[#751] Re: Zapowiedzi nowych gier

@PopoCop, post #748

"Coś wyraźnie szwankuje w amigowym tworzeniu gier"

Problemem jest tu zdecydowanie lenistwo z jednej a wyscig szczurow z drugiej strony.

Niestety obecnie w calym srodowisku amigowym ludzie maja wyjatkowy problem z "dzieleniem sie" czymkolwiek z innymi a w szczegolnosci czyms wartosciowym. Za to chetnie ustawiaja sie przed innymi w kolejce po rarytasy.
Wszystko co mozna sprzedac staje sie wartosciowe. Soft znowu stal sie wlasnie takim towarem, ktory mozna sprzedac a skoro mozna zarobic samemu, to po co dzielic sie z innymi? pomysł

Takie oto motto przyswieca obecnie amiowcom i nabrzmialo ono po tym, jak ludzie zobaczyli, ze na amidze mozna zarobic i to sporo. Do tej calej smietanki, dolaczyli teraz niektorzy tworcy softu

Jestem absolutnie pewny, ze taki ToG 2 powstal tylko i wylacznie dla kasy.
Pomimo krytyki poprzedniej czesci i sugestii ze strony graczy, zeby ToG2 powstawal w asemblerze a nie znowu pokracznym bakbonie, autor olal wszsytkie opinie sikiem prostym, mowiac ze "ja i wiekszosc amigowcow uwaza, ze gra jest dobra" pfffff.

Dlaczego w "Scourge of the Underkind" mozna a w "Tog2" sie nie dalo?

No bo gdyby Tog miala powstac w assemblerze, to 50% nalezalo by sie koderowi za wykonana robote a tak 100% idzie do kieszeni autora, wiec po co sie dzielic z koderem??
To nic, ze gra bedzie totalnym krapem numer dwa, nic nie wnoszacym do obszernej biblioteki amigowych gier. Chodzi nie o zadowolenie graczy i satysfakcje z tego, ze sie stworzylo dobry produkt, tylko normalnie o kase/piniondze/mamone/siano...
Jak ktos nie wierzy to niech przeczyta sobie caly watek na Eab'ie
A najbardziej mierzi ta nachalna reklama "zamow swoja kopie gry, nie zwlekaj! bialy kruk juz na ciebie czeka w unikatowym pudelku". Niestety ludzie zaplacili juz spora sumke i ten potworek sie urodzi. Sam sie zastanawiam, dlaczego ludzie placa za cos takiego...nie wiem. Trudno mi to sobie logicznie wytlumaczyc. Tak wiem, to nie moje pieniadze i... teraz Kraszan bedzie mogl przytoczyc anegdote o slynnej masci.
A owszem przyznaje, boli strasznie! ... glownie to, ze za takie krapy trzeba placic (sic!).
Ja nie kupilem i nie kupie, chocby byla po 30 centow i bynajmniej nie dlatego, ze jestem biedny.


Przypomina mi sie tez watek dotyczacy stworzenia gry na forum PPA, ktory zaczynal sie glownie od wyliczen typu "ile bedzie kosztowac to, tamto, sramto... ile pradu trzeba zuzyc, ile godzin poswiecic, jaki bedzie zarobek" a nie od prawdziwego planu na gre "czym ma byc swiat gry, jaka ma byc mechanika, w jakiej formie graficznej przedstawic swiat gry" itd. itp. W zasadzie to juz kazdy tam podzielil skore na niedzwiedziu, chociaz nikt go nawet nie zobaczyl a co dopiero ustrzelil.


Nalezaloby wytlumaczyc kolegom z EAB, ze lepiej podzielic sie z innymi i wspolnie stworzyc dobra gre, niz byc zachlannym i klepac samemu szmire dla mamony.
1
[#752] Re: Zapowiedzi nowych gier

@PopoCop, post #748

Miałem nadzieję, że jednak autor tech-demo zamieni w coś fajnego wyrzucając te kwadratowe obiekty. Jak już napisałem parę miesięcy temu - super silnik bez dobrej grafiki automatycznie nie stanowi o gameplayu. Szkoda...
[#753] Re: Zapowiedzi nowych gier

@mailman, post #752

Furtum Sacrum
http://www.arananet.net/fs/
http://eab.abime.net/showthread.php?t=83227&page=2
https://youtu.be/yja-h73dd80
Nic tylko czekać na wersję ENG.

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2016 20:35:38 przez Fest3r
[#754] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Fest3r, post #753

Albo nauczyć się języka jak za dawnych czasów żeby zagrać w angielskie czy niemieckie przygodówki OK
[#755] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Fest3r, post #753

Prezentuje się bardzo dobrze- grafika/ muzyka itp tylko ten język
[#756] Re: Zapowiedzi nowych gier

@BULI, post #755

Hmmm, jest i coś kolejnego, bardzo podobnego:
https://www.youtube.com/watch?v=v3isUzohpxI
[#757] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Fest3r, post #756

Ale g...o
[#758] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Fest3r, post #756

He, he a mi się podoba- tylko w przypadku przygodówek grafika muzyka to tylko jakiś procent z całość. Myślę, że warto się zainteresować opcją tłumaczenia ok, racja
[#759] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Fest3r, post #756

Jestem zaskoczony bardzo pozytywnie. Gra zabawna, grafika ma swój komiczny styl, sporo lokacji, świetne teksty i sytuacje (np., rozmowa w kantynie Mos Eisley z Vaderem w białych slipach w czerwone grochy ). Gra nie jest robiona "aby tylko". Widać, że twórcy przyłożyli się do niej. Żeby ocenić ostatecznie fabułę trzeba by zagrać, ale po tej prezentacji zapowiada się bardzo dobrze (szczególnie w świetle backbone'owych tworów). Aha, napisana jest w AMOS-ie i Gracu (pierwsze słyszę, właśnie o tym dopiero czytam).
[#760] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Umpal, post #759

Jestem już po nieco dłuższej grze i przyznaję, że humor jest na bardzo dobrym poziomie. Twórcy robią częste aluzje do współczesnej sytuacji retrosprzętu i jego absurdalnych cen; jest nawet ironia pod adresem pewnego rodzimego im programisty zaczynającego przysłowiowy milion razy projekty i nie kończący żadnego z nich . Znalazł się też przytyk do aktualnego oraz oczekiwanego Vampira...
Napisałem do autorów. Jeśli się zgodzą, to zrobię tłumaczenie żeby więcej osób się pośmiało i mogło wreszcie zagrać w coś ciekawszego na swojej Ami OK
[#761] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Umpal, post #760

Napisałem do autorów. Jeśli się zgodzą, to zrobię tłumaczenie żeby więcej osób się pośmiało i mogło wreszcie zagrać w coś ciekawszego na swojej Ami OK


OK

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2016 15:56:53 przez BULI
[#762] Re: Zapowiedzi nowych gier

@BULI, post #761

Właśnie dostałem odpowiedź. Niestety teksty są w kodzie gry i nie są w stanie ich wyciągnąć. Proponują tłumaczenie podczas gry, ale na to się nie piszę, bo musiałbym przepisywać też tekst hiszpański żeby wiedzieli do czego odnosi się dane tłumaczenie. Za dużo roboty...
[#763] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Umpal, post #762

Widocznie to jest gra zrobiona na rynek hiszpański, meksykański i argentyński, więc autorzy nie przewidzieli innych wersji językowych
[#764] Re: Zapowiedzi nowych gier

@PopoCop, post #763

Darkfall - Jakoś ten szpil umknął mojej uwadze, może dlatego że po niemiecku.
Parę szotów, link do wersji demo powyżej.
Gierka jak widać robiona pod system, więc może będzie banglać pod AmigaOS4x lub MorphOS. Tylko ten barbarzyński język...







[#765] Re: Zapowiedzi nowych gier

@waldiamiga, post #764

ciekawe o czym bedzie ta gra, moze o
"Kom nacht hausen kinder machen mein libe"
[#766] Re: Zapowiedzi nowych gier

@waldiamiga, post #764

Niestety język niemiecki na szczęście obiekty w grze wyglądają znacznie lepiej niż stereotypowa niemiecka płeć brzydka
[#767] Re: Zapowiedzi nowych gier

@BULI, post #766

lepszy dla nas niemiecki niz hiszpanski ;/
[#768] Re: Zapowiedzi nowych gier

@juen, post #767

Dla mnie to taki wybór jak między kiłą a rzeżączką
[#769] Re: Zapowiedzi nowych gier

@waldiamiga, post #764

Przeciez to Alfabet Smierci tylko tyle ze po niemiecku i w kosmosie no i troche z leprza grafikä.
A tak na powaznie demo gry calkiem, calkiem pod warunkiem ze sie takie gry lubi. A jezyk wcale mi nie przeszkadza

@Selur ta gra jest od 16+ takze paluchy na slepia jak jakies goräce sceny bedä.
[#770] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Irek´72, post #769

Niemiecka przygodowka z golymi babami?
Nein danke
[#771] Re: Zapowiedzi nowych gier

@selur, post #770

Ja gut fantastisch! Schneller schneller
[#772] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Vato, post #771

Za dużo Theresy Orlovsky.
[#773] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Stoopi, post #772

Nigdy za dużo! OK
[#774] Re: Zapowiedzi nowych gier

@waldiamiga, post #764

Shadow Warrior na Amidze 600?

Niby to tylko port, każdy grę ograł pewnie niezliczoną ilość razy (bo to przecież najmiodniejsza gra na Build'zie) ale taka gra na A600 będzie robić wrażenie.
Swoją drogą, świetny timing - lada moment "Warszawiacy" z Flying Wild Hog wypuszczą drugą część świetnego reboot'a a na Amidze wyląduje pierwowzór.
[#775] Re: Zapowiedzi nowych gier

@michalmarek77, post #774

taka gra na A600 będzie robić wrażenie


Ale, ale, nie A600 tylko A600 z Vampire 2 V600
.
[#776] Re: Zapowiedzi nowych gier

@rePeter, post #775

Co z tego że z Vampire ? Ale na Amidze 600 ! Niestety , trzeba przywyknąć do tego że w Amidze classic nadchodzą zmiany.
[#777] Re: Zapowiedzi nowych gier

@rePeter, post #775

Na szczęście Amigi 600 nie przypominają niektórych pecetów, które atakują ledami, szybami w obudowie i wszędzie panoszacymi się napisami ile GTX'ów 1080 siedzi w środku. Vampira na szczęście nie widać więc będzie to granie w SW na szescsetce. Wkrótce juz na piecsetce także :)
[#778] Re: Zapowiedzi nowych gier

@djpiotrs, post #776

Co z tego że z Vampire


A to z tego, że trzeba taki "niuans" wyartykułować,
bo wymaga szpeju parę razy droższego niż sama Amiga.
.
[#779] Re: Zapowiedzi nowych gier

@rePeter, post #778

Zawsze jest alternatywa . WINUAE!!!!
[#780] Re: Zapowiedzi nowych gier

@djpiotrs, post #779

Apollo 60/66
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem