[#151] Re: Morphos na X5000

@michal_zukowski, post #149

Komputer AmigaOne X1000 mieści się w definicji jak i potocznym określeniu czym jest "biały kruk". Rozumiem twoją niechęć do posiadaczy tego komputera, ale to nie zmienia faktu że jest to sprzęt unikalny i wyprodukowany w niewielkiej liczbie egzemplarzy.
Co do snobizmu - jeżeli posiadanie tego komputera nikomu nie imponuje to nie jest snobizm. A taka sytuacja będzie za np. 10 lat kiedy cena będzie równie wysoka. Możesz takich ludzi wtedy nazywać co najwyżej bogatymi dziwakami X5000 już tego nie powtórzy, to bardziej pospolita konstrukcja.
[#152] Re: Morphos na X5000

@Krashan, post #146

Być może. Wybacz pisałem to w pracy więc może faktycznie za szybko przeczytałem.
A powiedz mi. Wiem że miałeś negatywne zdanie o sensie takiego portu. Wierzysz w powodzenie portów na Sam i X5000? Jaki rząd wielkości sprzedaży uznacie za sukces? Jako Mosteam oczywiście. Czy macie jakieś plany na przyszłość migracji na inny procek czy narazie obserwujecie rynek PPC?

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2015 21:52:23 przez TomK
[#153] Re: Morphos na X5000

@Krashan, post #145

Przeszło, ale powtarzanie tego samego słowa w kolejnych zdaniach jest nieeleganckie, więc zastosowałem wyrażenie bliskoznaczne.
Raczej dziwny zlepek dwóch słów. Zaliczył bym to bardziej do nowomowy ale niech Ci będzie.
[#154] Re: Morphos na X5000

@TomK, post #153

Cała ta dyskusja jest trochę śmieszna. Wychodzi na to że "obóz" czerwonych jest poddenerwowany/zazdrosny, że "obóz" niebieskich przymierza swoje wdzianko do ich nowej zabawki. No jakże to tak, ta Amiga jest przecież "nasza", Trevor dla nas ją robi, precz z łapami od naszej zabawki, wy macie tam pełne pudło zabawek-używek których już nikt nie chce....

Przepraszam za offtopa, ale zbierało mi się od dawna Ogólnie to włączam własnie G5 i sprawdzę ile ma klatek w Quake III OK
[#155] Re: Morphos na X5000

@TomK, post #152

Wierzysz w powodzenie portów na Sam i X5000? Jaki rząd wielkości sprzedaży uznacie za sukces? Jako Mosteam oczywiście. Czy macie jakieś plany na przyszłość migracji na inny procek czy narazie obserwujecie rynek PPC?

Z jednej strony nie jestem „kierownikiem” MorphOS Teamu, żeby decydować na co portować system, a na co nie. Z drugiej zaś nie jestem bezpośrednio zaangażowany, ani w port na Samanthę, ani w port na X5000, z trzeciej wreszcie nie mam z „mosteamowania” żadnych przychodów. W kontekście drugiego i trzeciego jest mi doskonale wszystko jedno ile dodatkowych licencji sprzeda się na te komputery. Mogę więc nawet po jednej licencji uznać za sukces...

Co do planów migracji – tak jak mówiłem w podcaście z Radzikiem, plany z pewnością jakieś są, bo PowerPC nie jest wieczne, a nie widać na horyzoncie wysypu procesorów z tej rodziny. Jednakże nakład pracy potrzebny na przejście na inny procesor jest ogromny. Na razie więc obserwujemy rynek PPC.
[#156] Re: Morphos na X5000

@adam_mierzwa, post #151

W mojej prywatnej opinii X1000 nie ma potencjału na utrzymanie swojej ceny w przyszłości. Może i to "biały kruk", ale grono potencjalnych nabywców jest baaardzo wąskie. Coś jak klasyczny bułgarski kalkulator elektryczny "Elka 55", który ktoś chce sprzedać za 100 dolarów, tylko jakoś chętnych nie ma.
[#157] Re: Morphos na X5000

@Voyox, post #154

Cały wątek jest z jednej strony śmieszny co z drugiej smutny gdyż tego typu dyskusje płoną a nikt z największych krzykaczy nie napisze żadnego artykułu do pisma a na forum za darmo bazę danych zapychają, jeszcze niekiedy z pretensjami do adminów portalu i postawami roszczeniowymi. Jest takie powiedzenie, że gdy krowa dużo ryczy to mało mleka daje. Żadnej dobrej reklamy ani mosowi czy aos4 to nie robi a wręcz przeciwnie.
[#158] Re: Morphos na X5000

@grxmrx, post #157

No reklama to jest, bo im głośniej tym ciekawiej. Gdyby tak jeszcze padła nowinka że do X5000 będzie wyprodukowana tania karta "klasyk w pigułce z AGA, 68k" to w ogóle cacy by bylo. W boot menu bym wybrał co ma startować i Coż dodać..

No tak abstrahując od tematu Quake 1 w 1920x1080x32 pokazuje mi w "timedemo demo 1" aż 46 fps. 2,5GHz PPC w opengl.
Nie wiem jak potestować Quake 3, zapomniałem co, gdzie i kiedy wpisywać
[#159] Re: Morphos na X5000

@grxmrx, post #157

No wiesz. Kurz po bitwie opadł trolle zarówno z jednej jak i drugiej strony poszły sobie spać. A Ty niczym gołębica nad polem walki taki koment sobie piszesz Gdzie byłeś jak krew się lała, armaty sztrzelały
A wystarczą tylko male baniki i byłaby tylko informacja o Mosie na X5000 bez wróżenia z fusów i złośliwości OK

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2015 22:00:17 przez TomK
[#160] Re: Morphos na X5000

@Leon, post #99

Minęło pół roku i tak jak zapowiadałem MorphOS Team pokazał działającą w pełni wersję MorphOSa dla X5000 szerokiej publiczności na party, na którym pisałem że ją pokaże. Natomiast Hyperion na tym samym party nie pokazał działającej pod kontrolą AmigaOS4 X5000. Wnioski każdy wyciągnie sam, a Leon mam nadzieje przyzna się do błędu.

Odgrzebuje ten wątek by pokazać, że jeśli coś piszę o Morphosie to nie są słowa rzucane na wiatr tak jak u czerwonej braci.
[#161] Re: Morphos na X5000

@michal_zukowski, post #160

Plizz... Byłeś tam czy skąd wiesz? OS4 na X5000 był już w Amsterdamie.
[#162] Re: Morphos na X5000

@michal_zukowski, post #160

A na tym zdjęciu to z którego kompa Twoim zdaniem jest obraz na monitorze po prawej?
[#163] Re: Morphos na X5000

@radzik, post #161

Nie byłem, slyszalem od ludzi którzy byli.
[#164] Re: Morphos na X5000

@TomK, post #162

Z X1000, tak bylem.
Moze byc jeszcze ze przelaczyli... ale jak chcesz moge dopytac.

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2015 09:05:12 przez stefkos
[#165] Re: Morphos na X5000

@stefkos, post #164

Ludzie, przecież tam byłem i widziałem OS4 na X5000. W Amsterdamie zreszta był ten sam komp, na którym zreszta klikałem w systemie. Nie dorabiamy teorii...
[#166] Re: Morphos na X5000

@radzik, post #165

PS i jak w działaniu wyglądał MorphOS a jak OS4 bo jestem strasznie ciekawy ... a nikt o tym jeszcze nie pisał nigdzie ...
[#167] Re: Morphos na X5000

@radzik, post #165

Ok, nie będę dyskutować z faktami skoro mnie tam nie było. Post odnosił się do Leona i jego wiary w niemożność powstania Morphosa na X5000 i porównaniu do Hyperionu, który nawet dobrze nie zaprezentował X5000 na swoim stoisku bo chyba większość uzna Hyperion się nie popisał mając dwie drogie maszyny podłączone do jednego monitora!!!

btw. Jak już jestesmy przy Hyperionie to czy możesz potwierdzić fakt, że AmigaOS4 na Lime tak naprawdę nie działał w pełni?

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2015 10:04:33 przez michal_zukowski
[#168] Re: Morphos na X5000

@radzik, post #165

Akurat nie patrzylem co bylo podlaczone w Amsterdamie....a tu widzialem jak raz podlaczali.
Zreszta nie wazne, kto zainteresowany to kupi.

BTW Pozdrawiam:P

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2015 11:09:32 przez stefkos
[#169] Re: Morphos na X5000

@michal_zukowski, post #167

Na netbook był tylko ekran Kickstart.. Z tego co gadałem to po prostu zarzucili ten projekt, bo Limę chciało ogromnej kasy i Hyperionu nie było na to stać.

Co do profesjonalizmu amigowych imprez można by wiele dyskutować. Ja bym to wszystko zupełnie inaczej prezentował i zorganizował. Jednak póki to wszystko traktowane jest jak hobby nie spodziewajmy się poziomu Applowych Keynotów. ;(
[#170] Re: Morphos na X5000

@radzik, post #169

Rozumiem, ale skoro wiadomo, że X5000 wchodzi powoli na rynek to zamiast dać drugi monitor, podłączają wszystko do jednego, tak że jak zauważył Stefkos widać działającą X1000 a X5000 nie. W opisach na sieci nic nikt nie mówi o wrażeniach z użytkowania X5000 z AmigaOs4 podczas targów, tak jakby Hyperionowi specjalnie nie zależało na tym. To przecież nowość, ludzie powinni być zainteresowani nowym sprzętem. Ja sam kiedyś w Warszawie, dość długo klikałem na X1000 Amigafana bo byłem tą maszynką żywo zainteresowany (ale nie jesli chodzi o kupno)

Zobacz na MorphOS Team, nam aż tak bardzo nie zależy ale X5000 była pokazana z Morphosem i nawet z killer-appem.
[#171] Re: Morphos na X5000

@michal_zukowski, post #170

Z killer-appem, hmm... a co to było ? :)
[#172] Re: Morphos na X5000

@ede, post #171

PageStream5
[#173] Re: Morphos na X5000

@stefkos, post #164

Ja nie byłem na miejscu ale zasugerowałem się świecącą się diodą na obudowie na której stoi tabliczka X5000. Na X1000 nic się nie świeci w tym momencie no chyba że to taka obudowa ze słabo widoczną diodą.
No nic jak widać w komentach następnych wiele się wyjaśniło więc piszę to tylko tak gwoli uściślenia.
[#174] Re: Morphos na X5000

@michal_zukowski, post #172

A to spoko. Przydałby się też np. ArtEffect5, ponoć ma być na OS4.
[#175] Re: Morphos na X5000

@michal_zukowski, post #160

"MorphOS Team pokazał działającą w pełni wersję MorphOSa dla X5000"

Ja bym sie tak nie podniecal na Twoim miejscu. Wersja dla MOSa jest niedopracowana, gdyby bylo inaczej bylaby juz w sprzedazy.
[#176] Re: Morphos na X5000

@Leon, post #175

Wersja dla MOSa jest taka sama jak dla OS4, zatem wersja dla OS4 jest niedopracowana :)
[#177] Re: Morphos na X5000

@madman15, post #176

Nie wykluczam, że wersja dla AmigaOS4 jest niedopracowana ale przynajmniej nikt z Hyperionu nie kłamie publicznie jak konkurencja, że mają w pełni działającą wersję.
Pozwolę sobie zapisać datę 13X2015 i porównać ją z wyjściem tego systemu dla X5000.
Zobaczymy kto tu kłamie. Ja już wsumie odpowiedź znam ale nie będę psuć zabawy. szeroki uśmiech
[#178] Re: Morphos na X5000

@Leon, post #175

Ale przecież skończenie portu nie oznacza że odrazu wyjdzie MorphOS 3.10 muszą skończyć inne żeczy ważniejsze .

Zreszta o jakość portu się nie boje ... To nie MorphOS Team ma problem z dostarczeniem wszystkich podstawowych sterowników do kompa
[#179] Re: Morphos na X5000

@Leon, post #177

Lepiej nie martw się o MorphOS-a ... A o jakość portu OS4 i sterowników bo może znowu sieć nie będzie działać
[#180] Re: Morphos na X5000

@Drako^BB, post #178

Jeżeli system w pełni działa na X5000 to dlaczego go nie wydadzą?
Odpowiedź jest prosta bo nie wszystko działa jak trzeba. Nie ma co zaklinać rzeczywistości.

"To nie MorphOS Team ma problem z dostarczeniem wszystkich podstawowych sterowników "

Akurat z tymi sterownikami to trafiłeś jak kulą w płot. MOSTeam nie potrafił nawet swoim użytkownikom zapewnić podstawowego sterownika odpowiedzialnego za wyświetlanie natywnych rozdzielczości na monitorach o reszcie nawet nie wspominam. Żenada i tyle.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem