[#241] Re: Ciekawe kanały youtube

@retronav, post #240

Dla mnie C64 i Amiga też znaczy wiele ale w wieku 40+ potrafię zdjąć klapki z oczu i zobaczyć że świat gier video to dużo więcej niż commodore.

Jasne.

Przecież ja nie wyrzucam na śmietnik mojego PC-ta. I tym różni się moje podejście od podejścia tego gościa. Przekonaj się, kto ma klapki na oczach.

Może gościu, co po 30 minutach obcowania ze sprzętem wyrzuca go na śmietnik? Tak jak napisałem, tacy są dzisiejsi internauci.

Stereotypowe podejście.

Jako fan Amigi nie mogę przejść obojętnie.
[#242] Re: Ciekawe kanały youtube

@Hexmage960, post #241

Przecież nie wyrzucił tej CD32 faktycznie na śmietnik (zwłaszcza że sprzęt pewnie pożyczony, a nie kupiony). Zwróć uwagę, że scena wyrzucenia komputera jest kręcona z dwóch ujęć, to znaczy że przynajmniej raz CD32 była z pojemnika wyciągnięta. A skoro raz ją wyciągał, to czemu nie wyciągnąć po raz drugi?
[#243] Re: Ciekawe kanały youtube

@recedent, post #242

JAk ktoś ogląda AVGN to wie,że to tylko show mające wyśmiewać kiepskie gry i konsole.
W kilku filmikach owszem rozwala jakiś sprzet jak np Sege 32X, lub znęca się nad Jaguar CD,jednak poświęca tylko niedziałające egzemplarze,których posiada sporo.
Widziałem gdzieś filmik pokazujący ile w magazynie trzyma sprzętu w zapasie.
Amiga na pewno była od kogoś pożyczona, lub posiada jeden egzemplarz jako kolekcjoner i na pewno by jej nie rozwalił/wyrzucił.

Wracajac jednak do samej konsoli to prawda CD32 była dobrym sprzętem i tak jak w wywiadach mówił David Pleasance:
"Amiga CD32 była pierwszym produktem Commodore z przemyślaną strategią promocji i sprzedaży prawdopodobnie od początku istnienia firmy"
Pierwotnie premiera miała być w Połowie 1994,wielu developerów pracowało nad grami i portami konkretnie wykorzystując możliwości hardware w tym chipu Akiko, jednak przez potężne problemy finansowe premierę przyspieszono o ok 8 miesięcy, przez co nie skończono żadnej z produkowanych specjalnie na tą platforme gier.
Mimo bardzo dobrej sprzedaży przez kilka tygodni w UK nie udało się już uratować C= od upadku. Gwoździem do trumny był właśnie pozew na 10 dużych baniek $ , przez co wyprodukowane egzemplarze NTSC zalegały w magazynach na filipinach tracąc na wartości. David Pleasance wspomina takze, że Commodore tak czy tak by upadło w ciągu maks roku i najprawdopodobniej nigdy nie udałoby się wypuścić CD32 w terminie.
Niestety C= było zarządzane przez bandę chciwych idiotów,którzy nie planowali na kilka lat do przodu,tylko "żyli z dnia na dzień" oraz by jak najszybciej się dorobić.
Z resztą zabito mnóstwo dobrych pomysłów jak AA3000/A3000+, A300UX,A3500,A1000Plus,Amiga Ranger,CDTV+ i wiele innych pomysłów,które mogły utrzymać C= na rynku i wyprzeć nawet Apple.
Najbardziej obiektywnie wg mnie AMIGE CD32 zrecenzowali ludzie z kanału Game Sack.



Ostatnia aktualizacja: 22.11.2018 01:40:58 przez FeRu
[#244] Re: Ciekawe kanały youtube

@FeRu, post #243

resztą zabito mnóstwo dobrych pomysłów jak AA3000/A3000+, A300UX,A3500,A1000Plus,Amiga Ranger,CDTV+ i wiele innych pomysłów,które mogły utrzymać C= na rynku i wyprzeć nawet Apple.
Najbardziej obiektywnie wg mnie AMIGE CD32 zrecenzowali ludzie z kanału Game Sack.


Nie, to kolejne modele które nic nie wnosiły
To mogło ocalic commodore:
link
[#245] Re: Ciekawe kanały youtube

@Dorian3d, post #244

Gdyby wprowadzono je w odpowiednich cenach i zgodnie z planem jak A600 miało być A300 czyli najtańszą,podstawową Amigą,która miała zastąpić C64 i mieć możliwość łatwego rozbudowania o dodatki to te projekty spokojnie uratowałyby C= przed upadkiem.
Taka AA3000/A3000+ przecież była świetnym pomysłem,jako następca A3000 z chipsetem AGA (to jedyne czego tej amidze brakuje tak naprawdę) plus udoskonaleniami jak DSP.
A3000UX mogła mocno się wbic w rynek UNIX,gdyby C= odniosło sukces z tym modelem,późniejsze modele mogły być sprzedawane równolegle w 2ch wariantach.
Amiga 1000+ byłaby świetną tanią Amigą do profesjonalnych zastosowań, lub idealna jako szkolne czy biurowe komputery za niską cene z dużymi możliwościami.
Tak z resztą opisywano A1000+:
The A1000+ was a super-low-cost 2-slot AGA-based Amiga. Goal was to have this thing list at $999 including hard drive, 2 or 4 megs of RAM depending on RAM prices, keyboard, etc. It would have been about the size of the A1000 but without the keyboard storage area (no room for it) Really nice system. (And it was going to be either 14MHz or 28Mhz 68020 or 68EC030 system)

Co do Commodore 900 to sam David Haynie mówił,że projekt był obiecujący,jednak Amiga miała o wiele większe możliwości i nie było sensu kończyć tamtego projektu,ewentualnie jako budżetowe przejście między C64 a Amigą.
CDTV było bardzo dobrym projektem jednak źle poprowadzonym,mimo że Philips od wielu lat ogłaszał swoje CDi to C= zabiło im gwoździa wydając CDTV szybciej.
Przez tragiczny marketing zabito i ten model oraz możliwosć podbicia salonowej rozrywki.
Wielka szkoda,ze nie dano szansy wielu innym obiecującym projektom,chociażby chipset Hombre mogłby tchnąć drugie życie,wprowadzajac Amigę w ere 3D.
No ale tego się już niestety nie dowiemy,może w równoległym świecie,gdzieś Amiga odniosła jednak sukces i jest obecnie gigantem pokroju Microsoft,o Apple nawet nie wspominając.



Ostatnia aktualizacja: 22.11.2018 22:12:16 przez FeRu
[#246] Re: Ciekawe kanały youtube

@redstonecraftpl, post #1

Zdrajca Making Of
[#247] Re: Ciekawe kanały youtube

@philipo, post #246

OK
[#248] Re: Ciekawe kanały youtube

@redstonecraftpl, post #1

Nie bijta jesli bylo:

Cannon Fodder
[#249] Re: Ciekawe kanały youtube

@Phibrizzo, post #248

Nawet fajnie zrobione, trzeba potem zobaczyć co jeszcze ma na kanale. :)

W CF1 parę razy dobrnąłem do 8ej misji i jakoś nie miałem natchnienia by męczyć się dalej. A CF2 już na dzień dobry była dla mnie za trudna, i aż do teraz nie miałem pojęcia że było w niej coś o kosmosie i średniowieczu.
[#250] Re: Ciekawe kanały youtube

@Phibrizzo, post #248

Bardzo fajnie zrealizowany materiał OK
[#251] Re: Ciekawe kanały youtube

@flops, post #250

Chaos Engine 3D na silniku DOOM`a
[#252] Re: Ciekawe kanały youtube

@nostrum666, post #251

Faaaajne :)
[#253] Re: Ciekawe kanały youtube

@tom256, post #252

MHM, faktycznie fajne.
[#254] Re: Ciekawe kanały youtube

@ZbyniuR, post #253

[#255] Re: Ciekawe kanały youtube

@Dorian3d, post #254

Cos takiego znalazlem, chyba nie bylo jeszcze:
https://www.youtube.com/watch?v=1qnzlX4O5Wk
[#256] Re: Ciekawe kanały youtube

@Don_Adan, post #255

Świerzynka:

link
[#257] Re: Ciekawe kanały youtube

@Don_Adan, post #255

Fanem takich retro youtubowych pokazów nie jestem, ale koleś jest dobry i trafia 100% w mój gust

Giana scocerowana fajnie, ale ja bym poszukał bardziej SIDowego edektu na gitarę "solową" ok, racja
[#258] Re: Ciekawe kanały youtube

@Don_Adan, post #255

A tutaj jest cos o separacji stereo, mi sie pani muzyk podoba, nie wiem czy to juz bylo.

https://www.youtube.com/watch?v=TT3rxuyGvtE
[#259] Re: Ciekawe kanały youtube

@Don_Adan, post #258

Ale duzo ciekawszy jest jej program o montowaniu CD/DVD wewnatrz A1200. Pewnie sam bym tak chcial miec CD/DVD jakbym mial A1200 :)
[#260] Re: Ciekawe kanały youtube

@Don_Adan, post #258

Gościnny występ MDW w Kolejny growy Podcast, jest też o Amidze
[#261] Re: Ciekawe kanały youtube

@philipo, post #260

szkoda czasu na takie filmy - odradzam.
[#262] Re: Ciekawe kanały youtube

@selur, post #261

zgrzytam zębami ale doobejrzę do końca - dla zasady i aby móc się potem wypowiadać.
Filmy Szafy są super, Te ich połączone dyskusje na tym nowym kanale są OK, ale tego odcinka się nie da słuchać. Nie z winy prowadzących...

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2018 16:59:30 przez retronav
[#263] Re: Ciekawe kanały youtube

@philipo, post #260

Kaz i TDC przeprowadzili wywiad z Michałem "Mishą" Sokolskim. Jest też nieco o Amidze i Demoscenie.
[#264] Re: Ciekawe kanały youtube

@philipo, post #263

Świetny wywiad, super kolekcja i wspomnienia OK
[#265] Re: Ciekawe kanały youtube

@retronav, post #262

[#266] Re: Ciekawe kanały youtube

@Dorian3d, post #265

Makłowicz w drodze

[#267] Re: Ciekawe kanały youtube

@flops, post #264

Łol, widzieliście to, VR na Amigę

link
[#268] Re: Ciekawe kanały youtube

@marianoamigo, post #267

Wyszukiwarka znajduje w PPA tylko jedną wzmiankę sprzed 5 lat o kanale "wzdymacz", a to chyba jeden z bardziej Amigowych kanałów na polskim YT.

https://www.youtube.com/watch?v=3yseCSzMAmg&list=PLiru9D_gI2_Fsziow6RCrx3H6V18RDqDc&t=0s&index=23

Tyle filmów ma na playliście że trochę potrwa zanim oblookam co lepsze.
[#269] Re: Ciekawe kanały youtube

@ZbyniuR, post #268

Wczesne EBM z teledyskiem zrobionym na A1000. W opisie info o uzytym hardware i software.

link
[#270] Re: Ciekawe kanały youtube

@marianoamigo, post #267

Łol, widzieliście to, VR na Amigę

link


Tak, widzieliśmy już. Chyba był inny filmik na YT, ale ten twój ma rzeczy których tam nie było np. tej gry z dzieciakami z owadem, osami i innymi pająkami- tak, ta technologia już iscniałą w 86/87 i to na "naszej" Amidze OK

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2019 16:04:10 przez BULI
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem