaos 3.1 to już freeware ?

@QkiZ, post #30

Kupujac amige , nabywales od razu licencje na system>nie bylo w sprzedazy komputerow bez systemu.

[#36] Re: Amigaos 3.1 to już freeware ?

@PrzemasIII, post #32

Nie miesci. ROM to podstawa, system odpowiedni do ROMu nalezy sie za free na dyskietkach. Dopiero od wersji 3.5 jest platny sprzedawany osobno.

[#37] Re: Amigaos 3.1 to już freeware ?

@Norbert, post #19

WinUAE i do tego ustawione z Picasso. No bo jak to OCS z 2MB Chip, a 16 MB Fast na 020. Poza tym to znikome zużycie chip ram.
[#38] Re: Amigaos 3.1 to już freeware ?

@PrzemasIII, post #29

Faktycznie. A może można już na Allegro sprzedawać nielegalne oprogramowania?
[#39] Re: Amigaos 3.1 to już freeware ?

@kjb, post #36

kjb napisał(a):

> ... system odpowiedni do ROMu nalezy
> sie za free na dyskietkach.

A to ciekawe. W taki sposób to można od producenta wyłudzać "darmowe" dyskietki :)
Po prostu, jak kupowałeś nową czy używaną Amigę, to powinieneś dostać do niej system na dyskietkach. A to że ktoś kupił Amigę beż takowych, to już jego zmartwienie.
W każdym razie, nic tego gościa od tych twardzieli z aukcji nie tłumaczy. Jest złodziejem i tyle. A ci co kupują od niego te twardziele paserami w świetle prawa.
[#40] Re: Amigaos 3.1 to już freeware ?

@kjb, post #36

kjb napisał(a):

> Nie miesci. ROM to podstawa, system odpowiedni do ROMu nalezy
> sie za free na dyskietkach.

Przy pierwszym zakupie. Jak przepadną komuś dyskietki, to ma problem.

Producenci np. laptopów sprzedawanych z Windowsem dają możliwość ponownego zakupu nośnika z OSem, sprzedawanego z danym modelem. Ale nie robią tego za darmo, tylko odpłatnie. Jasne, nie jest to równowartość zakupu nowego egzemplarza systemu, ale jednak za darmo go nabywcom sprzętu nie rozdają.

No i robi to producent bądź autoryzowany punkt, a nie jakiś koleś na aukcji.



Ostatnia modyfikacja: 27.04.2009 15:23:41
[#41] Re: Amigaos 3.1 to już freeware ?

@GumBoy, post #40

No i robi to producent bądź autoryzowany punkt, a nie jakiś koleś na aukcji.

GumBoy wskaz mi prosze taki bo mam problem z moja amiga i nie wiem gdzie sie udac a google milcza

[#42] Re: Amigaos 3.1 to już freeware ?

@HOŁDYS, post #41

I po co się głupio pytasz? Dobrze znasz odpowiedź.

To, że już nie możesz czegoś nabyć legalnie za bardzo, nie oznacza, że sprzedawanie lewych kopii na Allegro jest OK. Owszem, szkodliwość znikoma (choć OS3.9 to nie taki znowu staroć i można znaleźć oferty z nim), jednak nie znaczy, że proceder jest legalny.

[#43] Re: Amigaos 3.1 to już freeware ?

@HOŁDYS, post #41

Instalkę windowsa 95 także nie dostaniesz w autoryzowanym punkcie. Możesz to zrobić tylko z aktualnie dostępnym systemem.
A co do Amigi, to zawsze możesz kupić AmigaOS3.9. Na tej płytce jest także AmigaOS3.1. No i ta płytka ci nie padnie jak dyskietki. Chociaż to dziwne. Dzisiaj sprawdzałem moje dyskietki z AmigaOS3.0, które dostałem razem z A4000 w 1993r. I wszystkie są sprawne.
[#44] Re: Amigaos 3.1 to już freeware ?

@Hellena, post #35

Hellena napisał(a):

> Kupujac amige , nabywales od razu licencje na system

nie. kupowalo sie amige I system. jako paczke

> nie bylo w sprzedazy komputerow bez systemu.

jak najbardziej byly, znam przynajmniej 3 takie sklepy.
zakup hardware amigi czy nawet samego kicka nie daje ci prawa spiracenia reszty systemu. nigdzie tez nie masz papierka na to ze system jest free.
co wiecej: conajmniej od wersji 1.3 system byl tez sprzedawany osobno, wlasnie dla tych co kupili sama amige (chocby i uzywana) czy chcieli zrobic sobie upgrade



Ostatnia modyfikacja: 27.04.2009 15:54:45
[#45] Re: Amigaos 3.1 to już freeware ?

@Valwit, post #44

oczywiscie nie popieram tego kolesia co sprzedaje dyski na allegro z systemem i magellanem na amige .. ewidentnie robi to zarobkowo a nie jak chyba PRZEMAS napisal ze mu dysk po amisce zostal i moze komus zrobic niespodzianke.

jednak tlumaczenie ze ma sie gdzies tam udac aby zakupic system jest bez sensu .. 80 % amig na allegro to A500/600 .. po co im OS.3.9 ??

[#46] Re: Amigaos 3.1 to już freeware ?

@HOŁDYS, post #45

HOŁDYS napisał(a):

> jednak tlumaczenie ze ma sie gdzies tam udac aby zakupic system
> jest bez sensu ..

Bez sensu to jest tłumaczenie "nie mogę już kupić, to piracąc nie kradnę".

[#47] Re: Amigaos 3.1 to już freeware ?

@GumBoy, post #46

to daj jakas odpowiedz skad dostac ? jakzesz taki madry ..

chce kupic workbencha 1.3/2.0 orginalnego na fakture

poprosze o konkrety: czy znowu woda w usta i slotkie pierdzenie o piractwie ?

druga sprawa podejzewam 99 % userow PPA/EXEC uzywa piratow tak jak ty


w moim mniemaniu amigowe obecnie piractwo to jest np sprzedaz DigiBoostera 3.0 nad ktorym krashan co jak co ale na pewno ciezko pracuje poswiecajac swoj czas prywatny...sprzedaz tego na allegro czy gdzie kolwiek to piractow .. bo mozna nabyc (bedzie) orginal

jesli chce kupic cos nowego a tego nie ma .. to co mam zrobic ? gdzie sie udac ? zreszta piractwo to i moze bylo ale w 1991-1999 wtedy mozna by skompletowac do sadu jakas ekipe i pozwac takiego delikwenta wedlug aktu prawnego.. teraz to co mowisz nie bardzo ma sens.

czyli 90 % aukcji allegro to piractwo ???

jesli tak ....czemu Allegro olewa .. takich piratow z ATARI/ZX/C64/AMIGI ??



Ostatnia modyfikacja: 27.04.2009 16:37:03
[#48] Re: Amigaos 3.1 to już freeware ?

@HOŁDYS, post #45

ja sprzedaje dyski tylko z ustawionymi partycjami, nie instaluje systemu

[#49] Re: Amigaos 3.1 to już freeware ?

@HOŁDYS, post #47

HOŁDYS napisał(a):

> to daj jakas odpowiedz skad dostac ? jakzesz taki madry ..

Czy ja niewystarczająco wyraźnie pisałem do tej pory?

> chce kupic workbencha 1.3/2.0 orginalnego na fakture

Szukaj. A jak nie znajdziesz, to masz pecha. Pozostanie Ci pewnie ukraść, co specjalnie trudne nie będzie. Tylko jak już ukradniesz, to nazywaj rzeczy po imieniu, a nie wmawiaj, że legalnie zdobyłeś. To, że nikt Ci antyku sprzedać nie chce i musiałeś go w lewy sposób zdobyć, nie oznacza lewy sposób w tym przypadku jest automagicznie legalny.

> poprosze o konkrety: czy znowu woda w usta i slotkie
> pierdzenie o piractwie ?

Jakie to jest "słotkie"?

> druga sprawa podejzewam 99 % userow PPA/EXEC uzywa piratow tak
> jak ty

Tylko te 99% nie trąbi o tym na prawo i lewo i nie uważa, że wcale nie ukradło, tylko zdobyło legalnie bo w sklepach już nie ma.

Nawet jakbym jakiś stary soft którego nie idzie już kupić spiracił, to nie wmawiałbym sobie i wszystkim dookoła, że zrobiłem coś co jest cacy i w ogóle 100% legal, tylko wprost bym napisał, że nielegalnie spiraciłem.

> jesli chce kupic cos nowego a tego nie ma .. to co mam zrobic ?

Nie wiem. Ale Ty pewnie byś ukradł i mówił, że zdobył legalnie.

> gdzie sie udac ? zreszta piractwo to i moze bylo ale w
> 1991-1999 wtedy mozna by skompletowac do sadu jakas ekipe i
> pozwac takiego delikwenta wedlug aktu prawnego.. teraz to co
> mowisz nie bardzo ma sens.

W 1991 w Polsce nie istniała żadna ochrona praw autorskich.

> czyli 90 % aukcji allegro to piractwo ???

Nie wiem, nie prowadzę statystyk.

> jesli tak ....czemu Allegro olewa .. takich piratow z
> ATARI/ZX/C64/AMIGI ??

Bo ma ciekawsze rzeczy do roboty?



Ostatnia modyfikacja: 27.04.2009 16:50:24
[#50] Re: Amigaos 3.1 to już freeware ?

@GumBoy, post #49

nie mowie tu o legalnosci ale o braku mozliwosci kupienia nowego systemu na stara amige czy nawet nowej boxowej gry ...

wkurza mnie twoja postawa na kazdego nagnasz .. piractwo zlodzieje policja !! .. zapros mnie do domu pokaz ile masz orginalow ?
nikt oprocz ciebie nie pieprzy tak o tym piractwie ktorego DE FACTO nie ma .. bo nie ma klientow nie ma zbytow nie ma stoisk z dyskietkami na gieldach OBUDZ SIE !!


dobra .. koniec dyskusji nie ma co ciagnac tematu ..
wracam do roboty



Ostatnia modyfikacja: 27.04.2009 16:56:06
[#51] Re: Amigaos 3.1 to już freeware ?

@HOŁDYS, post #50

HOŁDYS napisał(a):

> wkurza mnie twoja postawa na kazdego nagnasz .. piractwo
> zlodzieje policja !!

Gdzie napisałem, że Policję będę nasyłał?
Mnie wkurza postawa kogoś, kto spiraci, ale nie potrafi wprost powiedziećże zrobił coś co jest nielegalne, tylko się wybiela tekstami o dostępności softu.

> .. zapros mnie do domu pokaz ile masz orginalow ?

Skąd pomysł, że muszę Ci cokolwiek udowadniać i w ogóle, że zaprosze obcą osobę do domu?

> nikt oprocz ciebie nie pieprzy tak o tym piractwie ktorego DE
> FACTO nie ma ..

Piractwa nie ma?
To pewnie niedługo ZPAV i stosowne wydziały w Policji zostaną zlikwidowane.

> najlepie p******nij sobie haka z rana przejdzie ci slodkie
> pierdzenie

Najlepiej naucz się pisać i dyskutować bez epitetów i inwektyw. A przede wszystkim obycia w towarzystwie się naucz (i nie mówię tu o towarzystwie świń).

[#52] Re: Amigaos 3.1 to już freeware ?

@GumBoy, post #51

ha ha ha ha ha !!!!!!!!!!!!!!! usmialem sie .. bez komentarza .. bekso :P

[#53] Re: Amigaos 3.1 to już freeware ?

@HOŁDYS, post #47

a ja mam problem z workiem 2.0 i workiem 3.1 - na dyskietkach pojawiają się błędy, np problem jest wtedy z instalacją na HDD os-a 3.1 - kupiłem w efunzine jakiś czas temu używany worka 3.1 i tez był uszkodzony EXTRAS - nie opłacało się i tak dzwonić i odsyłac choć pewnie by mi wymieniono - ale skoro mam oryginalne dyskietki a dyskietki mają już trochę lat i zaczną padac coraz częściej, to chyba mogę wtedy legalnie zgrac sobie kopie od kogoś lub kupić HDD z zainstalowanym systemem?

Druga sprawa to dawno to powinno być freeware do 3.1 - zapyźałe wiekowo systemy które i tak były dodawane do każdych amig a to że ich ktoś nie ma to tylko dlatego że jako nabywca kupując amige kupiłeś ich bez nich bo gdzieś zagineły sprzedającemu albo dyskietki mu padły, co innego 3.5/3.9/4.0 - takie moje zdanie...

Troche offt. ale czy z CD32 nie było tak że od każdej wyprodukowanej płyty trzeba było zapłacić COMMODORE?

[#54] Re: Amigaos 3.1 to już freeware ?

@HOŁDYS, post #52

HOŁDYS napisał(a):

> ha ha ha ha ha !!!!!!!!!!!!!!! usmialem sie .. bez komentarza

Skoro bez komentarza, to czym jest "uśmiałem się", jeśli nie komentarzem?
No i jeśli bez komentarza, to po co komentujesz?

[#55] Re: Amigaos 3.1 to już freeware ?

@zangief, post #53

nie inaczej jest teraz z ps3

[#56] Re: Amigaos 3.1 to już freeware ?

@zangief, post #53

zangief napisał(a):

> odsyłac choć pewnie by mi wymieniono - ale skoro mam oryginalne
> dyskietki a dyskietki mają już trochę lat i zaczną padac coraz
> częściej, to chyba mogę wtedy legalnie zgrac sobie kopie od
> kogoś lub kupić HDD z zainstalowanym systemem?

Jeśli chcesz to zrobić legalnie to powinieneś zrobić kopię zapasową swoich oryginalnych dyskietek. W ogóle to o kopiach zapasowych myśli się zanim oryginalny nośnik zacznie padać ;)

[#57] Re: Amigaos 3.1 to już freeware ?

@zangief, post #53

zangief system jak i nosnik sa obieta roczna gwarancja producenta
jednakze i system i nosnik maja swoje lata a producent zbunkrutowal (CBM) ..firma Amiga INC bawi sie w robieniem gierek na pockety niz rozwijaniem i supportem softu

nie wiem jak jest sprawa z legalnoscia oprogramowania zakupionego na allegro ...wedlug prawa to oczywiscie piractwo..ale innego zrodla dostania oprogramowania fizycznie na dyskietkach w polsce nie ma.

chociaz zawrzala tu dyskusja ... sprawa jest ciekawa .. jako ze masz orginalny komputer Amiga i jego system na dyskietkach .. co w wypadku gdy system z racji wieku sie uszkodzi

[#58] Re: Amigaos 3.1 to już freeware ?

@PrzemasIII, post #55

Nie jest tajemnicą, że producenci konsol zarabiają głównie na oprogramowaniu, a nie na sprzęcie.

Ale swoją dole biorą chyba od sprzedanej kopii, a nie od wyprodukowanej.

[#59] Re: Amigaos 3.1 to już freeware ?

@GumBoy, post #58

a ja tam kradne ile wlezie, sciagam wszystko jak leci, byle wiecej!

ciekawe jak mi ktos udowodni ze wb mam przegrane od kolesia albo z gieldy? moze maja rejestr z numerami seryjnymi dyskietek systemowych, przypisanymi do konkretnej amigi? oczywiscie mam to gdzies, nie ma opcji zeby kogokolwiek za to scigneli, nikogo juz to nie interesuje poza grupa ludzi np. z ppa



Ostatnia modyfikacja: 27.04.2009 17:38:05
[#60] Re: Amigaos 3.1 to już freeware ?

@dritt, post #59

Już to widze jak "pałki" wchodzą mi na chate z nakazem sprawdzenia legalności Workbencha na Amidze :D

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem