[#91] Re: PIXEL HEAVEN 2013

@Sokok, post #90

Ja mam takie sugestie dla Lapusza:
1. Nigdy więcej Pixel Heaven w CDQ.
2. NIgdy więcej Pixel Heaven w CDQ.
3. I najważniejsze: nigdy więcej Pixel Heaven w CDQ!

To miejsce nie zasługuje na to, by się zwać "Domem Qultury". Jest zwykły klub na poziomie remiz wiejskiej OSP. Nie do przyjęcia był dla mnie zakaz wnoszenia własnych napojów - Duracel pisał tu już o cenach na granicy przyzwoitości. Ale nie napisał (albo po prostu nie spotkał się z taką sytuacją), że człowiek jest REWIDOWANY przy wejściu. Co to <CENZ> ma być?! Ja rozumiem, że klub chce, ehem, "nakłonić" gości do kupowania napojów sprzedawanych przez nich, ale żeby dokonywać na gościach rewizji?! Głównym napojem, jaki był tam sprzedawany, było piwo - a co, jeśli ktoś nie pije alkoholu? Owszem, były i inne napoje, ale 5 zł za butelkę 0,33 l z colą to zdecydowana przesada! Była demo-nocka? Była. A rano chce się pić - bufet łaskawie czynny chyba od 9. No to leć sobie człowieku kupić coś do picia na w jakimś sklepiku - ok, w niedzielę rano jest to trudne, ale żebym przy wejściu był proszony o pokazanie, co mam w torbie?! Dla mnie to było po prostu poniżające. Nie wiem, ja nie chodzę do żadnych "klubów", ale bywam w knajpach i nigdy się nie spotkałem z taką sytuacją, żeby przy wejściu ochrona rewidowała gości.

To mnie naprawdę wyprowadziło z równowagi i dla mnie to miejsce jest już spalone. Zarówno w przypadku PH, jak i ogólnie.

Mam nadzieję, że następne PH będzie robione w prawdziwym domu kultury, a nie jakimś klubie.

Druga rzecz, jaka mi się nie podobała, to straszliwy ścisk i duchota. Miejsca było za mało, żeby wygodnie się poruszać - w następnej edycji PH powinno być go znacznie więcej.
Kolejna ważna rzecz - następnym razem trzeba przewidzieć przerwy na ochłodzenie rzutnika, ewentualnie przygotować dwa - kiedy jeden się zbyt mocno nagrzeje, trzeba go wyłączyć i zastąpić drugim. Pod koniec pierwszej połowy demo-nocki, już ok. godz. 9 przyszedł jeden człowiek i powiedział, że trzeba wyłączyć rzutnik, bo musi się ochłodzić - co przerwało pokazywanie dem, a w ciągu godziny można ich było pokazać jeszcze sporo. W tym wypadku wielkiej szkody nie było, ale co, gdyby trzeba go było wyłączyć w czasie jakiejś prelekcji?


Żeby nie było, że tylko narzekam - pomysł z PH uważam za strzał w dziesiątkę i mam nadzieję, że będzie więcej edycji. Bardzo się ucieszyłem, że mogłem spotkać się z Borkiem, Pegazem Assem, Sir Haszakiem, V0yagereem, że mogłem posłuchać Fredericka Raynala (nie do końca mogłem się skupić, bo w sali było za głośno, ale i tak sporo się dowiedziałem), a przede wszystkim spotkać się z innymi miłośnikami retrokomputingu i nawiązać nowe kontakty. Można było spędzić przyjemnie czas po prostu bawiąc się czy rozmawiając z innymi. Mam nadzieję, że w następnym roku PH odbędzie się ponownie (byle nie w jakimś klubie...)

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2013 17:36:18 przez OSH
[#92] Re: PIXEL HEAVEN 2013

@OSH, post #91

Ja bym nie był taki skrajny. Kluby rządzą się takimi prawami i każdy kto wie gdzie idzie wie czego się spodziewać. Są kluby które nie rewiduja, przyznaje ze są, większość jednak prowadzi interes we wspomniany sposób. Kluby jednak mają klimat party, mają nagłośnienie, mają oświetlenie czyli wiele czego domom kultury często brakuje - amiwawa to w porównaniu do PH kościół a nie party place. Dlatego moim zdaniem miejsce było ok, poza tym ze miejscami się nie miescilismy.
[#93] Re: PIXEL HEAVEN 2013

@Sokok, post #92

Dlatego nie chodzę do klubów. Takie wydarzenia właśnie w klubach odbywać się nie powinny z uwagi na te debilne zakazy. My robimy DKiG i ostatnio we Wrocławiu było robione właśnie w domu kultury - nagłośnienie było bardzo dobre. W krakowskim Solvayu też na nagłośnienie nie można narzekać. Kwestia odpowiedniego doboru miejsca. Warszawa jest największym miastem Polski - z pewnością można zrobić tego typu imprezę w instytucji, która kulturę będzie mieć nie tylko w nazwie.
[#94] Re: PIXEL HEAVEN 2013

@Sokok, post #92

Czyli uważasz, że ceny 5zł za 0.33 wody i 20zł za 1l Coca Coli, mimo PŁATNEJ WEJŚCIÓWKI i faktu, że to "dom kultury" to nic takiego i ok?

Sorry, ale nawet w zwykłej knajpie nie jest to normalna cena. To jest cena z drogiej restauracji, z pewnością nie w takich warunkach. Właśnie jeszcze bym zrozumiał te ceny gdyby nie wejściówka płatna. Wtedy można by to tłumaczyć, że całą organizację trzeba sobie odbić na cenach w barze.
[#95] Re: PIXEL HEAVEN 2013

@Duracel, post #94

Tak uważam. W Warszawie akurat odwiedziłem masę klubów muzycznych. Norma. 25 zł za 2 dni zabawy to naprawdę bardzo niewiele. Kasa za picie już tłumaczę - to jest INTERES właściciela a nie jakiś CARITAS dla Amigowców. Oni muszę wyjść na swoje, zapłacić światło, wodę, opłacić barmanów itp itd - obrót - kasa musi się zgadzać. Jeśli komuś nie pasi - nie ma problemu - zaraz obok jest spożywczy, a jak ktoś chce to i 2 stacje benzynowe i McDonald - wyjść i wejść z powrotem nikt nikomu nie broni.

Tak więc stary, nie podoba ci się cena koli - nie kupuj - no chyba, że jesteś uzależniony to wtedy masz faktycznie problem.
[#96] Re: PIXEL HEAVEN 2013

@Sokok, post #95

Wyjść i wejść, a przy okazji poddać się rewizji. Dziękuję, moja noga więcej tam nie postanie, a następnym razem, kiedy będę ewentualnie wybierał się do jakiegoś klubu (mało prawdopodobne), to się najpierw dowiem, czy też rewidują gości. Dla mnie to normalne nie jest.
[#97] Re: PIXEL HEAVEN 2013

@OSH, post #96

Stary, jesteśmy dorośli - rób to co chcesz, ale sugerowałbym nie tupać przy tym nogami jak mała dziewczynka, której coś poszło nie po myśli. Na ew następnym PH w CDQ spodziewam się zatem troszkę więcej miejsca i dobrze. :)
[#98] Re: PIXEL HEAVEN 2013

@Sokok, post #97

Wiesz co, napisałem już wprost - nigdy się z taką żenującą sytuacją nie spotkałem. <CENZ> się niesamowicie. Zwłaszcza, że jakoś nie znalazłem informacji o tym, że trzeba się pozbyć wszelkich napojów. Mam nadzieję, że następne PH nie odbędzie się w CDQ ani żadnym tego typu przybytku, tylko w miejscu, gdzie oprócz miejsca będzie tez kultura.
[#99] Re: PIXEL HEAVEN 2013

@OSH, post #96

To szkoda ze Cie nie bylo na Pixel Hell Altrnative Party ;)

A tak na powaznie.
Wielkie dzieki dla Organizatorow za tak zacna impreze. Wszystko na minus juz zostalo powiedziane dlatego ja dodam cos od siebie pozytywnego. Fajnie ze znowu moglem sie spotkac ze starymi znajowmymi jak i rowniez poznac wielu nowych znanych tylko z portalu.
Mogosc roznorakiego sprzetu z dawnych lat powodowala ze nie moglem kolo nich przejsc obojetnie.
Poczuc klimat tamtych lat bezcenne.
[#100] Re: PIXEL HEAVEN 2013

@Phibrizzo, post #99

Phibrizzo - zapraszam na DKiG w październiku w Krakowie :)
[#101] Re: PIXEL HEAVEN 2013

@OSH, post #100

Jesli tylko czas pozwoli to sie pojawie. Dziekuje za zaproszenie.

A odnosnie Pixel Hell to byla taka impreza dokladnie po drugiej stronie ulicy. Oj dzialo sie tam. Niektorzy niewiele z niej pamietaja. Ale moze to i lepiej :)
[#102] Re: PIXEL HEAVEN 2013

@Phibrizzo, post #101

Jedyne czego brakowało to klima ;) a imprezowiczów z "drugiej strony ulicy" , a w szczególności "Śpiącego Wartownika" przy wejściu pozdrawiam ;)

G.
[#103] Re: PIXEL HEAVEN 2013

@Grooby, post #102

Klima była i działała, ale ludzi było dużo - stąd takie wrażenie. Gdyby nie było klimy w ogóle to nie można byłoby tam wysiedzieć. :)
[#104] Re: PIXEL HEAVEN 2013

@Sokok, post #103

Sokok, Twoje tłumaczenie niedociągnięć jest na żenującym poziomie. Sorry stary, ale zaraz zacznę myśleć, że sam masz w tym jakiś interes.

Biorąc pod uwagę jakość miejsca i obsługi ceny były po prostu skandaliczne i nie dorabiaj jakiejś ideologii, bo naprawdę jest tak naciągana, że może właśnie dzieci się na nią nabiorą (skoro już piszesz o dorosłości). Tekst o klimatyzacji po prostu mistrzostwo świata, kojarzy mi się z tekstem z komedii z kotłowni - "pani kierowniczko? czy ja palę? ależ oczywiście, ja nonstop palę".

I zaraz będzie, że marudzimy i kwestionujemy zasługę Lapusza w organizacji takiego wydarzenia. Ale tu należy rozdzielić dwie różne sprawy. Rozumiem, że tak byłeś napalony na tę imprezę, że to napalenie przesłoniło ci całkowicie trzeźwe spojrzenie na rzeczy o których mówimy. Usprawiedliwiając je w taki sposób na pewno nie zrobiłeś nic pożytecznego.
[#105] Re: PIXEL HEAVEN 2013

@Duracel, post #104

Powiem tak!
To była najlepsza impreza na której były komputery od lat w Polsce!! Spodziewałem się, że będzie o wiele gorzej i zostałem pozytywnie zaskoczony.
Co do lokalu to oczywiście można znaleźć coś lepszego, ale nie zapominajmy, że to wszystko odbywało się w Warszawie co powoduje, że to nie jest takie łatwe. Sam organizowałem dwie imprezy i wiem jakie ot jest trudne. Po prostu w Warszawie nie ma dobrych miejsc gdzie właściciel miejsca by w zamian za wynajem nie chciał tyle kasy, że za to dom można postawić.
Liczę, że na rok będzie Torwar albo stadion narodowy :)!!! Bo warto!!

Pozdrawiam wszystkich co byli a byli chyba wszyscy :)
[#106] Re: PIXEL HEAVEN 2013

@OSH, post #91

Impreza bardzo fajna, miejscówka może nie wymarzona, ale było naprawdę ok. Cena za piwko spora, ale nie przeszkadzało mi to zaopatrzyć się w coś dobrego poza miejscem i wypić przy wejściu w miłym towarzystwie a i w barze też raz kupiłem i nawet fajny barman wyjawił mi hasło do wi-fi więc luz santa cruz, za rok przyjadę. W "bejzmencie" a następnego dnia na pierwszym piętrze wystawiłem komodę z grą (wyścigówa a'la WipeOut), którą rzeźbię od paru miechów więc kto nie grał, słabo nastawił radary ;].


Ostatnia aktualizacja: 16.06.2013 23:16:55 przez BagoZonde
[#107] Re: PIXEL HEAVEN 2013

@lapusz, post #1

OK ...nie mam już dziś siły by więcej napisać. Może alt siedzący z moją żoną w salonie rozwinie temat ;) Ja uderzam w kimono.
[#108] Re: PIXEL HEAVEN 2013

@_arti, post #107

Wywołany do tablicy muszę się teraz wypocić.

Impreza ogólnie udana - frekwencja dopisała aż zanadto. Warunki lokalowe jakie były, takie były, wszyscy w SMZI wiedzieliśmy już od dawna że będzie ciasno i byliśmy na to psychicznie przygotowani. Ale jak już ktoś wyżej wspomniał, to nie jest takie hop-siup z załatwianiem lokali, i jestem w stanie (trochę) w to uwierzyć. A propos rewizji przy wejściu, wtaszczyłem w kilku kursach chyba ze 40 piw. Z butelką Coli regularnie kursowałem w tę i nazad. Ale faktycznie doszły mnie słuchy że trzepali niektórych nawet o butelke wody 0.5l. Może moja gęba usypiała ich czujność, a może czerwona koszulka z napisem STAFF.

Na szczęście niedziela była luźniejsza, pół dnia przesiedzieliśmy na krzesłach przy stolikach na zewnątrz lokalu, bo byliśmy totalnie wyczerpani.

Miło było znów zobaczyć znane dobrze gęby z całej polskiej śmietanki. Szczególnie miło było pogadac z ekipą atarowców, którą poznałem na zeszłorocznym party w Głuchołazach :)

Jeszcze raz gratuluję zwycięzcom konkursu w Lotusa II, który przeprowadziłem. Zazdroszczę zwycięzcy I miejsca wygranej przejażdżki prawdziwnym Lotusem :)
[#109] Re: PIXEL HEAVEN 2013

@altcomputing, post #108

Naprawdę udana impreza, świetnie się bawiłem. Szkoda tylko, że tak szybko zleciały te dwa dni. Fantastycznie było zobaczyć redaktorów kultowych pism, czy też obejrzeć dziesiątki dem wyselekcjonowanych przez Voyagera.

Mam nadzieję, że kolejna edycja odbędzie się za rok i że przyjaciółek będzie dwa razy więcej.
[#110] Re: PIXEL HEAVEN 2013

@Duracel, post #104

Spoko, przypomnę ci się z tematem face 2 face, bo widujemy się i gadamy średnio co rok.
[#111] Re: PIXEL HEAVEN 2013

@Sokok, post #110

OK. Nie ma problemu, zawsze mówię jak jest, Jak Max Kolonko ;) Nie traktuj więc tego personalnie, bo ja zawszę odnoszę się do konkretnego problemu, a nie osoby. Gadasz coś z czym diametralnie nie mogę się zgodzić, ani z formą usprawiedliwień, ani z argumentacją. I jeszcze te dziwne teksty do OSH o tupaniu nogami i dorosłości. Ludzie byli świetni, impreza mimo błędów w komunikacji "zarządu"... świetna (bo inna być nie mogła przy takich gościach), natomiast ceny były żenujące, lokal do De, rewizja poniżająca i nie ma tu co deliberować nad tym i szukać usprawiedliwień na siłę. Mówmy jak jest. Gdybym był sam, to pewnie by mnie to tak nie bulwersowało, ale byłem z 8 letnim synem którego zarażam od dawna klimatami Retro i z żoną. Musiałem wcześniej z imprezy iść, bo żona nie wyrabiała i ostatnie 30 minut spędziła w aucie z włączoną klimą, bo w środku nie było nawet gdzie usiąść. Syna musiałem pilnować, żeby go nie stratowano. FAKTY? FAKTY. Więc po co to pisanie o tupaniu nogami skoro OSH ma po prostu rację.

Jak mnie znasz, to wiesz, że dla mnie nie ma autorytetów, czy to mój najlepszy przyjaciel, Papież, czy Matka Teresa... no chyba, że jedynie moja Matka, mój Ojciec też o tym wie ;)

Czuwaj
[#112] Re: PIXEL HEAVEN 2013

@Duracel, post #111

Wszystkie problemy jakie wynikały w trakcie imprezy dotyczyły miejscówki. Mam nadzieje, że za rok będzie w lepszych warunkach lokalowych.
[#113] Re: PIXEL HEAVEN 2013

@QkiZ, post #112

Było świetnie, pojechaliśmy ekipą 8-osobową z Krakowa, czego wróciło 6 osób, dwie się gdzieś zapodziały w tym ścisku.



A teraz przyznać się, kto mi tu napisał "Morphos rulez". ;)
[#114] Re: PIXEL HEAVEN 2013

@jubi, post #113

znaczy sie "zepsuly":)

Ja rowniez dziekuje wszystkim za mila zabawe.
[#115] Re: PIXEL HEAVEN 2013

@altcomputing, post #108

O której mniej więcej godzinie był konkurs w Lotusa? Chyba odbył się czasie kiedy poszedłem na paszę do Arkadii. :(

Ogólnie - było za ciasno i straszna łaźnia - na przyszłość lepiej byłoby zorganizować imprezę w innym miejscu (ale też w Warszawie najlepiej :P ).

W nocy oczywiście zasadziłem się na pokaz dem, ale niestety dotrwałem tylko do roku 2009, i gdy już więcej spałem niż oglądałem, zdecydowałem się pojechać do domu.

Miło było pograć w Lotusa II (chociaż mogę sobie pograć i domu), jeszcze milej w River Raid na małym Atari. Nota bene to pierwsza gra w jaką grałem w życiu i zarazem pierwszy mój kontakt z komputerem (na urodzinach u kolegi z klasy, bodajże w 1986r.).

A, no i szacun dla ludzi, którzy udostępniają publice swoje dżojstiki - ciekawe ile egzemplarzy poległo.
[#116] Re: PIXEL HEAVEN 2013

@Duracel, post #111

Duracell jak zawsze ostro;) Ogólnie party było przednie:) Oczywiście poza miejscówką - ale tutaj czuje, że Robert nie miał pojęcia ilu ludzi kręcą takie rzeczy i nie spodziewał się takich tłumów. Czuję, że za rok impreza przeniesie się już w inne miejsce.
Jeżeli chodzi o ceny to coś mi się wydaje, że to są normalne ceny na tym barze wtedy kiedy to funkcjonuje bez wynajmu i pewnie organizatorzy nie mieli za bardzo na to wpływu. Chociaż przy 5 zł za 0,33 colki wolałem napić się piwa za 8 zł;)
W końcu poznałem kilka osób, m.in. Ciebie;) Pozdro od SWOS-a. To ja byłem z Tobą w grupie i grałem Chorwacją;)
Chyba zacznę wpadać częściej na amigowe party:)
[#117] Re: PIXEL HEAVEN 2013

@kashinho, post #116

Oczywiście poza miejscówką - ale tutaj czuje, że Robert nie miał pojęcia ilu ludzi kręcą takie rzeczy i nie spodziewał się takich tłumów.


Nie wiem ile wcześniej wiedział, ale przed wejściem rozmawiałem z nim i mówił, że zarejestrowało się wcześniej 600 czy 700 osób.

Jeżeli chodzi o Lotusa, to mimo iż mój syn był w efekcie końcowym zadowolony i za to muszę podziękować, to mam wrażenie, że właśnie kwestie poszczególnych konkursów (mimo zorganizowania nagród) zostały potraktowane po macoszemu.

Już na początku okazało się, że do SWOS'a prowadzone są niezależne zapisy na dwóch piętrach i kolega organizujący Lotusa, zapisywał też chętnych do SWOS'a i twierdził, że turniej odbędzie się piętro niżej mimo iż większość uczestników trenowała już piętro wyżej i tam się zapisywała. Sam musiałem skonsultować "dwóch organizujących", aby wyjaśnili dziwną sytuację, bo jeden i drugi miał przekonanie, że on to organizuje :)

Jak wspomniałem bylem z synem, który chciał startować w turnieju Lotusa. Chłopak był na końcu zadowolony, ale co kilkanaście minut słyszałem odpowiedź, że już za chwilę, że jak skończy się wywiad itd. Nabiegałem się po tych schodach od SWOS'a do Lotusa, bo nie chciałem aby chłopak był rozczarowany i aby go ominęło to co mu obiecałem. A jak widać były osoby, które nawet nie dowiedziały się, że turniej się już zaczyna. Wystarczyło ogłaszać stosowne komunikaty na 5-10 minut przed rozpoczęciem każdego turnieju tak aby było to słychać na każdym piętrze. W efekcie, stawka mocno się wykruszyła, a organizator Lotusa zrobił wielkie oczy gdy po wcześniejszej obietnicy iż konkurs odbędzie się na big screenie usłyszał, że to niemożliwe i w ogóle nie wchodziło w rachubę. Szczerze to było mi go żal nie mniej niż mojego syna, bo miałem wrażenie, że sam jest tym wszystkim trochę poirytowany i zagubiony. A gdyby nie nieporozumienie z bigscreenem to wszystko można było już o wiele wcześniej i sprawniej przeprowadzić.

Reasumując pewnie jak ktoś przyjechał sam, to tego aż tak nie odczuł, ja się nastawiłem na tę imprezę bardziej rodzinnie i przyznam szczerze, że przez te wyżej opisane czynniki nie udało mi się przekonać żony do mojej pasji (a bardzo mi na tym zależało), syn też się trochę umęczył ciągłym czekaniem i obiecywaniem "już za chwilkę", a ja nie mogłem się w pełni delektować atmosferą, turniejem SWOS'a itd. W rezultacie wyszedłem dosyć wcześnie i ominęło mnie sporo atrakcji które planowałem zobaczyć.

Wszystko można było spokojnie pogodzić, a i traktowanie imprezy bardziej prorodzinnie było w związku z zapowiedziami uzasadnione. Niestety tym razem się nie udało. Spotkałem za to po 13 latach kumpla z którym tworzyłem jedną z pierwszych stacji radiowych w sieci w Polsce. Więc jakiś niespodziewany plus na pewno jest ;)

Zazdroszczę tym którym udało się zebrać podpisy redakcji SS i Top Secret na swoich pierwszych numerach powyższych magazynów. To byłaby niesamowita pamiątka, niestety mi się nie udało.

Żeby zakończyć jeszcze czymś pozytywnym to na wielki plus gazetka imprezowa. Bardzo ładnie wydane, bardzo fajna zawartość i bardzo dobry pomysł zachowujący tamten klimat z przed 20 lat. W związku z tym bardzo fajna pamiątka. Firma Matt, która istnieje do dzisiaj i sprzedaje swoje legendarne joysticki na pewno ucieszy się z takiej reklamy, bo w środku jest jej archiwalna reklama właśnie :)

Przy okazji reklamy, na pewno lokal "dom kultury" nie wykorzystał swojej szansy do dobrej reklamy. Mieć taką okazję i tak to spartolić


Ostatnia aktualizacja: 17.06.2013 12:56:26 przez Duracel
[#118] Re: PIXEL HEAVEN 2013

@kashinho, post #116

Impreza była przednia. Brawa za organizację, do następnego OK

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2013 12:46:27 przez flops
[#119] Re: PIXEL HEAVEN 2013

@stefkos, post #114

Może lapusz nam napisze ile w końcu ludzi tam było? Słyszałem, że ponad 1000 wejściówek pierwszego dnia poszło.
[#120] Re: PIXEL HEAVEN 2013

@Duracel, post #88

Impreza udana.Fajni ludzie,czujna ochrona (bacznosc!) dbala bysmy nie pili piwa i innych trunkow z poza ich lokalu

Pozdro dla Łysego służbisy na wejściowej bramce
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem