[#181] Re: Morphos na X5000

@Leon, post #180

Proste ponieważ X5000 nie jest jedynym obsługiwanym sprzętem to raz .
Po drugie inne elemęty systemu nie zależe od X5000 nie są gotowe
[#182] Re: Morphos na X5000

@Leon, post #180

No ale i tak mniejsza niż to co robi hyperion np ze sterownikem do sieci z x1000 ...
[#183] Re: Morphos na X5000

@Leon, post #180

MOSTeam nie potrafił nawet swoim użytkownikom zapewnić podstawowego sterownika odpowiedzialnego za wyświetlanie natywnych rozdzielczości na monitorach


A to ciekawe bo ja się z takim problemem nie spotkałem.
Chyba że mówisz o sterowniku do Radków HD

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2015 23:39:35 przez Drako^BB
[#184] Re: Morphos na X5000

@michal_zukowski, post #1

Czy ktos wie czy jest szykowana wersja Morphosa na iMac g5?
Wiem że były testy kilka lat temu, pytanie czy będzie kiedyś oficjalna wspierana wersja.

pozdrawiam
[#185] Re: Morphos na X5000

@atarens, post #184

Po co, niech walczą z x86 lepiej.
[#186] Re: Morphos na X5000

@Ender, post #185

No ale z tego co wiem to nie robią .

No chyba że robią w ukryciu .

pozdro
[#187] Re: Morphos na X5000

@Drako^BB, post #178

#160: "MorphOS Team pokazał działającą w pełni wersję MorphOSa dla X5000 szerokiej publiczności na party"

Z tego co mi wiadomo to nie było żadnego pokazu MOSa na X5000, a był jedynie pokaz MOSa na płycie Cyrus obsadzonej niezgodnymi ze specyfikacją i od dawna nieprodukowanymi elementami, takimi jak karta graficzna X1650.

"Zreszta o jakość portu się nie boje ... To nie MorphOS Team ma problem z dostarczeniem wszystkich podstawowych sterowników do kompa"

To może mi powiesz dlaczego na maszynie na której pokazywali MOSa używali zewnętrznej karty sieciowej Realteka? Poza tym jeśli MOSTeam nie ma problemów z pisaniem sterowników to dlaczego nie wszystkie MAC PPC z nim działają a jedynie wybrane modele i rewizje, czyżby nie właśnie przez brak sterowników?

Piszesz o braku problemów ze sterowniami a pamiętasz wydanie MOSa bez wsparcia dla układu dźwiękowego dla Efiki czy Maca Mini? Dlaczego MOSTeam wydał MOSa na laptopy bez wsparcia dla wbudowanego Wi-Fi?

Z bardziej aktualnych spraw, czemu nie mogą (choć trwa to już lata) dostarczyć systemu który obsługiwałby więcej niż 1GB RAMu w Macach z G5? Wreszcie czemu wciąż wersja systemu dla G5 z PCI-E nie jest dokończona (co niedawno przyznał sam Rzookol)? Dalej będziesz się upierał przy swoim, że MOSTeam nie ma problemu
z dostarczeniem podstawowych sterowników?
[#188] Re: Morphos na X5000

@Leon, post #187

Z tego co mi wiadomo to nie było żadnego pokazu MOSa na X5000, a był jedynie pokaz MOSa na płycie Cyrus obsadzonej niezgodnymi ze specyfikacją i od dawna nieprodukowanymi elementami, takimi jak karta graficzna X1650.


LOL

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2015 20:45:46 przez Drako^BB
[#189] Re: Morphos na X5000

@Leon, post #187

Piszesz o braku problemów ze sterowniami a pamiętasz wydanie MOSa bez wsparcia dla układu dźwiękowego dla Efiki czy Maca Mini? Dlaczego MOSTeam wydał MOSa na laptopy bez wsparcia dla wbudowanego Wi-Fi?


LOL x2

Po pierwsze było wiadomo że w pierwszym release nie będzie dzwięku .
Po drugie mistrzu release MorphOS-a na Mac Mini miał odrazu wspracie dla dzięku
Po trzecie team nie posiada wszytkich Maków PPC i na nie wszystkich orazu port był dostępny
A należy pamietać że jednak każde wcześniejsze maki róznią sie troszke od siebie i wymagają poprawik/nowych sterowników :)
Może Maki z G5 pci_expres nie będa wogóle supportowane bo strata czasu ...

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2015 20:53:17 przez Drako^BB
[#190] Re: Morphos na X5000

@Leon, post #187

Z bardziej aktualnych spraw, czemu nie mogą (choć trwa to już lata) dostarczyć systemu który obsługiwałby więcej niż 1GB RAMu w Macach z G5?


Może poczytaj release notes zanim znowu się wkopiesz ...
Obecnie support w 3.9 jest dla 1.5 GB ramu
A w 3.10 zostanie podmiesiony do 1.7 z tego co wyczytałem

I na koniec odnosie X5000 i OS4 ...
Info od osoby która była na imprezie :

The highlight of the event has to have been the upcoming X5000 computer. Sadly, A-Eon didn’t let the viewers try AmigaOS 4 on it but instead showed off some demos and movies running simultaneously .
[#191] Re: Morphos na X5000

@Drako^BB, post #190

Było tyle ludzi, z Polski też, dlaczego nikt nie nagrał żadnego filmu z działającej X5000 pod kontrolą OS4.x i MOSa? Nikt nie dostał pozwolenia na kręcenie?
[#192] Re: Morphos na X5000

@Drako^BB, post #190

"Po pierwsze było wiadomo, że w pierwszym release nie będzie dzwięku"
Tym zdaniem potwierdziłeś jednoznacznie, że MOSTeam ma/miał problemy z dostarczeniem podstawowych sterowników. Nie można tak było od razu? szeroki uśmiech

Odnośnie maczków i wyświetlania natywnych rozdzielczości na monitorach to również wspominał o tym niedawno MDW. Z dźwiękiem też nie było różowo bo system nie oferował regulacji głośności globalnej w systemie.

Podsumowując często gdy wychodził port MOSa na jakiś sprzęt to nie wspierał
Wi-Fi, Bluetootha, portu FireWire, całej pamięci RAM czy podpiętej karty graficznej. Dla mnie to są podstawy nie wiem jak dla Ciebie.

Nie rozumiem więc dlaczego tak wywyższacie MOSa i go reklamujecie na prawo i lewo a zarazem śmiejecie się z konkurencji, że nie jest wykorzystywany drugi rdzeń. Dla mnie to jest hipokryzja.
[#193] Re: Morphos na X5000

@Leon, post #192

Podsumowując często gdy wychodził port MOSa na jakiś sprzęt to nie wspierał
Wi-Fi, Bluetootha, portu FireWire, całej pamięci RAM czy podpiętej karty graficznej. Dla mnie to są podstawy nie wiem jak dla Ciebie.


Robisz z siebie glupiego czy z reszty czytających to ludzi?

Odwołujesz się do jakiś starych wersji Morphosa, a AmigaOS4 obecnie nie obsługuje żadnego z powyższych. Skoro dla Ciebie pod AmigaOS4 nie działają "podstawy" to jak korzystasz z tego systemu (tak wiem, nie korzystasz, przyszedles tu tylko trollować). Szczególnie idiotyczne wydaje się być punktowanie braku obslugi większego rozmiaru pamięci skoro wiadomo, że AmigaOsy nie obsłużą więcej niż 2GB.

Kończąc wątek z pamięcią to polecam zapoznać się z tym wątkiem:
http://forum.hyperion-entertainment.biz/viewtopic.php?f=33&t=1614&sid=43ea1cd3e1cb118dcf0d316d1a2525ee
AmigaOS4 ma takie same ograniczenia do ~1.5GB co MorphOS. Pozostałe 0.5 GB jest wykorzystywane na rzeczy systemowe (tak jak napisal tam SSolie), identycznie jak w MorphOSie. Z tego wynika, šże MorphOS 3.10 z ~200MB pamięci więcej będzie miał lepszą obsługę pamięci niż AmigaOS4 (no chyba, że w AmigaOS4 też to poprawią).

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2015 22:29:08 przez michal_zukowski
[#194] Re: Morphos na X5000

@Leon, post #187

Czyli mowisz ze wiesz co dostarczyl AEON do MorphOS Teamu lepiej niz sam AEON?

Co do kart, sterownikow, coz, kazdy robi jak moze, tu nie ma tego , tu tamtego taki mamy klimat. MOS moze tu gorowac w ilosci sprzetu jaki jest obslugiwany.
Duza czesc makow ma niestety nvidie, chyba nie musze pisac co sie z tym wiaze?

Tak czy inaczej, mam nadzieje ze Twoj sprzet dziala tak jak sobie wymarzyles.
[#195] Re: Morphos na X5000

@Leon, post #192

Tak bardzo skancerował Ci MorphOS ręce że nie możesz pisać inaczej niż MOS.
Zauważ że nawet developerzy MorphOSa piszą AmigaOS a nie np.AOS4
[#196] Re: Morphos na X5000

@stefkos, post #194

Przecież on trolluje, dawno temu kupił sobie najgorszy sprzęt do MOSa (Efikę), potem wymienił na coś mocniejszego od niej, ale z os4 (czy istnieje coś słabszego w temacie neo-quasi-amig od Efiki?). Widać bardzo uwiera mu ten epizod morphosowy w życiorysie skoro z gorliwością neofity wypisuje bzdury w szeroko pojętym temacie MOS vs OS4.
[#197] Re: Morphos na X5000

@wali7, post #196

Tak, Leon wymienił Efike na Sama440, czyli tak jakby wymienił maluszka na dużego fiata i teraz się smieje z tych co mają małe fiaty :D.
[#198] Re: Morphos na X5000

@Ferin, post #191

Też się nad tym zastanawiam zresztą ilość zdjęć z takiej imprezy jest komicza ...
Dowolna impreza Amigowa u nas w kraju i mamy więcej fotek + fimy ...
[#199] Re: Morphos na X5000

@Leon, post #192

Tym zdaniem potwierdziłeś jednoznacznie, że MOSTeam ma/miał problemy z dostarczeniem podstawowych sterowników.


Tylko jest jedna róznica w przypadku MorphOS-a masz wersje Demo i wiesz czego się spodziwać po systeme w obecnej wersji .
I albo się godzisz i rejestrujesz albo chwile czekasz na dokończenie prac .
A OS4 kot w worku i czekasz 5 lat na sterownik do sieci
[#200] Re: Morphos na X5000

@Leon, post #192

Twórcy MorphOS nie mają obowiązku nic "dostarczać" ponieważ nie sprzedają systemu wraz ze sprzętem. Obsługa pewnych konfiguracji powstała ponieważ użytkownicy wyrazili takie zainteresowanie, nikt z developerów MorphOS nie obiecywał nigdy że wszystko będzie banglać.

AmigaOS4 z drugiej strony jest dostarczany wraz z kompletnymi komputerami jako główny system. Tutaj brak obsługi podstawowych rzeczy jak układ dźwięku to faktyczna wtopa, szczególnie że te komputery tanie nie są.

Twórcy MorphOS stworzyli w ostatnich latach support dla ogromnej ilości sprzętu. Jakby mieli taką prędkość kodowania jak programiści tworzący sterowniki dla X1000 to nie wiem czy nawet jednego maka by zdążyli obsłużyć...

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2015 23:05:54 przez XoR
[#201] Re: Morphos na X5000

@XoR, post #200

A przeciez Hyperion tez probowal robic wersje na maka.... znamy rezultat.
[#202] Re: Morphos na X5000

@stefkos, post #201

Znamy, doszli do wniosku że te maszyny są zbyt szybkie więc wolą wypuścic serię wolnych sprzętów dla fanów.
[#203] Re: Morphos na X5000

@michal_zukowski, post #1

Fotka z Neuss, nie wklejam bo zdeka duża jest.

https://morphosuser.files.wordpress.com/2015/10/2258.jpg
[#204] Re: Morphos na X5000

@waldiamiga, post #203

[#205] Re: Morphos na X5000

@Drako^BB, post #204

Radzik nakrecil o ile kojarzę także film.
[#206] Re: Morphos na X5000

@waldiamiga, post #195

"Tak bardzo skancerował Ci MorphOS ręce że nie możesz pisać inaczej niż MOS.
Zauważ że nawet developerzy MorphOSa piszą AmigaOS a nie np.AOS4"

Chyba sobie teraz jaja ze mnie robisz. Od niepamiętnych czasów większość osób związanych ze środowiskiem motyla miała w zwyczaju nie tylko pisać nieprawdę o konkurencyjnym systemie ale również używać skrótowej nazwy dla tego systemu, w przeciwieństwie do nazwy swojego ulubionego systemu, którą to podkreślano z gracją na każdym kroku. Szkoda, że siedząc tyle lat na ppa tego nie zauważyłeś czy może nie chciałeś zauważyć.
Jako dowód przytoczę parę przykładów i nie będę musiał ich daleko szukać. Wszystkie przykłady pochodzą z tego wątku, mam nadzieję, że da to Tobie trochę do myślenia zanim następnym razem uderzysz do mnie z podobnym tekstem.

#1 Rzookol: "z tego co sie orientuje, to obecnie Morphos ma lepsze wsparcie X5000 niz OS4 :)"
#44 Rzookol: "Hyperion prowokowal wielką i smierdzącą kupą opisując powstający notebook dla OS4 więc nie tutaj szukaj smierdzących kup :). A co do Morphosa na X5000 to po prostu... działa"
#62 KJB: "Jeśli komuś marzy się LimePC dla AOS4, to może sobie poukładać"
#85 Wali7: "Znany fakt publicznej zapowiedzi notebooka z OS4, z którego jakoś cichcem się wycofano"
#88 Wali7: "pozycję tak doskonałego produktu, jak OS4"
#91 Pawelini: "ludzi interesuje jedyny i słuszny amisystem AOS4 oraz sprzęt do niego"
#109 Rzookol: "Chyba chodzilo mu o OS4, który podrabia cybergraphics i mui4."
#110 RadziN: "Przykre jest to właśnie, że takie postawy jak Twoja odpychają ludzi od OS4"
#112 Wali7: "AmigaOS 1.x do 3.1 tak, OS4 nie zawdzięczamy nic....."
#118 Recedent: "Jak dla mnie to wersja MorphOSa działająca pod X5000 jest o tyle lepsza od wersji OS4 działającej na tym samym sprzęcie....Z chęcią uznam wyższość wersji OS4 na X5000...
#121 Recedent: "Zawsze jest jeszcze możliwość, że ten screenshot z OS4 jest po prostu podróbką"
#128 Krashan: "Wszystkie OS4 trolle które nieproszone przylazły do działu MorphOS"
#132 Trollo: "W czym OS4 jest lepszy od MorphOS-a i na odwrót - w czym MorphOS jest lepszy od OS4?"
#150 Pampers: "Nie zapisywalem sie do betatestow OS4, nie interesuje mnie to."
#166 Drako: "PS i jak w działaniu wyglądał MorphOS a jak OS4 bo jestem strasznie ciekawy"
[#207] Re: Morphos na X5000

@wali7, post #196

"Widać bardzo uwiera mu ten epizod morphosowy w życiorysie skoro z gorliwością neofity wypisuje bzdury w szeroko pojętym temacie MOS vs OS4."

Ja wiem, ze prawda boli ale ktoś musi o niej pisać.
Wiele osób tutaj przez lata szydzi z AmigaOS4 wypisując teksty jaki to jest niedorobiony system ale wystarczy wspomnieć o braku sterowników, który przez lata tropił użytkowników MorphOSa a od razu rozpęta się wojna. Dobra rada nie śmiejcie się z innych bo może to do was wrócić.
[#208] Re: Morphos na X5000

@XoR, post #200

"Twórcy MorphOS nie mają obowiązku nic "dostarczać" ponieważ nie sprzedają systemu wraz ze sprzętem. "

Racja nie mają obowiązku nawet rozwijania swojego systemu ale jak już to robią i to za niemałe pieniądze (większe niż konkurencja) to moim zdaniem powinni dostarczyć te sterowniki tak jak to robi Hyperion.
[#209] Re: Morphos na X5000

@Leon, post #208

Czytając ten wątek przypomniał mi się suchar:
Leci w samolocie w jednym rzędzie: 2 arabów (od strony okna) i żyd (od przejścia) Żyd w jarmułce, pejsy, te sprawy-wyluzowany kompletnie, rozpiął kołnierzyk, zdjął buty. Arabowie patrzą na niego z nienawiścią. Po godzinie jeden z nich wstaje i mówi: idę po cole. Żyd na to: ależ nie, ja pójdę, po co się przeciskać. I poszedł. W tym momencie Arab napluł mu do buta. Żyd wraca, daje cole Arabowi. Po kolejnej godzinie drugi Arab mówi: idę po cole. Żyd jak poprzednio: ależ nie, ja pójdę. I poszedł. Drugi Arab napluł mu do drugiego buta. Żyd wraca, daje cole Arabowi. Po godzinie samolot ląduje, Żyd zbiera się zapina kołnierzyk, założył jednego buta, skrzywił się i mówi: I znowu ta nienawiść między naszymi narodami, to plucie do butów, to szczanie do coli...
[#210] Re: Morphos na X5000

@Leon, post #206

Skoro jedna z 4-5 głównych stron o AmigaOS4 nazywa się os4depot.net to czemu oczekujesz że inni będą używać pełnej nazwy? Poza tym, zostałem kiedyś poproszony o używanie nazwy AmigaOS4 i od tego momentu (około pół roku) używam pełnej nazwy więc akurat mój przykład jest chybiony.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem