[#31] Re: Morphos na X5000

@Ferin, post #30

A wracając do tematu podróbek, nie trzeba mieć X5K, żeby zauważyć że to najwyraźniej jest ściema.


W jaki sposób można to zauważyć?
[#32] Re: Morphos na X5000

@madman15, post #31

Może mu chodzi o L3 Cache ?
[#33] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Morphos na X5000
[#34] Re: Morphos na X5000

@Kamikadze, post #24

Da się.
[#35] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Morphos na X5000
[#36] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Morphos na X5000
[#37] Re: Morphos na X5000

@Ferin, post #30

Jak poskładam x5000, odpalę na niej MorphOSa i zrobię film to pewnie i tak oskarżysz mnie o fotomontaż..
[#38] Re: Morphos na X5000

@michal_zukowski, post #23

Ee to jednak źle to sformułowałeś. Przecież podobny pbrazek można stworzyć i dla AmigaOsa więc skąd ten wniosek że Mos jest dalej? Czy to stabilne, jak działa co z płyty jest już oprogramowane? To są pytania.
I czy ja dobrze widzę Morphos nadal widzi tylko 128 MB na grafice że już łaskawie pominę że staaaaarej jak świat?
A tak wogóle to MosTeam jest fe bo najpierw mówił że nie jest zainteresowany nowymi sprzętami z PPC a teraz nagle Sam i X5000? Małe kłamczuszki
[#39] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Morphos na X5000
[#40] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Morphos na X5000
[#41] Re: Morphos na X5000

@TomK, post #38

1. kiedy team mówił, że nie jest zainteresowany nowymi sprzętami z PPC?
2. wsparcie dla SAM460 jest zapowiedziane od dość dawna. Wsparcie dla X5000 nie jest zapowiedziane w ogóle, póki co jest tech demo, że daje się odpalić i działa (podobnie jak iMac G5, a nikt nie twierdzi, że kiedykolwiek będzie oficjalnie wspierany).
3. masz w swojej Amidze nowszą grafę? To zazdroszczę. A może raczej - zazdrościłbym, gdyby dawała lepsze osiągi niż ta, którą Axel wstawił do swojej X5000.
[#42] Re: Morphos na X5000

@pamp3rs, post #37

Nie pamp3rs, ja nikogo o nic nie oskarżam, tylko wyrażam swoje wątpliwości. I tak jak już napisałem wcześniej
ja nie mam nic przeciwko MOSowi, a wręcz jestem za i go ciekawy. Chciałbym tylko żeby ludzie nie kłócili się
o głupoty i nie prowokowali nawzajem do głupich wojen na forach. Jeżeli to jest rzeczywiście MOS na X5K
to fajnie, ale jeśli następna prowokacja do brednioserialu... to kupa, wielka i śmierdząca.
[#43] Re: Morphos na X5000

@Ferin, post #42

Skoro wyrażasz wątpliwości to rób to jak dorosły, a nie jak drama queen. Masz dowód, że zdjęcie jest fałszywe? Wal. Nie masz? To nie udawaj, że masz.
[#44] Re: Morphos na X5000

@Ferin, post #42

Sorry, ale jak na razie to Hyperion prowokowal wielką i smierdzącą kupą opisując powstający notebook dla OS4 więc nie tutaj szukaj smierdzących kup :). A co do Morphosa na X5000 to po prostu... działa (nie wiem co z obslugą chipu muzycznego).
[#45] Re: Morphos na X5000

@michal_zukowski, post #1

taki X5000 może z punktu oprogramowania systemu być podobnie rozwiązany do obecnych na rynku rozwiązań takich jak SAM460EX. tj. podobnie rozwiązane szyny systemowe, obsługa dysku czy bootloader. Jeśli tak to taki port dla X5000 nie byłby jakoś znacząco trudny do wykonania.

Swoją drogą super że MOS obsługuje te komputery. Powinni jeszcze imho zrobić port na X1000 ok, racja
[#46] Re: Morphos na X5000

@recedent, post #43

Ochłoń Recedent, idź na spacer albo co
Jeśli miałbym dowód, to bym po prostu napisał, że to fałszywka i podałbym go na talerzu, a nie pisał:

Wydaje mi się że to ściema, ale oczywiście mogę się mylić.


Przecież możecie mi dać ignora, jeśli moje "dramatyzowanie" tak was denerwuje i będzie po sprawie.

@michal_zukowski
Myślę że przypadek notebooka to był spory poślizg i dał im odpowiednią lekcję. Z tego co pisał Trevor
to nie mogli dogadać się z Chińczykami co do ceny i biorąc pod uwagę moc tychże sprzętów, zainteresowanie
byłoby małe, a co za tym idzie czas potrzebny na oprogramowanie byłby straconym. Poza tym ten njus
przyciągnął na powrót moją uwagę do amigowania, po wielu latach przerwy, bo zawsze chciałem
mieć przenośną Ami. Wiem, wiem, dla niektórych to nie Amiga, ale ja mam gdzieś, to co sobie ludzie myślą.
Nie jestem dziwką żeby się starać zaspokoić wszystkich. I tym seksualnym akcentem kończę dramatyzowanie
na dziś.

Do jutra

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2015 00:59:15 przez Ferin
[#47] Re: Morphos na X5000

@recedent, post #41

Linków nie chce mi się szukac ale Kraszewski nieraz wypowiadał się że to nie ma sensu bo drogie i mało (to o Sam) a co dopiero X5000 czy X1000 ale zauważ że napisałem to żartobliwie bo tak naprawdę mi to rura. I nie będę się wypowiadał w tonie Rzookola o jakichś Hyperionowych kupach.

Acha dla mnie ważne jest również to że kartę mogę kupić po prostu w sklepie a nie szukać jej na szrocie. wiem że nie wszyscy mają takie zdanie, pamiętam jak przekonywałem pana w Elboxie zeby Mediator miał slot AGP a on nie bardzo chciał się dać przekonać ale to było daaawno i już dawno przestałem wierzyć w Elbox.

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2015 01:56:46 przez TomK
[#48] Re: Morphos na X5000

@michal_zukowski, post #44

Nie przesadzaj nie masz dowodu że nie było pracy przy notebooku a że nie wyszeł to nie tylko wina Hyperionu. Zauwaz że wrzucając ten obrazek również przyczyniłeś się do powstania śmierdzącej kupy bo jeżeli to nie wyjdzie ..... Właściwie to MosTeam nie ma teraz wyboru i musi to wydać żeby nie smierdziało jako kupa
[#49] Re: Morphos na X5000

@Ferin, post #46

i biorąc pod uwagę moc tychże sprzętów, zainteresowanie
byłoby małe


Przecież do początku wiedzieli jaka będzie moc, ale mimo to wyskoczyli z tym LimePC, tylko dlatego że była zapowiedź MorphOSa na laptopa :)

Najpierw napisałeś:

Skoro masz X5K to sam powinienes wyłapać co się nie zgadza na zdjęciu.
Ja mam i wyłapałem


A teraz:
Jeśli miałbym dowód, to bym po prostu napisał, że to fałszywka i podałbym go na talerzu


No to wyłapałeś co się nie zgadza, na tej podstawie stwierdziłeś że zdjęcie to ściema, ale nie uważasz że podstawa była wystarczająca żeby tak stwierdzić?

Masło maślane
[#50] Re: Morphos na X5000

@Ferin, post #46

Właśnie zamówiłem graty do mojej X5000, jak będziesz grzeczny to zasłużysz na film
[#51] Re: Morphos na X5000

@Ferin, post #46

Przecież możecie mi dać ignora, jeśli moje "dramatyzowanie"

Rozpatrujesz port MorphOS-a na X5000 w kategoriach dramatu?
[#52] Re: Morphos na X5000

@TomK, post #48

Nie przesadzaj nie masz dowodu że nie było pracy przy notebooku

A Ty masz jakikolwiek dowód, że była? Oprócz ciężkiej pracy Ssoliego nad swoimi "he he he he" na AmiWest...
[#53] Re: Morphos na X5000

@pamp3rs, post #50

Po co mu film? Przecież on też ma x5000...
[#54] Re: Morphos na X5000

@TomK, post #48

Myślę że ludzie mają duże zaufanie dla twórców MOSa po tym jak po podobnych zdjęciach z G5 później takie wsparcie dodano. Trochę to trwało ale w tym naszym środowisku wszystko długo trwa. W podobnym przedziale czasowym AmigaOS4 zdążył skompromitować się netbookiem czy notorycznym brakiem dobrego wsparcia swojego hardware

jak to nie była to wina Hyperionu?
nie mieli podpisanej pewnie żadnej umowy z dostawcą sprzętu ani działającego bodaj sampla a wyszedł człowiek i zrobił prezentację jak to wydadzą netbooka. Jakby na to nie patrzeć nie było to poważne zachowanie i wina za nie wydanie zapowiedzianego produktu spada na Hyperion bo zapowiedzieli ten sprzęt i narobili ludziom smaka. Tutaj w tym temacie to takie niezobowiązujący teaser tego co być może będzie, ale nikt nic nie obiecuje mimo że technicznie jest to bardziej wykonalne od dystrybucji netbooka i nic oprócz trochę czasu na zrobienie portu nie kosztuje. Nie czujesz różnicy?
[#55] Re: Morphos na X5000

@madman15, post #53

Przeczytaj cały wątek.
[#56] Re: Morphos na X5000

@TomK, post #48

Z tego co zrozumiałem i co potwierdził Michał, jeden z członków wykonał jakiś wstępny port i dlatego nie ma oficjalnych informacji na stronie MorphOS-a, a skoro tak i nie jest to oficjalnie zapowiedziane zadanie to niczego nie muszą kończyć. Jeżeli skończą to fajnie. W ogóle takie łapanie za słówka robi się normą.
[#57] Re: Morphos na X5000

@Piotr Myszkowski, post #27

Ja czekam aż AmigaOne G3 albO pegasos II stanieja, a ty mi o jakichs ultraluksusach mówisz >.>
[#58] Re: Morphos na X5000

@michal_zukowski, post #44

A co do Morphosa na X5000 to po prostu... działa

Zgadza się sam sprawdzałem Puzzle działa świetnie.
Dla niedowiarków zamieszczam tutaj linka do gry. Na pewno umili co poniektórym czekanie.
[#59] Re: Morphos na X5000

@pamp3rs, post #50

jak będziesz grzeczny
A co, ja niegrzeczny jestem? A film z chęcią obejrzę.

Rozpatrujesz port MorphOS-a na X5000 w kategoriach dramatu?
To nie ja tylko Recedent, ja jedynie powielam jego sposób wyrażania się, to jemu powinieneś "wbić szpilę"
[#60] Re: Morphos na X5000

@XoR, post #45

dokładnie tak jest, powertowałem coś więcej w anglojęzycznej części netu, roboczy port na X5000 powstał niejako jako produkt uboczny portu na SAM460EX (zajęło to developerowi dodatkowe 2 dni)

ale portu X1000 na 99% nie będzie i nie ma na to szans - produkt jest już nierozwijany, znaczące ilości X1000 już się nie pojawią, więc nie ma to sensu
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem