kategoria: Sprzęt
[#241] Re: Projekt interfejsu dla myszek i klawiatur USB

@zmiennik, post #239

Dziwna sprawa z tym portem Joya. Powiedz mi, czy na Ryśku zapala się dioda po podłączeniu działającego urządzenia USB gdy Rysiek jest podłączony w porcie Joy Twojej Amigi?
[#242] Re: Projekt interfejsu dla myszek i klawiatur USB

@spidi, post #241

nie, a port na bank sprawny bo jak zmienie na joystick to wszystko dziala elegancko. Rysiek w tym porcie w ogole nie reaguje, nie swieci dioda i nie dziala.
[#243] Re: Projekt interfejsu dla myszek i klawiatur USB

@zmiennik, post #242

jakie rev płyty ?

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2014 22:00:06 przez Dorian3d
[#244] Re: Projekt interfejsu dla myszek i klawiatur USB

@Dorian3d, post #243

1d4
[#245] Re: Projekt interfejsu dla myszek i klawiatur USB

@zmiennik, post #242

To wygląda na to, że nie dostaje zasilania.
[#246] Re: Projekt interfejsu dla myszek USB

@spidi, post #1

Wrażenia po przetestowaniu Ryśka:

Po podłączeniu do portu myszki oraz myszki USB do Ryśka, zapala się Status LED i tyle.
Po podłączeniu do portu Joistick-a zapala się Status LED i myszka rusza.
Przetestowane myszki:

- Logitech, model M-BT83 - działa
- A4Tech 2X Office, model: MOP-70D - działa
- DELL, Model nieczytelny, 1x rolka, 2 przyciski - działa
- A4Tech X7 Laser, Oscar X750 Brown Fire - nie działa
- A4Tech X7 Oscar X710 Extra Fire - nie działa

Na codzień używam adapteru PS2Ami wykonanego samodzielnie na podstawie dostępnego schematu z Aminetu.
Rysiek w porównaniu z PS2Ami daje wskaźnikowi myszki kopa i obsługuje więcej modeli, ale ustawienie zadowalającej płynności, szybkości i dokładności jest o wiele trudniejsze niż przy PS2Ami.
Męczyłem się z ustawieniami Preferencji Input + FreeWheel v2.2.1 przez około pół godziny i nie udało mi się uzyskać zadowalającego efektu
płynności, szybkości i dokładności działania wskaźnika, którą mam przy PS2Ami. Da się używać ale mając punkt odniesienia do lepszego,
trudno mi się przesiąść na Ryśka. Dla mnie staje się rozwiązaniem zapasowym na wypadek awarii mojego PS2Ami chyba że nowa wersja frimware poprawi w.w. niedogodności.

Resumując, moja ocena w skali 1 do 5 to 4. Produkt udany tylko ta dokładność wsaźnika przy większych szybkościach.
[#247] Re: Projekt interfejsu dla myszek USB

@pekdar, post #246

Dzięki za podesłanie listy urządzeń (dodałem do listy na stronie) oraz za uwagi dotyczące działania Ryśka.

Co do obsługi wskaźnika myszki, to pracuję nad wprowadzeniem pewnych poprawek do softu, które powinny poprawić sytuację.
Sprawa dotyczy tego, że Rysiek musi przetłumaczyć ruchy myszek o różnej rozdzielczości (od przykładowych 600DPI w górę) na Amigowy format.
[#248] Re: Projekt interfejsu dla myszek USB

@spidi, post #247

Zatem czekam na nową wersję firmware.
Czy rozdzielczość ekranu uwzględniasz przy "przeliczaniu" na ruchy w formacie Amigowym?
[#249] Re: Projekt interfejsu dla myszek i klawiatur USB

@zmiennik, post #244

prototyp działał z tą wersję w tygodniu sprawdzę wersję dopuszczoną do sprzedaży z 1d4
[#250] Re: Projekt interfejsu dla myszek USB

@pekdar, post #248

Trochę nie ma jak przekazać z Amigi do Ryśka rozdzielczości na jakiej Amisia w danej chwili pracuje.
[#251] Re: Projekt interfejsu dla myszek USB

@spidi, post #250

hmm... no fakt. X7 myszka ma taki przycisk, że jak na niego naciskam to zmienia się prędkość i dokładność wskaźnika. Dioda led wielokolorwa zmienia barwę w zależności od wybranej prędkości.

Może taki patent?
[#252] Re: Projekt interfejsu dla myszek USB

@pekdar, post #251

Wykorzystam do tego przycisk Bootloadera.
[#253] Re: Projekt interfejsu dla myszek USB

@spidi, post #252

Super sprawa OK
[#254] Re: Projekt interfejsu dla myszek USB

@spidi, post #252

no widzisz i mamy postęp w temacie
[#255] Re: Projekt interfejsu dla myszek i klawiatur USB

@spidi, post #154

W dniu dzisiejszym przyszły płytki do drugiej partii. Teraz kilka dni na zmontowanie Ryśków i będę wysyłał info do osób zapisanych na drugą partię.
[#256] Re: Projekt interfejsu dla myszek i klawiatur USB

@spidi, post #255

A gdzie jest ta nowa lista, bo jakos nigdzie nie ma oficjalnej informacji. Chetnie wzialbym sztuke.
[#257] Re: Projekt interfejsu dla myszek i klawiatur USB

@selur, post #256

Proszę osoby które już kupiły o opisanie jak się sprawuje Ryś, czy można dobrać taką myszkę która chodzi tak samo płynnie albo i lepiej jak oryginalna kulkowa myszka pod rozdzielczością 1024x768 ? Pekdar już napisał że z jego myszką nie ma zadowalającej płynności, a jak z innymi myszkami ?

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2014 20:07:56 przez Pawelek
[#258] Re: Projekt interfejsu dla myszek i klawiatur USB

@selur, post #256

Lista tworzy się u mnie.
[#259] Re: Projekt interfejsu dla myszek i klawiatur USB

@spidi, post #255

Ryśki powinny byś poskładane do niedzieli. W czasie weekendu rozpocznę wysyłanie info do zainteresowanych.
[#260] Re: Projekt interfejsu dla myszek i klawiatur USB

@spidi, post #259

Kiedy przewidujesz jakąś aktualizacje, typu service pack? :)
Sprawdzałeś już ten podwójny adapter padów do psx/ps2?

no i czy będzie obsługa pada do xbox360?

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2014 19:43:23 przez zmiennik
[#261] Re: Projekt interfejsu dla myszek i klawiatur USB

@zmiennik, post #260

W środę przyszła przesyłka od gegu z tą przejściówką. Niestety nie miałem jeszcze czasu na nią spojrzeć. Pewnie jutro się tym zajmę. Pracuję jeszcze nad funkcją "spowalniacza" myszek.
Co do xboxa360, to jest to większa robota. Trzeba pisać osobny "sterownik" do stosu USB zawartym w Ryśku. Na chwilę obecną jest rozpoznawany radiowy odbiornik.
[#262] Re: Projekt interfejsu dla myszek i klawiatur USB

@spidi, post #261

Witam.

Dziś dostałem RYŚa i mam problem.

Nie działa mi prawy przycisk myszy, a miał działać. Mam płytę główną 2B od A1200.

Już czuję jak mi ciśnienie skoczyło. Skoczyło mi do 138 na 91. Niestety ja tak mam.

Co dalej? Ja na płycie głównej Amigi boję się coś lutować.

Natomiast z tą przejściówką (wszak z padem od PSX2) działa bez problemu. Chciałem się przesiąść na mysz, najlepiej bezprzewodową. Ale widzę, że muszę zostać przy padzie i emulacji myszy a nim.

Czyżby 82 zł poszło w błoto?

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2014 19:34:15 przez gilban

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2014 19:37:58 przez gilban
[#263] Re: Projekt interfejsu dla myszek i klawiatur USB

@gilban, post #262

Czy ten pad od PSX2 działa z Ryśkiem?
[#264] Re: Projekt interfejsu dla myszek i klawiatur USB

@gilban, post #262

umie z tą płytą działa bez problemu a jaką masz myszkę ?
moja to M185


Ostatnia aktualizacja: 15.10.2014 20:02:48 przez Dorian3d
[#265] Re: Projekt interfejsu dla myszek i klawiatur USB

@spidi, post #263

Ja mam taką przejściówkę:

I link do aukcji: link

I ta przejściówka emuluje mysz na padzie, na gałce analogowej + wszystkie przyciski myszy.

Zakupiłem to w 2012 roku tak jak i Amigę. Zakupiłem w sumie 2 sztuki i dwa oryginalne pady do PSX2 - jeden czarny, drugi zielony.

I tak to użytkowałem sobie.

Teraz postanowiłem się przesiąść na Ryśka i efekt jest identyczny jak z tanią przejścówką USB (właściwie to PS/2) na port Amigowy. Z tamtą przejściówką tą tanią autor nie umiał sobie poradzić i zwrócił mi pieniądze. Ten Pan od tej przejściówki do pada od PSX jakoś autor sobie poradził.

Dopowiem, że ze zwykłą myszą Amigową, moja Amiga również bez problemu współpracuje.

Podpinałem na dzień dzisiejszy 3 myszy:

Logitech M185
A4tech Opto Plus 510D
Titanium TM102G - te litery na końcu oznaczają kolory myszy.

Wszystkie 3 myszy zachowują się tak samo.

Gdy wcisnę oba klawisze naraz, Amiga wchodzi do bootmenu kickstartu.

po wystartowaniu systemu. Działa wciskanie ikonek pod lewym przyciskiem myszy, nie działa menu pod prawym przyciskiem myszy.

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2014 20:10:30 przez gilban
[#266] Re: Projekt interfejsu dla myszek i klawiatur USB

@gilban, post #265

Jeszcze raz się zapytam, czy po wciśnięciu 2 przycisków myszy i podłączonym Ryśku Amiga wchodzi do bootmenu?

Czy możesz ściągnąć to link oraz to i przetestować przyciski myszki?

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2014 20:22:26 przez spidi
[#267] Re: Projekt interfejsu dla myszek i klawiatur USB

@spidi, post #266

z tego co wiem to tak ale w sys mu nie chodzi
wiem bo rozmawiałem z nim telefonicznie
mi działa i w bot i w sys bez problemu



Ostatnia aktualizacja: 15.10.2014 20:40:13 przez Dorian3d
[#268] Re: Projekt interfejsu dla myszek i klawiatur USB

@spidi, post #266

Tak, wchodzi.

Jednak w już działającym systemie nie działa menu wyświetlane pod prawym przyciskiem myszy podłączonej do Ryśka.

Jednak działa ono z prawdziwą myszą Amigową oraz z tym adapterem do padów PSX co dałem linka wyżej.

Taka sama sytuacja była kiedyś z tym: link adapterem. Amiga wchodziła do bootmenu, jednak nie działał Prawy przycisk myszy.

Dopowiem jeszcze, że pożyczałem kiedyś od kolegi adapter myszy cocolino Elboxu do myszy PS/2 i pod nim prawy przycisk myszy działał mi bez problemu.
[#269] Re: Projekt interfejsu dla myszek i klawiatur USB

@gilban, post #268

Jeśli chodzi o ten adapter http://allegro.pl/adapter-myszy-usb-do-komputera-amiga-i4661271678.html to u mnie tez nie dzialal prawy przycisk myszki, dopóki tego konkretnie nie docisnalem. Nie wiem czy to akurat ten sam problem co u Ciebie, ale poruszaj to troche w lewo i prawo i docisnij mocno na koniec, moze akurat.
[#270] Re: Projekt interfejsu dla myszek i klawiatur USB

@spidi, post #266

Jak odpalę ten program: link to jest napisane: Press Right Mouse Button to Exit.

Gdy wcisnę prawy przycisk myszy, to program się zamyka i pojawia się bootmenu i . Jednak dalej już potem nie działa prawy przycisk menu.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem