[#121] Re: Morphos na X5000

@SuperBuster11, post #120

Ciężko stwierdzić gdzie ten megabajt L3 się schował na powyższym screenshocie. Może to wina zastosowanego programu testującego (Ranger)? Warto też zwrócić uwagę, że o ile na MorphOSie widać "Prozessoranzahl 2" i zakładki "Prozessor 0" i "Prozessor 1" to na OS4 w rubryce "number of CPUs" widnieje 1.

P.S. Zawsze jest jeszcze możliwość, że ten screenshot z OS4 jest po prostu podróbką (pozdrowionka dla kolegi Ferina)

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2015 09:46:35 przez recedent
[#122] Re: Morphos na X5000

@recedent, post #121

P.S. Zawsze jest jeszcze możliwość, że ten screenshot z OS4 jest po prostu podróbką (pozdrowionka dla kolegi Ferina)


Też o tym pomyślałem, ale w ostatniej chwili zmieniłem zdanie
[#123] Re: Morphos na X5000

@recedent, post #121

P5020 ma 2 mega cache L3. Ciekawe czy to jest 1 mega per rdzeń, czy 2 mega dzielone...
[#124] Re: Morphos na X5000

@recedent, post #121

MorphOS pokazuje liczbę procków równą liczbie procków w komputerze, a nie liczbie procków obsługiwanych przez MorphOSa. Ile by tego L3 nie bylo to nie ma sie czym podniecac, L3 jest srednie i tak naprawdę wolę swoje 2MB cache L2 niz cache L3. Przykladowo karty do Powermaców G4 (sonnet encoder z G4 1.7ghz) mialy L3 ale mialy tylko 256 mb cache L2 i okazywaly sie wolniejsze nieraz od G4 1.42 z 512MB cache L2.
[#125] Re: Morphos na X5000

@michal_zukowski, post #124

512MB = 512 kB
256 mb = 256 kB
[#126] Re: Morphos na X5000

@madman15, post #123

Z dokumentacji:
Three level cache-hierarchy: 32 KB I/D L1; 512 KB private L2 per core; 2 MB shared L3
[#127] Re: Morphos na X5000

@michal_zukowski, post #115

No cóż jeżeli uważasz że na podstawie luźnych rozmów, jednego obrazka i nieznajomości zaawansowania AmigaOS na X5000 mogłeś napisać to co napisałes i nie uważasz tego za fejm.... EOT
A reszta? Odliczając reklamę Mosa to jakieś dziwne wynurzenia. Masz żal do kogoś o coś? Myślę że to nie to forum. Wyluzuj.
Lubię takie "a bo murzynów biją" szeroki uśmiech Teraz jesteśmy na tym forum.
A na bana zasłużyłeś i to na tym forum oczywiście moim zdaniem OK

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2015 02:35:38 przez TomK
[#128] Re: Morphos na X5000

@TomK, post #127

Wszystkie OS4 trolle które nieproszone przylazły do działu MorphOS i zrobiły tu chlew, również zasługują na bana.
[#129] Re: Morphos na X5000

@Krashan, post #128

Najpierw niech mosistowskie bojówki do których radośnie powróciłeś skończą z robieniem chlewu pod KAŻDĄ wiadomością dotyczącą AmigaOS.

Teraz wiadomo dlaczego bojówki nasiliły swoją aktywność - próba wejścia ze swoim pseudo-systemikiem na rynek komputerów Amiga musi być poprzedzona odpowiednią kampanią bojówek.
W końcu zrozumieliście, że strucle ze śmieci pełne (jak ktoś dobrze napisał) naskórka i innych wydzielin między klawiszami to jakaś pomyłka. Zobaczyliście po sprzedaży X1000, że amigowcy mają zasoby finansowe i gest żeby je wydać i teraz chcecie z tego środowiska ściągnąć kasę. A ile było biadolenia, że X1000 zła bo droga itd. A teraz X5000, która będzie jeszcze droższa jest cacy i w porządku. Dwulicowość, fałszywość i zakłamanie - to cechuje wasze środowisko.

A kampania kłamstw, niedopowiedzeń i przeinaczeń jako sposób na zdyskredytowanie AmigaOS i wciśnięcie swjego kiepawego produktu amigowcom jest żałosna.
Od początku mieliście taki "model reklamowy".
[#130] Re: Morphos na X5000

@lekarz_med, post #129

Najpierw niech mosistowskie bojówki do których radośnie powróciłeś skończą z robieniem chlewu pod KAŻDĄ wiadomością dotyczącą AmigaOS.

My nie piszemy, co użytkownicy AmigaOS 4 mają między klawiszami klawiatur swoich komputerów. Dostrzegamy natomiast oczywistą przewagę techniczną MorphOS-a i to tak boli fanów hype-systemu, że muszą się uciekać do argumentów na poziomie wydzielin fizjologicznych.
[#131] Re: Morphos na X5000

@madman15, post #119

MadMan, dzięki że jako jedyny udzieliłeś mi w tym wątku odpowiedzi na zadanie pytanie "Czy jest gdzieś jakiś screenshot czy film przedstawiający jakikolwiek inny amigowy system (AmigaOS, AROS?), który pokazuje w działaniu coś więcej?".
[#132] Re: Morphos na X5000

@lekarz_med, post #129

A kampania kłamstw, niedopowiedzeń i przeinaczeń jako sposób na zdyskredytowanie AmigaOS i wciśnięcie swjego kiepawego produktu amigowcom jest żałosna.

OK, to ja mam pytanie. W czym OS4 jest lepszy od MorphOS-a i na odwrót - w czym MorphOS jest lepszy od OS4 . Pytam się szczerze z ciekawości, bo nie miałem kontaktu z OS4 od kilku dobrych lat.
[#133] Re: Morphos na X5000

@trOLLO, post #132

Myślę, że to nie jest pytanie na ten wątek. Może warto założyć nowy, dedykowany? Takie podsumowanie faktów? A tutaj, na przykład pisać na temat możliwej wersji MorphOSa na A1X5k?
[#134] Re: Morphos na X5000

@trOLLO, post #132

Trollo ja cię błagam... Weź idź se z takimi pytaniami gdzieś indziej, tutaj jest już wystarczająco gnoju i wydzielin...
[#135] Re: Morphos na X5000

@Piotr Myszkowski, post #27

Możliwe że X1000 nigdy nie potanieje, bardzo interesujący komputer nie tylko dla amigowców, prawdziwy "biały kruk".

Cena X5000 miała być niższa niż X1000, procesor już nie jest unikalny, nie jest to też pierwszy projekt i powinno być łatwiej i taniej. Niemniej z racji tego że ACube nie zaprezentowało nic ciekawego - nie ma konkurencji i mogli sobie pozwolić z ceną.
Posiadacz X1000 tego nie kupi, kupi reszta, w sumie ci co nie załapali się finansowo na X1000. To powinno dać efekt wypłynięcia używek SAM. Tylko na co dotychczasowemu użytkownikowi MorphOS-a SAM o tak słabej wydajności.

Port MorphOS-a na SAM 460 i X5000 to przyszłościowe ruchy dla fanów tej opcji, to może mieć wymierne skutki w niedługim czasie (przyszły rok) jeśli chodzi o popularyzację systemu.
[#136] Re: Morphos na X5000

@adam_mierzwa, post #135

Port MorphOS-a na SAM 460 i X5000 to przyszłościowe ruchy dla fanów tej opcji, to może mieć wymierne skutki w niedługim czasie (przyszły rok) jeśli chodzi o popularyzację systemu.


Polemizowałbym. Fakt działania MorphOSa na sprzęcie który można dostać za śmieszne pieniądze to chyba był największy jego popularyzator.
[#137] Re: Morphos na X5000

@pamp3rs, post #136

Tylko co z tego skoro MOS nie jest popularniejszy od OS4? Ta są te same liczby, podobna grupa odbiorców. Dlatego jeden komp do wszystkiego nie jest złym pomysłem.
[#138] Re: Morphos na X5000

@radzik, post #137

Tylko co z tego skoro MOS nie jest popularniejszy od OS4?

Ano nic z tego, bo: po pierwsze powyższe stwierdzenie jest nie do udowodnienia, po drugie po prostu port na każdy kolejny sprzęt zwiększa popularność MorphOS-a. Nie inaczej będzie z portem na X5000. Moglibyśmy debatować o ile zwiększy, ale w każdym razie na pewno nie zmniejszy...
[#139] Re: Morphos na X5000

@pamp3rs, post #136

Tak, to był popularyzator dla tych co nic z NG nie mieli. Ale ja mam na myśli osoby które używają AmigaOS 4 obecnie. Do tej pory musieli kupić jeszcze jeden komputer (już nie straszmy zabytkowym Pegazosem), teraz mogą mieć w dual-boocie. A amigowiec to takie stworzenie że jak coś może mieć to chce i ma. Jest to przyrost bonusowy, taki użytkownik SAM 460 wiele nie ryzykuje instalując MorphOS-a, a z czasem może mieć ochotę przesiąść się na coś szybszego już tylko z MorphOS-em. Tak samo użytkownicy X5000 nie używający do tej pory MorphOS-a mogą zmienić spojrzenie.
Strucle kiedyś się skończą, wiadomo co dzieje się z PowerBookami, a takie porty to wejście do głównego nurtu bym powiedział. Polemizować oczywiście można, niemniej jakby to nie było z korzyścią dla obecnych czy przyszłych użytkowników MorphOS-a czy tez wogóle przyszłości tego systemu - to nikt by się w to nie "bawił".
[#140] Re: Morphos na X5000

@trOLLO, post #132

A ja ci jednak odpowiem mimo że moja odpowiedź zdenerwuje szczególnie czytelników tego działu przeświadczonych o niesamowitości swojego rozwiązania szeroki uśmiech W niczym. Spokojnie można znaleźć mocne strony tak jednego jak i drugiego rozwiązania. A oba systemy są tak naprawdę w czarnej d..... dziurze
[#141] Re: Morphos na X5000

@Krashan, post #138

Zapomniałeś o opcji że ni nie zwiększy ani nie zmniejszy
[#142] Re: Morphos na X5000

@Krashan, post #130

hype-systemu
Ech a "amigaosu" to by już drugi raz przez palce nie przeszło szeroki uśmiech
Właśnie się dowiedziałem w TV o akcji "przytul hejtera", więc przytulam cię Ty mój hejterze
[#143] Re: Morphos na X5000

@TomK, post #142

Na chwilę obecną dla X5000 AOS4 (a nie pseudosystemik,jak to lekarz brzydko nazywa) na jakim jest etapie? Bo jeśli nie wiadomo na jakim, to można założyć że na gorszym niż MorphOS.

Można też założyć że jest na lepszym, ale nie można zabronić zakładać czegokolwiek
[#144] Re: Morphos na X5000

@lekarz_med, post #129

komputerów AmigaOne a nie Amiga

a poza tym jedyne komputery z 'klawiszami' to laptopy, do reszty można sobie kupić nową klawiaturę i problem solved

a co do laptopów to gdyby żywnie ktoś trafił na jakieś wydzieliny... i tak taki powerbook w aluminiowej obudowie z ekranem IPS przebija tego netbook pod AOS4... nawet gdyby wyszedł

A teraz X5000, która będzie jeszcze droższa

jeszcze droższa? strach hide2
[#145] Re: Morphos na X5000

@TomK, post #142

Ech a "amigaosu" to by już drugi raz przez palce nie przeszło

Przeszło, ale powtarzanie tego samego słowa w kolejnych zdaniach jest nieeleganckie, więc zastosowałem wyrażenie bliskoznaczne.
[#146] Re: Morphos na X5000

@TomK, post #141

Zapomniałeś o opcji że ni nie zwiększy ani nie zmniejszy

Nie, nie zapomniałem. Po prostu za szybko przeczytałeś mój post i zabrakło głębszej refleksji nad jego treścią.
[#147] Re: Morphos na X5000

@adam_mierzwa, post #139

taki użytkownik SAM 460 wiele nie ryzykuje instalując MorphOS-a, a z czasem może mieć ochotę przesiąść się na coś szybszego już tylko z MorphOS-em.


Tutaj jest taki minus w postaci konieczności downgrade karty graficznej, bo póki co MorphOS będzie miał wsparcie tylko dla kart z Rxxx a patrząc po niektórych komentarzach na polskich forach jest to prawie że równoważne z ludobójstwem i zbrodnią przeciwko ludzkości ;) Na szczęście jest też większa grupa, bardziej światłych użytkowników którym zapewne nie sprawi to problemu.

Strucle tak prędko się nie skończą, niemniej jednak jestem "za" portem MorphOSa na Sam i X5000 (mimo, że miałem do tego kiedyś inne podejście).
[#148] Re: Morphos na X5000

@odyseja_lkc, post #143

System jest używalny, oczywiście nie wszystko jeszcze jest ok, bo to beta. Ogólnie ci co mają używają FE,
jedynie mając specjalne moduły Kickstartu dla Cysrusa. Prace idą szybko, codziennie pojawia się sporo nowych
wersji. Pamp3rs jeżeli jest beta testerm, powinien mieć dostęp do beta mialisty i mógłby potwierdzić.
Z racji tego że procków do X1000 już nie będzie, X5K i X3.5K (później) będą głównymi produktami
dla AOS4.x i jestem pewien że większość mocy pójdzie na oprogramowanie właśnie tych maszyn,
co oczywiście znaczy że postęp będzie szybki. Nie wiem natomiast ile ludzi przystosowuje MOSa do X5K?
[#149] Re: Morphos na X5000

@adam_mierzwa, post #135

To że coś jest drogie i niepopularne nie czyni z tego czegoś białego kruka. Czyni tylko komputer dla snobów.
[#150] Re: Morphos na X5000

@Ferin, post #148

Nie zapisywalem sie do betatestow OS4, nie interesuje mnie to.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem