kategoria: A600
[#181] Re: Gotek z firmware HxC

@micromax, post #180

No wyjść nie można, ale można przełączyć sie na WB. Powrot do menu hxc jest jednak juz niemozliwy
[#182] Re: Gotek z firmware HxC

@Norbert, post #181

Już sprawdziłem jak kupić licencję HxC na hxc2001.com, tylko widzę takie informacje o płatności: MasterCard, Visa, E.BLUE, PayBOX Services. Myślałem, że PayPal będzie albo coś podobnego, chyba, że w dalszym kroku będzie coś więcej pisało i pojawią się inne możliwości. Czy ktoś z Was już tam kupował?
[#183] Re: Gotek z firmware HxC

@olin, post #154

Zrobiłem coś podobnego, ale mogę przełączać się między Gotekiem, a wbudowaną stacją bez rozbierania Amigi i bez bootselectora.
Opisałem moje rozwiązanie tutaj:
link

Tutaj można zobaczyć, jak to wygląda:
link

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2017 08:43:04 przez poweredjj
[#184] Re: Gotek z firmware HxC

@Norbert, post #181

w jaki sposob mozna sie przelaczyc na WB?
[#185] Re: Gotek z firmware HxC

@micromax, post #184

Też próbowałem wyjść do WB, ale nie ma takiej możliwości, być może jak by pogadać z autorem firmware HxC to by zrobił. Chociaż, skoro nie zrobił to prawdopodobnie nie da rady.
[#186] Re: Gotek z firmware HxC

@micromax, post #184

LAmiga+a
[#187] Re: Gotek z firmware HxC

@Norbert, post #186

Heh, sprawdzę jak będę w domu. W dokumentacji to wyczytałeś gdzieś czy metodą prób i błędów sprawdzałeś?
[#188] Re: Gotek z firmware HxC

@Adinfo, post #187

Sprawdzałem metodę systemową a zadziałała amosowa
[#189] Re: Gotek z firmware HxC

@Adinfo, post #182

Na ekranie płatności po lewej masz karty, a po prawej był Paypal (przez niego dzisiaj płaciłem).

Co do samego HxC... przed chwilą wgrałem do Goteka i... mam uczucia mieszane po przejściu z Cortex'a.

Wgrałem plik konfiguracyjny od Autoboot mode i za pomocą Managera wskazałem w trzech pierwszych slotach adf'y. Po restarcie automatycznie ustawił się slot 001. Podwójne przeskakiwanie slotów mogę przeżyć, ale jeżeli przeskoczę poza zakres (np. w dół od 001 lub wyżej od 003) to pojawia się na ledzie napis "hHc" i mogę sie pocałować w zadek, bo już nic nie jestem w stanie przełączyć. Dopiero wył/wł zasilania przywraca slot do poprzedniego kroku. W Cortexie było zapętlenie.

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2017 21:09:22 przez tbone
[#190] Re: Gotek z firmware HxC

@tbone, post #189

To cos jest nie tak,u mnie ww. problem nie pojawia sie.
[#191] Re: Gotek z firmware HxC

@Aniol, post #190

Już doszedłem. Brakowało "autoboot.hfe" na roocie pena Już jest git.

Dzięki za odzew - dało mi to do zrozumienia, że zrobiłem coś nie tak.

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2017 21:33:10 przez tbone
[#192] Re: Gotek z firmware HxC

@tbone, post #189

Z tą płatnością to dopiero na kolejnym ekranie była informacja o wyborze PayPal. Potem do tego doszedłem. Też już mam wgrane HxC i wyświetlacz LCD podpięty na ten moment na przewodach, obudowę/nakładkę będę do tego robił jak czas się znajdzie.
[#193] Re: Gotek z firmware HxC

@Architect1200, post #11

Mam pytanie trochę z innej beczki bo posiadam Goteka HxC z podłączonym wyświetlacz LCD. Bardzo fajna sprawa tylko moim zdanie wyświetlacz 16x2 jest za mały.

Większość obrazów jakie mam pościągane niestety mają nazwy dłuższe niż 16 znaków i na LCD są obcinane i czasami nie wiem, który aktualnie dysk z gry mam "wczytany". Przy niektórych tytułach gdzie korzystam z zapisu i muszę często zmieniać sloty to zaczynam się gubić. Rozwiązanie prostsze to zmienić sobie nazwę obrazów.
Rozwiązanie bardziej eleganckie to dodać w opcjach Goteka wybór typu wyświetlacza: 16x2, 20x2, 40x2, ewentualnie 16x4, 20x4. Mam akurat takie wyświetlacza i fajnie byłoby je wykorzystać.

Druga sprawa to numer aktualnego slotu. Na Goteku bez LCD nie ma problemu bo na wyświetlaczu LED jest on wyświetlany. Przy korzystaniu z LCD niestety wyświetlacz LED nie działa dlatego można by było dodać numer slotu na LCD ale to wymaga większego niż 16x2 wyświetlacza. Dlatego moim zdaniem obsługa większej ilości znaków byłaby wskazana.
[#194] Re: Gotek z firmware HxC

@doomelek, post #193

Być może większy wyświetlacz zadziała bez przeróbek. Może ktoś już to próbował. Można zadać pytanie autorom HxC o obsługę większych wyświetlaczy LCD i propozycję zmian.
[#195] Re: Gotek z firmware HxC

@Adinfo, post #194

Jeśli kontroler LCD będzie zgodny z HD44780 to zadziała i 24x2.
[#196] Re: Gotek z firmware HxC

@Adinfo, post #194

Próbowałem i nie działa :) tzn. działa ale wyświetlane są tylko dwa wiersze po 16 znaków.
Podlączałem zarówno LCD 20x2 jak i 20x4.

Mam jeszcze LCD 40x2 ale typ wyświetlacza nic nie da jak po I2C wysylane są tylko 2 wiersze po 16 znaków. Tu może pomóc tylko autor projektu ;)

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2017 17:59:35 przez doomelek

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2017 18:00:26 przez doomelek
[#197] Re: Gotek z firmware HxC

@doomelek, post #196

Studiując na szybko notę HD44780 wydaje mi się, że zakładając typ LCD dwu wierszowy to mamy do dyspozycji maksymalnie dwa wiersze po 40 znaków.

Wystarczy więc wysłać do LCD więcej informacji niż te 16x2 a ile znaków zostanie wyświetlone to zależy tylko i wyłącznie od zastosowanego LCD.

Ten kto założy mniejszy LCD będzie miał mniej informacji (krótsze nazwy).
Nie trzeba komplikować programu i dawać opcje związane z wielkością LCD tylko od razu wysyłać po I2C pełne 40x2 ( bez ucinania na 16 znakach).
[#198] Re: Gotek z firmware HxC

@doomelek, post #197

Czyli jest nadzieja na "szerszy" wyświetlacz LCD.
[#199] Re: Gotek z firmware HxC

@Adinfo, post #198

Jest nadzieja i tu prośba do autorów projektu o drobną zmianę softu aby zwiększyć długość wyswietlanych informacji i dodanie w drugiej linii aktualny slot i ewentualnie inne parametry.
[#200] Re: Gotek z firmware HxC

@doomelek, post #199

Tak zainteresowałem się dzisiaj tematem i widzę, że teraz już nie LCD, tylko takie malutkie OLEDy do Goteków pchajo:

http://www.ebay.com/itm/0-91-IIC-I2C-SPI128x32-White-OLED-LCD-Display-Module-For-Arduino-PIC-/172435137027?epid=627179851&hash=item2825ef6203:g:5I0AAOSwImRYRvY9

Próbował ktoś? To się podpina tak samo jak LCD przez ten moduł I2C?

No i jeszcze widzę że teraz jest jeszcze jeden firmware dostępny:

https://github.com/keirf/FlashFloppy/releases
[#201] Re: Gotek z firmware HxC

@ijon, post #200

To się podpina tak samo jak LCD przez ten moduł I2C?


Możesz go podpiąć w miejsce segmentowego wyświetlacza, bo OLED LCD działa na 3.3v. Rezystory też nie są potrzebne.

Ktoś wgrał v3.0.27.1a? Działa u was scrollowanie nazwy obrazu w trybie autoboot?
[#202] Re: Gotek z firmware HxC

@snifferman, post #201

Mojego goteka z LCD niestety już nie mam, ale drugi doczeka się też wyświetlacza. Fajnie jak pojawi się poprawka w firmware umożliwiająca obsługę większego wyświetlacza, albo jego wybór przy konfiguracji.
[#203] Re: Gotek z firmware HxC

@Adinfo, post #202

Juz to jest dostępne
[#204] Re: Gotek z firmware HxC

@Norbert, post #203

Mój gotek miał LCD 2x16.
[#205] Re: Gotek z firmware HxC

@Adinfo, post #202

Od jakiegoś czasu była dostępna poprawka obsługująca wyświetlacze alfanumeryczne 2x18, 2x20, 2x21 znaków ale dla mnie to dalej było za mało :)
Poprosiłem Jean François DEL NERO (autora HxC2001) i udało się!! Dostałem najnowszą wersję softu v3.0.33.5a, która zapewne niedługo ukaże się na oficjalnej stronie i która to ma opcję LCD size 2x40 znaków czyli praktycznie największy rozmiar obsługiwany przez kontroler HD44780.



Ostatnia aktualizacja: 01.11.2017 12:36:15 przez doomelek
[#206] Re: Gotek z firmware HxC

@doomelek, post #205

Jak wgrać nowy soft do HXC2001 żeby obsługiwał większe wyświetlacze, 2x20 i większe
[#207] Re: Gotek z firmware HxC

@KRISS, post #206

SDCard HxC Floppy Emulator Update procedure :
►Download the last firmware version:
http://hxc2001.free.fr/floppy_drive_emulator/SDCard_HxCFloppyEmulator_firmware.zip
►Copy the new firmware file (*.upd) to a freshly formated FAT32 SDCard.
►Insert the SDCard into the emulator.
►Press Left and Right buttons before power up and keep it pressed at least 1 seconds at
power up.
►Wait some seconds .... its done !

Czyli pobierasz najnowszą wersję firmware i wrzucasz na kartę SD (FAT32) itd.
Link do instrukcji (User Manual).

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2018 10:13:33 przez Adinfo
[#208] Re: Gotek z firmware HxC

@Adinfo, post #207

Tak z ciekawości czy do goteka można włożyć/wyciągnąć pendrive w czasie działania kompa ?Wiadomo, że nie w trakcie zapisu/odczytu, przyznam się że kilka razy po odpaleniu blatu worbencha z hd przypomniało mi się że nie mam pena w goteku, wiec go wkładałem na gorąco
i wszystko śmiga.Wciągnąć jednak nigdy się nie odważyłem.
[#209] Re: Gotek z firmware HxC

@Blady, post #208

Raz wyciągałem i ... padła partycja.
[#210] Re: Gotek z firmware HxC

@Blady, post #208

Wyciągałem i skutek był zawsze trudny do przewidzenia. Czasami działało normalnie i nic się nie działo a czasami była zwiecha i koniec. Czyli wniosek z tego taki że lepiej nie wyciągać a najlepiej wgrać oprogramowanie FlashFloppy i można sobie wyciągać i wkładać do woli.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem