kategorie: A1200, Karty CF, Minimig, Sprzęt
[#121] Re: Sprzęt do gier Amiga 1200 z turbo czy MiniMig z ARM?

@unobomber, post #1

Będę korzystał ja i moja 8-letnia córeczka, czasem żona

W takim wypadku tylko CD32, WHDLoad na pozostałych Amigach to może być za dużo dla żony lub dzieci, znam to z autopsji, no chyba, że będziesz odpalał każdą gierkę.
Plusy:
+możesz podłączyć do TV w salonie;
+nie "wali" tak po oczkach jak biała Amiga, nie każdemu domownikowi podoba się klawiatura podpięta do TV/patrz żona:D/;
+oryginalny sprzęt - pełny klimat;
+lepsza kompatybilność niż sprzętowo-programowy emulator (minimig);
+kostki AGA
+złącze S-Video
+liczne kompilacje gier i dem na płytach CDR /nadal tańsze niż karty pamięci/.

Minusy:
-gierki z kompilacji trochę wolno się odpalają;
-większe koszty rozbudowy takiej Ami;
-możliwe że laser kiedyś padnie.

Podstawowa zasada: nie szukaj środków do zabawy, tylko się baw.
Nie ważne czy na MiniMig'u czy na A500, liczy się zabawa i nostalgia, bo chyba tego szukamy w Amidze...
Pzdr
[#122] Re: Sprzęt do gier Amiga 1200 z turbo czy MiniMig z ARM?

@gorzyga, post #120

nie wiem nic o różnicach kompatybilności minimiga vs UAE w przypadku A500 więc nie pomogę
na pewno UAE ma tą zaletę że emuluje AGA, wszystkie procesory aż to 68060, karty graficzne itp więc można zakładać że ostatecznie więcej się rzeczy na nim odpali niż Minimigu
pozdrawiam OK
[#123] Re: Sprzęt do gier Amiga 1200 z turbo czy MiniMig z ARM?

@XoR, post #122

Dzięki Mr. Obvious ;) Sam pisałem wcześniej, że Minimig nie zastąpi UAE, a także porównywałem go tylko z UAE emulującym Amigę 500.

Pozdro OK
[#124] Re: Sprzęt do gier Amiga 1200 z turbo czy MiniMig z ARM?

@gorzyga, post #123

Znalazłem perełkę na ebayu :
Perełka

Myślę że do gierek akurat....
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem