[#421] Re: Ciekawe kanały youtube

@buldogkekon, post #420

Energik, z tego, co kiedyś ogladałem, miał c64, potem pc386
i to tyle. Nie interesował się konsolami i innymi sprzętami.

Wiedzę czerpie z internetu, po czym przekazuje ją swoim
odbiorcom w dosyć przystępny sposób.

Każdy może się podjąć podobnej działalności.
[#422] Re: Ciekawe kanały youtube

@buldogkekon, post #420

Przesadzasz. Film o CD32 nie jest wypełniony faktami co mu wypomniałem. To samo tyczyło się filmu o CD-i albo 3-DO. Plusy to na pewno świetny montaż i w jaki sposób prezentuje dane zagadnienie. Czasem czegoś niedopowie, czasem coś przekręci ale to nie powód żeby takiego twórcę od razu skreślać.
[#423] Re: Ciekawe kanały youtube

@philipo, post #419

Cytat z filmu:

"Niesławna Amiga 600, która miała mniej funkcji niż Amiga 500"


No trochę wprowadza w błąd, bo miała tylko 2 wady - brak bloku numerycznego i nie wszystkie gry z A500 działały z powodu nowego kickstartu. Poza tym była lepsza, bo miała 1MB CHIP, IDE na płycie, pcmcia i nowszy kickstart dawał nowe możliwości dla oprogramowania systemowego.

No ale fajnie się ogląda :)
[#424] Re: Ciekawe kanały youtube

@karolb, post #423

No i miała wbudowany modulator (może dzisiaj to nie jest jakiś większy atut, ale w czasach kiedy ludzie nagminnie podłączali komputer do telewizora...).
2
[#425] Re: Ciekawe kanały youtube

@recedent, post #424

Ano tak, wychowany na A1200 zapomniałem o tym :)
1
[#426] Re: Ciekawe kanały youtube

@philipo, post #408



This video explores the variety of often unknown or overlooked operating systems that work with Classic Amiga computers. Also exploring the official release of an AmigaOS on x86 processors. It's designed to help educate people and inform them of systems they may not be familiar with.



00:00 – Intro
01:20 – P.os
04:38 – Amiga Unix (Amix)
10:23 – Sponsor
10:52 – Scalos
11:56 – Aros
12:28 – AmigaOSXL
14:47 - Rebol
15:50 - Outro
1
[#427] Re: Ciekawe kanały youtube

@philipo, post #426



W końcu nadeszła wiekopomna chwila i tuż przed Świętami wypuszczamy pierwszą część materiału o historii komputera Amiga. Wspominamy w nim nasze pierwsze kontakty z tym sprzętem, a także ulubione gry. Jest nostalgicznie i wspomnieniowo. Ale też wesoło!
5
[#428] Re: Ciekawe kanały youtube

@philipo, post #427

masło maślane

Ostatnia aktualizacja: 24.12.2022 09:47:05 przez Dorian3d
[#429] Re: Ciekawe kanały youtube

@Dorian3d, post #428

Jak na ponad dwugodzinny matariał to całkiem wyczerpujący komentarz
[#430] Re: Ciekawe kanały youtube

@kubaslonka, post #429

to chyba jest Para ?
2
[#431] Re: Ciekawe kanały youtube

@philipo, post #427

Jak dla mnie bardzo dobry materiał, pomimo 2h w ogóle nie nudzi, obejrzałem cały. Wysoki poziom.
4
[#432] Re: Ciekawe kanały youtube

@kubaslonka, post #429

Ja p...ę, ludzie, gdyby to był materiał Borga to zrozumiałbym sarkazm ale widać niektórzy kompletnie nie znają Rysława jak i nie rozumieją, że nie każdy zaczynał przygodę z Amigą w tamtych czasach (jak Andrzej z filmu który się do tego przyznaje). Proponuję pooglądać inne filmy Rysława i poznać go choć trochę a jest to ceniona osoba w świecie gier (i nie chodzi tu o youtubera/streamera).
5
[#433] Re: Ciekawe kanały youtube

@Madman, post #432

Wczoraj grał w Rick Dangerous - w szczytowych momentach oglądało Go ponad 600 osób - moim zdaniem świetny wynik jak na dość niszową kategorię (retrogaming), środek tygodnia i późną porę.

Ogólnie mega pozytywny człowiek, działa też społecznie etc. OK

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2023 10:18:24 przez Hubez
6
[#434] Re: Ciekawe kanały youtube

@Madman, post #432

Pijesz do mojego komentarza?
[#435] Re: Ciekawe kanały youtube

@Hubez, post #433

Miałem okazję poznać Rysia na Decranchu 2020. Bardzo miły i rzeczowy człowiek.
4
[#436] Re: Ciekawe kanały youtube

@jimiche, post #435

Rysław to ikona najlepszy polski tłumacz gier - fachowiec jakich mało. Wrota Baldura poznałem dzięki niemu, Angielski przyszedł później:). Turbo inteligentny człowiek, a do tego fan grania, to widać!
3
[#437] Re: Ciekawe kanały youtube

@Cep6, post #436

2
[#438] Re: Ciekawe kanały youtube

@redstonecraftpl, post #1

On November, 17th and 18th the yearly "Amiga 2001" took place in Mediapark Cologne, Germany again.
The highlight was the intoduction of the new Pegasos board of bplan, the first Amiga motherboard since 1993.

Virtual Dimension - Vor Ort: Amiga 2001



Virtual Dimension - Live: Amiga 2001

3
[#439] Re: Ciekawe kanały youtube

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #438

Bardzo ciekawe zapowiedzi gier na Amiok, racja
1
[#440] Re: Ciekawe kanały youtube

@BULI, post #439

Zapowiadane "rage hard" miało wyjśc na MorphOsa, ale o grze "project crashsite" nic nie znalazłem ok, racja
[#441] Re: Ciekawe kanały youtube

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #438

The highlight was the intoduction of the new Pegasos board of bplan, the first Amiga motherboard since 1993.


Co? Cooo? Coooooo?!!
Powiesić ich!
Napisali "Amiga motherboard"!
1
[#442] Re: Ciekawe kanały youtube

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #438

Jacy wszyscy młodzi, właściciel Cloanto, Ben Hermans (i do tego jakiś bardziej wyluzowany).
Patrząc na taki materiał każdy fan Amigi w 2001 się jarał, że będzie cały czas postęp.
2
[#443] Re: Ciekawe kanały youtube

@flops, post #442

Temat znany, ale zebrany w jedną całość- można zobaczyć A3000 w akcji:
4
[#444] Re: Ciekawe kanały youtube

@BULI, post #443

Trafiłem na ciekawy film prezentujący całkiem fajne rozszerzenie dla A500. Może już gdzieś było, ja nie widziałem więc wklejam.
3
[#445] Re: Ciekawe kanały youtube

@nostrum666, post #444



We chat with Stephen Jones, the founder of Checkmate Digital, a company that makes Amiga-inspired desktop computer cases. Stephen shares his journey from developing Amiga products in the late 1980s and early 1990s, such as the Checkmate A1500 and the Siamese System, to his return to the scene with new products and his love for the Amiga community.
[#446] Re: Ciekawe kanały youtube

@philipo, post #445

Watching Youtube videos on modern games consoles is something we take for granted, but is it possible to watch Youtube on a vintage Commodore Amiga CD32, released in 1993? I give it a try!


3
[#447] Re: Ciekawe kanały youtube

@philipo, post #446

3
[#448] Re: Ciekawe kanały youtube

@philipo, post #447


Kontynuacja materiału o historii Amigi opóźnia się niestety, ale pomyślałem, że może ponownie zademonstruję na żywo część z moich ulubionych amigowych gier. Stąd pomysł transmisji, w której wykorzystam minikomputer A500 Mini z mnóstwem wspaniałych tytułów.



Ostatnia aktualizacja: 03.07.2023 06:37:21 przez philipo
3
[#449] Re: Ciekawe kanały youtube

@philipo, post #448


Niedzielne wieczory z przyjaciółką, czyli Amigą stają się powoli tradycją, którą chciałbym kontynuować, stąd kolejny odcinek, w którym zanurzymy się w oceanie nostalgii!


Ostatnia aktualizacja: 10.07.2023 09:23:23 przez philipo
3
[#450] Re: Ciekawe kanały youtube

@philipo, post #449

Prawdopodobnie gdy już oficjalnie ruszymy, postaramy się dać jakiegoś formalnego newsa na PPA, no ale póki co pozwolę dać sobie tutaj mały anonsik. Wraz z Remikiem doszliśmy do wniosku że w Polsce brakuje wideopodcastu, w którym cyklicznie byłyby poruszane tematy amigowe. Owszem są podcasty takie jak Amiwigilia, ale to tylko audio, a i sama audycja czasy największej świetności i regularnego cyklu wydawniczego ma już chyba niestety za sobą. Owszem są wielkie kanały takie jak Grysław czy Loading, ale odcinki amigowe są tam puszczane od wielkiego dzwonu i tematyka jest wyłącznie jedna - gry. Podjeliśmy się ciężkiego zadania, by naszymi skromnymi siłami choć w małym stopniu tę lukę wypełnić, tworząc kanał Amiga Bez Ściemy. O tym jak podcast będzie wyglądał w szczegółach opowiemy w odcinku zerowym, który powinien ukazać się w okolicach wtorku. Tymczasem w ramach zachęty mały trailer.


Ostatnia aktualizacja: 11.08.2023 13:13:32 przez MUFA-amigaone-pl
6
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem