[#241] Re: Decrunch 2015

@AceMan, post #238

Podpisuję się! ;)

@Sokok: to kawałek autorstwa SLL z dema Guardian Dragon. Tytuł się zgadza, a znajdziesz go chociażby na Modlandzie albo AMP-ie.

@Strim: stację dysków dostałem ja :) Dzięki wielkie! Wiem, że miała to być nagroda w demo compo, ale takowe się nie odbyło.

Przy okazji dzięki wszystkim za party!
[#242] Re: Decrunch 2015

@Jazzcat, post #241

@jazzcat danke szyn!
[#243] Re: Decrunch 2015

@Sokok, post #242

A jeszcze jeden dopisek, plusy za:

- budę z żarciem, naprawdę dobre, choć (za) szybko się skończyło i nie było czym zagryzać zawartości butelek

- konkurs SWOS, oczywiście zająłem ostatnie miejsce, ale nie ma to dla mnie żadnego znaczenia, bo grało się z Wami - koledzy - nad wyraz wybornie, dzięki!

- jakość prac w compo graficznym - miło zeskoczenie, tym bardziej szkoda, że konkurs praktycznie "przepadł" (pusta sala, kosmiczna godzina etc.).

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2015 15:32:23 przez slay
[#244] Re: Decrunch 2015

@amizet, post #240

Ja znam jeszcze prostrzy - jedno urządzenie: dowolny, używany mikser audio z wejściami mono .

Pozdrawiam,

Azz
[#245] Re: Decrunch 2015

@slay, post #243

Grało się świetnie, po tylu latach fajnie było sobie przypomnieć tą wspaniałą grę w tak doborowym towarzystwie. OK
[#246] Re: Decrunch 2015

@grxmrx, post #1

Dzięki za imprezkę, dopiero dzisiaj w miarę doszedłem do siebie po całym dniu spędzonym w pociągach.
Bawiłem się świetnie, niestety do GFX compo nie dotrwałem, liczę że prace obejrzę gdzieś na necie.
[#247] Re: Decrunch 2015

@slay, post #243

prace graficzne już dostępne w odpowiednim wątku :)
http://www.ppa.pl/forum/strefa-tworcow/32373/scenowe-piksele/2#m472251
[#248] Re: Decrunch 2015

@Azzorek, post #244

Widzę że rozumiesz to po swojemu Lecz nie mam Ci tego za złe... Mniejsza z tym ale miał bym takie "zagadnienie" bo ostatnio udostępniłeś swoje nagranie FM coś tam synteza jakaś.

I słuchałem sobie tego po swojemu oczywiscie przepuszczjąc to prze Amige, i uzyskałem tam jakiś zadawalający efekt dla siebie. Tylko nie wiem jak odbierzesz to jako "Artysta" czy zezwalasz na "modyfikacje" swoich produkcji. Tam po prostu pozmieniałem sobie "Pitche Bend" w AudioMaster i ta linia melodyczna jak przyspiesza i zwalnia to wydaje mi sie zę brzmi trochę "lepiej". Tylko to trzeba wszystko posamplować w róznych prędkościach, pociąć i zmiksować razem. I to wychodzi tak trochę iniczej jak orginał.

Nie będziesz miał nic przeciwko, oczywiscie nie teraz ale może w tym roku.
[#249] Re: Decrunch 2015

@amizet, post #248

Ten utwór w oryginale jest w tempie 100BPM i takie też tempo jest u mnie. Co do zabawy, możesz robić sobie z tym co chcesz, pod warunkiem, że nie będziesz czerpał z tego korzyści materialnych, lub zapominał na czym bazowałeś i kto to robił. Nie mam nic przeciwko, jeśli ktoś inspiruje się kawałkami robionymi przeze mnie ok, racja .

W coverach jest zawsze takie niebezpieczeństwo, że może się ktoś wyłonić jak feniks z popiołów i przywalić, że robisz plagiat :) . Dlatego ja zawsze, przy każdym coverze jaki robię, na samym początku mówię kto jest prawdziwym autorem utworu i jeśli robiłem cover covera, również kto inspirował mnie swoją wersją. W takim przypadku nie można też robić tego komercyjnie chyba, że uzyskasz zgodę autora - tu tak naprawdę Harolda Faltermeyera. Takie przynajmniej mam myślenie w tej sprawie.

Dlatego najlepiej jest robić własne kompozycje .

Co do mono/stereo i Amiga to kwestia podejścia do rozwiązania. DLa mnie po prostu najlepiej i wygodniej jest kupić np. na Allegro mikser za kilkadziesiąt złotych (do 150zł max się bez problemu dostanie). Tu masz np. taki mikser w przystępnej cenie:
link Allegro

Pozdrawiam,

Azz
[#250] Re: Decrunch 2015

@Jazzcat, post #241

Gratuluję! OK. Mam nadzieję, że dobrze się sprawuje.
[#251] Re: Decrunch 2015

@ViN0, post #222

Przyznać się kto zgarnął Ryśka oraz Suma ???
[#252] Re: Decrunch 2015

@strim_, post #231

Nagrody od Sakura IT powędrowały do zwycięzców najbardziej obleganych compo:

- stację otrzymał Jazzcat/Ghostown za zwycięzką pracę w Amiga Tracked Music pt. "Decrunching time",
- rozszerzenie PCMCIA SRAM zgarnał Jok/Dreamweb za produkcję w Amiga Pixel Graphics pt. "Forest Driad Preview".

Przy okazji miałem chwilę na przetestowanie rozszerzenia - świetny produkt. Ekspresowa instalacja, współpraca z turbo z innym rozszerzeniem - bomba. Szkoda że nie jest już w sprzedaży. Udało się na nim nawet uruchomić Collage od Anadune z czym był problem w czasie konkursu na Twoje Stare Demo - prodka nie chciała ruszyć na gołej A1200 ani na A1200 z Blizzardem 1230IV z 64M.
[#253] Re: Decrunch 2015

@spidi, post #251

Ryś, Rysiek, Rychu... był taki jeden, przyjechał z bratem Tadzikiem i rodzicami ;)

Nagrody od retro.7-bit.pl:

- Sum USB adapter dla AceMan/Appendix za kawałek "The Black Sheep"
- Ryś MKII adapter dla Dakota/Dreamweb+Futuris za pracę "Paula Loves Fat Bass"
[#254] Re: Decrunch 2015

@Azzorek, post #192

Moja Fotorelacja_Azzorka

Czytajcie podpisy pod zdjęciami :) .
Pozdrawiam i dzięki wszystkim przybyłym!


fporzo foty. Bo po filmie to już myślałem, że tam niczego poza sprzętem nie było.
Nie będziesz miał nic przeciwko, jak sobie pożyczę parę na mój gimblog? siedzi, pije i chrupki

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2015 17:28:05 przez snajper
[#255] Re: Decrunch 2015

@ViN0, post #253

Zostało mi trochę partyjnych tshirtów, także:

Zwycięzcy kompotów - JazzCat, Codi, Jok - oraz turniejów Lotus i SlamTilt, napiszcie mi na priv jakie rozmiary nosicie, to wam przekażę po sztuce przy okazji ;)
[#256] Re: Decrunch 2015

@snajper, post #254

Proszę bardzo :) . Byle nie te gdzie jestem z Jenotem - cenzura .

Pozdrawiam,

Azz
[#257] Re: Decrunch 2015

@ViN0, post #253

Ryś, Rysiek, Rychu... był taki jeden, przyjechał z bratem Tadzikiem i rodzicami ;)


Bo wszystkie Ryśki, to fajne chłopaki są ;)

Dzięki za info.
[#258] Re: Decrunch 2015

@AceMan, post #255

Wypas, dzięki!
[#259] Re: Decrunch 2015

@AceMan, post #255

wow - dzięki :D
super fajnie będzie mieć taką wypasioną koszulkę ;)

btw- szkoda, że nie znalazła się okazja by na party pogadać - ale pewnie nadrobimy na RW/LE
[#260] Re: Decrunch 2015

@Azzorek, post #249

Nie no jakie korzyści materialne, jedynie "duchowe"

Ale ja mam mikser, spoko nie potrzebuje na razie a jak coś sobie kupie to raczej z adat. Ale na razie się nie interesuje jakoś bardzo cyfrowymi rzeczami, mam Yamaha CBX-5 i teraz chce ją uruchomić.

Tak że dzięki i jak coś to na pewno Ci pokaże mix jakiś twojego utworu jak zrobię.
[#261] Re: Decrunch 2015

@ViN0, post #252

Super! - dzięki - zdam relację jak do mnie trafi
będę musiał więc 600 naprawić :)
[#262] Re: Decrunch 2015

@Azzorek, post #192

Cholera, powiedziałem swojej małżonce że na trzeźwo imprezowałem a potem zobaczyła Twoją galerię. Jestem na czterech fotkach - na trzech z kieliszkiem i na jednej z browarem. I weź się teraz tłumacz ;)
[#263] Re: Decrunch 2015

@Jenot, post #262

Powiedz, że trzymałeś koledze
[#264] Re: Decrunch 2015

@jokov, post #259

@Jok - ja to w ogóle nie wiedziałem, że byłeś :) Dowiedziałem się tylko, że ok 5:00 uciekłeś z partyplace ;)
[#265] Re: Decrunch 2015

@Jenot, post #262

To się narobiło . No bez przesady, tyle tego picia nie było .

Pozdrawiam,

Azz
[#266] Re: Decrunch 2015

@ViN0, post #253

Dziękuję serdecznie Sponsorowi nagrody za Rysia :) Party było super, za drobne potknięcia puszczam oko organizatorom bo myślę że zabrakło może 1-2 dodatkowych osób i wszystko byłoby na tip top :) Sugeruję w przyszłym roku podejść trochę tak jak ekipa orgów z Riverwasha którzy podzielili się i każdy specjalizuje się w / i tylko danym compo. Podsumowując świetny start, w obszarze oraganizacji kompotów zasilcie ekipę ok 2 osobami i będzie już wyśmienicie. Wrocław pokazał że ma potenciał do organizacji takich retro/demo meetingów dlatego mam nadzieję że będzie kontynuacja.
PS: a tak właściwie to jest mój pierwszy post na tym forum zatem witam wszystkich Amigowców :)
[#267] Re: Decrunch 2015

@grxmrx, post #1

Dziekuje Orgom za swietna impreze, bylo naprawde super :)
Zobaczyc ponownie ludzi ktorych sie dawno nie widzialo jakze i poznac nowych.
Najwieksza niespodzianke sprawilo mi poznanie Adama Doligalskiego, autora znanej ksiazki o kodowaniu w asmie.

O minusach juz duzo napisano wiec nie bede powtarzal.

Mam nadzieje ze za rok odbedzie sie kolejna edycja jeszcze lepsza od minionej.
[#268] Re: Decrunch 2015

@Azzorek, post #265

No bez przesady, tyle tego picia nie było


Inaczej byś mówił, gdybyś zobaczył kolekcję butelek po party (a w koszach było ich jeszcze więcej).
[#269] Re: Decrunch 2015

@Vato, post #263

Taaaaaaak? Tu też? ;)
[#270] Re: Decrunch 2015

@ViN0, post #222

Wino, sprawdź FB :)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem