[#151] Re: Coście Amigowcy uczynili na YT. :twisted:

@ZbyniuR, post #149

To ta retrogralnia nawet nie ma wszystkich prawdziwych maszyn? Żenada.
[#152] Re: Coście Amigowcy uczynili na YT. :twisted:

@ZbyniuR, post #149

Youtuberzy maja monpol na historie retro komputerow, tak samo jak polscy Celebryci na inteligęcję .

OK
[#153] Re: Coście Amigowcy uczynili na YT. :twisted:

@Jacques, post #150

W punkt.

A tak w ogóle to cały temat oscyluje wokół pasji; hobby etc. więc serwowanie opinii typu: "taka Amiga była prawdziwą Amigą a taka już nie" to prawie tak jak mówić: "moje hobby jest bardziej wartościowe niż Twoje - bo tak mówię". Polemika w zasadzie nie ma sensu

Pozdrawiam serdecznie
[#154] Re: Coście Amigowcy uczynili na YT. :twisted:

@Jacques, post #150

A mam jeszcze jednego jutubera (z 3cyfrową liczbą wyznawców) który też bardzo "lubi" moje komentarze. Kiedyś tak się wkurzył, że nawet filmik o mnie zrobił i takie wielkie rogi mi w nim przyprawił że jego fani w komentach wołali "na krzyż z nim" - mówiąc o mnie. :D
A jego koronny dowód na to że on wie lepiej niż ja jest to, że na moim profilu w YT nie ma filmów i mam tylko 1go subskrybenta. (rotfl)

Borg to przy nim spoko koleś. I piszę to bez uszczypliwości. I fajnie zrobił filmik o bramkach logicznych. :)
Ale moim ulubionym gościem w RG (bo chyba nie jest stałym członkiem ekipy) jest ten co takie długie filmy o Spectrumie zrobił, a także ten co tak często oczami mruga chyba Frabi. Gdyby nie oni nie śledziłbym tego kanału. :)



Ostatnia aktualizacja: 22.05.2020 14:30:05 przez ZbyniuR
[#155] Re: Coście Amigowcy uczynili na YT. :twisted:

@borg, post #145

retro na uae.
Takie pomysły to świadczą raczej o dużych problemach niż o zdrowym rozsądku.
Można se wyobrazić ewentualnie korzystanie z ulubionego os pod emulatorem a z 3D hardware poprzez Wazp3D albo co w tym stylu.
Ale całkiem rezygnacja z hardware 3d który w pc od lat zawsze jest to ewidentnie wygląda na to że coś pod kopułką nie styka.
Zwłaszcza jak chodzi o gry i dema.


Ostatnia aktualizacja: 22.05.2020 15:10:37 przez swinkamor12
[#156] Re: Coście Amigowcy uczynili na YT. :twisted:

@jimiche, post #148

Niepotrzebnie nazwali głupimi to fakt. Z drugiej strony komenty niepotrzebnie miały ładunek emocjonalny.
Pora odpuścić Amiga umarła, wspominajmy ją ciepło. Na nowe turbiacze nie powstaje i raczej nie powstanie wiele gier. A systemu używa się wygodniej pod emu lub NG.

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2020 16:32:48 przez KM_Ender
[#157] Re: Coście Amigowcy uczynili na YT. :twisted:

@KM_Ender, post #156

Pora odpuścić Amiga umarła

"Dziwne, bo u mnie działa." (TM)
[#158] Re: Coście Amigowcy uczynili na YT. :twisted:

@ZbyniuR, post #154

Wrzuć link do tego kolesia.
[#159] Re: Coście Amigowcy uczynili na YT. :twisted:

@swinkamor12, post #155

swinkamor12 : Twoje zdania, że "retro na uae.
Takie pomysły to świadczą raczej o dużych problemach niż o zdrowym rozsądku." są najlepszym przykładem problemów co poniektórych osób. Problemów niezrozumiałych. Tak!!! Retro może być na UAE... tak samo jak na NESmini i SNESmini są fpga z emulatorami... Tak samo jak ogrywanie starych gier z GOG-a na nowych kompach daje frajdę. W czym problem? Chodzi tu tylko o odpalenie czegoś z dawnych lat i spędzeniu przy tym czasu. Odpalanie starych gier na starych sprzętach to też "fajna" forma rozrywki, ale nie dla wszystkich. Ja osobiście żałuję na to kasy, bo mam inne wydatki. Po co taki fanatyzm ukierunkowany w stronę sprzętu???
Zdaje mi się, że niektórzy za wszelką cenę nie chcą zrozumieć, że każda forma AMIGOWANIA to upamiętnienie naszej przyjaciółki i nie ma tutaj jedynej słusznej linii.
Co do rozszerzonych Amig w końcówce lat 90 to ja w swoim środowisku miałem tylko jednego kolegę z A1200 z kartą turbo 1230 i nie widziałem już niczego co by robiło takie wrażenie jak przesiadka z C64 na A600...
Na A600 miałem Protrackera, CEd, Sampler i audiomaster IV, DP IV i jeszcze kilka innych programów. Z gier Superfrog, MK2, Settlers i Civilization... Amiga 1200 z rozszerzeniami nie miała już tego skoku technologicznego przez tanie i mocne pecety pod koniec lat 90. Sprzedaliśmy z bratem naszą A600 z 400 dyskami i za tą kasę kupiliśmy po wakacyjnym dorabianiu PC i tam był dalszy progres. Dzisiaj nie żałuję, ale bardzo miło wspominam tamte czasy. Teraz gdy szara rzeczywistość w postaci trzech etatów dla dwóch osób to podstawa dla sensownego życia, gdy odpalam UAE i widzę jak moje dzieci świetnie się bawią przy Lemmingach czy Settlersach nie wiem o co ta spina... Czy to jest złe, że ktoś się świetnie bawi przy emulowanej Amidze???
[#160] Re: Coście Amigowcy uczynili na YT. :twisted:

@ingenic, post #158

Wrzuciłem.

O! widzę że niektórzy wyrażają co myślą inaczej niż słowami.



Ostatnia aktualizacja: 22.05.2020 17:01:20 przez ZbyniuR
[#161] Re: Coście Amigowcy uczynili na YT. :twisted:

@Prałat, post #159

Jeszcze jedno, opowiadanie o tym jakie te rozszerzone Amigi były niesamowite to tak po części prawda, bo dalej w 2000 roku można było Amigą 1200 z kilkoma rozszerzeniami przeglądać internet, a Amigą 2000 edytować wideo ze studniówki, ale o tym wiedzieli już tylko starzy użytkownicy. Nikt w tamtych latach już Amigi do takich celów nie kupował. Za mała to była ilość ludzi by wpłynąć na rozwój globalny Amigi. Nic już się nie zmieni bez dobrego właściciela marki...
[#162] Re: Coście Amigowcy uczynili na YT. :twisted:

@KM_Ender, post #1

Czytałem wątek pobieżnie … wyrażę tylko swoje zdanie :
Jak Retro Fan nie tylko Amigi trafiłem kiedyś na ten kanał. Próbowałem to oglądać
ale nie dałem rady. Sposób prowadzenia vloga i nazewnictwo cytuje :
Pee Cee .. PC - personalkompjuter ( 5:32 ) nie przypadło mi do gustu.
Nie ma co ukrywać pośmiać się można z każdego … nawet z prawdziwego Amigowca … ale poco ? Może po to żeby wsadzić „kij w mrowisko” i nabić sobie oglądalność...
Czy te komentarze były pisane przez prawdziwych Amigowców ? Na jakiej podstawie Ocenił to prowadzący vloga . I twierdzenie ,że najlepszą Amigą jest WINUAE jest z d..y bo po kiego grzyba ten RetroFANatyzm by był bez prawdziwych Amig , C64 , Atari itp.
To może wszyscy oddajmy swoje retro zabawki do recyklingu kupmy kilka pecetów i odpalmy na nich emulatory bo są lepsze...?!
Po co mieć jakieś Muzeum ? Nie lepiej zastąpić te jego retro sprzęty pecetami z emulatorami.
Faktem jest że Amiga zawsze była , jest i będzie droga. Nie dziwię się ze tylko jeden kolega
Borga miał A1200 a reszta 500cetki . Amiga zawsze była komputerem ekskluzywnym.
Komputerem którego się zazdrości aż do dzisiaj przez tyle lat. I jedyne co można zrobić
to tylko wyśmiać tych entuzjastów ekskluzywnych komputerów którzy są i będą
Amigowcami do grobowej dechy.
Pozdrawiam Wszystkich … Amigocwów .. Retrofanów i handlarzy złomem
Amiga RULEZ …. Always …. Mad Elks - Technological Death
[#163] Re: Coście Amigowcy uczynili na YT. :twisted:

@viger, post #162

A ja podejrzewam że to czysto emocjonalna motywacja. Pewnie jak był szczeniakiem z C64 i magnetem to posiadacze A500 tak się z niego nabijali aż się pobeczał, i marzył o tym by mieć lepszego kompa żeby się odgryźć. Nie podejrzewam go o taką przebiegłość by dobierać materiały pod kontem oglądalności, czy tym bardziej granie na emocjach tak aby przyciągać widzów. Moim zdaniem koledzy z kanału ratują mu oglądalność.

I świetny ten argument że skoro emulatory są takie dobre, to po co wogóle całe to muzeum? Sam strzela gole do własnej bramki. :D
[#164] Re: Coście Amigowcy uczynili na YT. :twisted:

@ZbyniuR, post #163

Jak was czytam to śmiech mnie ogarnia. Po co ludzie robią karty turbo do Amigi ? Odpowiedż jest prosta - żeby było szybciej, gry chodziły płynniej i programy szybciej itd ... itp ... .
Czy dążenie żeby było szybciej na starym komputerze , czy to rzeczywiście jest retro ?
Gołe Amigi są wystarczające do retro ! Aaaa .... jest oprogramowanie do tych staroci co potrzebuje mocy procesora , więcej pamięci ram itp ... . Czy mieć szybszy komputer niż stworzył jego producent to zło ? A czy mieć i używać emulatory szybsze od najszybszych Amig to też zło ?
Już to mówiłem , mamy 21 wiek , nowe zabawki , nowe możliwości zabawy w retro i Amigę jaką tylko chcemy.
[#165] Re: Coście Amigowcy uczynili na YT. :twisted:

@Prałat, post #159

Właśnie. Amiga to tylko hobby. W życiu są ważniejsze sprawy niż Amiga.
Dlatego właśnie z retro fanatyzmem trzeba skończyć.
Jak ktoś wyskakuje z retro na uae i ma problemy z dodatkowym sprzętem do Amigi
to trzeba mu jasno przekazać że tak naprawdę ma problemy z własną głową.
Co oczywiście nie oznacza że powinniśmy coś mieć przeciwko normalnym użytkownikom uae.


Ostatnia aktualizacja: 22.05.2020 21:23:11 przez swinkamor12
[#166] Re: Coście Amigowcy uczynili na YT. :twisted:

@swinkamor12, post #165

Ja do tego podchodzę tak, miodność gier jest taka sama jak kiedyś, moim zdaniem w nowych grach napędza grafika i dźwięk dobra gry.
[#167] Re: Coście Amigowcy uczynili na YT. :twisted:

@Prałat, post #159

Fajnie poczytać kogoś mądrego

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2020 22:47:15 przez JIL
[#168] Re: Coście Amigowcy uczynili na YT. :twisted:

@JIL, post #167

Warp 1260 w działaniu

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2020 18:19:40 przez KM_Ender
[#169] Re: Coście Amigowcy uczynili na YT. :twisted:

@KM_Ender, post #168

No i po co wrzucać... Przecież już wiemy, że w Amidze szybszy procesor to jest po to żeby odpalać Dooma, Quake'a i lub inne pecetowe gry ;) Na filmiku jest Quake więc wszystko się zgadza ;)
[#170] Re: Coście Amigowcy uczynili na YT. :twisted:

@grxmrx, post #169

A ja dopiero obejrzałem... Jestem pod wrażeniem jak to śmiga.
[#171] Re: Coście Amigowcy uczynili na YT. :twisted:

@KM_Ender, post #168

Powoli zbliża się jeśli chodzi o grafikę do mojego pierwszego pc z 1996.
Dwadzieścia parę lat temu pewno byłbym zachwycony.
Od tego czasu jakoś na Amigach z ppc i innych komputerach
przyzwyczaiłem się do Quake I pod OpenGL.
Ale może co z tego jeszcze będzie.
[#172] Re: Coście Amigowcy uczynili na YT. :twisted:

@grxmrx, post #169

A jaki proc lub emulator trzeba mieć w Amie by na niej zagrać w Tomb Rajderkę?
[#173] Re: Coście Amigowcy uczynili na YT. :twisted:

@ZbyniuR, post #172

Zaraz ktoś wrzuci filmik Andrzeja Drozda pokazujący TR pod PcTaskiem i się zacznie...
[#174] Re: Coście Amigowcy uczynili na YT. :twisted:

@JIL, post #167

Dobry wieczór Panie Pablozp
[#175] Re: Coście Amigowcy uczynili na YT. :twisted:

@dezIII, post #174

Zdemaskowałeś :)
[#176] Re: Coście Amigowcy uczynili na YT. :twisted:

@KM_Ender, post #168

Tragizm całej sytuacji pokazuje, że już szybciej (powiedzmy o więcej niż 5%) nie będzie dla 68k. Dlatego cała nadzieja w transputerach tak jak Sonnet+Mediator czy jakiś Arm (ale tu potrzeba by bylo systemu operacyjnego a'la WarpOS).

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2020 22:18:18 przez michal_zukowski
[#177] Re: Coście Amigowcy uczynili na YT. :twisted:

@swinkamor12, post #171

@swinkamor12

W każdym temacie trzeba wypisywać te "mądrości"?
Właśnie mi przypomniałeś, żeby Cię dodać do ignorowanych, dziękuję i polecam innym.
[#178] Re: Coście Amigowcy uczynili na YT. :twisted:

@Jacques, post #177

Nawet dwadzieścia lat temu, nawet na Amidze, 3D tylko softem było bez sensu.
Fajny projekt ale powinni w nim dołożyć sprzętowe 3D.
[#179] Re: Coście Amigowcy uczynili na YT. :twisted:

@swinkamor12, post #178

Czlowieku pzestan juz biadolic o tej karcie graficznej albo sam ja w koncu wyprodukuj.
[#180] Re: Coście Amigowcy uczynili na YT. :twisted:

@selur, post #179

Seler nie denerwuj sie.
Jak znajde czas to zrobie.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem