[#151] Re: PIXEL HEAVEN 2013

@stefkos, post #150

wiem, wiem:)
[#152] Re: PIXEL HEAVEN 2013

@lapusz, post #151

Nie byłem, ale pomimo przytoczonych tu mankamentów pozytywnie zaciekawiłem się imprezą- życzę wytrwałości i za rok może sprawdzę na żywo :)
[#153] Re: PIXEL HEAVEN 2013

@BULI, post #152

Powiem krótko - to była jedna z najlepszych imprez (około)demoscenowych na jakich dane mi było się pojawić. Niesamowity wręcz respekt dla Ciebie Lapusz, że udało ci się to tak zorganizować i to już przy pierwszej edycji! Wszelkie kręcenie nosem, psioczenie na ceny itp itd. uważam za śmieszne szukanie dziury w całym :)

Dzięki raz jeszcze, no i zapraszamy na WeCan 2013 ;)
[#154] Re: PIXEL HEAVEN 2013

@AceMan, post #153

AceMan, wybacz, ale każdy ma prawo do własnej opinii. Ja nie jestem bynajmniej malkontentem i podobnie jak Duracel kieruję swoje uwagi nie po to, żeby Lapusza zniechęcić, czy się wyżołądkować, ale po to, by następnym razem uniknął pewnych potknięć. Konstruktywna krytyka nie szkodzi. Jeśli to dla Ciebie śmieszne, to jest to co najmniej zastanawiające.
[#155] Re: PIXEL HEAVEN 2013

@Sokok, post #90

Świetne te fotki i retro sprzęty. :) Cieszę się że także Amstrady były. :) Szkoda ze miałem do pokonania ponad 2 tys km. :(
[#156] Re: PIXEL HEAVEN 2013

@AceMan, post #153

Dzięki. Tak - na WeCan z przyjemnością to ja popatrzę, jak inni się stresują ;) Co do uwag - spoko - one mogą tylko pomóc na przyszłość!
[#157] Re: PIXEL HEAVEN 2013

@lapusz, post #149

Pamiętajcie tylko o tym, że podczas Pixel Heaven było trochę rzeczy do ogarnięcia.


Pamiętamy, pamiętamy... właśnie dlatego wymieniamy mankamenty i oddzielamy je od zachwytów, aby można było odpowiednio wcześnie wyciągnąć z nich wnioski. Abyś mógł zebrać odpowiednią ekipę na przyszły rok, rozdzielić jej poszczególne zadania (szukanie miejsca, sponsorów, rozmowy z mediami o patronat jak np. "Hyper+", szukanie sprzętów, umawianie gości na kolejny rok, budowanie planu i harmonogramu imprezy itd.).

Teraz wiesz już ilu osób możesz się spodziewać, jakie były podstawowe problemy i oczekiwania, jakie wydatki, gdzie brakowało ludzi do zarządzania sekcjami imprezy, gdzie zabrakło odpowiednio wczesnego ustalenia zasad i harmonogramu :)

Słów takich jakie wypowiada Aceman naprawdę nie pojmuję. Można każdą konstruktywną krytykę sprowadzić do banału "polskiego narzekania"... można też popaść w naciągany zachwyt, że wszystko bez wyjątku było świetnie, a ewidentne niedociągnięcia zbagatelizować... ale chyba nie o to chodzi, bo mimo dumy, nie jesteśmy dziećmi i każdy potrafi rozgraniczyć rzeczy świetne od tych nieudanych, tak jak każdy potrafi odróżnić konstruktywną krytykę od "szukania dziury w całym".

Nie wiem czy komuś udało się zrobić perfekcyjną imprezę, ale to nie przeszkadza, aby do tej perfekcji dążyć za każdym kolejnym razem
[#158] Re: PIXEL HEAVEN 2013

@Duracel, post #157

Ok, może trochę za mocno zareagowałem, sorry :)

Po prostu nadal jestem nakręcony tą imprezą, bo podobało mi się nieziemsko, a do tego wiem jak wygląda organizacja takich eventów. Biorąc pod uwagę, że Lapusz 90% rzeczy ogarniał sam, tym bardziej jestem pod wrażeniem.

Co do lokalu - mnie bardzo pasowało że był to klub, nawet obdrapany. Raz, tworzyło to znajomy scenowy klimat, idealnie pasujący do tego typu imprezy, dwa - można było się rozluźnić z piwkiem co doskonale sprzyjało integracji z współuczestnikami. Jak już powtarzałem na miejscu nie raz - niechcąco (chcąco? :)) z Pixel Heaven wyszło naprawdę zacne demoparty :D

Zaryzykuję nawet stwierdzenie, że ciasnota pomogła w stworzeniu tego klimatu - im mniej metrów kwadratowych na osobę, tym większy gwar, i lepsza integracja :D W niedzielę było 4 razy mniej ludzi i tęskniłem za sobotnim tłumem :)

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2013 09:31:59 przez AceMan
[#159] Re: PIXEL HEAVEN 2013

@AceMan, post #158

Zaryzykuję nawet stwierdzenie, że ciasnota pomogła w stworzeniu tego klimatu - im mniej metrów kwadratowych na osobę, tym większy gwar, i lepsza integracja


Tu się zgadzam w 100%, poprzez wybór takiego miejsca organizatorzy stworzyli (nieistotne czy celowo czy też przypadkowo) tłok, ścisk, hałas, poczucie, że się żyje, stworzyli klimat :) Można było się wyluzować i zapomnieć na 1 dzień o codzienności.

Przypominam, że imprezy scenowe z połowy lat 90tych nie były bynajmniej imprezami dla rodzin z dziećmi i dlatego dziwię się, że ktoś wiedząc, że będzie tam tłum ludzi z piwem w ręku ładował się z dzieckiem lub żoną w ciąży. Trochę nie ten target, od tego jest inna impreza - "Dawne Komputery i Gry".
[#160] Re: PIXEL HEAVEN 2013

@jubi, post #159

Wow, znalazłem jakiś filmik ze 'zwiedzania' imprezy, ścisk jak na giełdzie w DZZ w Katowicach albo Beldonie ;) Musiało być klimatycznie. OK W/g mnie to nie poziom imprezy na wycieczki rodzinne ale nie zmienia to faktu że jakieś trzepanki bagaży to poziom imprezy dla gimbusów, a nie dorosłych ludzi.
[#161] Re: PIXEL HEAVEN 2013

@jubi, post #159

Moja akurat w ciąży nie była, ale rozmach i rodzaj reklamy Pixel Heaven był taki, że wprost można było to odczytać jako imprezę otwartą na rodziny bardziej niż zwykłe Demoparty. Komiksy, kapsle, etc. Do tego wszystko w bardzo profesjonalny i z zacięciem komercyjnym zareklamowane.

Nie przypominam sobie, aby jakiekolwiek Scenowe Party opisywano i reklamowano zaraz przed otwarciem na portalach typu Wirtualna Polska czy Interia.

Poza tym, mimo wszystko jesteśmy już gośćmi średnio 35-45 letnimi. Niektórzy jakieś defekty kręgosłupa, stawy, nadciśnienie... i inne dolegliwości Chyba wiadomo co mam na myśli. Kiedyś to człowiek był wysportowany, rekord w szkole na 3 tysiące, wydolność tura. Mogłem całą noc imprezować w tygodniu do 4:00 i do pracy iść na 7:00 jeszcze lekko pod wpływem i bez problemu dawałem rade. Dzisiaj potrafię kaca przez 3 dni przechodzić, 30 minut wystać w kościele przez lędźwiowy nie potrafię, i nawet wyspać się dobrze człowiek nie da rady przez kręgosłup i stawy

Jak popatrzę czasami na mojego przyjaciela z AK, który do Berlina doszedł a dzisiaj w wieku 97 lat jeszcze bryka autem i ma nową żonę... to sobie myślę, że tacy jak on z jakiejś inne gliny są ulepieni.

Reasumując nie wiem jak inni, ale ja już trochę inny standard preferuję, a i syna wszędzie chce w takie klimaty wciągać... Żony się nie udało, ale jeszcze będę próbował ;)
[#162] Re: PIXEL HEAVEN 2013

@Duracel, post #161

Moim marzeniem jest Stodoła. Przestrzeń - jest. Dojazd - idealny. Znane miejsce. Klimat klubu (i legenda) - obecny. Miejsce na outside party - tak jak podczas Pixel Heaven. Klima - obecna. Kible - duże. Piwo - dużo. Tak więc chcieć to móc!
[#163] Re: PIXEL HEAVEN 2013

@jubi, post #159

No tak bo jak jest piwo to nie ma cywilizacji . . . Lata 90 się niestety (naprawdę niestety) skończyły wszystko poszło na przód (klimatyzacja oraz lokal o większych pomieszczeniach, to nie problem czy jest ale za ile) . Popatrz na zloty z lat 90 z innych krajów w jakich warunkach były https://www.youtube.com/watch?v=TCZm45tJ2D4 u nas wtedy psy pośladami szczekały .
[#164] Re: PIXEL HEAVEN 2013

@lapusz, post #162

Stodoła była by najlepsza - poza tym w weekend na jej tyłach jest giełda komputerowa, która od jakiegoś czasu umiera, więc Pixel Heaven choć na chwilę mógłby ją rozruszać :) Problemem zapewne będzie giełda foto, która odbywa się w Stodole w niedzielę.
[#165] Re: PIXEL HEAVEN 2013

@gorzyga, post #164

[#166] Re: PIXEL HEAVEN 2013

@jubi, post #165

Ja tego podsumowania nie pisałem. Może ty OSH? ;)

Może tylko tyle bym dodał jeszcze od siebie, że ja byłem pewien, że będzie bardzo duże zainteresowanie. Od dawna obserwuję tak wokół siebie jak i w pojęciu społecznym ogólnie, wielkie zainteresowanie powrotem do nostalgicznych spraw takich jak muzyka, gry, inne gadżety.

Przy tak dobrej stronie www imprezy, reklamach, animacjach etc. przyznam, że byłem mówiąc delikatnie, lekko zaskoczony budynkiem jaki zobaczyłem. Nie chodzi mi o jego stan, ale wielkość. Z resztą z miejsca powiedziałem Lapuszowi, że będzie ciężko.

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2013 17:33:05 przez Duracel
[#167] Re: PIXEL HEAVEN 2013

@Duracel, post #166

Nie. Ja tez nie jestem autorem tego podsumowania.:)
[#168] Re: PIXEL HEAVEN 2013

@Duracel, post #166

Jacek (Duracel), jak Cię już teraz stawy bolą, to w wieku 60 kilku lat będziesz chyba już na wózku jeździł. Weź się w garść i nie narzekaj na stawy, bo jeszcze jest za wcześnie w Twoim wieku na takie narzekania.
[#169] Re: PIXEL HEAVEN 2013

@gilban, post #168

Nie przesadzaj w drugą stronę - choroba nie wybiera i dziś chorują nawet dzieci - mamy zatrute środowisko, przechemizowaną żywność, tempo życia jest rakietowe - wszystko to razem powoduje, że już 30-parolatkowie mają problemy ze zdrowiem. ja nie jestem wyjątkiem. Ale nie ciągnijmy tego dalej, bo znowu się zacznie OT.
[#170] Re: PIXEL HEAVEN 2013

@gilban, post #168

Podobno jak ktoś ma 40kę i nic go nie boli to znaczy że nie żyje. ;)
A stodoła to na wioskach jest w każdej zagrodzie, do wyboru do koloru. ;)
[#171] Re: PIXEL HEAVEN 2013

@jubi, post #165

Całkiem pozytywna recenzja :)
[#172] Re: PIXEL HEAVEN 2013

@BULI, post #171

Recka w pełni OK jak dla mnie. Wszystko prawda.
[#173] Re: PIXEL HEAVEN 2013

@gorzyga, post #164

Gorzyga z całym szacunkiem, ale stodoła jest dość kiepskim miejscem. Byłem tam na party i co gorsze na komercyjnym koncercie i te miejsce jest tak samo ciasne jak Dom Kultury. Jakby organizatorzy mieli pewność, że przyjedzie tak mało osób jak na ostatnim Intelu organizowanym w tym miejscu to może jeszcze, ale wiadomo, że tak nie będzie :)
Ja bym mimo wszystko atakował Torwar, który już się raz sprawdził jako miejsce targów komputerowych no i dobry dojazd.
Pisałem, żeby główny organizator atakował na Stadion Narodowy ale po spokojnym przemyśleniu sprawy to, te miejsce by nie wytrzymało połączenia demoscenowego retro pikniku z ideą, że ten stadion ma zarabiać na siebie i że ludzie by na koronie stadionu siedzieli by sobie na trawce i pili piwko :/

pozdrawiam
[#174] Re: PIXEL HEAVEN 2013

@jubi, post #165

AAAAA jeszcze jedno!!!
Tak, żeby rozluźnić atmosferę i skomentować zwolenników teorii, że organizatorzy powinni przewidzieć cyrkulacje powietrza między piwnicą a pierwszym piętrem, uwzględniając włączona klimatyzacje i połączony niż bałkański z wyżem islandzkim, polecam ten o to filmik :)

Pozdrawiam

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2013 22:27:01 przez neuroup
[#175] Re: PIXEL HEAVEN 2013

@neuroup, post #173

Spoko:) Warto jednak pamiętać, że właścicielem Torwaru jest ten sam podmiot, co Stadionu Narodowego. Torwar też musi zarabiać, a ja nie jestem Madonna, żeby mi sypnęli 5 baniek:)
[#176] Re: PIXEL HEAVEN 2013

@lapusz, post #175

A czy koniecznie musi to być w Warszawie? My DKiG robimy w różnych miastach Polski. Wiem, że na miejscu najłatwiej, ale skoro są takie warunki, to może spróbować w innych częściach naszego pięknego kraju?
[#177] Re: PIXEL HEAVEN 2013

@OSH, post #176

Podejrzewam że do Warszawy przyjedzie najwięcej osób. Już do innego miast, może być daleko i gorszy dojazd. U mnie w okolicy są hale które pomieszczą spokojnie 2000+ i koszt wynajęcia to będzie max. 10 000 za dwa dni, ale co z tego jak to południowa Polska i ludziom z północy nie po drodze.
[#178] Re: PIXEL HEAVEN 2013

@flops, post #177

Wiesz mnie Warszawa też nie po drodze - to jest kwestia miejsca zamieszkania. Jak się chce, to się może...
[#179] Re: PIXEL HEAVEN 2013

@gilban, post #168

Gilban, jakbym Ci wymienił na co prochy biorę i jakie mam dolegliwości w wieku 39 lat, to byś doszedł do wniosku, ze ze dwóch 50-latków mógłbym obdzielić ;)

Poza tym wedle statystyk i "wyjątkowej" choroby jaka mi się trafiła, to już ze 3 lata nie powinienem żyć. Staram się jednak o tym nie myśleć... za często ;)
[#180] Re: PIXEL HEAVEN 2013

@Duracel, post #179

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem