kategoria: A600
[#121] Re: Gotek z firmware HxC

@pong777, post #120

U mnie enterem wchodzi się w spis slotów, po czym można wybrać slot i jeszcze raz enter. Mowa o nowym slector.adf z postu #119
[#122] Re: Gotek z firmware HxC

@snifferman, post #121

Wiem że niektórzy z Was posługują się skrótami myślowymi. W związku z tym proszę o wyjaśnienie.
Mówicie o nowym selektorze HxC dostępnym w wersji beta, ale w załączonym przez Jeffa linku nie ma pliku SELECTOR.ADF
Czy na potrzeby Amigi niezbędne jest wgranie na pena AUTOBOOT.HFE - dla mnie brzmi to jak obraz dyskietki Atari...
Czy dobrze rozumuję, że w pliku HXCSDFE.CFG zapisywana jest lista programów z przypisaniami odpowiednich slotów ?
Czy plik SELECTOR.ADF także jest niezbędny w przypadku firmware HxC ? Bo w Cortex wyłącznie ten plik jest używany.
W jaki sposób Gotek z HxC rozpoznaje, że jest akurat podpięty pod Amigę a nie Atari albo CPC ? Jak powiecie mi że jest to urządzenie plug&play to nie uwierzę ;)
Do czego służy _HxC_Manager i HXCFEUSB_HFE_V3_0_6_6a.upd ?
Wybaczcie takie prostackie pytania, ale w internecie można znaleźć wyłącznie pierdoły i filmiki typu "jak się przypisuje obrazy do slotów Goteka" i że gry się fajnie uruchamiają, a nie ma jasności co do poprawnego sporządzenia pena i nie mogę znaleźć porad, jak fizycznie zamontować stację do A500, żeby wszystko ładnie pasowało - najczęściej okablowanie wywlekane jest na zewnątrz komputera, a prezentujący cieszy się że Gotek działa... :>
Pozdrawiam.
[#123] Re: Gotek z firmware HxC

@Boyo, post #122

Selector.adf uzywa sie z softem Cortex a nie hxc.
AUTOBOOT.HFE to obraz startowej dyskietki z programem do przypisania slotow.
Hxc moze pracowac w trzech trybach. Są one z osobna plug&play

HXCFEUSB_HFE_V3_0_6_6a.upd - firmware hxc. Wgrywa sie je za pomocą pendrive.



Ostatnia aktualizacja: 01.03.2016 17:15:43 przez Norbert
[#124] Re: Gotek z firmware HxC

@Boyo, post #122

Niewiele wniosę, ale coś może się przyda. Na penie z hxc nie ma selector.adf. U mnie są nast. pliki (nie aktualizowałem parę miesięcy):
- HXCFEUSB_HFE_V3_0_6_6a.upd (zbędny, służy do aktualizacji do 3.0.6.6a),
- AUTOBOOT.HFE
- HXCSDFE.CFG
- Empty_Disk_000.hfe
- w folderach gry i dema w adf

W Goteku z Hxc siedzi pendrive 16gb sandisk czarny cienki składany, sformatowany w fat32. Ponoć nie wszystkie peny chcą współpracować.

Gotek nie bardzo pasuje do obudowy Amigi. Zwykle trzeba coś przerabiać / wycinać w obudowie stąd tez te filmiki z gotekami na zewnątrz. Pewnie byłoby łatwiej zamontować, gdyby wyjąć płytkę z goteka.

U mnie siedzi w A500, jest zamontowany pod lekkim skosem, dzięki cienkiemu penowi jakoś dało radę. Niestety, aby dostać się do przycisków muszę wspierać się np. śrubokrętem, którym naciskam klawisze z uwagi na wąski otwór na dyskietkę.

Z tego co się orientuję, to aby działał z np. Amstradem trzeba mieć odpowiednie pliki wgrane na pena i z tego co pamiętam wymaga to drobnej przeróbki taśmy.

Z rozwiązania nie korzystam często, ale w gołej A500 to zdecydowanie wyższy komfort zabawy. Nie widziałem najmniejszego sensu montowania goteka do A1200, a to dzięki whdload i karcie sd w adapterze wpiętym do pcmcia.
[#125] Re: Gotek z firmware HxC

@misiek2, post #124

Z Amstradem nie jest do końca prosto, trzeba przerabiać wewnętrzne taśmę i zasilanie jeśli chcemy montować gotka wewnątrz. Ale nic nie stoi na przeszkodzie podłączyć go na zewnątrz, do portu zewnętrznego (tylko Amstrad - Schneider ma inny port) - wtedy jest potrzebna stara taśma do floppów 5,25 i zwarcie na niej dwóch pinów, można potem odpiąć napęd 3'' wewnętrzny i korzystać z gotka jako A. No i trzeba też pomyśleć o jakimś zasilaniu. Co do Atari ST (przynajmniej jest tak w moim 1040 STE) to napęd pasuje idealnie zamiast wewnętrznego, nic nie trzeba wycinać itp tylko podłączyć i korzystać, nie jest też potrzebne nic do klikania przyciskami, są dostępne bez problema. Co do samej konfiguracji gotka hxc w amstradzie i ste to podmienia się po prostu na penie pliki o których pisał Misiek2, na odpowiednie dla danej maszynki.
[#126] Re: Gotek z firmware HxC

@Fest3r, post #125

Na Amiparty był Amstrad z gotekiem zamontowanym zamiast stacji 3". W sumie nie wiem czyj był. Dez3 trochę przy nim siedział i lysyzastary. Wszystko śmigało. Nie zaglądałem jednak pod maskę.
[#127] Re: Gotek z firmware HxC

@misiek2, post #124

Panowie, dziękuję za odpowiedzi, jestem Wam bardzo zobowiązany.
Teraz wszystko jest na tyle jasne, że nie powinno być problemów :)
Pozdrawiam.
[#128] Re: Gotek z firmware HxC

@Boyo, post #127

elo, potrzebuje odpalić goteka z hxc ale gdzieś mi wcięło pena z softem, latam po tej stronce link i w cholere wszystkiego tam jest, tak do końca nie wiem co zassać :/
[#129] Re: Gotek z firmware HxC

@QUAD, post #128

Sekcja USB Stick STM32 HxC Floppy Emulator (beta). Widzę że wyszedł nowy soft (wersja 3.0.6.7a)
[#130] Re: Gotek z firmware HxC

@misiek2, post #124



Cześć.
Chciałem poinformować, że właśnie dołączyłem do grona szczęśliwych użytkowników stacji Gotek z firmware HxC. W tym miejscu chcę podziękować Allegrowiczowi JacekK84 za profesjonalne podejście do kupującego i wszechstronne wsparcie. Podczas zakupu zapomniałem wybrać koloru, jednak on przewidział że najbardziej mi pasujący jest szary :)

INSTALACJA:
Stacja Gotek pracuje z prędkością odczytu/zapisu jak standardowa stacja dysków od Amigi, więc nie spodziewaj się cudów podczas wgrywania :)
Dlatego wyszukiwanie pendrive z najlepszą prędkością zapisu/odczytu nie ma sensu (ja niestety na początek tak kombinowałem) :)
Osobiście polecam pena SanDisk 16GB czarno/czerwony - dobra jakość, cena i pojemność - współpracuje bezproblemowo.
Formatujemy takiego pena na FAT32, do katalogu głównego wrzucamy pliki AUTOBOOT.HFE i HXCSDFE.CFG (przy firmware HxC) + interesujące nas obrazy dyskietek w formacie ADF i jesteśmy gotowi do zabawy.

MONTAŻ:
Gotek nie wpasowuje się idealnie w miejsce stacji dysków.
Osobiście, żeby wszystko ładnie wyglądało, musiałem dorobić dodatkowe otwory na przykręcanie w obudowie Gotek, plus trochę podciąć górną część obudowy A500 + dać śruby dystansujące na końcu Gotek.
Teraz wszystko ładnie wygląda. Oryginalna Taśma była dość krótka, więc jest trochę napięta, ale solidnie się trzyma, nie ma obaw że się wysunie.

UWAGI UŻYTKOWNIKA (przydatne dla Jeff'a?):
- Obsługa joysticka jest ok, ale nie przydatna - np. przypadkowo włączył mi się autofire... myślałem że coś ze sprzętem się zepsuło :)
- 15 slotów do przypisywania jest wystarczająca - trudno znaleźć programy wykorzystujące taką ilość. Generalnie, przypisuje się 2-3 programy, a jeśli trzeba inne, to się ponownie manewruje z HxC managerem - dla wybrednych mamy niedopracowaną wersję BETA i możliwość 100 slotów do przypisania.
- Szkoda że nie ma opcji slot_up... tylko slot_down (prawy ALT) - trochę by to pomogło - a tak jest to trochę upierdliwe, ale można się przyzwyczaić.
- Selector HxC ma problemy z segregowaniem plików/katalogów alfabetycznie.
- W opcji SEARCH niestety nie działa backspace... czyli jak coś źle wpiszesz... to ewentualnie trzeba się w następnej próbie poprawić :)

Podsumowując: Polecam firmware z HxC, ponieważ działa stabilnie, zawsze można liczyć na update, a ponadto warto wspierać ludzi którzy pracują na rzecz rozwoju klimatów Amigi. I pamietaj - płacisz raz i generalne masz spokój, najlepszą opcję dla Gotek - warto wydać te dodatkowe 40zł.
Ufam, że mój post z konkretnymi informacjami wyjaśni wiele spraw - szczególnie dla początkujących Amigowców, którzy planują zakup Gotek, ale wahają się (ja pracowałem nad tematem około 4 miesiące, zanim wyszukałem wszelkie informacje, pozwalające mi na podjęcie decyzji "tak, kupuję bo warto!").
PS. Cytując aukcję Allegro, czy może ktoś mi wyjaśnić... "Wszelkich aktualizacji możesz dokonać sam - wystarczy skopiować na pendrive nową wersję softu i włączając komputer przytrzymać kilka sekund obydwa przyciski na pendrive i gotowe."... ale ja na moim pendrive nie mam żadnych przycisków! :D
Pozdro. Boyo
[#131] Re: Gotek z firmware HxC

@Boyo, post #130

Firmware hxc moze i lepiej dziala jako emulator, ale selektor bublem jest niestety.Tak niwygodna i dziwaczna obsluga to mistrzostwo Fajnie jak by tworca tego softu zobaczyl sobie jakikolwiek selektor czegokolwiek w innym sofcie.pomysł
[#132] Re: Gotek z firmware HxC

@Aniol, post #131

Selektor w wersji beta jest trochę poprawiony (oprócz 250 slotów) tj. wybiera się enterem ADF, potem pokazuje się lista slotów i strzałkami wskazujemy do którego slotu przypisać a następnie zatwierdzamy enterem.
[#133] Re: Gotek z firmware HxC

@jimmy, post #132

Tak, w "becie" przypisywanie do slotów jest typu "cortexowego", jednak wersję tą określiłem jako "niedopracowaną" ponieważ nie działa podgląd klawiszem TAB - a wg. helpa powinno. Trzeba przyznać, że to trochę komplikuje ogarnięcie dużej ilości przypisań. Można oczywiście zainicjować kolejne przypisywanie, aby sprawdzić listę, ale to chyba nie powinno tak wyglądać.
Pozdro.
[#134] Re: Gotek z firmware HxC

@Boyo, post #133

Zgłosiłeś to oczywiście Jeffowi?
http://hxc2001.free.fr/imiel.htm
[#135] Re: Gotek z firmware HxC

@Fest3r, post #134

Tak, przed chwilą. Ciekawe czy pochyli się nad tymi sprawami?
[#136] Re: Gotek z firmware HxC

@Boyo, post #135

Powinien - napisałem to samo na wszelki wypadek na forum torlus w wątku dotyczącym tego limitu slotów.
[#137] Re: Gotek z firmware HxC

@jimmy, post #136

Jest odpowiedź Jeffa "This function will be removed." Znaczy autor ma inny pomysł na prezentację przypisania slotów. Zobaczymy jak to będzie wyglądać w finalnej wersji.
[#138] Re: Gotek z firmware HxC

@pong777, post #28

[#139] Re: Gotek z firmware HxC

@jimmy, post #138

jak się poprosi o coś Jeff-a, to z chęcią to zrobi, niedługo mu zajęło usprawnienie manager-a, ale jeszcze trochę ma do dopracowania...ok, racjaOK
[#140] Re: Gotek z firmware HxC

@gorky, post #139

mój projekt VBA (Office 2007+ wymagany):

HxC CFG reORGANIZER v.0.2alpha
http://www71.zippyshare.com/v/spyS9bd7/file.html

Funkcje:
-przemieszczanie slotów
-kopiowanie listy do schowka (w celu wydruku)
-czyszczenie slotów
(wersja rozwojowa alpha - dodawane będą funkcje z czasem)

pomysł
[#141] Re: Gotek z firmware HxC

@gorky, post #140

Jak planujesz zrealizować dodawanie nowych przypisań? Plik konfiguracji korzysta z nietypowego sposobu zapisu (nie ścieżki do pliku tylko numeru pierwszego bloku pliku ADF). Pod windows jest ciężko wydostać tą informację (jaki jest nr pierwszego bloku pliku) - ja korzystałem z czyjegoś fragmentu kodu natywnego w .NET.
Mam napisany programik w .NET, który obsługuje już przypisanie ADF do slotów (tylko do DF0), dodawanie/usuwanie slotów itd. Niestety nie mam czasu za bardzo go testować i rozwijać.
[#142] Re: Gotek z firmware HxC

@jimmy, post #141

jakieś WinAPI się znajdzie ;] a jak nie, to poszukam jakiegoś 3rd party softu który zrzuci mi do pliku FAT-a i go podciągnę do VBA.
to super jak masz sofcik, w sumie dla pasjonatów to oprogramowanie, a nie wiem ile czasu mi pozostało aż mi temat się znudzi ;]
[#143] Re: Gotek z firmware HxC

@gorky, post #142

Tak wtrącając się między wódkę a zakąskę - czy jest dostępny jakiś selektor, który można odpalić z poziomu Workbencha i który po zakończeniu nie resetuje maszyny? Żeby można było spokojnie obrazy przemapowywać i niekoniecznie odczekiwać na ponowne powstanie maszyny. Mam wersję Goteka HxC z USB.
[#144] Re: Gotek z firmware HxC

@perinoid, post #143

Cos takiego istnieje, ale nie jest ogolnie dostępne
Na forum podany byl link do youtube, gdzie widac dzialanie tego programu.
[#145] Re: Gotek z firmware HxC

@Norbert, post #144

Może coś bliżej? Znaleźć nie mogę, a naprawdę się staram.
Chociaż, z drugiej strony, jeśli to nie jest dostępne, to nie ma co szukać... :-/
[#146] Re: Gotek z firmware HxC

@perinoid, post #143

Póki co testuję nowy soft 3.0.8.1a.

Jest dostępne 999 slotów. Wybieramy ADFy identyk jak w Cortexie.
Długie nazwy plików pokazują się prawidłowo z pendrive ale nieprawidłowo na liście slotów. Klawisz HELP jest na razie niefunkcjonalny.
Zgłosiłem bug do Jeffa.

F10 czyli zapis zmian działa jedynie na liście plików nie na liście slotów.

Szybsze przełączanie pomiędzy aktywnymi slotami jest zauważalne.

Z ciekawostek dowiedziałem się, że jest planowane wdrożenie pełnej obsługi plików IPF wraz z informacjami o protekcji itp. więc będzie można grać w oryginały bez interek, kraków, haków itp.

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2016 19:50:47 przez pong777
[#147] Re: Gotek z firmware HxC

@pong777, post #146

Hehe " będzie można grać w oryginały bez interek, kraków, haków itp." Toz to jedyny dla mnie powód(te interka,haki...) by używać jak już to goteka zamiast whdload
[#148] Re: Gotek z firmware HxC

@Aniol, post #147

Oczywiście wymiar artystyczno-muzyczno-wzrowoko-animacyjny takie dodatki mają niewątpliwie :)
[#149] Re: Gotek z firmware HxC

@pong777, post #146

nie ma 999 , tylko w trybie indexed. w autoboot jest 250 coś koło tego.
zapodaję prawidłowy link do swojego projektu vba -
hxc cfg reORGANIZER v.0.2alpha
http://www83.zippyshare.com/v/SQkBw5YY/file.html
[#150] Re: Gotek z firmware HxC

@pong777, post #146

Jest już nowy patch. Proszę pobrać autoboot i config ze strony HxC.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem