kategoria: A600
[#61] Re: Gotek z firmware HxC

@Sokok, post #60

Nie wiem skąd wziąłeś to źródło ale weź z githuba Jeffa:
https://github.com/jfdelnero/HxCFloppyEmulator_software

Weź pod uwagę, że to wymaga jeszcze wcześniej zbudowanego libhxcfe i libusbhxcfe. A także zainstalowanego Fltk i plików nagłówkowych od niego.
[#62] Re: Gotek z firmware HxC

@tcz, post #30

Czy ktoś ma i może udostępnić najnowszy plik selector.adf dla HxC? Wersja z czerwca pozwala na zapis do 56 slotów zamiast 15 jak do tej pory. Źródła są dostępne na githubie ale może ktoś ma już skompilowaną wersję?

Druga sprawa - czy plik konfiguracyjny hxc da się edytować np. pod windows. Jest co prawda narzędzie do zmiany konfiguracji ale tam widziałem tylko podstawowe opcje - nie pozwalające na przypisanie plików adf do kolejnych slotów.
[#63] Re: Gotek z firmware HxC

@jimmy, post #62

Do HxC nie ma selector.adf tylko autoboot.hfe - link pójdzie na prv.
[#64] Re: Gotek z firmware HxC

@pong777, post #63

Jeśli można o link to też poproszę
[#65] Re: Gotek z firmware HxC

@Bartol, post #64

[#66] Re: Gotek z firmware HxC

@Norbert, post #65

Czy te managery można stosować zamiennie? Bo to jest niby do wersji na kartę SD a gotek jest przecież na usb. Czy nie ma to najmniejszego znaczenia jaka wersja emulatora i plik managera jest jeden?
Pozdrawiam
[#67] Re: Gotek z firmware HxC

@moons, post #66

Najlepiej używać najnowszej wersji managera.
W dokumentacji do hxc dla gotka jest wszystko napisane
[#68] Re: Gotek z firmware HxC

@moons, post #66

Na stronie podanej wyżej jest odrębna sekcja dla softu goteka - zaczyna się od:
USB HxC Floppy Emulator itd.

Ogólnie gotek działa nieźle jako DF0 ale jako stacja zewnętrzna DF1 to już nie bardzo. Właśnie testuję podpięcie pod zewnętrzną stację i nawet selektor się poprawnie nie wczytuje (po wybraniu DF1 jako boot). Dochodzi do ekranu początkowego a potem nic.
Zresztą wiele gier nie będzie działać z DF1 (może poza tymi amigados) np. desert strike czy lotus startują z DF1 ale DS zaraz prosi o włożenie dysku 1 a lotus 2 ma w ogóle czarny ekran (po przełożeniu dyskietki do DF0 od razu leci dalej).
[#69] Re: Gotek z firmware HxC

@jimmy, post #68

Ogólnie gotek działa nieźle jako DF0 ale jako stacja zewnętrzna DF1 to już nie bardzo.


Mi Gotek z firmware HxC działa bez problemu w obudowie Sakura. Oczywiście w przypadku gier i dem które obsługują DF1.
[#70] Re: Gotek z firmware HxC

@jimmy, post #68

Na czym testujesz gotek hxc?
U mnie na A600 gotek jako df1: funkcjonuje poprawnie. Bootuje się i wczytuje manager.

To że gry nie chcą działać z df1 to nie wina gotka czy stacji, tylko twórców gier/dem i po części samego commodore
[#71] Re: Gotek z firmware HxC

@Norbert, post #70

Też na A600 - próbowałem z KS 2.05 oraz KS 3.1 - w boot selektor wybieram DF1 - zaczyna startować ale na selektorze się zatrzymuje - jakby próbowało wczytać z DF0. Może to problem z plikami startowymi goteka - dopiero co wrzuciłem najnowszą wersję od użytkownika pong777. Podepnę go jako DF0 i zobaczymy czy będzie to samo.
[#72] Re: Gotek z firmware HxC

@jimmy, post #71

Przecież już było raz pisane, to nie jest problem z gotekiem. To problem z grami i demami które bezpośrednio odwołują się do DF0, zmiana selektora tu nic nie poradzi. Sam myślałem że oryginalną stację zostawię jako DF0 w środku a goteka podepnę pod DF1 i z niego będę odpalał gry. Po podpięciu emulatora jako DF0 wszystkie gry ruszyły.
Pozdrawiam
[#73] Re: Gotek z firmware HxC

@moons, post #72

O tym wiem - ale u mnie gotek nie chce poprawnie nawet uruchomić selektora jako DF1. Zawiesza się na wczytywaniu pliku konfiguracji. Wpiąłem jako DF0 - bez problemu. Po przełożeniu jako DF1 startują podłączone gry i tak dopiero wywalają się błędy ale to wiadomo dlaczego.

Może powodem jest dziwna obudowa do DF1 - mam taką z tylko jednym rzędem gniazd pinów do taśmy (zakładaną na górny rząd pinów w stacji dyskietek). Pod workbench stacja działa poprawnie - nagrywa i odczytuje dyskietki. Nie pozostaje nic innego jak przełożyć goteka do środka a do zewnętrznej obudowy wystawić zwykłą stację. Nie obędzie się bez moda LCD + buzzer.
[#74] Re: Gotek z firmware HxC

@jimmy, post #73

trochę pytanie z innej beczki. gotek z wgranym hxc, jak się robi żeby odświeżyć listę katalogów? chodzi oto że w katalogu mam gry:
a
b
c
e

dogrywam sobie grę d i ląduje ona na samym dole zamiast pomiędzy c i e.
Pozdrawiam
[#75] Re: Gotek z firmware HxC

@moons, post #74

U mnie gotek z hxc działał poprawnie jako DF1. Wgrywał menu itd. Co ciekawe A1200 Escom miała problemy z zewnętrzną stacją datalux. Podejrzewam że problem z gotekiem w DF1 nie leży w nim ale w interfejsie zewnętrznej stacji, bądź samej amidze.
[#76] Re: Gotek z firmware HxC

@snifferman, post #75

Raczej coś ze stacją - ma taki dziwny wtyk do pinów W sumie wielkiego problemu nie ma - wpakowałem do amisi samą płytkę goteka tak, że ze slotu wystają tylko przyciski i wyświetlacz. Na razie działa jako DF0 - potem pomyślę nad innymi opcjami.
[#77] Re: Gotek z firmware HxC

@jimmy, post #76

Drugą połowa wtyczki to masy.
Jest sposób jak pogodzić stację i gotka na jednym kablu sygnałowym.
Do wyboru stacja jako df0, gotek df1 lub tylko gotek df0.
Bez żadnej elektroniki, tylko przełączniki/zworki
[#78] Re: Gotek z firmware HxC

@Norbert, post #77

Jestem ciekawy jakie to rozwiązanie. Rozwiń proszę temat.
[#79] Re: Gotek z firmware HxC

@snifferman, post #78

Na złączu wewnetrznej stacji są prawie wszystkie sygnały dla df1.
Brakujący MTRX należy pociągnąć ze złącza zewnętrznego .
Obie stację mogą mieć ustawienia zworek na ds0, tylko należy wykonać przeplot przewodow 10-12 przed drugąj stacją.

Późniejsze zamiany i wyłączania stacji można wykonać na dodatkowych zworkach
[#80] Re: Gotek z firmware HxC

@Norbert, post #79

Czyli gotek nie potrzebuje przerzutnika logicznego do sygnału MTR_ON. Implementuje to sobie wewnętrznie na podstawie sygnału SEL_X. Dobrze to rozumiem?
[#81] Re: Gotek z firmware HxC

@snifferman, post #80

MTR_ON z tasmy fdd należy odlaczyc od df1.
W to miejsce idzie MTRX

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2015 03:06:17 przez Norbert
[#82] Re: Gotek z firmware HxC

@Norbert, post #81

Wszystko jasne.Dzięki za info
[#83] Re: Gotek z firmware HxC

@snifferman, post #82

To na amidze 500 jest możliwość podłączenia stacji i goteka pod jedną taśmę, a używając Prostego boot selectora Można je zamieniać miejscami bez potrzeby wyłączania jednego urządzenia
[#84] Re: Gotek z firmware HxC

@snifferman, post #83

Sprawdzales to ?
Jak zachowuje się stacja pod df1, jak czytane są dane z gotka?

Taki bootselector można zrobić na taśmie FDD, pod warunkiem ze oba napędy są do niej podłączone.

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2015 16:06:23 przez Norbert
[#85] Re: Gotek z firmware HxC

@Norbert, post #84

Nie można zrobić na taśmie fdd, bo na taśmie masz sygnał MTR0, który jest generowany z SEL0. Dlatego trzeba podmienić sygnały przed GARYm, żeby uzyskać MTR1 GARY musi dostać SEL1. Moje pytanie czy przetestowałeś goteka z sygnałem MTRX z portu zewnętrznych stacji dysków. Jeśli to działa, to moje rozwiązanie też będzie działać
[#86] Re: Gotek z firmware HxC

@snifferman, post #85

A skąd wezmiesz sygnał MTR1 jeśli wszystko montujesz na jednej taśmie. (Patrz post 83)

Czy sprawdzales swoją modyfikacje?
[#87] Re: Gotek z firmware HxC

@Norbert, post #86

MTR1 będzie tam gdzie wcześniej był MTR0 czyli na 16 pinie wewnętrznej stacji. Skąd tam się weźmie? Zostanie wygenerowany w GARY`m na podstawie sygnałów min SEL1. Skąd weźmie SEL1? Z pinu 13 U8 gdzie wcześniej był SEL0, ale został podmieniony na SEL1 dzięki temu Boot selector był testowany i działa. To nie mój projekt. Link do źródła już podałem. Moje pytanie czy przetestowałeś goteka z sygnałem MTRX z zewnętrznego złącza stacji? Tutaj masz schemat A500 żebyś zorientował się o co mi chodzi schemat

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2015 16:55:38 przez snifferman
[#88] Re: Gotek z firmware HxC

@snifferman, post #87

Gdyby to było takie łatwe, to amigowcy od dawna montowaliby w a500 drugą stację wewnątrz komputera.
Po co wtedy stacja zewnętrzna?
[#89] Re: Gotek z firmware HxC

@Norbert, post #88

Bo możesz mieć tylko jeden sygnał(MTR 0/1/2/3) na raz(chyba że zbudujesz układ) . Zwykła stacja nie działa z sygnałem MTRX. A z tego co napisałeś gotek działa. W amidze 500 nie ma za bardzo miejsca na 2 stacje.

Nie odpowiedziałeś czy to rozwiązanie co opisałeś działa i jest przez ciebie sprawdzone.

Cytat ze strony link Sygnał MTRX
Normalnie linia ta jest używana do włączania silników wszystkich podłączonych napędów. Ponieważ jest ona podłączona do każdego z napędów, jej uaktywnienie spowoduje uruchomienie silników wszystkich napędów jednocześnie. Jest to rozwiązanie niedopuszczalne, dlatego też konieczne jest zastosowanie dla każdego z napędów prostego przerzutnika sprawdzającego stan linii /MTRX w momencie uaktywnienia sygnału /SELx odpowiadającego danej stacji. Wyjście przerzutnika jest podłączone do linii /MTR w napędzie. Umożliwia to niezależne włączanie i wyłączanie silników. Dla przykładu: jeśli linia /SEL0 zostanie ustawiona w stan aktywny (w tym przypadku jest to stan niski) i jednocześnie na linii /MTRX pojawi się logiczne zero, to silnik wewnętrznej stacji zostanie włączony (dla tego napędu przerzutnik znajduje się na płycie głównej Amigi; każda kolejna przyłączana stacja wymaga oddzielnego przerzutnika).


Ostatnia aktualizacja: 20.11.2015 17:27:36 przez snifferman
[#90] Re: Gotek z firmware HxC

@snifferman, post #89

A ty sprawdzasz swoje modyfikacje?

W a500 też nie ma miejsca na karty turbo, hdd czy wyświetlacz dla Hxc, a ludzie i tak to pakują

Zaskocze Cie.
Zwykłą stacja działa z MTRX

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2015 18:41:04 przez Norbert
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem