Forum » PPA
Wątek zamknięty
[#1] Apel do adminów
Być może mój apel skończy się jak rozmowa ze ścianą, ale już nie wyrabiam, więc piszę:

Upraszam, błagam, naciskam i apeluję naszych szanownych administratorów żeby byli bardziej radykalni w swojej funkcji.

Z każdego niemal wątku trolle i oszołomy robią śmietnik. Reakcje i komentarze wykraczają poza wszelkie przyjęte normy moralne. Nie da się już czytać większości, zupełnie normalnych wcześniej tematów. Jest opcja 'ukryj wątek' i mam tak z kilkoma, ale dokąd to prowadzi? Do ukrycia całej domeny ppa.pl? To że ludzie potrafią być podli i prowokacyjni rozumiem. Ale dlaczego toleruje się taki stan na portalu, który miał dobrą opinię? Jeszcze nie tak dawno było tu spokojnie i "wybryki" ograniczały się do znanych nam osób, na które po prostu przymykało się oko i łatwo przechodziło do porządku. Atmosfera sięga apogeum.

Lubię to miejsce i dalej chciałbym chętnie tu zaglądać. Mam nadzieję, że nie jestem odosobnionym przypadkiem.

Zapomniałem dodać, że z tego wątku też zapewne zrobi się śmietnik.

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2017 17:14:36 przez Umpal
[#2] Re: Apel do adminów

@Umpal, post #1

OK
[#3] Re: Apel do adminów

@Architect1200, post #2

Dzięki za wsparcie, Arczi. Mam nadzieję, że inni zmęczeni sytuacją także dołączą do apelu.
[#4] Re: Apel do adminów

@Umpal, post #1

Wiesz, z jednej strony rozumiem twój żal do tego co dzieje się na forum ale, nie każdy ma na tyle czasu by śledzić każdy każdy wątek i wyłapywać rzeczy do moderowania. Mimo wszystko nie spotkałem się tu z wielkim chamstwem, nikt nikogo nie obrzuca mięsem, choć mogę się mylić. Poza tym po co ignorować wątki, skoro można ich po prostu nie czytać?
[#5] Re: Apel do adminów

@Umpal, post #1

OK
[#6] Re: Apel do adminów

@Umpal, post #3

Ja osobiście byłbym za zakazem wątków handlowych typu "ciekawostki aukcyjne". Tam jest najgorzej... od handlowania jest giełda i allegro... wiem, ze moze to ograniczenie w jakims stopniu, ale dla utrzymania poziomu forum warto...
[#7] Re: Apel do adminów

@Umpal, post #1

Co dobry temat założyłem nie ? Nie zawsze blendor to musi być troll
Choć nie powiem korci żeby troszkę potrollowac bo nudno tu


Czy potrzebny jeszcze komentarz?
[#8] Re: Apel do adminów

@twardy, post #6

(...) ograniczenie w jakims stopniu, ale dla utrzymania poziomu forum warto.


Otóż to. Nie da się osiągnąć tego stanu tak zwaną tolerancją wszystkiego. Jeszcze trochę, a przestaną w ogóle pojawiać się wątki stricte związane z Amigą i będą jedynie obelgami i rynsztokowymi opiniami.
[#9] Re: Apel do adminów

@Jacenty, post #7

Gdzieś otarło się o moje oczy że Blendor to trol (sorki blendor), ale jakoś tego nie zauważyłem z jego postów, które czytałem. Może ma facet odmienne zdanie na jakiś temat i specyficzny sposób pisania, ale czy to powód żeby się gościa czepiać?
Żeby nie było, jestem za porządkiem na forum i trolling mnie denerwuje, ale czytając komentarze pod artykułami na popularnych stronach w sieci to lektura tego forum wydaje się być bajką do poduszki.
[#10] Re: Apel do adminów

@twardy, post #6

Fakt wątek wymknął się spod samokontroli piszących.
[#11] Re: Apel do adminów

@Umpal, post #1

Moze nie czytam na ppa wszystkiego i cos mnie omija ale uwazam to forum za baaardzo przyzwoite. Nie wiem o co cale zamieszanie ale mozliwe ze mam mocno zanizony poziom wrazliwosci bo bywalem juz w roznych miejscach ktorym blizej do szamba niz forum ;)
[#12] Re: Apel do adminów

@Umpal, post #1

Popieram. OK
[#13] Re: Apel do adminów

@twardy, post #6

Ja osobiście byłbym za zakazem wątków handlowych typu "ciekawostki aukcyjne".


Ale wiesz, że jesteś w mniejszości? Zresztą sam zobacz...
[#14] Re: Apel do adminów

@recedent, post #13

Sądzę, że w ogóle powinno się zakazać internety. Szczególnie o niemieckich komputerach!
[wyróżniony] [#15] Re: Apel do adminów

@recedent, post #13

"Są bardzo potrzebne i pożyteczne" - 20% typowych Januszy Biznesu.
Czyli co piaty PPA'owicz jest tu tylko i wylacznie dla handlu amigami


"Banować za każdy "handlowo-handlarzowy" wpis!" - 7.5% prawdziwych amigowcow.
Czyli co 11 PPA'owicz interesuja sie amiga jako komputerem do gier/demo/programow.


Takze Panowie moderatorowie, moze czas zaczac zarabiac na forum i wprowadzic OPLATY za kazde ogloszenie i ciekawostke aukcyjna, jak na allegro ?
W koncu dlaczego by nie? skoro na allegro sie placi, to czemu na PPA ma byc ZA DARMO? Przesz kazdy Janusz mowi ze ZA DARMO UMARLO !! OK ok, racja
[wyróżniony] [#16] Re: Apel do adminów

@Umpal, post #1

Masz rację i przyznaję się, ze sam niekiedy mnie poniosą mnie emocje i w nieodpowiednim miejscu, w nieodpowiednim poście przesadzę. Postaram się ze swojej strony to zmienić.OK
[#17] Re: Apel do adminów

@recedent, post #13

Ankieta skończyła się 22.02.2014

Dzisiaj przeprowadzona podobna ankieta wyszla by ciut inaczej.

Wlasnie przez te 3 lata od tamtego czasu do dzisiaj rozwijalo sie najbardziej chamstwo na ppa w szczegolnosci w watkach handlowych. Niestety wielu juz moich znajomych odeszlo z ppa, albo permamentnie przestalo sie udzielac z tego powodu. Chamy, trolle i multikonciarze szaleja coraz bardziej bo wiedza, ze na ppa bana jest dostac stosunkowo trudno.

Ja mam tam osobiscie wszystkich fanow watku `ciekawostki aukcyjne` w 4 literach bo dodalem do ignorowanych i czytac tej zenady wiecej juz nie musze. Pomijajac juz zawartosc tego watku to przede wszystkim sie zle nazywa. Powinien nosic nazwe: `Chamstwo, trolling, tropienie handlarzyn, wzajemne obrazanie oraz chore zbieractwo patologiczne w Polsce`.


Ostatnia aktualizacja: 21.03.2017 19:03:16 przez sordan
[wyróżniony] [#18] Re: Apel do adminów

@kwaku85, post #4

nie każdy ma na tyle czasu by śledzić każdy każdy wątek i wyłapywać rzeczy do moderowania
Jeżeli ktoś się podjął roli moderatora, to nie ma "nie ma czasu". Jak nie ma czasu to powinien przestać być moderatorem i tyle. Pełne poparcie dla postu #1. Dodam też, że wystarczyłyby trzy, albo cztery dożywotnie bany na PPA, żeby zapanował spokój. Plus konsekwencja w usuwaniu multikont, ale to trzeba chcieć.
[#19] Re: Apel do adminów

@sordan, post #17

Przecież już wtedy wyraźnie było widać, że te wątki niczemu dobremu nie służą. Ale rozumiem, że jesteś za tym, żeby ankietę powtórzyć?
[#20] Re: Apel do adminów

@Krashan, post #18

" Dodam też, że wystarczyłyby trzy, albo cztery dożywotnie bany na PPA, żeby zapanował spokój. Plus konsekwencja w usuwaniu multikont, ale to trzeba chcieć."

[#21] Re: Apel do adminów

@recedent, post #13

Trudno, czasem trzeba podejmować niepopularne decyzje... oczywiście rzuciłem tylko propozycję. Flejmy zdarzają się też w wątkach growych, scenowych itp, ale na wątkach handlowych stają się nieznośnie chamskie i rozbijające środowisko.
[#22] Re: Apel do adminów

@recedent, post #19

Mysle, ze to dobry pomysl. Warto byloby jednak przerobic troche nazwe ankiety na przyklad na taki: "Co sądzicie o wątkach "Allegrowych" i "sprzedawcowych" z naciskiem na watek ciekawostki aukcyjne".

Nie wiem jaki bylby ostateczny wynik takiej ankiety tym razem, ale ja osobiscie z rozkosza kliknalbym tym razem na `Trzeba wydzielić na nie (domyślnie ukryty) dział`.

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2017 19:16:07 przez sordan
[#23] Re: Apel do adminów

@twardy, post #21

Cos jest na rzeczy, bo scenowcy juz dawno opuscili to forum, zalozyli sobie wlasne http://scena.ppa.pl/.
Niby to wciaz PPA ale jednak inne. ok, racja
[#24] Re: Apel do adminów

@sordan, post #22

Obawiam się, że w tym ukrytym dziale działyby się takie same rzeczy jak ongiś w Rzeźni.
[#25] Re: Apel do adminów

@sordan, post #22

Sordanie, tu nie chodzi o wydzielenie wątków, bo to nic nie da. Stanie się dokładnie to, co napisał Recedent w #24. Potrzebne jest ukrócenie niepohamowanego chamstwa i trollingu, które mają miejsce niemal wszędzie na forum.
[wyróżniony] [#26] Re: Apel do adminów

@recedent, post #24

A gdyby post pozostał, a za wszelkie niezwiązane z tematem rozważania, wybiegi, chamstwo, trolling, dawać ostrzeżenia, a za kolejnym razem ban?
Zaostrzyć owe posty do maksimum, by nie było postów w stylu: widzieliście jaki idiota i wskazany link, a następnie odbywa się na ten temat dyskusja i tego typu wpisy.
By ciekawostki aukcyjne pozostały ciekawostkami in plus a nie minus, jeżeli ktoś zauważy coś ciekawego, wartego kupna, sam posiada i jest jemu niepotrzebne.
By zarówno w innych postach nie wybiegać poza główną dyskusję i za off top dawać ostrzeżenie. Jeszcze raz przepraszam za siebie, gdyż wiele razy mi się to zdarzyło.

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2017 19:27:14 przez Canga
[#27] Re: Apel do adminów

@Umpal, post #25

To dajcie mi wladze na minute, usune na szybko pogromce ignorow numer 1, czyli kolegi Blendora i bedzie od razu 25% kulturalniej OK

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2017 19:28:25 przez sordan
[#28] Re: Apel do adminów

@sordan, post #27

o wlasnie dac moda Sordanowi ! OK

p.s.
tylko zebyscie nie dawali moda Krashanowi, bo marny moj los pokłony
[#29] Re: Apel do adminów

@selur, post #28

Nie mam czasu, ochoty, ani przede wszystkim nie nadaje sie do zadnego moderowania czegokolwiek. Napisalem tylko w formie zartu, ze chcialbym na minute miec wladze, zeby pozbyc sie 1 delikwenta, ktory jest winny przynajniej 1/4 tego calego syfu co sie tutaj dzieje.
[#30] Re: Apel do adminów

@Umpal, post #1

Zaraz przyjdzie jeden z drugim i będą ci tłumaczyć, że byłaby to dyktatura, faszyzm i zamykanie ust niewygodnym! Poczekaj, niech no tylko skończą dyżur
Forum » PPA
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem