[#211] Re: Morphos na X5000

@Leon, post #208

Hyperion dostarcza jakieś sterowniki?
O ile się nie mylę to większość nowych sterowników sposoruje lub firmuje Aeon. Część sterów natomiast jest komercyjna. Mniej hipokryzji, więcej wiedzy bądź co bądź o Twoim systemie poproszę.
[#212] Re: Morphos na X5000

@Leon, post #208

Akurat baza sterowników dla Morphosa jest znacznie większa niż dla OS4 (dlaczego postanowiłeś sobie przestrzelić stopę?). Olbrzymie spektrum obsługiwanego sprzętu wymaga napisania dużej ilości sterowników, a balansujący na granicy bankructwa Hyperion najprawdopodobniej nie jest w stanie zatrudnić odpowiedniej ilości ludzi.
Mam także AmigęOne, mam OS4... ale nie będę politycznie poprawny. Moim zdaniem zdecydowanie od samego początku byłoby lepiej dla całego środowiska amigowego, gdyby AmigaOS4 nigdy nie powstał, albo gdyby (zgodnie z umową) nazwę tę otrzymał Morphos. Prężność MOS Teamu, solidność i umiejętności programistyczne znacząco przewyższają to co stworzył Hyperion.
[#213] Re: Morphos na X5000

@wali7, post #212

z tego co obserwuje sterowniki do os4 pisza zniecierpliwieni uzytkownicy wolontariusze, tacy jak np lyle, ktorzy w nagrode sa przyjmowani do temu jako deweloperzy. bez tego x1k nie mialby do dzis np sterownikow do dzwieku na plycie. sterowniki i port systemu na wlasny sprzet pisze na przyklad acube, co wyszlo na jaw przy release sama 460...
[#214] Re: Morphos na X5000

@Leon, post #206

#132 Trollo: "W czym OS4 jest lepszy od MorphOS-a i na odwrót (..)

Skoro zostałem wywołany do tablicy ;) .

Tak piszę OS4, ale piszę też Win7/8/10, zamiast Windows, piszę też mac os x, zamiast Apple OS X El Capitan. W naszym środowisku przyjęła się nazwa OS4 lub AOS4 , czy jest coś w tym złego?.

Zresztą, Ty też źle piszesz, mój nick to trOLLO a nie Trollo ;) ;) .

A co do MorphOS-a dla X5000, sprawa nawet ciekawa, ale przyznam szczerze, że wolałbym aby MOSTeam dodał obsługę nowej ilości starych maców np. G5 z PCIe, lub IMac G5 :). A w ogóle, to marzy mi się przejście na coś szybszego, np. mac mini C2D (proszę się nie czepiać, że nie napisałem Core 2 Duo ;) )
[#215] Re: Morphos na X5000

@wali7, post #212

Wystarczy przeczytać poniższy wątek by wyrobić sobie zdanie co do jakości MorphOSa i AmigaOS4 na sprzęcie od czerwonych:
http://www.amigans.net/modules/xforum/viewtopic.php?post_id=99433#forumpost99433
[#216] Re: Morphos na X5000

@Drako^BB, post #204

Co to za skrzynka z prawej strony na dole? Wygląda jak konsola DJ?
[#217] Re: Morphos na X5000

@Ender, post #216

To dżoj z makrami do Mortala

...albo nie! To jest... Internet!

Sorki, nie mogłem się powstrzymać
[#218] Re: Morphos na X5000

@Vato, post #217

Ja pytam serio, bo może coś z DB3 działa i warto się tym zainteresować.
A co do zabawnych skojarzeń, to urządzenie to te brakujące sterowniki, o których pisał Leon.



Ostatnia aktualizacja: 16.10.2015 19:23:45 przez Ender
[#219] Re: Morphos na X5000

@Ender, post #218

To jest konsola didżejska. Z DigiBoosterem 3 nie działa, ale działa z SoundBanksterem.
[#220] Re: Morphos na X5000

@Krashan, post #219

jo zawsze kciołek to klik
[#221] Re: Morphos na X5000

@Krashan, post #219

A właśnie ponoć MIDI ma być obsługiwane, czy w związku z tym uda mi się podłączyć i jak (inna karta muzyczna z MIDI, czy jakoś zewnętrznie przez USB) keyboarda Yamaha do Maka i czy będę miał z tego pożytek w DB3?
[#222] Re: Morphos na X5000

@Ender, post #221

Kablem USB-MIDI. Masa tego na Allegro ale niestety większość to badziewie bez optoizolacji. Trzeba szukać lepszego albo dolutować sobie do tego taniego badziewia transoptor (punkty lutownicze są zwykle na płytce).
[#223] Re: Morphos na X5000

@Jenot, post #222

Szkoda, że żadna karta z MIDI (chyba nie jest obsługiwana z MorphOS-em).
[#224] Re: Morphos na X5000

@Ender, post #223

Tak szperam w necie i widzę, że gameport/midi jest w SB Live, którą mam. Myślałem, że to tylko gameport, a tu niespodzianka. To co bym za kabelek potrzebował jakieś foto, link?
[#225] Re: Morphos na X5000

@Ender, post #224

Każda pecetowa karta z gameportem obsługiwała MIDI.
W świecie PC to taki był standard że można było podłączyć klawisze i słuchać na nich muzy. W erze DOSu w latach 90tych praktycznie każda gra miała muzykę w formacie odtwarzalnym na MIDI

Swoją drogą wydaje mi się że jeśli chodzi o MIDI to taki port na karcie dźwięku będzie sensowniej działał od wynalazków na USB. Jakiekolwiek różnice czasowe wysłania komendy odtworzenia dźwięku będą powodowały różnice w faktycznym czasie ich odtworzenia. Kiedyś nawet były jakieś testy tego problemu i okazało się że jednym z najlepszych urządzeń MIDI które najrówniej grało jest... Atari ST
[#226] Re: Morphos na X5000

@XoR, post #225

Kiedyś nawet były jakieś testy tego problemu i okazało się że jednym z najlepszych urządzeń MIDI które najrówniej grało jest... Atari ST


odp.1 Idąc tym tropem, musimy MorphOS-a zrobić na Atari, do tego DB3 i będziemy mieli najlepsze MIDI

odp.2 No i właśnie dlatego MIDI kojarzyłem jako okrągłe gniazdo a nie gameport.
[#227] Re: Morphos na X5000

@Ender, post #221

A właśnie ponoć MIDI ma być obsługiwane, czy w związku z tym uda mi się podłączyć i jak (inna karta muzyczna z MIDI, czy jakoś zewnętrznie przez USB) keyboarda Yamaha do Maka i czy będę miał z tego pożytek w DB3?

Uda Ci się połączyć. Jeżeli Twoja Yamaha ma USB, to bardzo możliwe, że uda się ją podłączyć po prostu kablem USB (ja tak podłączam swój moduł brzmieniowy do Maka). Jeżeli nie, to potrzebujesz kabla USB -> MIDI, ale weź pod uwagę to, co napisał Jenot.

Natomiast w obecnej wersji DigiBoostera 3 jeszcze z MIDI nie skorzystasz.
[#228] Re: Morphos na X5000

@XoR, post #225

Kiedyś nawet były jakieś testy tego problemu i okazało się że jednym z najlepszych urządzeń MIDI które najrówniej grało jest... Atari ST


Aż trudno uwierzyć, że konstruktorzy nie poradzili sobie z problemem latencji np. w takim SB Live czy innym. A dawno to było ?

Jeżeli chodzi o granie z klawiatury komputera to wyobrażam sobie, że tutaj może mieć znaczenie system operacyjny ew. hardware, ale jeśli chodzi o granie na klawiaturze MIDI podłączonej bezpośrednio do karty z MIDI to wydaje mi się to conajmniej dziwne.

Sorki za off, ale ciekawy temat :)

P.S. Post numer 1000 (bez bana) - Yeeeeaa !
[#229] Re: Morphos na X5000

@Krashan, post #227

Uważać też trzeba na droższe kable USB-MIDI z dedykowanymi, zamkniętymi sterownikami. Mam taki kabel Rolanda - bardzo dobry ale sterowniki ma tylko pod Windows i OSX.
[#230] Re: Morphos na X5000

@Jenot, post #229

Ja mam kabel MIDILink Mini firmy MidiTech i działa bardzo dobrze. Co do zaś urządzeń Rolanda, często wystarczy wymusić w Poseidonie użycie klasy camdusbmidi i działa. Tak jest z moim SD-50, który teoretycznie też wymaga własnych sterowników, ale po wymuszeniu użycia tej klasy, znakomicie gra spod MorphOS-a.
[#231] Re: Morphos na X5000

@Krashan, post #230

O fajne to SD-50, a co powoduje pod MorphOS-em, że gra to urządzenie ? :)
[#232] Re: Morphos na X5000

@michal_zukowski, post #215

E tam...
Mufa na retrokompie był, Mosa dogłębnie potestowal i stwierdził, iż to badziew. Wkrótce zamiesci konkretniejszy artek, wiec w końcu będzie wiadomo jak to jest z tym AOS vs Mos :P
[#233] Re: Morphos na X5000

@michalmarek77, post #232

Aha, z naciskiem na dogłębnie.
[#234] Re: Morphos na X5000

@ede, post #231

Na razie jest tylko wirtualna klawiatura MIDI, jako element systemu. Za jakiś czas DigiBooster 3 również.
[#235] Re: Morphos na X5000

@michalmarek77, post #232

Mufa na retrokompie był, Mosa dogłębnie potestowal i stwierdził, iż to badziew.

Nic nowego. Przecież od zawsze tak twierdzi i choćby MorphOS był ósmym cudem świata, nadal będzie tak twierdził.
[#236] Re: Morphos na X5000

@Krashan, post #234

Na razie jest tylko wirtualna klawiatura MIDI, jako element systemu. Za jakiś czas DigiBooster 3



Oo to bardzo cieszy, świetna wiadomość . MIDI to piękna sprawa, a jeszcze w amigowym trackerze to niebo :) już.
[#237] Re: Morphos na X5000

@Krashan, post #235

Zobaczymy co Mufa napisze w artykule. Na razie nie ma sie do czego odnieść. Poza tym mamy (Ty i ja) OS4 więc zawsze można napisać ripostę.
[#238] Re: Morphos na X5000

@michalmarek77, post #232

I ile czasu na to poświęcił? Ciekawe czy obiektywnie to samo stwierdzi o pozostałych amisystemach, no w końcu trzeba być konsekwentnym.
[#239] Re: Morphos na X5000

@michal_zukowski, post #237

Nie widzę sensu tracenia czasu na takie polemiki. Mam oba systemy, wiem, że MorphOS jest lepszy i to mi wystarczy.
[#240] Re: Morphos na X5000

@Krashan, post #239

Mamy ten plus w stosunku do mufy, że jak się nam coś w Morphosie nie podoba albo czegoś nie ma to zawsze możemy to napisać :)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem