[#61] Re: PIXEL HEAVEN 2013

@Phibrizzo, post #60

Zagrożenie powodziowe się utrzymuje:)
[#62] Re: PIXEL HEAVEN 2013

@lapusz, post #61

Niektórzy uczestnicy owszem, mogą popłynąć...
[#63] Re: PIXEL HEAVEN 2013

@dior, post #62

Co tam uczestnicy. Wazne zeby Organizacja nie poplynela :D
[#64] Re: PIXEL HEAVEN 2013

@Phibrizzo, post #63

W tym miejscu, gdzie będzie impreza powodzi nie było. Co najwyżej proponuję nie jechać Trasą Toruńską, jeżeli by w tym czasie miało padać.
[#65] Re: PIXEL HEAVEN 2013

@flops, post #57

Jakby co mam 2 wolne miejsca w aucie, jadę Gliwice-Oświęcim-Warszawa.
[#66] Re: PIXEL HEAVEN 2013

@lapusz, post #1

Ja już się szykuję, także na pewno odwiedzę. Aparat zabieram. Mam nadzieję, że bilety na miejscu będzie można dostać, a nie tylko sprzedaż internetowa?:)
[#67] Re: PIXEL HEAVEN 2013

@Katias, post #66

Przez interenet dajesz tylko chęć ze bedziesz :) ... nawet jak sie nie pojawisz to nic nie placisz.... a jak sie zjawisz i pokazesz wydrukowany kwitek to zaoszczedzisz 5 ziko :) (placi sie gotówką)
[#68] Re: PIXEL HEAVEN 2013

@stryker, post #67

kiedy i gdzie to jest bo w 1 pocie to wyglada ze juz ie odbylo 8 czerwca ?
[#69] Re: PIXEL HEAVEN 2013

@pyzio2, post #68

http://pixelheaven.pl/ - 15-16 czerwca.
[#70] Re: PIXEL HEAVEN 2013

@stryker, post #67

cenne info, w takim razie zaanonsuje swoje przybycie :)
[#71] Re: PIXEL HEAVEN 2013

@Katias, post #70

Organizacja może popłynąć, już powoli nie ogarniam:) Ale na tego typu eventach to chyba naturalne, nie?
[#72] Re: PIXEL HEAVEN 2013

@lapusz, post #71

Organizacja może popłynąć, już powoli nie ogarniam Ale na tego typu eventach to chyba naturalne, nie?


najwyżej zaśpiewamy ci to

http://www.youtube.com/watch?v=nACwP9JVgIE
[#73] Re: PIXEL HEAVEN 2013

@lapusz, post #71

Nie pękaj, zdaj się na osobistości które zaprosiłeś, ale głównie na odwiedzających ludzi, to oni tworzą atmosferę
[#74] Re: PIXEL HEAVEN 2013

@Duracel, post #73

Cholera, czemu ja mam do Warszawy tak daleko. Ktoś wie, ile potrwa ta nocka z demami w sobotę? Nie chciałbym zostać o 3 w nocy w Warszawie bez dachu nad głową, a z drugiej strony, jeżeli się okaże, że jednak do 5-6, to nie ma sensu brać noclegu...
[#75] Re: PIXEL HEAVEN 2013

@OSH, post #74

Do rana.... i parę godzin dłużej.
[#76] Re: PIXEL HEAVEN 2013

@voyager, post #75

No, jeśli sprawa tak wygląda, to potrzebny mi będzie tylko nocleg z piątku na sobotę:)
[#77] Re: PIXEL HEAVEN 2013

@OSH, post #76

na turniej SWOSa to trzeba sie jakos wczesniej zapisywac , a jesli nie to o ktorej sie zaczna zapisy ?
pozdr :)
[#78] Re: PIXEL HEAVEN 2013

@pyzio2, post #77

Przyjedź na 10tą - zapisy były wcześniej, ale da się też na miejscu. O 10 losowanie drużyn, ustawianie systemu rozgrywek, po 11 chcemy zacząć. Może być nas sporo, także wszyscy maniacy SWOSa proszeni są o zarezerwowanie sobie dobrych paru godzin na grę. Turniej skończymy pewnie około 20.
[#79] Re: PIXEL HEAVEN 2013

@_arti, post #58

Czy ktoś mógłby dać znać/wypowiedzieć się na ten temat? Dalej nie wiem, czy można zabierać swój sprzęt, czy będzie miejsce na to i czy bedzie jak zostawić go na noc
[#80] Re: PIXEL HEAVEN 2013

@_arti, post #79

I ile osób już się zarejestrowało? Próbuję zwerbować ludzi z okolicy, ale nikt nie ma czasu :-/
Ja zabiorę A2000, jeszcze nie wiem czy Monka, ale w razie czego, będzie leżeć w bagażniku.
[#81] Re: PIXEL HEAVEN 2013

@_arti, post #79

"UWAGA: MOŻLIWOŚĆ DARMOWEGO WSTĘPU
Wystarczy, że przyniesiesz i podłączysz swój sprawny sprzęt retro (z ekranem). Zainteresowanych prosimy o jak najszybsze zgłoszenia pod adres lapusz@pixelheaven.pl – liczba miejsc jest ograniczona!"
[#82] Re: PIXEL HEAVEN 2013

@stryker, post #81

Tak, tylko że ja napisałem jakieś 3 tygodnie temu w tej sprawie nie dostałem odpowiedzi :(
[#83] Re: PIXEL HEAVEN 2013

@_arti, post #82

ja nie bardzo rozumiem rodzaje biletów wstepu , czy bilet za 30,- uprawnia do wejscia w sobote i w niedziele oraz wziecia udzialu w turnieju SWOSA i w kapsle ?
pozdr
[#84] Re: PIXEL HEAVEN 2013

@pyzio2, post #83

ok dobra doczytałem sry za spam ;P
[#85] Re: PIXEL HEAVEN 2013

@lapusz, post #1

[#86] Re: PIXEL HEAVEN 2013

@Sokok, post #85

Bardzo udany pierwszy dzień. Nie spodziewałem się takiej ilości ludzi!
[#87] Re: PIXEL HEAVEN 2013

@deadwood, post #86

Udane, udane.

Sporo dawno nie widzianych osób :) Fajny klimat, miłe wspominki. Jutro jeszcze wpadnę, może Stefkos zabierze sprzęt z MOSem to oblukam ;)
[#88] Re: PIXEL HEAVEN 2013

@lapusz, post #61

Impreza świetna, bo inaczej być nie mogło. To się prędzej czy później musiało wydarzyć i było skazane na sukces.

Kilka organizacyjnych wtop było (brak komunikacji i jakiegoś sztabu zarządzania, nieporozumienia przy wejściu z kartą rejestracyjną drukowaną w domu <nastpnym razem wyślijcie ją w PDFie, bo mam wrażenie, że byłem jedynym który ją dostarczył, a i tak pani zrobiła wielkie oczy gdy chciałem zapłacić 35zł a nie 40zł>), ale to kwestia pierwszego razu. Nie chcę też wyjść na sknerę, ale biorąc pod uwagę że płaci się za wejściówkę na impreze, to cena 5zł za małą buteleczkę wody lub małą Colę lawirowała na granicy przyzwoitości ;) Nie pytałem ile piwo kosztuje, bo byłem autem, ale po zapytaniu ile za Colę litrową i odpowiedzi "20zł" miałem wrażenie, że jestem w drogiej restauracji a nie "Domu Kultury".

Dla przykładu na AmiWAWA w Aninie, Dom Kultury traktuje takie wydarzenie, jako imprezę kulturalną i przy zachowaniu świadomości, różnicy w proporcjach frekwencji, to w Aninie Dom Kultury stać jest na to aby bez opłat za wejściówkę dać dodatkowo fundusze na Colę i chipsy. A przypominam, że bodaj dwa lata temu na AmiWAWA było ponad 100 osób.

Odnosząc się przy okazji do frekwencji. Do poważniejszych zastrzeżeń mogę zaliczyć samo miejsce imprezy. Budynek za mały i przy takiej ilości ludzi należy uznać za cud, że nie było omdleń. Duchota w środku tragiczna, nie wspominając o zapachu przepoconych ciał, co w takim tłoku było nie do ominięcia i żaden antyperspirant nie pomoże. Trochę za mało miejsc siedzących, aby żony i dzieci mogły spocząć.

Mam nadzieję, że Lapusz nie odbierze tego jako pretensji, ale jako sygnały z których wyciągnie wnioski na następny rok.

Mam nadzieję, że materiały z wywiadów ze składem Top Secret i Secret Service da się gdzieś obejrzeć na spokojnie, bo wczoraj za dużo na raz się działo i trudno było to wszystko pogodzić.

Na podsumowanie, jeżeli mogę coś konkretnego doradzić na przyszły rok, to trzeba by wynająć większe pomieszczenie, najlepiej jakąś halę podzieloną na duże boksy. Byle sufit był o wiele wyżej Druga rzecz, to podejście do Games Contest. Turnieje powinny mieć dostęp do Big Screenów a z tyłu powinno być miejsce dla publiki, która chciała przyglądać się turniejom i musiała tłoczyć się na stojąco.

Nie wystawiam oceny, bo trzeba by ją podzielić na poszczególne kategorie, ale bez względu na niedociągnięcia i tak Lapusz zasługuje na wielkie brawa za zrealizowanie swojego przedsięwzięcia. Pomysł był oczywisty i chodził zapewne wielu z nas po głowie, ale nikt nie miał tyle odwagi aby wdrożyć go w życie OK.
[#89] Re: PIXEL HEAVEN 2013

@Duracel, post #88

Mi też bardzo się podobał pierwszy dzień. Jedyne na co mogłem narzekać to mało miejsca (chyba liczebność ludzi na evencie przerósł organizatora) i panowie na bramce. A tak generalnie bardzo mi się podobały zasoby Muzeum Komputerów. Widziałem pierwszy raz na oczy komputery o których nie miałem nawet pojęcia. Szkoda że nie było kogo się zapytać co jest w tych komputerach albo jakaś pomoc w ich obsłudze. Bo już miałem się pytać gdzie do tych Atari sypie się wyngiel ;)
Też miałem kartę rejestracyjną, ale nie wyciągałem jej widziałem że nikt tego nie robi, a pani bez sprawdzania zainkasowała ode mnie 25 zł.
Co do spoconych ciał to poczułem się jak w salonach gier w latach 90' Ale też oprócz tego na piętrze było czuć wyraźnie zapach gorącego plastiku, maszynki się grzały.
I generalnie co do sugestii podpisuje się Duracellem. Większa miejscówka i myśle że to już dałoby rade za rok.
Dołączam się do pytania: kiedy i gdzie będzie można obejrzeć wideo z konferencji?
Dziś jeszcze pojadę na drugi dzień i może wieczorem zapodam jakąś relację na blogu i wrzucę zdjęcia.
[#90] Re: PIXEL HEAVEN 2013

@Sokok, post #85

I kolejne fotki, tym razem więcej sprzętu. -> https://plus.google.com/photos/107758741844935635797/albums/5890062402000990161

Bardzo dobre wydarzenie. Bardzo dziękuję! Moja uwaga jest tylko taka, że jakieś 3/4 sprzętu nie nadawała się do użytku z następujących powodów:
- brak opiekunów sprzętu (jesli ktoś nie wie jak coś uruchomić, albo gdy jest jakiś defekt, z którym człowiek samodzielnie nie potrafi sobie poradzić - to sprzęt stoi sobie tylko i pachnie, nic nie można na nim zrobić, dopóki ktoś się nie pojawi - a taki ktoś zazwyczaj w ogóle się nie ujawniał). :)
- w zasadzie tylko a500 pozwalała na proste, samodzielne uruchamianie gier, obok stał kartonik z dyskietkami i można było coś wybrać. Na pozostałych kompach, odpalić coś innego niż to co było odpalone graniczyło głównie z niemożliwością.

Co do komentarza z cenami - CDQ nie ma już za wiele wspólnego z domem kultury IMO. Traktuj to jak normalną warszawską knajpę gdzie gra muzyka i dają koncerty.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem