kategorie: A1200, Karty CF, Minimig, Sprzęt
[#31] Re: Sprzęt do gier Amiga 1200 z turbo czy MiniMig z ARM?

@F7sus4, post #28

Ja mam jeszcze 5,5 fastu i źle nie jest, tylko jak piszę: parę instalek WHD wymaga 020. A do grania pod WHD i prostych zabaw to faktycznie nieco więcej będzie działać na 1200, ale ta już nie jest taka "zgrabniutka i malutka":).
[#32] Re: Sprzęt do gier Amiga 1200 z turbo czy MiniMig z ARM?

@unobomber, post #10

Amiga 500, HxC Floppy Drive Emulator, 2Gb SD, monitor Commodore 1084S

Mam 500 ale granie na niej nie jest komfortowe.

Masz HxC i nie komfortowe? To co powiesz o wachlowaniu psującymi się dyskietkami?
[#33] Re: Sprzęt do gier Amiga 1200 z turbo czy MiniMig z ARM?

@unobomber, post #1

Na początek A1200 + 030 spokojnie wystarczą do komfortowego poruszania się po systemie, grania w prawie większość gier. Co więcej na 030 sporo demek można obejrzeć już w miarę komfortowo. Chyba jak do tej pory nikt o tym nie wspomniał.
Po pewnym czasie i 060 stanie się za słabe ;)
[#34] Re: Sprzęt do gier Amiga 1200 z turbo czy MiniMig z ARM?

@posylus, post #30

a600 jest taka malutka ... że aż przyjemnie się ją wyjmuje na stół.

"Przyjemnie" i "wyjmuje" w jednym zdaniu brzmi dosc niejednoznacznie, moze dla bezpieczenstwa nie wspominaj co i gdzie jej "wkladasz". W sensie, mowa o dyskietkach, wiadomo ze kazda Amiga z nich chetnie i przyjemnie korzysta.

niewinny niewinny niewinny
[#35] Re: Sprzęt do gier Amiga 1200 z turbo czy MiniMig z ARM?

@fazior, post #31

Zgodzę się z Tobą, dokupić w razie "W" turbo na bazie 68000 (furia lub coś innego jak się pojawi) i jazda. A jeśli chodzi o AGA to wolałbym CD32, tam też jest jakaś wersja WHDLoad, można mieć nadzieję, że ktoś jakiś fast w końcu zrobi, bo o turbo nie ma co marzyć.
[#36] Re: Sprzęt do gier Amiga 1200 z turbo czy MiniMig z ARM?

@F7sus4, post #34

hihihi
[#37] Re: Sprzęt do gier Amiga 1200 z turbo czy MiniMig z ARM?

@unobomber, post #1

Amiga 1200 i koniecznie ze stacją dyskówOK Niektórzy się wyzbywają stacji dyskietek, a to już nie to samopomysł
[#38] Re: Sprzęt do gier Amiga 1200 z turbo czy MiniMig z ARM?

@parallax, post #37

Stacja dysków musi być , bez tego ani rusz OK
[#39] Re: Sprzęt do gier Amiga 1200 z turbo czy MiniMig z ARM?

@madwawa, post #38

"Only Amiga" i tylko nie mniej niż A1200...
[#40] Re: Sprzęt do gier Amiga 1200 z turbo czy MiniMig z ARM?

@Tom Rain, post #39

Najlepiej mieć dużo miejsca w szafie i posiadać CD32, A1200+30/50, A600+K1.3 :)
[#41] Re: Sprzęt do gier Amiga 1200 z turbo czy MiniMig z ARM?

@unobomber, post #1

Wszyscy albo prawie wszyscy są za prawdziwą amigą.

zanim się zdecydujesz odpowiedz na pytanie: ile będziesz jej używał i jak często?

Wg mnie jak chcesz pograć w parę gier to wydawanie na to parę stów jest bez sensu.
Ci co pisali że na tym da się zrobić coś więcej chyba są niespełna rozumu. Amiga dziś do niczego się nie nadaje. To że 20 lat temu wspomagała film Jurassic Park to tylko bo nic innego wtedy nie było.
Dziś to ma wydajność zdechłego żółwia i poza graniem w zasadzie do żadnych ambitnych rzeczy się nie nadaje.
[#42] Re: Sprzęt do gier Amiga 1200 z turbo czy MiniMig z ARM?

@11111olo, post #41

kolejna prowokacja ze strony tego internetowego klauna , facet gdybym był bardziej otwarty na takich pajaców jak Ty chętnie bym Cie zaprosił i pokazał możliwości dużych Amig potem byś sobie porównał możliwości nowych PC z systemem windows 8 i ciągle zmulony interfejs użytkownika tylko niestety charakter mi nie pozwala żeby takich jak Ty zapraszać do domu z reguły do takich osób jestem bardzo wredny w życiu prywatnym

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2013 21:55:16 przez madwawa
[#43] Re: Sprzęt do gier Amiga 1200 z turbo czy MiniMig z ARM?

@madwawa, post #23

A jak chcesz porzadna Amige ktora nigdy Cie zawiedzie to idz w kierunku 2000

mam takie cuś z dwoma dyskami SCSI w daisy-chain
dwiema stacjami dysków 3.5 a także jedna 5.25 do 'emulatora' XT który pasuje do tego kompa bo wygląda on jak stary PC i głośny jest jak stary PC

nie wiem tylko czy do niedzielnego grania to najlepszy pomysł. Jak rozumiem taka amiga robi za konsolę leżąc przed telewizorem na podłodze lub stoliku. A2000 średnio się do tego nadaje...
hide2
[#44] Re: Sprzęt do gier Amiga 1200 z turbo czy MiniMig z ARM?

@madwawa, post #42

Odpowiadajac na pytanie: A1200 + HDD/CF + PCMCIA/CF, z Fast RAM-em lub 030'ka i WHDLoad - rozwiazanie bardzo uniwersane i w miare tanie. W/g mnie kompletnie nie ma sensu kupowac Amigi mocniejszej jesli ma sluzyc tylko do gier (chyba, ze ktos ma za duzo $$$ do wydania).
[#45] Re: Sprzęt do gier Amiga 1200 z turbo czy MiniMig z ARM?

@XoR, post #43

A 2000 to moja ulubiona Amiga mam do tego komputera sentyment w 90 roku na targach miałem z tym styczność szybko mnie cena prostowała do pionu , dzisiaj jak mam możliwość to skupuje 2000 i chowam po szafach kupiłem tutaj od kolegów z forum już kilka sztuk i ciągle szukam dalej chyba jestem chory
[#46] Re: Sprzęt do gier Amiga 1200 z turbo czy MiniMig z ARM?

@madwawa, post #42

Bardzo bym chciał zobaczyć jak amiga nie radzi sobie jako przeglądarka internetowa lub wykorzystana do DTP.

Wiem że kilkadziesiąt razy szybszy PC z gigabajtami ramu po prostu musi być "gorszy" bo amiga to amiga. Co byś nie zrobił to na dzisiejsze czasy nie ma w ogóle porównania chyba że do złomu.

Tą wypowiedzią nie chce nikogo urazić a jedynie mądrali madwawie pokazać że jego mądrości na temat szybkości amigi są wyssane z palca.

A tak tak - amiga one. W tej cenie wydajność to jakaś kpina.
[#47] Re: Sprzęt do gier Amiga 1200 z turbo czy MiniMig z ARM?

@pong777, post #22

"Kolejny głos za A1200. Z 030 możesz poemulować MACa i dochodzą inne retro gry."

to dobry argument, jeśli cel sam w sobie to podziwianie jak dobrym emulatorem był Fusion czy SS. Nie widzę innego sensu, żeby wydawać na emulację System 7/ MacOS Classic 700 zł skoro za ułamek tej sumy można kupić starszy sprzęt z 040 jak np. Quadra lub jakieś starsze PowerPC z 604 np. 9500/9600 (w tym wersje dual proc), o G3+ nie wspominając. Sam w tym roku sprzedałem na aukcji internetowej w pełni sprawnego PowerBooka Wallstreet II (PDQ) z najmocniejszym w tej serii procem G3 300 Mhz za 100 zł z kawałkiem ;)

Zresztą jako dawny posiadacz Maka z 030/25 mhz muszę stwierdzić, że już w połowie lat 90. ten procesor w makowym świecie był archaiczny i trzeba było uciekać się do sztuczek w rodzaju Pseudo040 czy Soft CPU, nie mówiąc już o powolności samego systemu powyżej "siódemki".
[#48] Re: Sprzęt do gier Amiga 1200 z turbo czy MiniMig z ARM?

@charliefrown, post #47

Dzisiaj zabawa w emulator Maka to sztuka dla sztuki dla bogatych, za sto złotych można kupić PMa z G4 400MHz na którym działa OS9 i żaden emulator na Amidze tego nie przebije.


Pozdrawiam
[#49] Re: Sprzęt do gier Amiga 1200 z turbo czy MiniMig z ARM?

@RadoslawF, post #48

Tu chodzi o Amigę, a przy okazji mógłby sobie za emulować maka i zobaczyć co to za ustrojstwo OK Trzeba być chyba fanatykiem maka żeby to kupić pomysł
[#50] Re: Sprzęt do gier Amiga 1200 z turbo czy MiniMig z ARM?

@11111olo, post #46

Jeszcze tylko dolozmy do tej bezowocnej dyskusji Atari ST lub Falcona i cieszmy sie radoscia udzielenia wyczerpujacej odpowiedzi na pytania, ktorych autor nigdy nie zadal.
brawo! brawo! brawo!
[#51] Re: Sprzęt do gier Amiga 1200 z turbo czy MiniMig z ARM?

@unobomber, post #1

No i decyzja podjęta? pomysł Prawdziwa Amiga, czy udawana? pomysł
[#52] Re: Sprzęt do gier Amiga 1200 z turbo czy MiniMig z ARM?

@madwawa, post #42

Niestety muszę się zgodzić, że dzisiaj Amiga to zabawa i sztuka dla sztuki. Fakt, że to lubimy nie może powodować zamroczenia i utrzymywanie twierdzenia, że dzisiaj ktoś dalej "poważnie" używa klasyka. Ale to oczywiście OT. Wracając do tematu:
Do zabawy, to a600 jest naprawdę świetna jako, to nazywają na allegro, "konsola do gier" i szczerze ją polecam na początek (oczywiście aby się nie męczyć to turbo + whdload lub wirtualna stacja dyskietek lotharka zabawa jak dawniej).
[#53] Re: Sprzęt do gier Amiga 1200 z turbo czy MiniMig z ARM?

@madwawa, post #42

Jaka tam prowokacja. Olo akurat tu ma rację. Mój telefon prawdopodobnie poradziłby sobię lepiej jako przeglądarka internetowa niż X1000. Smutne ale prawdziwe. Pewnych rzeczy się nie przeskoczy.
[#54] Re: Sprzęt do gier Amiga 1200 z turbo czy MiniMig z ARM?

@_arti, post #53

Rowniez sie zgadzam, ale tutaj bija za takie poglady. Jezeli dla kogos uzytkowy stosunek ceny do zawartosci na poziomie "wypasionej" A4000/60 z CyberStormem za 6000zl rowna sie i7 4700k z GTX770, to znaczy, ze siedzial tylko przy jednej z tych maszyn, albo lewituje w alternatywnej rzeczywistosci.
[#55] Re: Sprzęt do gier Amiga 1200 z turbo czy MiniMig z ARM?

@posylus, post #52

Do zabawy, to a600 jest naprawdę świetna jako, to nazywają na allegro, "konsola do gier" i szczerze ją polecam na początek (

Jak byś to napisał 20 lat temu, to by lepiej pasowało ;) pomysł

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2013 17:21:59 przez parallax
[#56] Re: Sprzęt do gier Amiga 1200 z turbo czy MiniMig z ARM?

@posylus, post #52

Do zabawy, to a600 jest naprawdę świetna jako, to nazywają na allegro, "konsola do gier" i szczerze ją polecam na początek (oczywiście aby się nie męczyć to turbo + whdload lub wirtualna stacja dyskietek lotharka zabawa jak dawniej).


A ja odradzam, przy rozbudowie o turbo za cenę A1200 masz fajny i mały sprzęcik który nie obsługuje gier i dem pisanych pod AGA. A600 będzie jak dawniej komputerkiem w wersji bieda dla ubogich lub fajnym sprzętem tylko dla miłośników OCS/ECS.


Pozdrawiam
[#57] Re: Sprzęt do gier Amiga 1200 z turbo czy MiniMig z ARM?

@parallax, post #55

Jedyny wniosek jaki plynie z tego tematu to to, ze jak zwykle i z kazdego nawet niewinnego zapytania jestescie w stanie zrobic blazenade w imie udowadniania kto jest bardziej kumaty i ma wiecej racji.

No co? Offtop, dobry jak kazdy inny
[#58] Re: Sprzęt do gier Amiga 1200 z turbo czy MiniMig z ARM?

@mccnex, post #57

nie, to tylko Parallax pomysł pomysł

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2013 18:14:39 przez _arti
[#59] Re: Sprzęt do gier Amiga 1200 z turbo czy MiniMig z ARM?

@RadoslawF, post #56

A600 będzie jak dawniej komputerkiem w wersji bieda

Jak zwykle każdy ma swoje racje - ale o ile to określenie kiedyś miało sens, to dzisiaj nie zgodzę się z Tobą w żaden sposób - moim zdaniem A600 to najładniejsza klasyczna Amiga - ale podkreślam to moje zdanie, a w sumie o gustach się nie dyskutuje. Co do gier / dem pod aga, to są mi one praktycznie obojętne, bo baza gierek OCS/ECS zadowala mnie w 100% - tak więc u mnie a600 to no1.
[#60] Re: Sprzęt do gier Amiga 1200 z turbo czy MiniMig z ARM?

@posylus, post #59

Moim zdaniem najładniejsza jest CDTV a następna w kolejce jest A3000, tyle ze nie rozmawiamy o najładniejszej obudowie tylko a Amidze lub zamienniku do gier. Rozumiem że niektórych zadawala baza gier na OCS/ECS ale udzielając swoich rad powinni dopisać że rada jest dla tych którzy też wersji na AGA nie chcą lub nie muszą na oczy widzieć. Będzie to uczciwe postawienie sprawy.


Pozdrawiam
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem