Wątek zamknięty
[#91] Re: [arti] moderator, janusz biznesu.

@lekarz_med, post #87

Mam prośbę. Sprzedaj mi proszę euro po kursie, dla którego kalkulujesz te 100% przebitki (łącznie z kosztami wysyłki) - 700 / 2 = 350 zł/94 euro = 3.72 zł. Kupuję od ręki 1000 EUR.

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2017 12:26:15 przez tbone
[#92] Re: [arti] moderator, janusz biznesu.

@lekarz_med, post #90

Jedno trzeba Ci przyznać, jeżeli chodzi o ego, to nie masz sobie równych
[#93] Re: [arti] moderator, janusz biznesu.

@Duracel, post #92

tego się już czytać nie da co piszecie za debilizmy ;P

Proponuję zamknąć wątek bo będą się tutaj kłócić bez końca...
[#94] Re: [arti] moderator, janusz biznesu.

@lekarz_med, post #90

Zapraszamy, tylko przedstaw się tym razem.
[#95] Re: [arti] moderator, janusz biznesu.

@Sokok, post #89

Takie coolstory mi się przypomniało - swego czasu robiłem wystawę w Poznaniu i przyszedł taki spoko-sympatyczny gość. Fajnie się gadało, wspomniało, trochę pograł nawet... po czym dowiedziałem się tu, na forum, że to był legendardy Kakuś vel. Cacodeamon Szkoda, że się nie przedstawił. Bardzo szanowałem go, za to co robił, bo do pewnego momentu, to był naprawdę dobry troll OK
[#96] Re: [arti] moderator, janusz biznesu.

@Sokok, post #94

W tak małym środowisku przecież każdy się zna.
Poza tym trzeba wiedzieć z kim się rozmawia - ja zawsze wiem
Zatem do zobaczenia serdeczny koleżko
[#97] Re: [arti] moderator, janusz biznesu.

@lekarz_med, post #96

doktor każdego zna bo wszyscy do niego na wizyty chodzą ...
[#98] Re: [arti] moderator, janusz biznesu.

@lekarz_med, post #96

Zatem ponawiam moją prośbę i czekam "koleżko", aż to co mi wypisywałeś wczoraj ze swoją hardą, wirtualną odwagą wygarniesz mi prosto w twarz na takowym spotkaniu.

Do zobaczenia
[#99] Re: [arti] moderator, janusz biznesu.

@Duracel, post #98

Duracel czy ty bijesz do mnie?
[wyróżniony] [#100] Re: [arti] moderator, janusz biznesu.

@Duracel, post #80

"Podejrzewam, że większość z nas handluje kolekcjonowanym sprzętem"
Ja nie handluję i nigdy nie handlowałem ale chętnie zapoznałbym się z listą osób, które tym się zajmują w amigowym światku. Taka informacja jest bardzo cenna myślę, że nie tylko dla mnie.

"ale jest różnica pomiędzy nastawianiem się na czysty zysk finansowy i zawyżanie cen (co praktykował lekarz_med)"
Z tego co napisał Lekarz_med oraz z mojego doświadczenia mogę napisać to samo o Artim.
Kiedyś szukałem karty sieciowej pod Zorro i znalazłem ogłoszenie Artiego na AmiBay.

Karta sieciowa Thylacine USB1.1 była wystawiona w cenie 89 Euro (374zł)- wliczając wysyłkę po Europie. Postanowiłem więc do niego napisać nie wspominając, że widziałem jego ogłoszenie na innej stronie. Liczyłem po cichu, że może zaoferuje mi niższą cenę niż na AmiBay, z tego względu, że jesteśmy razem redaktorami, pochodzimy z tego samego kraju, znamy się wirtualnie z PPA itd. Jakież było moje zdziwienie gdy otrzymałem od niego odpowiedź "Thylacine USB1.1 - 450PLN" (05.03.2014).

Licząc po kursie z marca 2014 roku (450zł/4.2=107 Euro) wyszło na to, że kupując kartę na AmiBay dostałbym ją znacznie taniej niż pisząc bezpośrednio do niego za pośrednictwem PPA.

Nie powiem trochę mnie to zabolało. Długo myślałem nad tym dlaczego dostałem taką ofertę. Po głowie chodziły mi różne myśli, pomyślałem że może mnie nie lubi za to, że wspieram eXeca i jestem dla jego portalu konkurencją a może chodziło "tylko" o czystą chęć zarobku. Wiedząc, że mieszkam za granicą to mogę też więcej zapłacić od innych za taką kartę. Nie wiem jaki był tego powód ale niesmak do dziś pozostał. Warto tutaj dodać, że Arti nie jest jedynym z redakcji PPA, który zajmował się sprzedażą amigowych akcesorii i do którego były zastrzeżenia.

Podsumowując moje boje z zakupami często jak chciałem coś kupić, nawet jak sprzedający był informowany, że te rzeczy mają iść na nagrody do konkursów to cena była nieubłagana a szczególnie jak sprzedający wiedział, że czegoś potrzebuje bo mam awarię sprzętu to cena była z kosmosu wiedząc, że jestem pod ścianą. Tak mniej więcej wygląda ten rynek w praktyce, bezlitosny do bólu.

Na zakończenie porównam z mojego doświadczenia dwóch handlarzy. Pierwszy to wyszydzany przez wielu czytelników mający złą sławę na portalu PPA Lekarz_med, drugi to redaktor PPA oraz moderator działu giełda o nieposzlakowanej opinii.

Lekarz_med:
Sprzedaje sprzęt po zawyżonych cenach w celach zarobkowych. W zamian dostajemy sprzęt w bardzo dobrym stanie technicznym i wizualnym, dobrze przetestowany przez osobę znającą się na temacie. Osoba posiada fizycznie sprzęt, który sprzedaje oraz oferuje tę samą cenę nie zależnie od portalu na którym wystawia ogłoszenie oraz nie zależnie od osoby do której kieruje ofertę.

Arti:
Sprzedaje sprzęt po zawyżonych cenach w celach zarobkowych. Ceny ma różne w zależności od pory dnia oraz kto do niego napisze. Z uwagi na małą wiedzę o Amidze sprzęt nie zawsze jest dobrze przetestowany jak w przypadku sprzętu Lekarz_med. Osoba nie zawsze posiada fizycznie sprzęt jaki oferuje na sprzedaż.

Ludzie jeżeli nazywacie Lekarza_med handlarzem to jakim mianem określicie Artiego jak nie oszustem. W najlepszym razie jak przymknę oko to mógłbym go co najwyżej wrzucić do tego samego worka ale byłoby to z krzywdą dla Lekarza_med bo on nigdy nie sprzedawał sprzętu którego fizycznie nie posiadał i nie oferował innych cen dla różnych klientów.
[#101] Re: [arti] moderator, janusz biznesu.

@Paul149, post #99

A widzisz na numer którego wpisu odpowiadałem?
[#102] Re: [arti] moderator, janusz biznesu.

@_arti, post #95

Ja tak miałem z Gumkiem, długi czas byliśmy dla siebie uszczypliwi i raczej porozumienia nie było, twarzą w twarz również. Kiedy nagle pojawilem się na pierwszym Decrunchu był tam również fajny brodaty współorganizator, z którym fajnie się gadalo i wspolpracowalo. Po długim czasie zorientowałem się, że to Gumek zapuscil brodę. od tamtej pory inaczej na niego patrzę. może to moje uprzedzenia, może Gumek się zmienił - nie wiem. Ale teraz to nieistotne.

Ale z lekarzem to sądzę, że jest jakaś inna historia. Najwyżej to pewnie uscisnalem mu rękę a dalszą część o jakiejś rozmowie i "kolezenstwie" sobie wymyślił na własne potrzeby. Choć mam wrażenie, że i samo spotkanie wyssal sobie z palca. Ale kto mu to udowodni..
[#103] Re: [arti] moderator, janusz biznesu.

@Leon, post #100

i tu sie z toba zgadzam OK trzeba podejsc sprawiedliwie do tego szamba

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2017 13:35:10 przez Blendor
[#104] Re: [arti] moderator, janusz biznesu.

@Leon, post #100

teraz to nawet Apollo 040 lub 060 nie można kupić za normalną cenę... jeden z drugiego chce zedrzeć kase jak mi pewien człowiek na maila napisał... "to proszę kupić sobie na ebay moja nich leży..." dla mnie to frajerstwo takie kolekcjonowanie sprzętu z tekstem niech leży.

Niestety taką mamy mentalność naszego zasranego kraju... widać nawet w takim małym gronie jak amigowcy trafiają się szumowiny zdziercy i pier*** oszusty... żal mi takich ludzi
[#105] Re: [arti] moderator, janusz biznesu.

@Paul149, post #104

A co ma kraj do tego?
Za granicami kraju nie ma oszustów, naciągaczy i panuje gdzie okiem sięgnąć kraina uczciwości i wiecznej szczęśliwości?
[#106] Re: [arti] moderator, janusz biznesu.

@Duracel, post #80

Tak ten wątek jak i to co ten człowiek wyprawiał wczoraj na mojej skrzynce, świadczy o jakiejś chorej zapiekłości i kompleksach.


Może też świadczyć o tym, że gdy ma wolne od pracy to się odurza czymś niebezpiecznym, np. spleśniałym jogurtem.
[#107] Re: [arti] moderator, janusz biznesu.

@Duracel, post #105

A co ma kraj do tego?

A to ma kraj do tego że jest taka mentalność ludzi w naszym kraju... oszust oszusta oszustem pogania ...
[#108] Re: [arti] moderator, janusz biznesu.

@Leon, post #100

> Sprzedaje sprzęt po zawyżonych cenach w celach zarobkowych
Nieprawda.

> Ceny ma różne w zależności od pory dnia oraz kto do niego napisze
Nieprawda.

> Z uwagi na małą wiedzę o Amidze
Wymiataczem nie jestem ale coś tam wiem

> Sprzęt nie zawsze jest dobrze przetestowany jak w przypadku sprzętu Lekarz_med
Nie wiem, jak testuje @lekarz_med ale mój sprzęt jest zawsze sprawdzony i w 100℅ sprawny a jeśli coś się jednak zdarzy, to nie robię problemów ze zwrotem. Ale skąd masz to wiedzieć? Nigdy przecież nic ode mnie nie kupiłeś.

> Osoba nie zawsze posiada fizycznie sprzęt jaki oferuje na sprzedaż
Nieprawda.

Zarzutu o to, że jestem oszustem nawet nie skomentuje.
[#109] Re: [arti] moderator, janusz biznesu.

@Paul149, post #107

jest taka mentalność ludzi w naszym kraju... oszust oszusta oszustem pogania


Po pierwsze - w ten sposób samego siebie nazywasz oszustem i naciągaczem.
Po drugie - obrażanie jakiejś konkretnej narodowości jest sprzeczne z regulaminem, punkt 14.
[#110] Re: [arti] moderator, janusz biznesu.

@_arti, post #108

Chciałbym zamienić za dopłatą mojego blizzarda IV 030/50 na jakieś 040 lub 060 to ile miałbym dopłacić? 3 tyś ?
[#111] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: [arti] moderator, janusz biznesu.
[#112] Re: [arti] moderator, janusz biznesu.

@_arti, post #111

to i tak za dużo jak dla mnie. mógłbym dopłacić jakieś 250 EUR + blizzard 030 za oczywiście 060
[#113] Re: [arti] moderator, janusz biznesu.

@Paul149, post #107

Nie chcę tworzyć kolejnego bezsensownego sporu, ale nie zgadzam się.

Powinieneś posłuchać co mówią o naszej mentalności ludzie, którzy przyjeżdżają do nas z Zachodu, z tej "krainy wiecznej szczęśliwości".

Jeżeli chodzi o usytuowanie ekonomiczne, to wciąż jesteśmy z wiadomych przyczyn daleko za Zachodem, ale jeżeli chodzi o kondycję obyczajową i moralną w społeczeństwie to jest z nami o wiele lepiej niż jak widać wielu z nas samych siebie ocenia.

Zauważyłem też pewną prawidłowość, że zazwyczaj ci, którzy tak źle oceniają nasze społeczeństwo na tle pozostałych, akurat samych siebie nie widzą w kręgu ocenianych tylko domyślnie stawiają się poza nawias, jako wyjątek, jako samotną wyspę na polskim oceanie zła i zepsucia
[#114] Re: [arti] moderator, janusz biznesu.

@Duracel, post #113

dałem na giełdę ogłoszenie że kupię 040 lub 060 i jak na razie otrzymałem 1maila od człowieka który mi napisał że mam sobie kupić na ebay a jego karta niech sobie lezy.
[#115] Re: [arti] moderator, janusz biznesu.

@Paul149, post #114

Ale to przecież nie oznacza, że tylko w Polsce są oszuści, krętacze i naciągacze?
[#116] Re: [arti] moderator, janusz biznesu.

@Duracel, post #115

tak tylko że na ebay było po 450-500 euro taka karta z 040 i 060 wiem bo oglądam czasem ale jak słyszę że w polsce ktoś chce 3000 za 060 to lekka przesada jest...
[#117] Re: [arti] moderator, janusz biznesu.

@_arti, post #95

Właśnie to samo miałem napisać (czytałem tamten wątek) i podobieństwo aż mnie uderzyło.OK
Nadodatek ulubione słówka kakusiowe to też "cwel, ciul i ch..j" oraz "koleżko".
[#118] Re: [arti] moderator, janusz biznesu.

@Leon, post #100

Ceny ma różne w zależności od pory dnia oraz kto do niego napisze.


Jest taki trend obecnie w ekonomice sprzedaży, żeby sprzedawać to samo po różnych cenach różnym osobom, dbając jednak o to, żeby klient był zadowolony. Więc nie widzę problemu.

Piwo Żywiec w Piotr i Paweł oraz w Biedronce też ma inną cenę. I co z tego???

Osoba nie zawsze posiada fizycznie sprzęt jaki oferuje na sprzedaż.


To jest akurat teoria ekonomiczna odnośnie zarządzania zasobami, których się nie posiada. Można nie mieć zasobów i nimi zarządzać. To jest sztuka, bo nie każdy umie.

Podsumowując, rozumiem że jak będę coś sprzedawał amigowego na aukcjach częściej, to żeby nie narażać się na takie wątki na mój temat na PPA, powinienem "kupować drogo, a następnie sprzedawać tanio", wtedy jest OK tak?

[#119] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: [arti] moderator, janusz biznesu.
[#120] Re: [arti] moderator, janusz biznesu.

@Paul149, post #116

tylko że na ebay było po 450-500 euro taka karta z 040 i 060 wiem bo oglądam czasem ale jak słyszę że w polsce ktoś chce 3000 za 060 to lekka przesada jest...
To czemu nie kupisz na eBay?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem