kategoria: A1200
[#91] Re: Amiga 1200 czy 4000 którą wybrać ??

@pawelini, post #89

Kopii systemu nie musisz trzymać na kolejnej partycji systemowej, wystarczy przekopiować do jakiegoś katalogu.
Karty CF poza niewątpliwymi plusami mają dwa minusy: trafiają się egzemplarze nie chcące współpracować z PCMCIA czy IDE w Amigach, kolejny to mizerna prędkość tanich kart podpiętych pod IDE Amigi, w A1200 zwykły dysk osiąga 2MB/s a karta CF tylko 1MB/s.


Pozdrawiam
[#92] Re: Amiga 1200 czy 4000 którą wybrać ??

@RadoslawF, post #91

Na partycji lepiej bo możesz z niej zabotować system i dlatego warto taką mieć.

Karty po prostu wiadomo, które trzeba kupić, ja akurat kupiłem 2 losowe różne i obie działają i przez pcimcię i przez ide. Karta Kingston z kwiatkiem z allegro i sandisk ultra cośtam ata z mediaekspert.

Ta prędkość w tym wypadku to kompletnie niezauważalna różnica w systemie amigowym tego typu.
[#93] Re: Amiga 1200 czy 4000 którą wybrać ??

@pawelini, post #92

Nie przekonałeś mnie, mając dwie partycje z dwoma systemami trzecia partycja to strata czasu i pojemności HD. Przez dwadzieścia kilka lat wystarczała jedna partycja systemowa i kopie jej zawartości na innej, jak coś się bardzo popierdzieliło to zawsze można było wystartować z dyskietki i przywrócić do stanu używalności. A jak się jeszcze taką dyskietkę zrobiło na bazie WB2.x to działała nawet z Amigami z 040 i 060 bez kombinacji z odpowiednimi bibliotekami.

Jak system startuje półtorej minuty zamiast 45 sekund to ja to zauważam.

Ja też mam działające karty ale są wolne z IDE, a dyskusje o problemach z widzeniem różnych kart przewijały się na forum już kilka razy czyli nie wszyscy mieli tyle szczęścia.


Pozdrawiam
[#94] Re: Amiga 1200 czy 4000 którą wybrać ??

@Andrzej Drozd, post #90

zastanów się jednak czy potrzebny ci taki ogromny dysk , zapełnisz najwyżej 3 gb i będziesz się zastanawiał co z resztą dla Amigi 40 gb to za duża pojemność o przynajmniej 36 gb
zresztą przekonasz się sam
[#95] Re: Amiga 1200 czy 4000 którą wybrać ??

@madwawa, post #94

Chyba że chce się miać gierki WHDLoad na dysku plus te z instalek .
[#96] Re: Amiga 1200 czy 4000 którą wybrać ??

@PrzemasIII, post #95

mam duzy pakiet gierek whdload alfabetycznie sporo gier i zajmuje to 4 gb
[#97] Re: Amiga 1200 czy 4000 którą wybrać ??

@madwawa, post #96

to ja mam dostęp do większego "pakietu" :)
[#98] Re: Amiga 1200 czy 4000 którą wybrać ??

@PrzemasIII, post #97

szczerze? nie do ogarnięcia, Amigowych hitów jest sporo , ale zajmują one maks 500 mb reszta gierek to totalny kicz powodujący odruch wymiotny
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem