[#301] Re: Ciekawe kanały youtube

@RadziN, post #300

[#302] Re: Ciekawe kanały youtube

@redstonecraftpl, post #1

Fajny materiał o roli/sytuacji Amigi w USA.

[#303] Re: Ciekawe kanały youtube

@philipo, post #302

Taki easter egg w Talos Principle :)

https://youtu.be/1UBYp0iKsN4?t=838
[#304] Re: Ciekawe kanały youtube

@philipo, post #302

Czyli w ogromnym skrócie dla tych co nie oglądali. Amerykańscy Amigowcy często słyszą od europejskich Amigowców, że Amigi nigdy tam nie odegrały wielkiej roli bo rządził PC, (hehe nawet sam tak pisywałem), ale to nie było tak. Jego zdaniem Europa zawsze była o parę lat spóźniona. Kiedy oni mieli PETa i Apple u nas nie było nic, a gdy my się cieszyliśmy Spectrumem z magnetem, oni najczęściej mieli C64 ze stacją. I używali ich nie tylko do grania ale także do poważnych rzeczy. A gdy w '86 C64 zaczynał odgrywać większą rolę w Europie, oni mieli już dość 8bitowców, a Amigi były o tysiaka tańsze od PC i Maka. I w końcówce 80ych wszyscy wiedzieli co to jest Amiga, bo była tam drugim po PC najpopularniejszym kompem. Stosunkowo często miewali też duże Amigi. Ludzie ich używali do wszystkiego, tak jak w tej reklamie o komputerze dla kreatywnych umysłów. Tamtejsze Amigowe czasopisma były tylko w 10% poświęcone grom, a reszta to opisy rozszerzeń, softu i kursy jak tego używać także do celów zarobkowych. A te w Europie były w 80% o grach.

Ale gdy w 89 i 91 pojawiły się Genesis i SNES to już żaden dzieciak w USA nie chciał grać na komputerze tylko na konsoli. Więc Amigi z AGA nie zrobiły na nich wrażenia. Tym bardziej że konsole były znacznie tańsze. Natomiast dla pozostałych, końcem Amigi były ceny napędów CD na SCSI, bo za niewiele więcej można było kupić całego PC ze CD na IDE. W dodatku ilość softu jaka się na tym ukazywała do Amig była cieniem tego co było dostępne dla PC i Maka. I przez to się na nie przesiadali, tym bardziej że do nowych Amig z AGA i IDE też nie było gotowego rozwiązania ze CD, co było wyraźnym sygnałem że ta platforma nie zmierza ku dobrej przyszłości. A to wszystko akurat wtedy gdy Amigi zaczynały być popularne w Europie. Czyli my się nimi bawiliśmy wtedy kiedy oni je porzucali. I podobnie było z firmami, wtedy gdy w Europie nie było takich które robiły coś do Amig to tam było ich pełno, a gdy tam zanikały to u nas się dopiero pojawiały. Dlatego jeśli ktoś jest młody to łatwo może dojść do wniosku, że wszystko co dobre i Amigowe jest z Europy, bo w USA nic fajnego na nich, ani do nich nie robili.



Ostatnia aktualizacja: 06.02.2020 09:26:32 przez ZbyniuR
1
[#305] Re: Ciekawe kanały youtube

@ZbyniuR, post #304

Filmik o przejściu z CPU na GPU w grach, na przykładzie popularnych platform, fajne

[#306] Re: Ciekawe kanały youtube

@marianoamigo, post #305

Trafiłem na kanał o polskich grach video, starych i nowych.
A tu odcinek o FPSach na A500. :)
https://www.youtube.com/watch?v=eqzUnv3DJg4



Ostatnia aktualizacja: 04.03.2020 08:36:32 przez ZbyniuR
[#307] Re: Ciekawe kanały youtube

@philipo, post #302

No tak, potwierdza to, że Commodore przegrało wyścig technologiczny.
[#308] Re: Ciekawe kanały youtube

@marianoamigo, post #307

Kanał Marecheck poświęcony tylko Amidze i oby tak zostało. Demonstrowane są gry te mniej znane ale nie tylko.
[#309] Re: Ciekawe kanały youtube

@amikoksu, post #308

Kolejny o graniu eh
[#310] Re: Ciekawe kanały youtube

@Dorian3d, post #309

Podejrzewam, że nikt nie zechce oglądać na YT jak ktoś np. robi prezentację w Scali i nagrywa to na VHS.
[#311] Re: Ciekawe kanały youtube

@Dorian3d, post #309

A sam podawałeś linki do kanałów o grach...

Nie tylko o samym graniu. Też tam znajdziesz bardziej wymagające dema puszczane z Amigi (nie emulator) z 060. Sprzęcik też się trafił.
[#312] Re: Ciekawe kanały youtube

@amikoksu, post #311

Dziękuję za wsparcie AMIKOKSU ! :)

Staram się urozmaicać kanał żeby nie było za nudno - tu kolejny odcinek techniczny.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=wWcy2JPlf6Y&t=2s[/youtube]
[#313] Re: Ciekawe kanały youtube

@Marecheck, post #312

Tak z innej beczki, ale z youtube, polecam film patryka vegety oraz zenek rapshody. Nie radze cos jesc lub pic podczas ogladania:).
[#314] Re: Ciekawe kanały youtube

@redstonecraftpl, post #1

Jakby ktoś chciał się dowiedzieć czegoś na temat programowania retro maszynek w tym Amigi, to można spojrzeć na ten kanał: [youtube]https://www.youtube.com/channel/UC8t99gp5IN-FTf5rGVaRevw[/youtube]
Coś YT się nie linkuje, to dodaje link normalny:
link

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2020 15:30:50 przez flops
[#315] Re: Ciekawe kanały youtube

@flops, post #314

Nowy odcinek Amijazdy:

[#316] Re: Ciekawe kanały youtube

@philipo, post #315

Dziś widziałem ten odcinek najlepszy Polski Kanał taki !
[#317] Re: Ciekawe kanały youtube

@Dorian3d, post #316

Nie potrafię patrzeć kiedy gościu trzyma gołymi placami za złącza, ścieżki, układy,
wyobraźnia od razu podsuwa mi obrazy wyładowań ładunków elektrostatycznych między paluchami a elektroniką. Jeśli producent to obejrzy to zejdzie na zawał przed końcem pierwszej minuty filmu.
.
[#318] Re: Ciekawe kanały youtube

@rePeter, post #317

Ta karta była wciągnięta z kontenera na złomie do Recykling.







Była uszkodzona mechanicznie od uderzeń.
Proc był do wymiany, bo dostał potężnego strzała co było widać.
reszta układów sprawne
Z
Recykling mam 2 x proce 60
kartę Picasso 4 i wiele innych rzeczy
wszystko sprawne
tak to leży


A ty mówisz coś że gołymi rękoma ?




Ostatnia aktualizacja: 16.03.2020 20:24:09 przez Dorian3d
[#319] Re: Ciekawe kanały youtube

@Dorian3d, post #301

[#320] Re: Ciekawe kanały youtube

@Dorian3d, post #318

Ja od jakiegoś czasu poglądami "Polish retro channel"
https://m.youtube.com/watch?v=ZtPTYg6R3l8&t=22s
Prowadzi kurs Amosa zarąbiście i w ojczystym języku.

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2020 20:49:10 przez mwb113
[#321] Re: Ciekawe kanały youtube

@mwb113, post #320

PRESS FIRE TO CONTINUE
Kanał głównie o Amidze

[#322] Re: Ciekawe kanały youtube

@philipo, post #302

Dobry link,Thx.ok, racja
[#323] Re: Ciekawe kanały youtube

@Dorian3d, post #318

karta była wciągnięta z kontenera na złomie


I to uważasz za dowód na to, że elektroniki w wyższej skali integracji nie powinno się międlić w gołych paluchach? A widział ty kiedy jak wyglądają ludzie przy produkcji procków? Na pewno dla jaj wyglądają jak nadmuchane maskotki Michelin?
W każdym razie, jeszcze w latach 80tych jeden taki domorosły afirmator palcowego macania elektroniki uwalił mi port joysticka w C128 więc pozostał naoczny ślad w pamięci.

Potem nie dziwota, że sprzedasz takiemu sześciopalczasemu działającą płytę główną a skończy się wątkiem na pięćdziesiąt ekranów o nieuczciwości sprzedawcy.
.
[#324] Re: Ciekawe kanały youtube

@mwb113, post #320

"Prowadzi kurs Amosa zarąbiście i w ojczystym języku."

jakbym napisal ksiazke o programowaniu w Amosie, to bym zostal okrzykniety Bogiem Olimpu
[#325] Re: Ciekawe kanały youtube

@rePeter, post #323


Potem nie dziwota, że sprzedasz takiemu sześciopalczasemu działającą płytę główną a skończy się wątkiem na pięćdziesiąt ekranów o nieuczciwości sprzedawcy.
.

ja nie sprzedaje nic

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2020 05:31:40 przez Dorian3d
[#326] Re: Ciekawe kanały youtube

@Dorian3d, post #318

Podasz adres tego złomu? :)
[#327] Re: Ciekawe kanały youtube

@Dorian3d, post #316

Druga część testów ACA 500+
[#328] Re: Ciekawe kanały youtube

@philipo, post #327

Jak powstawało Prince of Persia

[#329] Re: Ciekawe kanały youtube

@marianoamigo, post #328

MorphOS to społecznościowy system operacyjny działający na komputerach z procesorami PPC, będący spadkobiercą tradycji Amiga OSu. Nie będąc znawcami tego systemu, zainstalowaliśmy go na Macu Mini i zobaczymy w co się da nim zagrać.


[#330] Re: Ciekawe kanały youtube

@philipo, post #329

Świetna sprawa. Nie sądziłem, że na tym kanale będzie tez coś o MorphOS. Jestem pozytywnie zaskoczony.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem