kategorie: A1200, Karty CF, Minimig, Sprzęt
[#91] Re: Sprzęt do gier Amiga 1200 z turbo czy MiniMig z ARM?

@unobomber, post #1

Stawiaj na A1200, jest nas (użytkowników A1200) więcej (niż Miga) i zawsze pomożemy z każdym problemem.

To jest największy PLUS :) oryginalnego sprzętu.
[#92] Re: Sprzęt do gier Amiga 1200 z turbo czy MiniMig z ARM?

@unobomber, post #1

Jak chcesz czuć prawdziwy klimat klasycznej Amigi, to da Ci to zakup tylko Amigi od CommodoreOK Taki Minimig, nie jest złym rozwiązaniem już pomijając brak stacji dyskietek, ale jak ktoś chcę czuć tą całą otoczkę z grania, to Minimig tego nie zapewnipomysł Podobnie jak WinUAEpomysł
[#93] Re: Sprzęt do gier Amiga 1200 z turbo czy MiniMig z ARM?

@unobomber, post #1

Kup A1200 ! I tak za pół roku ją sprzedasz albo wrzucisz do szafy i wrócisz do PC.Taka jest natura ludzka ,tęsknimy - cieszymy się chwilę - i wracamy do rzeczywistości do najnowszych zabawek ,tabletów , laptopów i PC.
Poprostu musisz to zrobić , masz pieniądze i chęć kup A1200. Minimiga zostaw w spokoju. Jesteś nastawiony na Amigę z AGA zadałeś nam pytanie co wybrać a sam już na nie odpowiedziałeś.
Życzę miłego giercowania z A1200 :D
[#94] Re: Sprzęt do gier Amiga 1200 z turbo czy MiniMig z ARM?

@djpiotrs, post #93

"Kup A1200 ! I tak za pół roku ją sprzedasz albo wrzucisz do szafy i wrócisz do PC."

Że do windowsa wróci i WinUAE? pomysł
[#95] Re: Sprzęt do gier Amiga 1200 z turbo czy MiniMig z ARM?

@djpiotrs, post #93

Oj tam, sam mialem przerwe ok. 3-4 lat od retro-gamingu, C64, Amigi. Wrocilem do tematu w zeszlym roku i ciesze sie, ze nie musze przechodzic przez pieklo zakupow, instalacji, konfiguracji, picowania, a cala kolekcje mam na miejscu. To chyba naturalne, ze nie zajmujemy sie wszystkimi interesujacymi nas rzeczami jednoczesnie non-stop przez caly czas.

pomysł
[#96] Re: Sprzęt do gier Amiga 1200 z turbo czy MiniMig z ARM?

@djpiotrs, post #93

Coś w tym jest. Czasami nostalgia nie wytrzymuje zderzenia z rzeczywistością. U mnie było tak, że po sprzedaży Amigi nieporównywalnie więcej czasu spędzałem dłubiąc w UAE niż na prawdziwych maszynach (A600 i A1200), które kupiłem prawie 2 lata temu. Powodów jest kilka m.in. o wiele większa wygoda i konfigurowalność emulatora, względy finansowe, ale nie twierdzę, że UAE zastąpi mi prawdziwy sprzęt.

Inna kwestia jest taka, że w naszej pamięci te gry z przeszłości jawią się jako ładniejsze i bardziej grywalne niż w rzeczywistości są. Z jednej strony wiele jest perełek (mam na myśli te amigowe exclusivy), z drugiej strony to co kiedyś wydawało się niezłe jest zwykłym crapem. Po latach dochodzi do świadomości myśl, że amigowe wersje gier bardzo często pisane przez małe zespoły, chałupniczo, po kosztach. Mając obecnie porównanie do SNESa, Mega Drive, automatów żenujące są wersje Robocopa, Final Fight, Ourun i dziesiątki (setki) innych tytułów. Dominują gry obsługujące jeden przycisk FIRE, co wymusza karkołomne kombinacje (np. Golden Axe) lub wyścigi ze sterowaniem dżoj do przodu = gaz ;)
[#97] Re: Sprzęt do gier Amiga 1200 z turbo czy MiniMig z ARM?

@twardy, post #80

Oprócz Minimiga (starego) i Mist, niedługo w sprzedaży powinien ukazać się FPGA Arcade (na którego już są preordery). Ma posiadać AGA, dodatkowo dźwięk z obsługą AHI i lepszą grafikę na P96, procesor docelowo ma mieć wydajność 68030 50MHz. Na płycie jest złącze na rozszerzenie. Rozszerzenie ma posiadać USB, LAN oraz miejsce na prawdziwy procesor 68060 (który w ostatniej rewizji 71E41J, przeważnie pozwala na pracę z częstotliwością 100MHz przy aktywnym chłodzeniu).

Wbrew tego co ludzie piszą, Minimig, Mist, FPGA Arcade, to nie to samo co WinUAE, to kawałek krzemu, którego bramki mogą być inaczej ułożone, przez zaprogramowanie (wrzucenie maski). Zdefiniowanie tych bramek, pozawala na odwzorowanie układów Amigi, czy np Atari. Gdyby była dostępna pełna dokumentacja chipów Amigi, można by odwzorować taką Amigę w 100%, bramka w bramkę. Autorzy tych projektów, starają się odwzorować działanie Amigi jak najlepiej się da i cały czas udoskonalają jej działanie.
To nie to samo co WinUAE, tam emuluje się Amigę w sposób programowy. Różnie to działa, zależnie od ustawień, jedne dema działają, druge nie, inne w połowie tracą synchronizację. WinUAE dzięki JIT i wyłączeniu oczekiwania na Blitter, potrafi uzyskać dużą prędkość emulacji. WinUEA to świetny kawałek oprogramowania i super że jest, bo pozwala na tanich PC pobawić się wydajną Amigą, ale mnie kręci taki FPGA i realna Amiga. Każdego kręci coś innego.

Cena FPGA Arcade ma być w okolicy 200euro + VAT. Daughterboard jeszcze nie wiadomo kiedy będzie w sprzedaży, ale prototyp działający już jest.

Filmik z działania z daughterboard i 68060: http://www.youtube.com/watch?v=Ug4_yh3Q288
Filmik FPGA Arcade: http://www.youtube.com/watch?v=vn4ZzLH6MpE

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2013 14:12:05 przez flops
[#98] Re: Sprzęt do gier Amiga 1200 z turbo czy MiniMig z ARM?

@flops, post #97

Gdyby była dostępna pełna dokumentacja chipów Amigi, można by odwzorować taką Amigę w 100%, bramka w bramkę. Autorzy tych projektów, starają się odwzorować działanie Amigi jak najlepiej się da i cały czas udoskonalają jej działanie.


To nie jest prawda, siejesz dezinformację.

Emulacja układu bramka w bramkę jest oczywiście możliwa, ale póki co brakuje jeszcze na tyle mocnych procesorów które byłyby w stanie to uciągnąć. Na razie komuś udało się zrobić prawie działający emulator najbardziej prymitywnej konsoli PONG, chodzący 5fps na 3ghz procesorze, a jak wiadomo Amiga jest nieporównanie bardziej skomplikowana. Zobacz jak prosty jest Pong:



"Take the case of DICE, the digital integrated circuit emulator. Here is an emulator that works at the transistor level for absolutely perfect recreation of the very first video games ever created. To run Pong at about 5-10fps, DICE requires a 3GHz processor"


To o czym piszesz jest na obecnym stanie zaawansowania technologii po prostu niemożliwe. FPGA to zupełnie inna bajka, nie myl FPGA z emulatorem odwzorowującym pracę poszczególnych tranzystorów ze wszystkimi delayami itd. Jest to niesamowicie kosztowne obliczeniowo zadanie, na dziś dzień w przypadku Amigi niewykonalne nawet na superkomputerach.

Minimig to po prostu gorsze i droższe WinUAE, i tyle. Działa na tym dużo mniej softu niż na WinUAE.



Ostatnia aktualizacja: 17.10.2013 14:34:00 przez jubi
[#99] Re: Sprzęt do gier Amiga 1200 z turbo czy MiniMig z ARM?

@jubi, post #98

Używałeś kiedyś Minimiga? Jeżeli nie, to proponuje Ci się nim pobawić, oczywiście z najnowszym wsadem od Jakuba Bednarskiego. Podłącz sprzęt przez kabel scart do telewizora CRT, a potem odpal UAE na wybranym przez Ciebie pececie. Uruchom potem równolegle na obu maszynach np. Technological Death i wtedy będziesz mógł ocenić jakość emulacji. Zapewniam Cię, że pecet z UAE przegrywa.

Jeżeli chodzi o odwzorowanie chipsetu Amigi bramka po bramce (w przypadku posiadania schematów) to chyba właśnie Koledze chodziło o upchnięcie tego w FPGA - udało by się to na pewno w tym samym układzie, który jest obecnie w Minimigu - obecne wsady na pewno są mniej optymalne niż takie, które by powstały na bazie oryginalnej dokumentacji Amigi. I oczywiście nikt nie potrzebuje emulować poszczególnych tranzystorów, a tylko bramki. Dokładnie tak było w przypadku prototypu Amigi - poszczególne układy specjalizowane były rozbite na bramki (zawarte w układach scalonych TTL, ew. układy GAL/PAL), a nie na poszczególne tranzystory:



Nie chcę tutaj pisać o wyższości któregoś z rozwiązań - ja lubię oba. Jednak warto obalić mity dotyczące Minimiga, które dość często są głoszone przez ludzi, którzy w/w sprzętu nie używali.
[#100] Re: Sprzęt do gier Amiga 1200 z turbo czy MiniMig z ARM?

@gorzyga, post #99

Zapewniam Cię, że pecet z UAE przegrywa.


Przegrywa? Jeśli tak, to dlaczego pod WinUAE działą więcej softu niż pod Minimigiem?

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2013 15:38:04 przez jubi
[#101] Re: Sprzęt do gier Amiga 1200 z turbo czy MiniMig z ARM?

@gorzyga, post #99

Właśnie to miałem na myśli, tak jak Gorzyga pisze, wrzucenie do FPGA. Osobą która sieje dezinformację (jak tutaj, tak i w przypadku porównania IBM PC kompatybilnych komputerów do X1000) i naginaprawdę pod swoje teorie, jest nie kto inny jak Jubi.

Ja osobiście nie mam Minimiga, znam go tylko z prezentacji i filmików oraz z tego co wyczytałem. Ale wydaje mi się, że rozumiem idę, która przez niektórych użytkowników PPA jest właśnie bardzo przekłamywana (przez niektórych po to, żeby ich było na wierzchu).

Jak tylko FPGA Arcade będzie dostępny w sprzedaży dla każdego, to się pewnie w niego zaopatrzę i walnę jakiś artek.

A jeszcze jedno... Pod WinUAE działa więcej softu? To włącz jak najlepsze ustawienia emulacji (wyłącz JIT, immediate Blitter itd.) i na tej konfiguracji włącz 20 demek z kolei. U mnie tak połowa nie idzie, gdzieś staje na jakimś efekcie. Więc nie pierdziel. Jak się pokombinuje z ustawieniami układów i CPU, to więcej idzie, ale trzeba kombinować i nie można sobie włączyć UAE i oglądać demka bezproblemowo (jedna działają na takim ustawieniu, drugie na innym).

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2013 15:57:45 przez flops
[#102] Re: Sprzęt do gier Amiga 1200 z turbo czy MiniMig z ARM?

@flops, post #101

Pod WinUAE działa więcej softu?


Tak, pod WinUAE działą zdecydowanie więcej softu. Nie trzeba daleko szukać:

http://www.ppa.pl/forum/amiga/28606/minimig-powinni-tego-zabronic

Z gier, zobaczyłem w sumie (jest tu nawet taki wątek), że MiniMIg jest w ok. 80% kompatybilny z UAE (sic!!).
[#103] Re: Sprzęt do gier Amiga 1200 z turbo czy MiniMig z ARM?

@jubi, post #100

Przegrywa? Jeśli tak, to dlaczego pod WinUAE działą więcej softu niż pod Minimigiem?


Mniej więcej z tego powodu, że pod Amigą 500 z 2MB chip i 1,5 slow ram działa mniej softu niż pod UAE. Niestety, Minimig jest dość ograniczony jeżeli chodzi o rozbudowę. Jednak z odpowiednim wsadem ma bardzo wysoką kompatybilność z Amigą 500. Nie twierdze, że większą niż UAE - nie porównywałem, jednak każdy sprawny plik ADF mi działa (te co nie działały sprawdzałem pod UAE i na konfiguracji odpowiadającej Minimigowi też sprawiały podobne problemy). Ze swojej praktyki mogę stwierdzić, że sama jakość emulacji jest lepsza - nie ma problemów z "rwaniem", rozjeżdżaniem się dźwięku z obrazem, a także z liniowością pracy. Dodatkowo możliwość podłączenia telewizora lub monitora CRT przy odchylaniu 50Hz powoduje, że nie ma problemów z płynnością scrollingu.

Z gier, zobaczyłem w sumie (jest tu nawet taki wątek), że MiniMIg jest w ok. 80% kompatybilny z UAE (sic!!).


Powtarzam - wszystko zależy od wsadu do FPGA (jest ich co najmniej kilka), poza tym autor wątku ma prawdopodobnie uszkodzony egzemplarz (ma on np. problemy ze startem). Jeżeli interesujesz się tematem, to polecam pobawienie się Minimigiem - nie jest tak źle, ja jestem zadowolony. Uruchamiam na nim głównie dema i naprawdę jest bardzo mało problemów.

Oczywiście Minimig nie zastąpi UAE, bo do jakiejkolwiek pracy się nie nadaje - ewentualnie do pikselowania pod Deluxe Paintem czy zabawie z Protrackerem.

PS: najważniejsze, że Jaguar XJ220 działa :) :




Ostatnia aktualizacja: 17.10.2013 16:18:52 przez gorzyga
[#104] Re: Sprzęt do gier Amiga 1200 z turbo czy MiniMig z ARM?

@jubi, post #102

Na winUAE można skonfigurować wiele "Amig", a to jest niesprawiedliwepomysł
[#105] Re: Sprzęt do gier Amiga 1200 z turbo czy MiniMig z ARM?

@gorzyga, post #103

Gorzyga:

Skandal, nie ma mnie na tym zdjęciu.
Mogłeś dać jakąś fotkę, jak zrobiliśmy tam wtedy duże zgromadzenie przy maszynie, dorośli, dzieci (oraz dorośli zachowujący się jak dzieci) itp. :) :)
[#106] Re: Sprzęt do gier Amiga 1200 z turbo czy MiniMig z ARM?

@gorzyga, post #103

Gorzyga:

> bo do jakiejkolwiek pracy się nie nadaje - ewentualnie do pikselowania pod Deluxe Paintem czy zabawie z Protrackerem.
-----------------------
Hmmmmmmmmm. Z tym RAMem i tym procesorem (co tam aktualnie jest? 020?) to właściwie powinien poprawnie pracować z DigiBoosterem, a to już dawałoby 8 kanałów i dużo wielgachnych sampli, ergo, całkiem już porządne kawałki.
[#107] Re: Sprzęt do gier Amiga 1200 z turbo czy MiniMig z ARM?

@jubi, post #98

Minimig to po prostu gorsze i droższe WinUAE, i tyle. Działa na tym dużo mniej softu niż na WinUAE.


Jubi, robisz z siebie znawcę elektroniki i FPGA, jesteś teoretykiem, który nigdy nie korzystał z Minimiga, dlatego przesłania ci to najważniejszą kwestię: Minimig ma rzeczywsity (nie emulowany) procesor 68000. Dlatego Minimig w porównaniu do UAE daje większą kompatybilność, ponieważ FPGA w Minimigu zajmuje się wyłącznie emulacją czipsetów grafiki, dźwięku i portów wejścia/wyjścia, a sprawa uruchamianego softu jest w 100% (no dobra, 99.9%) kompatybilna z Amigą 500.

To dlatego pod Minimigiem nie ma znanych z UAE problemów z rozjeżdżaniem się dźwięku. Po prostu pecet musi emulować wszystko, włącznie z procesorem, a Minimig ma sprawę procesora załatwioną i oprogramowanie działa natywnie.

Od dwóch miesięcy korzystam z pożyczonego Minimiga i wszystko chodzi doskonale. Działa o wiele więcej softu niż pod WinUAE i tam gdzie UAE wymagało grzebania w opcjach, tu tego robić nie trzeba. Jeśli ktoś twierdzi, że działa tylko 92% oprogramowania, to proszę zwrócić uwagę, że wiele starych gier i dem wymaga konkretnej konfiguracji, na przykład tylko 0.5 chip i 0.5 slow, więc na 1MB lub 2MB nie pójdzie lub na złym kickstarcie. Uruchomiłem dziesiątki starych gier, dem i magazynów dyskowych i wszystko na Minimigu działa doskonale, a dema na A500 które pod WinUAE gubiły efekty, tu wyświetlają się w pełni poprawnie, co jest zasługą prawdziwego procesora. I tak jak tu ktoś pisał, Minimig w przeciwieństwie do UAE daje płynne 50 klatek na sekundę, wszystko jest płynne, responsywne, sprite'y poruszają się ultrapłynnie, a nie jak to często jest pod WinUAE z wrażeniem opóźnienia i poklatkowości.

Ze wszystkich emulatorów sprzętowych i programowych to właśnie Minimigowi jest najbliżej do Amigi 500, ponieważ ma natywny procesor 68000. A co do zarzutu, że jest drogi, cóż, można kupić "peceta za 100 zł", postawić takie wielkie pudło, bootować i uruchamiać Windowsa i grać w gry wyświetlane niepłynnie i poklatkowo i męczyć się z konfiguracją. Pod Minimigiem w razie problemów zmieniam ustawienia pamięci i kickstartu, a samo urządzenie mieści się obok każdego monitora LCD. Przy pomocy przełącznika myszy i klawiatury można pogodzić Minimiga z pecetem na jednym stanowisku.

Poza tym to niesamowite uczucie korzystać z Minimiga bez działającego w tle Windowsa czy innej platformy, jak to jest w przypadku UAE, bez szumu wiatraków, bez dźwięków dysku, bez Windowsa i klikania w "Start/Programy/WinUAE", po prostu samodzielna maszyna, która po włączeniu może od razu bootować dyskietkę. I w razie czego można Minimiga podpiąć do dużego telewizora i pograć w coś z rodziną czy pokazać demka przy jakimś spotkaniu. Z pecetem i WinUAE tego tak przyjemnie nie zrobisz.
[#108] Re: Sprzęt do gier Amiga 1200 z turbo czy MiniMig z ARM?

@jubi, post #98

Kolego sklonowanie wg tego schematu jest banalne. Koszty też by były niewielkie.
Prawie jestem pewny że 1600 bramek XC9536 wystarczy na tą konsolę.

Co do emulatora to gdzieś czytałem że da się wszystko emulować i wystarczy 100-150x szybszy procesor od emulowanego. Zgadzało by się do bo emulator VICE na P133 działał na 95-98%.

Są oczywiście "magicy" dla których napisanie pacmana na komputerze z 3GHz procesorem oznaczała by przycinanie z powodu zbyt małej mocy obliczeniowe.
[#109] Re: Sprzęt do gier Amiga 1200 z turbo czy MiniMig z ARM?

@Aurel, post #107

Aaa, czyli ma Motorolę 68000 tam. Pewnie z Mistem pomyliłem.
Czy można wiedzieć, jaka jest częstotliwość tego procka w MiniMigu? Bo jednak coś kojarzę, że wyższa niż te standardowe 7.15909 Mhz?
[#110] Re: Sprzęt do gier Amiga 1200 z turbo czy MiniMig z ARM?

@Aurel, post #107

Minimig ma rzeczywsity (nie emulowany) procesor 68000.


To akurat widać na zdjęciu (prawy dolny róg, MC68SEC000).



Co do WinUAE, to nie wiem skąd to wrażenie "niepłynności" itp. o którym piszesz. Może wynika to z posiadania słabego peceta? Ja się z czymś takim przy używaniu WinUAE nie spotkałem, albo przynajmniej nie zauważyłem.

Może nagraj jakiś film pokazujący różnicę pomiędzy WinUAE a Minimigiem gdzie widać dokładnie to zjawisko? Może to mnie przekona, a myślę że nie tylko ja jestem ciekaw i inni skorzystają.
[#111] Re: Sprzęt do gier Amiga 1200 z turbo czy MiniMig z ARM?

@jubi, post #110

To akurat widać na zdjęciu (prawy dolny róg, MC68SEC000).

Dopiero teraz dostrzegłeś? ZnafcaOK
[#112] Re: Sprzęt do gier Amiga 1200 z turbo czy MiniMig z ARM?

@gorzyga, post #103

eh Klawa od pc i myszka od pc :o
[#113] Re: Sprzęt do gier Amiga 1200 z turbo czy MiniMig z ARM?

@jubi, post #110

Nawet przy szybkim pececie będą problemy z płynnością scrollingu, bo Amiga w PAL generuje obraz w 50Hz, a emulator musi go wyświetlić w 60Hz - mam taki objaw na pececie z mocnym i7. Nagranie filmu nie ma sensu - Minimig podłączony pod telewizor CRT daje taką samą płynność obrazu jak Amiga 500. Mi osobiście nie chcę się bawić w udowadnianie czegokolwiek - szkoda czasu.

Yerzmyey: niestety, mam mało fotek z Wapniaka - musiałem się szybko zabierać do domu :/
Jeżeli chodzi o Minimiga, to przy użyciu odpowiedniego wsadu można ustawić 68000 na 50MHz, co wg. sysinfo daje praktycznie prędkość A3000 (z 030/25MHz). Do tego wsad do Jakuba znacznie przyśpiesza blitter w trybie turbo, co skutkuje tym, że emulowany ECS jest sporo szybszy od AGA. W moim egzemplarzu jest procesor w wersji 16MHz, ale bez najmniejszego problemu działa na 50MHz i przy tym jest całkowicie zimny. A pobór prądu całości to... jedyne 100mA z 5V!
[#114] Re: Sprzęt do gier Amiga 1200 z turbo czy MiniMig z ARM?

@gorzyga, post #113

Więc to już daje poważną moc. :)
[#115] Re: Sprzęt do gier Amiga 1200 z turbo czy MiniMig z ARM?

@unobomber, post #1

idiotyczny wątek KOŃCZ
[#116] Re: Sprzęt do gier Amiga 1200 z turbo czy MiniMig z ARM?

@gorzyga, post #113

Nawet przy szybkim pececie będą problemy z płynnością scrollingu, bo Amiga w PAL generuje obraz w 50Hz, a emulator musi go wyświetlić w 60Hz - mam taki objaw na pececie z mocnym i7


Być może jest tak, jak mówisz, ale można zaryzykować stwierdzenie, że większość osób i tak tego nie zauważy, więc jest to kompletnie bez znaczenia. Jeśli twierdzisz inaczej, to bardzo chętnie zobaczę jakiś dowód.

Najlepiej byłoby nagrać dla porównania prawdziwą Amigę 500, później MiniMiga, a później WinUAE na i7. A już najlepiej byłoby zrobić ślepy test - ukryć pod stołem to, na czym badana osoba gra, nie wyjawiać kolejności na jakim sprzęcie gra (losowo) i przeprowadzić badanie na kilkudziesięciu osobach. Ciekawe ile osób byłoby w stanie wskazać WinUAE jako to "najgorsze" doświadczenie z grania w amigowe gry.

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2013 12:14:46 przez jubi
[#117] Re: Sprzęt do gier Amiga 1200 z turbo czy MiniMig z ARM?

@gorzyga, post #113

emulator musi go wyświetlić w 60Hz


WinUAE nie robi absolutnie żadnego problemu z wyborem odświeżania, nawet są presety dla 50/60/100/120Hz gdyby ktoś chciał zachować płynność bez katowania oczu (na CRT)

zdecydowana większość monitorów łapie 50Hz bez problemu więc nawet jeśli takowego trybu nie ma to można go sobie dodać. A jak monitor działa tylko z 60Hz to na Minimigu też musi mieć 60Hz więc twierdzenie że Minimig jest lepszy w tym przypadku jest całkowitą bzdurą. Wszystkie telewizory łapią 50Hz bez problemu i zdecydowana większość ma dostępne tryby np. 1920x1080@50Hz w Windowsie bez żadnego kombinowania

u mnie na CRT testowałem 50Hz i 100Hz i w obu przypadkach obraz jest wyświetlany poprawnie bez żadnego stutteringu

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2013 13:14:21 przez XoR

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2013 13:14:46 przez XoR
[#118] Re: Sprzęt do gier Amiga 1200 z turbo czy MiniMig z ARM?

@jubi, post #116

Być może jest tak, jak mówisz, ale można zaryzykować stwierdzenie, że większość osób i tak tego nie zauważy, więc jest to kompletnie bez znaczenia. Jeśli twierdzisz inaczej, to bardzo chętnie zobaczę jakiś dowód.

w płynnych grach 2D trzeba by być całkowicie ślepym aby nie zauważyć różnicy mając obok siebie ustawiony poprawnie emulator (lub minimig) i ustawiony źle

oczywiście rację masz że większość tego nie zauważa mając tylko emulator ale nijak to się ma do porównania UAE vs Minimig
[#119] Re: Sprzęt do gier Amiga 1200 z turbo czy MiniMig z ARM?

@sebbb, post #115

Nie nakręcaj się bo się posikasz
[#120] Re: Sprzęt do gier Amiga 1200 z turbo czy MiniMig z ARM?

@XoR, post #118

Okej, niechaj będzie tak, że mam źle skonfigurowany emulator i że Minimig ma mniejszą kompatybilność z oprogramowaniem niż UAE. Tak jak pisałem wcześniej - szkoda mi czasu na jakiekolwiek udowadnianie czegokolwiek, szczególnie na tym forum :)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem