[#91] Re: Ciekawe kanały youtube

@mikecios, post #90

Racja, dobre cycki nie są złe ;).
[#92] Re: Ciekawe kanały youtube

@agrajek, post #91

Jeżeli chodzi o cycki, to dzisiaj mamy dzień bez stanika
[#93] Re: Ciekawe kanały youtube

@redstonecraftpl, post #1

Witam i zapraszam na mój kanał
Na początek recenzja symulatora Aces of the Pacific: kliknij

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2017 21:02:01 przez ediman
[#94] Re: Ciekawe kanały youtube

@ediman, post #93

Co prawda ten symulator nie ma praktycznie nic wspólnego z Amigą, to jednak pamiętam jak śliniłem się na screeny z tej gry nad jednym z pierwszych numerów SecretService.

Grafika jak na tamte czasy była - WOW OK

Co do muzyki MIDI, to niestety ja nie należę do jej fanów, chociaż przyznaję, że niektóre kawałki z gier były całkiem klimatyczne, to jednak na dłuższą metę to była moim zdaniem porażka (szczególnie jako posiadacza Amigi).
Teraz jak zdarza mi się słyszeć te MIDY to z reguły przeżywam to dość mocno (zbyt sterylny dźwięk raniący uszy), chociaż przyznaję, że mam kilka utworów na MIDI, które lubię do teraz (np kawałek DAS BOOT na MIDI kocham do dziś).

Przy okazji, na Twoim filmiku widać buga gry polegającego na tym, że efekty bitmapowe dymu i ognia są niejako doklejone do grafiki 3D i są zawsze widoczne nawet jak zasłania je nasz samolot..
[#95] Re: Ciekawe kanały youtube

@BULI, post #94

Ten fragment z bitmapą zauważyłem po nagraniu i zostawiłem jako ciekawostkę. Niedługo mam nadzieję znajdę czas i nagram też filmik z gier Amigowych np: mojego ukochanego F-29 Retaliator czy tez wspomnianego przez ciebie Das Boota którego namiętnie ogrywałem posiłkując się opisem bodajże z Top Secretu. Uwielbiam MIDI jako tło dźwiękowe jednak efekty to już jest rzeźnia i tutaj Amiga rządzi na całej długości.
[#96] Re: Ciekawe kanały youtube

@TechNineWonder, post #64

Ciekawe co mieli na PCMCIA.


Wydaje mi się, że napisane jest "Memory", więc pewnie zwykły SRAM.
[#97] Re: Ciekawe kanały youtube

@skipp, post #96

Odpowiedź na:

Ciekawe co mieli na PCMCIA.


Wydaje mi się, że napisane jest "Memory", więc pewnie zwykły SRAM.


A nie coś botowalnego z tym obrazem kontrolnym na TV i monitorze ? Nie widzę aby tam korzystał z dyskietki. To znaczy jakieś memory to na pewno było Ale czy da się botować z PCMCIA ?

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2017 12:49:20 przez Hellena
[#98] Re: Ciekawe kanały youtube

@BULI, post #94

Co do muzyki MIDI

Tutaj się czepię (autora filmiku też). Mówienie o MIDI w grach z przed 1992 roku to krótko mówiąc conajmniej... brak wiedzy. Choć standard General MIDI powstał już w 91 roku, pierwsze karty nieco później, ale dopiero popularyzacja tzw. Wave Blasterów spowodowała, że MIDI brzmiało w miarę poprawnie. Wcześniej istniał w grach tylko jeden standard MT-32 i nie można o nim powiedzieć, że grał kiepsko. Można co prawda podłączyć jakikolwiek instrument MIDI, ale rozłożenie instrumentów było zależne od producenta.

Dalej, odpalenie gry na Adlibie (czy tam jego emulacji) i gadanie o MIDI... Litości. Problemem było tworzenie muzyki na lepszych instrumentach, a następnie udawanie tego na OPL2/3. Przez to brzmi to jak brzmi. Pacific obsługuje MT-32, więc podniecanie się na Adlibie jest nieco na wyrost.

Dalej, patrzenie na jakość efektów dźwiękowych przez pryzmat jednej gry jest conajmniej... nieprofesjonalne. Problemem Pacific jest brak obsługi karty dźwiękowej suportującej sampling, gra nie obsługuje SoundBlastera choć już powinna. Niemniej należy adekwatnie krytykować dźwięk.
[#99] Re: Ciekawe kanały youtube

@Hellena, post #97

Da się zabootowac z pamięci na pcmcia.
Należy ją zdefiniować jako dysk pod Workbenchem

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2017 15:34:07 przez Norbert
[#100] Re: Ciekawe kanały youtube

@redstonecraftpl, post #1

[PAULA + YM] A Prehistoric Tale Amiga Atari - Music Mix: link
[#101] Re: Ciekawe kanały youtube

@redstonecraftpl, post #1

Quartex & Alliance Design - Substance - Amiga
Połowa z dźwiękiem C64 a od 7:58 wersja Amiga Paula : link

I podobne: Venus the flytrap - Amiga (C64). Pierwsza połowa wersja C64, a od 2:58 Amiga: link

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2017 23:02:05 przez sid777

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2017 23:04:41 przez sid777
[#102] Re: Ciekawe kanały youtube

@redstonecraftpl, post #1

Dziewczyna pokazuje, ja za pomocą SoundTracker odtworzyć na Amiga-Paula utwór z C64-Sid.
Merytorycznie nie oceniam, za to sposób w jaki to pokazuje uważam za bardzo dobry. Szkoda, że więcej tego typu tutoriali nie powstaje: Turrican 3 C64 music recreation on the Amiga
[#103] Re: Ciekawe kanały youtube

@sid777, post #102

Pierwszy raz widzę by ktoś miał aż tyle Commodorków i dodatków.
Osoby o wysokich wymaganiach estetycznych ostrzegam przed bałaganem.
https://www.youtube.com/watch?v=X-58IRnox9I
[#104] Re: Ciekawe kanały youtube

@ZbyniuR, post #103

7min 25sec Aaaaaaaaaaaaaaaa!!!
https://youtu.be/X-58IRnox9I?t=1048
[#105] Re: Ciekawe kanały youtube

@Vato, post #104

Chyba miałeś na myśli 17min a nie 7.

Nie wiadomo ile z tego żelastwa jest sprawne, ale w jednym tylko pokoju ma z 50-60 Commodorków, ze 30 stacji dysków, z 10 monitorów i 4 te przenośne C64SX. Gdyby tam ogarnąć, to całą tą chatę można by w grajbudę zamienić. Jeśli ceny nadal będą rosnąć to na starość zamieszka w pałacu. :D
[#106] Re: Ciekawe kanały youtube

@ZbyniuR, post #105

Chyba że wcześniej zostanie okradziony, bo mówi gdzie mieszka, a i numer domu jest na nagraniu
[#107] Re: Ciekawe kanały youtube

@makarsky, post #106

No to wtedy sie facet zapije, a wygląda na takiego co potrafi. ;)

A ja więcej przewijałem niż słuchałem i nawet nie wiem w jakim kraju.
[#108] Re: Ciekawe kanały youtube

@ZbyniuR, post #107

to już nie hobbysta to patologiczny zbieracz retro, akurat padło na C64. Szkoda sprzętu, że też można tak żyć. Znałem takiego, pełno komputerów w mieszkaniu i w piwnicy a węgiel trzymał w wannie :).

ps. o dziwo nie miał ani jednego Atari ;)

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2017 09:44:19 przez AndrECHO
[#109] Re: Ciekawe kanały youtube

@redstonecraftpl, post #1

jeśli interesujesz się strategiami, symulatorami bądź grami sportowymi to polecam kanał:
link



i jeszcze opisy kultowego Bajtka: link

fanpejdź: link

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2017 23:08:34 przez ediman
[#110] Re: Ciekawe kanały youtube

@AndrECHO, post #108

Ma atari.
Ma również chyba coś z głową ;)
[#111] Re: Ciekawe kanały youtube

@redstonecraftpl, post #1

Nie wiem czy ciekawe, ale może ktoś chce pomarnować swój czas.
Taka tam, bezwstydna autopromocja

[#112] Re: Ciekawe kanały youtube

@Atina, post #111

Fajnie zobaczyć, że gry są nie tylko do grania ale i do przejścia OK

A skąd u Ciebie tak fluent Polish?
[#113] Re: Ciekawe kanały youtube

@Atina, post #111

Superfroga "zaliczyłem" kilka razy całego
[#114] Re: Ciekawe kanały youtube

@BULI, post #112

Taa, no Madamme brzmi tak, że naprawdę zdziwił bym się jakby nie była nejtiw spikerem języka zachodniosłowiańskich ludów zamieszkujących tereny między rzekami Odra i Bug:).
[#115] Re: Ciekawe kanały youtube

@fazior, post #114

Tak na poważnie, brzmi całkiem Ok zważywszy na jej native language.
Fazior, pamiętam jak na Amigowisku zdrowo speekałeś po kilku browarkach
[#116] Re: Ciekawe kanały youtube

@BULI, post #115

Od 4 miesięcy jestem totalnie wyschnięty, więc moje zdolności językowe spadły do zera:). Ja nie mówię wcale że Pani od super żaby źle brzmi, mówię że na ucho można wyłapać rodaczkę:).
[#117] Re: Ciekawe kanały youtube

@redstonecraftpl, post #1

Recenzja Franko
[#118] Re: Ciekawe kanały youtube

@BULI, post #112

Wydaje mi się, że na co dzień mój angielski brzmi dużo lepiej, tylko trema mnie łapie przy włączonej kamerze >< Dziękuję za pozytywny feedback =p
[#119] Re: Ciekawe kanały youtube

@Atina, post #118



9 minuta 25 sekunda

C64 chlebak + stacja + magnet z kasetą
wartość... 10 Euro

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2017 22:16:51 przez Vato
[#120] Re: Ciekawe kanały youtube

@redstonecraftpl, post #1

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem