[#211] Re: Decrunch 2015

@zmiennik, post #210

Posłuchaj czterokanałowych modków na słuchawkach i daj znać czy z głową wszystko dobrze. ;d
[#212] Re: Decrunch 2015

@Sokok, post #211

Ale żeby od razu puszczać w mono?!
Oczywiście ma tu znaczenie nagłośnienie sali/akustyka, ale na pewno da się trochę pokombinować np z "balansem".

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2015 12:36:42 przez BULI
[#213] Re: Decrunch 2015

@BULI, post #212

Puszcza się w mono. Zwłaszcza na słuchawkach "stereo" Amigi jest bardzo uciążliwe. Ja np. mam Amigę podłączoną do miksera do kanałów monofonicznych i wszystko gra jak trzeba. Nie bardzo też widzę możliwość balansowania. Jedyny zabieg chałupniczy jaki można zrobić to ustawić oba głośniki bardzo blisko siebie - wtedy (na głośnikach) nie jest to tak słyszalne. Na słuchawkach - katastrofa.

Pozdrawiam,

Azz
[#214] Re: Decrunch 2015

@Azzorek, post #213

Azz, mamy inne uszy. Ja słucham sobie na słuchawkach np. modułu z „Dune”, czy „Reach for the Skies” i nie widzę (a właściwie nie słyszę) żadnych problemów.
[#215] Re: Decrunch 2015

@OSH, post #214

Osh nie jest dobrze :). Laryngolog jak najszybciej

Pozdrawiam,

Azz
[#216] Re: Decrunch 2015

@Sokok, post #211

A czemu ma być źle , wystarcz sobie to zmiksować tzn. pomieszać kanały wystarczy użyć miksera np:, ja używałem "Soundmaster 16 4 2". Lub też mam np: wzmacniacz Akai AM-U11 i tam mam do wyboru "mode" mono lub stereo i to co grało z lewej strony gra po prawej i na odwrót. Czyli w wolnym tłumaczeniu wystarczy panorame po przestawiać.


W ogóle na Aminet, są proste schematy mikserów.

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2015 13:01:37 przez amizet
[#217] Re: Decrunch 2015

@Azzorek, post #215

BTW, jak Twoje gardło ?
[#218] Re: Decrunch 2015

@biax, post #217

Ja wczoraj byłem bezgłośny. Dobrze, że na wyborach tylko krzyżyk zaznaczałem ;)
[#219] Re: Decrunch 2015

@alt_, post #218

Alcik, przepraszam, że tak bez buziaka na do widzenia, ale musieliśmy z Azzem lecieć zaraz z rana. Wielkie dzięki
[#220] Re: Decrunch 2015

@biax, post #217

A lepiej Biaksiu, to chyba od tego darcia ryja :) . Za to trochę pokasłuję, chyba trochę przeziębiłem się jak staliśmy z Jenotem o północy.... . Za późno założyłem bluzę.
A ty jak? Psisko się wykuruje? Dzisiaj Plipbox poszedł, paczka ekonom.

BTW:

Alt gdzieś ty wypierdzielił po północy ? Mam nadzieję, że się wyspałeś

Pozdrawiam,

Azz

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2015 13:05:01 przez Azzorek
[#221] Re: Decrunch 2015

@Azzorek, post #220

Mnie troszkę mniej boli bo z Jenotem walnąłem dwie lufy pod rząd jego napoju ;) Przegryzło do kości - Bimber Rulez OK
[#222] Re: Decrunch 2015

@AceMan, post #206

1. Na tym etapie ciężko cokolwiek obiecać, jeżeli klub utrzyma działalność to powalczymy o to. Z tego co wiem właściciele chcą zainwestować w infrastrukturę i mieć na stałe projektor, co zwiększy jeszcze bardziej atrakcyjność miejscówki jako partyplace.
2. Na pewno nie pozostałoby to bez wpływu na cenę, w tej edycji wynajęcie sali to był główny koszt imprezy. Mi też się marzy dwudniówka, mielibyśmy większy bufor na zsetupowanie się ze wszystkim i spokojniejsze przygotowanie do konkursów :)

Amigę następnym razem zmiksujemy w mono - nie ma dyskusji.

Dzięki wszystkim za feedback, bacznie odnotowujemy zrobimy wszystko by zaadresować główne bolączki. Będziemy podpatrywać jak to robią bardziej doświadczeni organizatorzy Riverwash w Krakowie na które to party się wybieramy :)

W odpowiedzi na #205 - Gotek powędrował do Patu i Argaska za demko "We want the next Decrunch!". Praca co prawda na mało oldschoolową platformę, ale postanowiliśmy nagrodzić wysiłek za przygotowanie kodowanej produkcji.

Oficjalne resultsy:

http://decrunch.org/2015/D2o15-rESulTs.txt

Paczka z pracami powinna się pojawić dziś, raczej bliżej wieczora, najpóźniej jutro.
[#223] Re: Decrunch 2015

@Azzorek, post #220

Ja musiałem się tylnymi drzwiami ewakuować, inaczej zasnąłbym obok artiego :D
[#224] Re: Decrunch 2015

@biax, post #221

Ja ten eliksir Jenota testuję z nim na jednym ze zdjęć w mojej galerii . Niestety nie mogłem więcej bo byśmy musieli wracać na wieczór w niedzielę. Następnym razem ty prowadzisz . Jenot załatw następnym razem tę czosnkówkę. Ciekawy jestem jak zadziała - byle nie musiałbym oddawać wszystkiego (a nawet więcej) matce ziemi .

Pozdrawiam,

Azz

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2015 13:10:43 przez Azzorek
[#225] Re: Decrunch 2015

@alt_, post #223

Byłem przekonany, że śpisz w samochodzie, a tu niespodzianka.... . Biedny Arti nie miał się gdzie zdrzemnąć . Wrocław to magiczne miasto, zwłaszcza by night.... .

Pozdrawiam,

Azz

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2015 13:13:07 przez Azzorek
[#226] Re: Decrunch 2015

@Azzorek, post #225

Ano, niespodzianka :D
[#227] Re: Decrunch 2015

@ViN0, post #222

[#228] Decrunch 2015 greetz

@Sokok, post #209

Kokos' DECRUNCH'15 greetz ::::::::::::::::: xoxo
#

# grx, vin, gumek ::::: za pięknie zrealizowaną imprezę, kompoty faktycznie kulały, ale to wiecie. Równi z Was goście!

# Jenot ::::::::::::::: za pocieszenie, pozostali 'kresowiacy' zlali temat. ;)

# MDW ::::::::::::::::: w końcu pokazał swoją kościstą dojpę publicznie :]

# azzor ::::::::::::::: ale i tak obrażam się za to, że mnie nie pamiętałeś z Krakowa! ;]

# Borgowi ::::::::::::: za zdrowe podejście do nostalgii.

# Phib, Madzia :::::::: na Wasz udział zawsze można liczyć!

# Aceman :::::::::::::: za to, że obiecałeś wpaść na AmiParty/AEM :d

# Jerzy ::::::::::::::: za serdeczną pomoc!

# Arti :::::::::::::::: za to, że nie uruchamiałeś gier z PC-ta na Amidze. ;d Normalnie kolegi nie poznaje. ;-)

# Kaczuś :::::::::::::: za to, że obiecał (pomyśleć) o zmianie kodowania w swoim kliencie IRC!

# Fei ::::::::::::::::: dzięki za kubeczek! I owe you one!

# Silent/Longhi ::::::: za wzorowe zachowanie i brak strat w mieniu i ludziach!

# MorphOS ::::::::::::: za to, że tym razem był w mniejszości. ;d

# otherz :::::::::::::: o których zapomniałem, których imienia nie znam..

#

# Dzięki!

`

EOF_
[#229] Re: Decrunch 2015

@Azzorek, post #213

Z tym mono zamiast stereo to jednak mam inne odczucia.
Przecież są moduły w których mamy typowe efekty stereo i całkowite zabicie tego na rzecz dźwięku mono to zwykła kastracja- niepełnowartościowy produkt!
Pomijam kwestię słuchawek, bo to inna bajka, ale nawet tutaj da się "pojechać" przyzwoicie na stereo.
[#230] Re: Decrunch 2015 greetz

@Sokok, post #228

Kokos, ja nawet nie pamiętałem po 30 minutach niektórych imion i ksywek ludzi na Decrunch :) . Ot taka natura pamięci. Wpadaj na SACP, to mnie wyleczy z amnezji na pewno :) .

Pozdrawiam,

Azz
[#231] Re: Decrunch 2015

@ViN0, post #222

To może zdradzisz też dystrybucję innych nagród? ;)
[#232] Re: Decrunch 2015

@BULI, post #229

Buli, tu temat nie jest prosty. Chodzi o to, że dwa kanały mono grają na jednym kanale (lewym lub prawym) stereo i dwa na drugim, czyli łącznie cztery. Nie jest to jeden dźwięk, którego składowe możesz rozbić na kanał lewy i prawy. Gdyby ludzie robili kawałki na dwóch ścieżkach zajmujących dwa tracki nie byłoby problemu. Tyle, że wtedy miałbyś do dyspozycji tylko dwie ścieżki stereo i to bez nieograniczonej (jak w sprzętach współczesnych, DAW, syntezatory, itd) polifonii. Mógłbyś zrobić np. bas i perkusję i koniec. W momencie "wchodzenia" np. leada musiałbyś wyłączyć jedno lub drugie.

Tak to jest... :/ .

Pozdrawiam,

Azz

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2015 14:20:30 przez Azzorek

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2015 14:25:29 przez Azzorek
[#233] Re: Decrunch 2015

@ViN0, post #222

Ja mam pytanko...

..skąd można pobrać ten moduł, który zdaje się nazywał się sad-song czy jakoś tak, część sampli bazowała zdaje się na płaczu dziecka.. byłbym wdzięczny.

..choć nie.. mam jeszcze drugie pytanie - prośbę.. czy mógłbyś udostępnić swój zbiór modułów?

Dzięki!
[#234] Re: Decrunch 2015

@BULI, post #229

Problem w tym, że to stereo w Protrackerze brzmi jak z pierwszych płyt Bitelsów (których zresztą bardzo cenię), czyli bębny i bas po lewej, a wokal i gitara po prawej. To były początki stereofonii i realizatorzy wtedy eksperymentowali. Dzisiaj takie brzmienie na dłuższą metę po prostu męczy. Poza tym jeśli głośniki są rozstawione szeroko (jak na Decrunchu) to dochodzi do sytuacji, że stojący z przodu sali słyszą bas, a ci z tyłu gitarę. Jak dla mnie to właśnie jest kastracja modułu. Zresztą jak widać muzycy są w tej kwestii praktycznie jednomyślni. I zawsze byli. Mostkowanie cinchy w dawnych czasach to była niemalże reguła.

Ja też za każdym razem na Revision zaznaczam, żeby moje 4-channele leciały w mono. W przeciwnym razie efekt jest fatalny. Poza tym, żeby modek brzmiał dobrze w mono musi być porządnie zmiksowany – częstotliwości instrumentów nie mogą ze sobą kolidować, wszystko powinno być selektywne i mieć swoje miejsce w paśmie. A to dodatkowe wyzwanie, które mnie osobiście bardzo odpowiada.

Stereo zostawmy sobie dla mp3, ewentualnie multichanneli. Jeśli idzie o Protrackera to jestem za mono, zresztą Vino dobrze to wie :)
[#235] Re: Decrunch 2015

@Azzorek, post #232

Zdaje sobie sprawę z tego o czym piszesz.
Dla mnie więcej kanałów to większe możliwości oraz ułatwienie dla Twórcy i w momencie gdy na końcu trafi to na wyjście w postaci kanał lewy, k.prawy to już kwestia Twórcy jaki zrobi z tego użytek, czy skorzysta z efektu stereofoniczności, czy nie.
Przecież jest masa modków, gdzie słychać, "świadome stereo Twórcy", który zaplanował co i z jakim natężeniem (i z jakim timingiem) usłyszymy z jednego kanału i z drugiego.
Dla czego mamy się pozbawiać tych dodatkowych możliwości?
[#236] Re: Decrunch 2015

@Jazzcat, post #234

Poza tym jeśli głośniki są rozstawione szeroko (jak na Decrunchu) to dochodzi do sytuacji, że stojący z przodu sali słyszą bas, a ci z tyłu gitarę.

Rozumiem sytuację którą opisałeś, ale nie rozumiem dlaczego powinno to być regułą przy odsłuchiwaniu modułów. Jakby stereo Wam Twórcom tylko przeszkadzało, rozumiem, że priorytetem jest upchnięcie wszystkich dźwięków przy ograniczeniach Amigi, ale chyba nie wszyscy Twórcy ignorują stereofoniczność?!
Nie spotkaliście się nigdy z modami w których fajnie było słychać stereo?
[#237] Re: Decrunch 2015

@BULI, post #236

Buli, Amiga oferuje dwa "kulawe" kanały stereo. Nawet jeśli twórca zrobi sobie jakiś efekt typu "Pan" z przejściem w miksie lewo-prawo, to co z resztą utworu? Bum cyk na lewym i basik gitarki na prawym? DO tego tak jak Jazzcat wspomniał wszystko musi siedzieć w miksie czyli częstotliwości nie powinny się nakładać. Dlatego odpowiedni dobór sampli w Protrackerze to połowa sukcesu.

Pozdrawiam,

Azz
[#238] Re: Decrunch 2015

@BULI, post #235

W takim razie niech standardowo będzie mono, a stereo tylko jak autor sobie tego zażyczy :)
[#239] Re: Decrunch 2015

@AceMan, post #238

A ja przypominam się z prośba o udostępnienie mi playlisty, która leciała po zakończeniu pokazów demek, ok. 5 nad ranem. :)
[#240] Re: Decrunch 2015

@Jazzcat, post #234

Takie coś trzeba zrobić z głośnikami i powinno być dobrze.




Tylko ustawić je...


L + P

x

P + L


Czyli wystarczy użyć dwóch wzmacniaczy, to takie dość proste rozwiązanie. Jeśli nie chce się miksować kanałów.


Dodajmy do tego że dźwięk to poruszające się powietrze czyli wystarczy je "skupić" i wysłać tam gdzie chcemy. A dźwięk który jeszcze nie wyjdzie z głośnika to napięcie, czyli możemy z nim postąpić podobnie jak z powietrzem. A do tego dźwięk który znajduje się na wyjściu Amigi to już gotowy "produkt".

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2015 15:10:55 przez amizet
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem