[#1] PIXEL HEAVEN 2013
Konkretnie: jestem urodzonym Amigowcem, w moim biurze klasyczna A500 1MB z monitorem Commodore jest ważniejsza od wszystkich PCtów razem wziętych. Od pewnego czasu wolne chwile poświęcam projektowi PIXEL HEAVEN 2013. Moim marzeniem jest zorganizowanie spotkania poświęconego rozrywce lat 80-tych i 90-tych, którego trzon stanowić będą komputery / konsole / gry / dema z tamtych czasów. A więc oglądanie, dotykanie, granie, konkursy. Ale nie tylko.
Do tego kolejna odsłona Nocy z Demosceną (pozdrowienia dla VOyagera), wykłady na temat tamtych czasów / gier / sprzętów / prasy. Ale skoro już organizować, to postanowiłem całość nieco poszerzyć o klimaty pokrewne. A więc: turniej flipperowy (pozdrowienia dla Polskiego Towarzystwa Flipperowego), wystawa komiksów z epoki, wyścigi w kapsle i koncert w klimacie na koniec. Całość wstępnie w sobotę 8 czerwca, od 10.00 rano do nocy, w jednym z klubów w centrum Warszawy (prawie dogadane, szczegóły na dniach myślę). Krótko mówiąc - zrobiłem całość z myślą o sobie - to znaczy takie wydarzenie, podczas którego będzie wszystko, czego MI potrzeba :) Oczywiście gdybym nie miał wrażenia, że nie jestem jedyną osobą, której taki klimat odpowiada, zorganizowałbym całość w swojej piwnicy i nie zawracałbym nikomu głowy.
Tak więc starczy przydługiego wstępu i do rzeczy: zapraszam na www.pixelheaven.pl i facebook.com/pixelheaven.
Do wydarzenia pozostało jeszcze sporo czasu, ale już naprawdę dużo się dzieje. Byłoby mi niezwykle miło, gdybyście zechcieli skorzystać z zaproszenia i wziąć udział w PH2013. Poza standardowym udziałem, mam na myśli szersze zaproszenie, np. do organizacji przy okazji PH2013 spotkania przy kuflu społeczności wokół sceny amigowej, albo czegoś poważniejszego, jakiegoś kompo itp. Chcę powiedzieć przez to, że jestem otwarty na wszelkie propozycje / pomysły / pytania z Waszej strony. Tak więc - zapraszam i pozdrawiam - Łapusz.

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2013 21:29:13 przez lapusz
[#2] Re: PIXEL HEAVEN 2013

@lapusz, post #1

Fajna inicjatywa. Jeśli dumne słowo "PIXEL" widnieje w nazwie, to bez dwóch zdań powinen się tam odbyć konkurs na ręcznie pixelowaną grafikę, zrobioną choćby lewą ręką w Paincie :)

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2013 22:05:56 przez slay
[#3] Re: PIXEL HEAVEN 2013

@slay, post #2

Chyba w Deluxe Paint'cie... OK
[#4] Re: PIXEL HEAVEN 2013

@Tom Rain, post #3

Chyba w Deluxe Paint'cie.


Ba, choć gdyby zasady potencjalnego konkursu ograniczyć do konieczności użycia Deluxe Painta, to wówczas ilość potencjalnych prac w konkursie wyniosła by 0 (słownie zero .
[#5] Re: PIXEL HEAVEN 2013

@slay, post #4

No fakt, za dużo efektów i filtrów ;)
[#6] Re: PIXEL HEAVEN 2013

@Tom Rain, post #5

Dzieki za odzew:) Konkurs sztuki pixelowej... Wydaje się ciekawe - podczas Pixel Heaven mozna by dokonać rozstrzygnięcia spośród nadesłanych grafik pomysł
[#7] Re: PIXEL HEAVEN 2013

@lapusz, post #1

/me się wybiera, praktyka pokaże czy się uda bo w tym okresie są jeszcze inne dwa scenowe eventy w których uczestniczyć będę na 100%, więc Pixel Heaven spada priorytetem na miejsce trzecie.
[#8] Re: PIXEL HEAVEN 2013

@lapusz, post #1

Ja osobiście chętnie odwiedzę Warszawę, bardzo fajna inicjatywa. Chyba w tym roku mija 20lat od pierwszego Intel Outside.
[#9] Re: PIXEL HEAVEN 2013

@Tom Rain, post #3

Oczywiście, tylko amigowy soft OK
[#10] Re: PIXEL HEAVEN 2013

@parallax, post #9

Pomysłów jet masa, zainteresowanie po kilku dniach od publicznego odpalenia pomysłu jest więcej niż zadowalające :D Ale widzę, że data może kolidować z czymś na scenie - więc moja gorąca prośba o info kiedy coś się dzieje - nie chciałbym wchodzić z terminem w jakąś kolizję... Wiadomo, że moje wydarzenie nie będzie stricte scenowe, ale po co robić zamieszanie, jak nie trzeba.
[#11] Re: PIXEL HEAVEN 2013

@lapusz, post #10

Na pewno będzie w tym okresie party w Wałbrzychu (Xperience 2013 - dokładna data ma paść po 13 stycznia). Drugi, bardziej kameralny scenowy event o którym piszę, będzie w bożocielny weekend. Ogólnie Voyager zna wszystkie terminy, więc na pewno Ci poda jak zapytasz a w kontakcie zakładam, że jesteście. Generalnie nie chodzi mi tez o bezpśrednia kolizje terminów, tylko o zagęszczenie, wszak urlop co dwa tygodnie i rozjazdy ciągłe to nie jest prosta sprawa.
[#12] Re: PIXEL HEAVEN 2013

@lapusz, post #1

Ja też postaram się być - mam niedaleko :) Pewnie będę technicznie wspomagał V0yagera podczas demoshow.
[#13] Re: PIXEL HEAVEN 2013

@gorzyga, post #12

Jasna sprawa :)
[#14] Re: PIXEL HEAVEN 2013

@lapusz, post #1

No i wygląda na to, że termin się z Experience 2013 pokrywa. Sobol ponoć już pisał do Ciebie w tej sprawie.
[#15] Re: PIXEL HEAVEN 2013

@GumBoy, post #14

hej - tak, jestesmy w kontakcie i zgadzamy się, że pokrycie się terminami nie wchodzi w grę i na pewno do tego nie dojdzie
[#16] Re: PIXEL HEAVEN 2013

@lapusz, post #15

Fajnie. Zapowiada się intensywny przełom wiosna/lato.
[#17] Re: PIXEL HEAVEN 2013

@lapusz, post #1

Tak btw będzie również koncert na GameBoyu oraz na serii maszyn ZX Spectrum:
http://pixelheaven.pl/o-wydarzeniu/low-bit-beats/
[#18] Re: PIXEL HEAVEN 2013

@YERZMYEY/HOOY-PROGRAM, post #17

Co, koncert na GumBoy? :D
[#19] Re: PIXEL HEAVEN 2013

@BULI, post #18

Witam ponownie. Jak ktoś chce się przejechać jedynym w Polsce Lotuse Esprit Turbo SE, w dodatku czerwonym - wystarczy, że wygra konkurs w Lotusa Turbo Challenge podczas PIXEL HEAVEN 2013:) Zapraszam na www.pixelheaven.pl oraz www.facebook.com/pixelheaven
[#20] Re: PIXEL HEAVEN 2013

@lapusz, post #1

Już gdzieś Ci chyba pisałem, że robisz dokładnie to, co mi chodziło po głowie już kilka lat... mam też kilka innych pomysłów, ale do wszystkiego trzeba pieniędzy.

Sam podobne klimaty robię sobie i małej garstce kumpli na działce w Komorowie. Muzyka Italo-Disco, Dance z lat 90 i inne z tamtego okresu. Do tego Amiga, C64, Atari, Dema na "bigscreenie", piwo, dartsy, stara prasa komputerowa etc.
[#21] Re: PIXEL HEAVEN 2013

@Duracel, post #20

Trzeba niestety pieniędzy, ale wolę wydać na coś takiego, niż na jakiś ogólnie pojęty szmelc. Jest zapieprz także - ale jest też satysfakszon! Jak masz pomysły i masz ochotę - zapraszam do podzielenia się i ew. wdrożenia w życie: lapusz@pixelheaven.pl
[#22] Re: PIXEL HEAVEN 2013

@lapusz, post #1

Ostatnie wrocławskie DKiG zaostrzyły mi apetyt na takie imprezy wiec pojawie się na 99% na Pixel Heaven.

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2013 19:48:57 przez bartekxyz
[#23] Re: PIXEL HEAVEN 2013

@lapusz, post #21

Mogę jedynie powiedzieć, że pomysł mam taki bardziej "na stałe", ale jak powiem o co chodzi to wyjdę na tym jak Zabłocki na mydle, bo nikt mnie w coś takiego nie wciągnie bez mojego wkładu finansowego.

Dziwi mnie jedynie, że do tej pory nikt na to nie wpadł, bo niczego takiego nie widzę w Polsce... :)
I tak już dużo powiedziałem. Jakbym wygrał w Totka... oczywiście wsparłbym trochę ludzi charytatywnie, a dla siebie ehh... spełniłbym marzenia nie tylko swoje :)
[#24] Re: PIXEL HEAVEN 2013

@lapusz, post #1

Tak w ogóle to miło by było poznać się osobiście (może na AmiWAWA wpadniesz? Masz blisko. A po AmiWAWA zapraszam na działkę do siebie), bo masz najwyraźniej podobną wrażliwość do mojej. Moja żona mojej tęsknoty do przeszłości i do tamtych konkretnych lat kompletnie nie rozumie. Ba! Tłumaczy to tym, że tęskni mi się pewnie za dawną babą... a dawne baby w tym wszystkim to zupełnie, diametralnie inny temat :)

Swoją drogą, jeżeli już o pomysłach.. nie wiem jak tam ze sponsorami stoisz, ale myślałeś o zaproszeniu Marka Bilińskiego żeby zagrał kilka starych kawałków w dekoracji starych 8 i 16-bitowych maszynek? :)

Po drugiej stronie świata

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2013 07:08:54 przez Duracel
[#25] Re: PIXEL HEAVEN 2013

@Duracel, post #24

To z Markiem też fajny pomysł, jak by była taka możliwość zabrałbym ze sobą winyle do autografu :)
Ogólnie pomysł na PH jak najbardziej na ++++, jak czas pozwoli chętnie bym, ze swojej strony mogę podrzucić pomysł by było bardziej klimatycznie puścić muzę z epoki na takowym sprzęcie pomysł
Bardzo podoba mi się takie audio i mogło by być fajnym uzupełnieniem takowej imprezy
[#26] Re: PIXEL HEAVEN 2013

@MróweK, post #25

Hej. Dzięki za pomysły, na pewno do rozwagi, ale już przy Pixel Heaven 2014:) W tym roku i tak program mamy przeładowany, a to co jest na stronie to jeszcze nie wszystko. Ciężko będzie się ogarnąć z tym co jest. Co do sponsorów - niestety liczyć na wsparcie finansowe nie można - sponsorzy dają nagrody dla zwycięzców w konkursach. Tak więc finansować trzeba samemu, trochę pokryją wejściówki, ale o zysku oczywiście mowy być nie może. Płakałbym, gdybym przyjął inne założenie, ale od początku wiedziałem, że to nie będzie biznes, tylko fun :)
PS. MróweK - jesteś z Ełku? Takoż ja:)

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2013 09:06:34 przez lapusz
[#27] Re: PIXEL HEAVEN 2013

@lapusz, post #26

No być nie może ! Ja sądziłem że tu nigdy nikogo nie ma, ale jednak się myliłem :)
[#28] Re: PIXEL HEAVEN 2013

@lapusz, post #26

Marek Biliński to jeden temat, ale bez kogoś takiego jak LukHash Twoja świetna impreza wiele straci. Jego muzyka jest kwintesencją tego co łączy w naszym już ciut zezgredziałym życiu to co jest dzisiaj z tym co było kiedyś. To idealnie wpisuje się w profil i klimat Twojej imprezy. Z resztą mam wrażenie, że z podobnych własnych emocji i przekonań LukHash robi dokładnie taką muzykę. Przy tym jest Japanofilem :)

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2013 07:53:02 przez Duracel
[#29] Re: PIXEL HEAVEN 2013

@lapusz, post #26

A jak z pomysłem slayera? Konkurs grafiki pixelartowej - czy 8 bitowej - czy jak kto chce. Na pewno dla wielu osób pierwsze skojarzenie nazwy będzie właśnie takie. Wystarczy compo dołączyć do nocy z demosceną - Voyager na pewno się zgodzi.
Jeśli ogłosisz na stronie zasady i informację roześlesz po portalach będzie dodatkowa atrakcja.

(mogę pomóc, jeśli trzeba)
[#30] Re: PIXEL HEAVEN 2013

@Duracel, post #20

Duracel:

> Sam podobne klimaty robię sobie i małej garstce kumpli na działce w Komorowie. Muzyka Italo-
> Disco, Dance z lat 90 i inne z tamtego okresu. Do tego Amiga, C64, Atari, Dema na "bigscreenie", piwo, dartsy, stara prasa komputerowa etc.
------------------
Oooo chłopie, to brzmi _dobrze_.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem