kategorie: A600, Programy, Sprzęt
[#571] Re: RTG i Vampire 600 V2

@_arti, post #567

_arti I bez tych źródeł ludzie pisali nowe biblioteki i usprawnienia/łatki, więc ja nie widzę tu związku, zwłaszcza, że jest AROS darmowy i otwarty i jakoś super dynamicznie (i stabilnie) się nie rozwija jak na tyle lat Devu. A skoro to nie podziałało to i otwarte źródła OS3.x by nic nie dały, pewnie chwilowy Hip-Hura. I koniec.
[#572] Re: RTG i Vampire 600 V2

@RadziN, post #571

Ale takie rzeczy (i wiele innych) powinno już być dawno uwolnionych. A sama nawet próba wyciągania konsekwencji przez Hyperion była śmieszna.
[#573] Re: RTG i Vampire 600 V2

@RadziN, post #571

Hmm... ja jednak jestem trochę bardziej optymistycznie nastawiony jeżeli chodzi o prawdziwe otwarcie źródeł AOS i możliwości rozwoju. A przykład AROSA... cóż AROS na 68k działa tak jak działa. Na x86 jest wyraźnie inaczej bo po prostu taka "wyszła" docelowa platforma dla developerów. No ale np. odpal dobie Na UAE AROS Vision to zobaczysz że AROS 68k jest całkiem kompatybilny z AOS3.1. Pewnie nie jest doskonały ale nie jest źle. To czego z całą pewnością brakuje wersji 68k to oczywiście optymalizacja no i 2-3 koderów się nią zajmujących. Bo jak do tej pory 68k było traktowane po macoszemu. Mam nadzieję że Vampire coś w tym zmieni a sam AROS jakby nad nim posiedzieć to byłby dużo lepszym wyjściem niż wieczne kopanie się (łatanie łatek) z AOS.

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2016 11:41:53 przez pisklak
[#574] Re: RTG i Vampire 600 V2

@pisklak, post #570

O czym Ty piszesz? Bo nie rozumiem, jakiego rozwoju oczekujesz od systemu retro? Który oficjalnie nie jest wspierany od lat! I na tyle na ile mi wiadomo to nikt nie pisał/obiecywał z Hyperionu, że AOS 3.x będzie jakkolwiek wspierany/rozwijamy przez nich. Mieszasz fakty i siejesz dezinformacje oni zajmują się AOS4.x. Pokaż mi proszę, gdzie Hyperion oświadczał, że będzie rozwijał ASO3.x dla klasycznej amigi? Zgadza się eot to jedyne co możesz zrobić.
[#575] Re: RTG i Vampire 600 V2

@RadziN, post #574

O czym Ty piszesz? Bo nie rozumiem, jakiego rozwoju oczekujesz od systemu retro?


Hmm... widzisz być może są ludzie, nawet tutaj na ppa, którzy jednak oczekują przynajmniej możliwości rozwoju swojego ulubionego systemu. I nie ma tu znaczenia że ten system jest retro. W obecnej sytuacji legalnej i przy wyraźnej niechęci Hyperionu do rozwoju 68k to jest po prostu bardzo utrudnione. I tak masz rację oni zajmują się AOS4 i tyle. No cóż gdyby chcieli w jakikolwiek sposób rozwoju AOS3x to by to zrobili.
Bo ja naprawdę nie myślę że system nie może się rozwijać tylko dlatego że ma łatkę retro ! W chwili obecnej jego rozwój jest hamowany przez sytuację prawną i brak woli rozwoju firm "posiadających prawa" - czy to przyznajesz czy nie.
Popatrz na przykład na BeOS czy nawet na Atarowców - oni jakoś mogą a nam idzie to jak po grudzie. Czy nie widzisz tu związku.
Podsumowując - rozwój AOS jest możliwy lecz w obecnej sytuacji dość utrudniony.
Być może niektórym to nie przeszkadza, zwłaszcza tym którzy używają swoich Amig jako maszynek do gier. I nie ma nic w tym złego. Ale niektórzy naprawdę chcieli by na przykład zabotować swoją Vampirkę z karty SD. Czy dzisiaj da to się zrobić legalnie ?


Ostatnia aktualizacja: 15.03.2016 12:14:47 przez pisklak

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2016 12:16:09 przez pisklak
[#576] Re: RTG i Vampire 600 V2

@RadziN, post #574

Pokaż mi proszę, gdzie Hyperion oświadczał, że będzie rozwijał ASO3.x dla klasycznej amigi?


Właśnie Ci nie pokażę bo tego nie zrobił. A to znaczy że z jakichś przyczyn nie chce rozwoju AOS3x. Nigdy nie obiecywali niczego odnośnie 68k. No ale chyba mogę to zakwalifikować przynajmniej jako niechęć rozwoju prawda? Co nie znaczy że gdyby chcieli to nie mogli by tego systemu rozwijać, jeśli nie uwalniając kod (co być może jest nawet niemożliwe) to na przykład jeśli nie mają kasy to powiedzmy zrobić raz na 2 lata zbiórkę funduszy od społeczności na dopisanie czegoś i wydanie tego jako oficjalny update, czy cokolwiek innego w tej kwestii. Ale jak widać nie chcą/mogą i tyle.
[#577] Re: RTG i Vampire 600 V2

@pisklak, post #576

Właśnie Ci nie pokażę bo tego nie zrobił. A to znaczy że z jakichś przyczyn nie chce rozwoju AOS3x. Nigdy nie obiecywali niczego odnośnie 68k. No ale chyba mogę to zakwalifikować przynajmniej jako niechęć rozwoju prawda?

Nie możesz, bo na jakiej podstawie? Posiadanie praw nie nakazuje mi czegokolwiek tak samo jak i Tobie oczekiwania na cokolwiek.

Ps. Możemy już poniechać. Gdyż każdy kolejny _argument_ jest jeszcze bardziej niedorzeczny i absurdalny od następnego.
[#578] Re: RTG i Vampire 600 V2

@RadziN, post #577

No to poniechaliśmy!
Skoro odbierasz mi prawo osądu chęci/niechęci pewnych działań bądź ich braku pewnej firmy to tym bardziej kończymy. Bo widzisz ja nie pisze co Hyperion musi robić i nie pisze też że ja mu każe coś robić. Ja pisze czego nie zrobi(ł) i jakie to ma konsekwencję dla środowiska. Mam natomiast absolutne prawo do oczekiwań. Natomiast co oni robią ze swoją własnością to jest ich sprawa. A że ich działania (bądź brak) wpływają na całą społeczność to chyba też mogę ocenić według mojego uznania. EOT
[#579] Re: RTG i Vampire 600 V2

@pisklak, post #578

Mam natomiast absolutne prawo do oczekiwań.

Absurd goni absurd! Nikt Ci nic nie obiecał, a ty oczekujesz? Pogratulować :)

A że ich działania (bądź brak) wpływają na całą społeczność to chyba też mogę ocenić według mojego uznania.

Wpływ jest dokładnie taki jak "miesiączkowanie pingwinów na dorożkarstwo w Chinach" czyli nie ma żadnego. I zostawmy _uznania_ ja pisałem o faktach, a nie widzimisiach. A to ja Ty coś obserwujesz/czujesz/widzisz/odbierasz i _cała reszta przymiotników_ ma się ni jak do całej tej dyskusji (Nota bene od początku nie adresowanej do Ciebie). W każdym moim poście proszę o konkrety, fakty nie odczucia! To tak jak byś oczekiwał od Fiata (lub FSO), że nic nie zrobi(ł) w kwestii produkcji nowych cześć do Fiata 125p. Widzisz jak to niedorzecznie brzmi, skoro produkcje skończono gdzieś w latach '90 minionego wieku! Zarzucać komuś nie działanie w obszarze, który jest poza jego zainteresowaniem w bieżącej działalności. Dawno takich andronów nie czytałem.

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2016 14:43:41 przez RadziN
[#580] Re: RTG i Vampire 600 V2

@RadziN, post #579

Zarzucać komuś nie działanie w obszarze, który jest poza jego zainteresowaniem w bieżącej działalności.


Dokładnie tak - AOS3x jest poza obszarem zainteresowania Hyperionu. Co nie znaczy że firma nie mogłaby ułatwić społeczności która jak najbardziej jest tym zainteresowana dalszego rozwoju produktu który ich już nie interesuje. Widzisz, takie np. FSO mogło by oficjalnie zezwolić na legalne kopiowanie części do tego Fiata przeróżnym firmom co by było z całą pewnością oczekiwane przez ich użytkowników.
Ale lepiej nie ciągnijmy już tego tematu.

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2016 15:05:25 przez pisklak
[#581] Re: RTG i Vampire 600 V2

@RadziN, post #579

miesiączkowanie pingwinów

Buahahaha! Dobreee! Miesiączkujące ptaki haha!
[#582] Re: RTG i Vampire 600 V2

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #1

Odpalilem wreszcie foundation w 640x480 dziala bardzo zwawo i wyglada ladnie. Myszka za to dostala dziwacznego autokliku i nie da sie grac:).
[#583] Re: RTG i Vampire 600 V2

@fazior, post #582

Też bym spróbował, tylko wstydzę się zerwać folię z płyt :P

Ps.
Można tu posprzątać trochę, bo szukam rozwiązań problemów a ostatnio gubię się w gąszczu OT ;)
[#584] Re: RTG i Vampire 600 V2

@Tom Rain, post #583

Zaciagnij z netu:). Od jakiegos czasu jest za darmo do pobrania.
[#585] Re: RTG i Vampire 600 V2

@RadziN, post #579

Radzin.. z całym szacunkiem dla Twej osoby,,
Ale absurd to uwstecznione myślenie.
Wszyscy doskonale wiemy że każdego "jara" Amiga klasyczna.
I jej rozwój jest nie tylko możliwy a rozwój ten się ziści.
To że coś zostało odłożone na bok nie znaczy że nie można tego ponownie "reanimować" skoro tego chcą ludziska. Ludziska nie "jarają" się Neo Amigami co widać, słychać i czuć.
Mam wszystko z Neo... (prawie), a największy sentyment mam do A1200.
I z tęsknotą czekam na Vampirka 1200 i nowy soft....
A jak ktoś przyjdzie z wielką kasą i kupi prawa do systemu i klasyka od Amiga Inc. to Hyperion może sobie protestować.. do u... śmierci... OK
KLASYK RULEZ !!!
[#586] Re: RTG i Vampire 600 V2

@Voyox, post #585

A jak ktoś przyjdzie z wielką kasą i kupi prawa do systemu i klasyka od Amiga Inc. to Hyperion może sobie protestować.. do u... śmierci... OK

nie strzelalbym do orkiestry, bo przyjda lepsi..
podtawa hyperionu to tylko symptom. jak uczy nas histroria plany wszystkich wlasciwie jednostek, ktore roscily sobie jakies prawa do spuscizny po amidze, byly watpliwego charakteru. hyperion zwraca na siebie od wielu lat uwage jak przyslowiowa cegla na drodze o ktora kazdy sie musi potknac, bo nikomu juz sie tego nie chce podniesc. nawet po to by po prostu rzucic w krzaki..

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2016 21:34:44 przez wawrzon
[#587] Re: RTG i Vampire 600 V2

@Tom Rain, post #583

Hmm.... obiecuję że postaram się ograniczać komentowanie tego wątku. Jak widać powoduje to często zbyt duży OT
[#588] Re: RTG i Vampire 600 V2

@pisklak, post #587

;)
No właśnie "wacek" mnie obchodzi sytuacja prawna Hyperiona i innych czopków..
A na domiar złego znowu zaczyna się dyskuja w którą drogę Amiga... litości.
Wątek o Vampirze (który sika na mojego B2060, CS MK II i CS PPC w dużych Amigach) a tu jakieś wizje, telewizje etc... zara kur***cze trybunał tu wlezie :P
Litości, żałości na bok.

Z góry dziękuję :)
[#589] Re: RTG i Vampire 600 V2

@Tom Rain, post #588

Trapped II działa bez problemu:).
[#590] Re: RTG i Vampire 600 V2

@fazior, post #589

I to jest dobry news...
[#591] Re: RTG i Vampire 600 V2

@Voyox, post #590

Pewnie że jest. Zamiast bełkotu staram się wlać treść w ten wątek :D. Właśnie sprawdziłem Foundation na normalnej starej myszce typu trumna, działa bardzo ładnie.

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2016 19:33:22 przez fazior
[#592] Re: RTG i Vampire 600 V2

@Tom Rain, post #588

Wątek o Vampirze (który sika na mojego B2060, CS MK II i CS PPC w dużych Amigach)


Na CS PPC to sika chyba pod górę :)

Wynik benchmarku DigiRollerem:

1. Amiga 4000, CyberStorm PPC 060/50 MHz i 604e/200 MHz, wersja programu - 68k

wynik: 4,56

2. Amiga 600, Vampire - 68k

wynik: 5,18

3. Amiga 4000, CyberStorm PPC 060/50 MHz i 604e/200 MHz, wersja programu - PPC

wynik: 21,47

4. Efika 5200B, 396 MHz - PPC

wynik: 27,99

Dalej: Pegasos 1 GHz - 96, eMac 1,25 GHz - 150,45, Mac Mini 1,5 GHz - 161,16.

Jak przyniosę mojego G5 z bagażnika (nie miałem jeszcze czasu/ochoty go dźwigać na czwarte piętro po powrocie z Amigowiska) to odpalimy DigiRollera i zobaczymy kto na kogo sika i z jak wysoka
[#593] Re: RTG i Vampire 600 V2

@recedent, post #592

Mi się zdaje że to Vampirek sika z góry.
Mianowicie zakup Amigi 600 to ze 300 stówki+Vampirek 120 Euro.
Próbowałem oszacować koszt Cyberstorma, Amigi 4000 i raczej zwątpiłem.
Wyniki nie są miażdżące, a wszystkiego jeszcze A600 nie pokazała, więc na poprawę można liczyć.
Napewno A 4000 wyposażona w CS PPC to sika na wszystkich kiedy się ją wystawi na ebayu i ludziska z wrażenia na ceną robią tak
[#594] Re: RTG i Vampire 600 V2

@Voyox, post #593

Bez sensu. Jak mamy porównywać ceny to w amiświatku leje po wszystkich równo PowerMac G5 ze szrotu, którego kupisz w cenie tej A600 (i to bez "Wampira"). Jak dołączymy emulację to zapewne olewa wszystkich równo poleasingowy PC z Allegro.
Jak dla mnie wypowiedź kolegi Toma Raina o "sikaniu" oznacza lepszą wydajność, a to akurat w przypadku podanego przez niego konfigu CS PPC nie ma miejsca (i nie zanosi się na to póki co).
[#595] Re: RTG i Vampire 600 V2

@recedent, post #592

Ech kusiło mnie żeby skomentować... ale nie skomentuję OK
[#596] Re: RTG i Vampire 600 V2

@fazior, post #591

Czy to znaczy że gra jednak działa bezbłędnie i myszka nie stwarza żadnych kłopotów ? Jeśli tak to znaczy ze wcześniej był fałszywy alarm szeroki uśmiech
[#597] Re: RTG i Vampire 600 V2

@recedent, post #594

PowerMac nikogo a Vampire to najważniejszy (i najfajniejszy także) kawał HW jaki pojawiał się dla Amig na przestrzeni ostatnich, spokojnie, 20 lat.
Dlaczego? Bo pokazuje, że z fpga w stare maszynki można tchnąć trochę mocy za malutkie pieniądze. Tylko ta dostępność...
Tak czy inaczej - Vampire może tchnąć więcej poweru w amigowe środowisko niż te wszystkie MOSy/AmigaOSy 4.x na przestrzeni całego swego istnienia.
Oczywiście - nie będzie cudów i zbytków w stylu wydajnej przeglądarki, nikomu niepotrzebnego softu biurowego czy czegokolwiek, w erze wydajnych pecetów, użytkowego.
Vampir może skusić na powrót do zabawy Amigami tych, którzy kiedyś z nią spędzali czas. Może będą nowe gry/dema. A nawet jeśli nie (bo w sumie, na WinUAE nic nie powstawało a to zawsze będzie najwydajniejszy klasyk) to Vampir swobodnie wystarczy do zabawy z istniejącym softem 68k.
[#598] Re: RTG i Vampire 600 V2

@recedent, post #592

Jak przyniosę mojego G5 z bagażnika (nie miałem jeszcze czasu/ochoty go dźwigać na czwarte piętro po powrocie z Amigowiska) to odpalimy DigiRollera i zobaczymy kto na kogo sika i z jak wysoka


i kto wie, jakby to powiedziec, moze tu jest pies pogrzebany. sa przedmioty ktore zapomina sie w bagazniku, a sa take ktore jako pierwsze wnosi sie po schodach. wyglada na to ze taki g5 to moze nawet wygodnie zapomniec od czasu do czasu;)

ale niech tam, porownujemy mala plyteczke, zaprojektowana i zrobiona w pakamerze, bez kasy, z niezbyt ostatnim fpga wkladana do najgorszej amigi jaka podobno byla, z urzadzeniami wartymi w momencie ich sie pojawienia sie na rynku tysiace dolarow, a ktorych rozwoj pochlonal miliony. np. do wprawszie ciezkiego i dzis zasniedzialego ale jednak okretu flagowego amerykanskiego tak zwanego trend settera, czyli firmy wyznaczajacej kierunek awangardy.

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2016 22:14:25 przez wawrzon
[#599] Re: RTG i Vampire 600 V2

@pisklak, post #596

"jeszcze się taki nie narodził co by wszystkim dogodził "... a tak może trochę bardziej w temacie czy istnieje opcja aby rozłożyć produkcje Vampira na np. nasz lokalny rynek ? np Architekt, Dez ? pytanie głównie do kolegi @pisklak ..
[#600] Re: RTG i Vampire 600 V2

@wawrzon, post #598

Rozpierdziela mnie porownywanie kart wyprodukowanych w latach 90-tych z technolagia dostępna teraz. Cieszmy sie ze jest taki vampir i miejmy nadzieje że A1200 tez dostanie nowe serducho.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem