kategorie: A600, Programy, Sprzęt
[#541] Re: RTG i Vampire 600 V2

@Fest3r, post #540

Nie tylko Tobie tak wyświetla obraz.Dez3 miał tak samo na swoim sprzęcie.
[#542] Re: RTG i Vampire 600 V2

@Fest3r, post #540

Inne rozdzialki tak samo?
Jak wyświetla WB na SAGA 640x480?
[#543] Re: RTG i Vampire 600 V2

@Norbert, post #542

Normalnie, jak wb w 640x480.
Rozdziałli są dwie jak narazie a najwyższa to 640x480 w 15, 26 i 8 bitach.
[#544] Re: RTG i Vampire 600 V2

@fazior, post #543

Tak jak Fazior napisał, w systemie wszystko jest w porządku, Adoom tak się zachowuje jak na fotce.
[#545] Re: RTG i Vampire 600 V2

@Fest3r, post #544

Tak z ciekawostek uruchomiliśmy 2 benchmarki na faziorowym Vampirze:
- DigiRoller i plik AKSack.dbm - test prędkości wykazał szybkość 5.18x (dla porównania - na mojej A1200 z 040/40 MHz miałem coś w stylu 1.2x)
- klient distributed.net - tutaj jest słabo, w sensie takim że przy OGR-NG działa tylko core na 68000, reszta się wysypuje. Przy RC5 działają wszystkie. Prędkość OGR w okolicy 060/60MHz, RC5 - 060/75MHz.
[#546] Re: RTG i Vampire 600 V2

@madman15, post #545

Bardzo się cieszę że testujecie Vampira !
A wszystkie zauważone błędy i niedociągnięcia proszę zgłaszać do Teamu - najlepiej na IRCu, no w ostateczności może być nawet tutaj chociaż to jest nie najlepszy pomysł.
Co do tego OGR-NG to na pewno zapodam dla Gunnara że to się wiesza. Pewnie będzie chciał się temu przyjrzeć. Jeśli chodzi o takie dziwne zachowanie ADooma to ... hmm nikt w Teamie takiego czegoś chyba nie ma. Proszę przeinstalujcie p96 i drivery SAGA od zera łącznie z wywaleniem prefsów p96 jeśli tam gdzieś w ENV/ENVARC się pałętają (będź w głównym katalogu p96 nie pamiętam gdzie to się zapisuje).
A z dobrych wieści - nowe wsady są wystarczająco szybkie żeby pograć w MAME np w 1944 ze 100% szybkością (no w każdym razie blisko tego) szeroki uśmiech

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2016 09:21:57 przez pisklak
[#547] Re: RTG i Vampire 600 V2

@Fest3r, post #544

Sprawdź z nową SAGA. Po robocie trzeba sprawdzić.
[#548] Re: RTG i Vampire 600 V2

@fazior, post #547

Oki, potestuję wieczorkiem.
[#549] Re: RTG i Vampire 600 V2

@fazior, post #547

A może ktoś AmiKita sprawdzić (tego z WinUAE)? Czy niezbędne jest FPU?
[#550] Re: RTG i Vampire 600 V2

@fazior, post #547

Czy to SAGA ma coś wspólnego z AGA, czy to jakiś pseudo-tryb RTG?
[#551] Re: RTG i Vampire 600 V2

@pisklak, post #546

Co do tego OGR-NG to na pewno zapodam dla Gunnara że to się wiesza.

Dokładniej – nie wiesza się, ale w trybie benchmark działa tylko core dla procesora 68000, wszystkie wyższe natychmiast kończą test i podają bzdurny wynik 166 nodes/s.
[#552] Re: RTG i Vampire 600 V2

@sanjyuubi, post #550

RTG, nie ma nic wspólnego z AGA poza nazwą:). Przynajmniej w wersji 0.5.

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2016 15:29:35 przez fazior
[#553] Re: RTG i Vampire 600 V2

@sanjyuubi, post #550

Jedynie co ma wspolnego na ta chwile to to, ze mozna rowniez wybrac tryb SAGA 256 kolorow. Po za tym to narazie RTG puszczone przez HDMI. Poki co mozna uzywac tak jak ja uzywam, czyli telewizora ze SCART i HDMI. Do ECS mam SCART, a do SAGA mam HDMI, przelaczam tylko jednym guzikiem na telwizorze miedzy tymi trybami. SAGA dziala tez z ta przejsciowka


Ostatnia aktualizacja: 14.03.2016 15:58:48 przez sordan
[#554] Re: RTG i Vampire 600 V2

@sordan, post #553

Mam podobny adapter i nie narzekam:)
[#555] Re: RTG i Vampire 600 V2

@Tom Rain, post #554

Sorki za dubel, ale poprawione sterowniki do SAGA'ty :P rozwiązały mój problem z HDMI :)
[#556] Re: RTG i Vampire 600 V2

@Fest3r, post #544

Rozwiazalem problem dooma. W tooltypach mialem WEIGHT zamiast HEIGHT:). Teraz dziala ladnie na pelnym ekranie.
[#557] Re: RTG i Vampire 600 V2

@sordan, post #553

No to trochę nieładny ten "chłyt martekingowy".

Swoją drogą, mogliby zrobić nakładkę na Denise do pobierania z niej sygnału cyfrowego i puszczać to przez HDMI.
[#558] Re: RTG i Vampire 600 V2

@sanjyuubi, post #557

To nie jest "chłit marketingowy" tylko po prostu na razie masz SAGA bez AGA
Niedługo powinna dojść AGA. AGA będzie z Natami.
[#559] Re: RTG i Vampire 600 V2

@pisklak, post #558

Czyli tym sposobem obeszli problemy prawne z amigowością zabudowując natami na Amidze 600 a później na innych. To mi się podoba, bo firmy hieny strzegą aby Amiga od lat gniła w stagnacji..
[#560] Re: RTG i Vampire 600 V2

@pisklak, post #558

No zobaczymy. Tylko nie zapomnijcie wspomnieć kiedy z akceleratora zrobi się "emulator sprzętowy" Amigi wkładany do Amigi, co by was konserwatyści nie ciągali po sądach, że im przemyciliście emulator pod przykrywką akceleratora.

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2016 21:07:53 przez sanjyuubi
[#561] Re: RTG i Vampire 600 V2

@sanjyuubi, post #560

FPGA ma swoje prawa i to mi się podoba. To takie elektroniczne lego.
Można w nim układać i tworzyć rzeczy które już działają. Np. procesor 68020+całe p96+ kontroler dysków+usb 2/3.0 i inne. A wszystko sprzętowo będzie w porządku.
No chyba że komuś to przeszkadza, bo mi w ogóle nie...
[#562] Re: RTG i Vampire 600 V2

@pisklak, post #558

Miesiąc temu widziałem już dema AGA na Vampire V2.
[#563] Re: RTG i Vampire 600 V2

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #562

Nie, nie widziałeś. Widziałeś dema które uruchamniają się na karcie kraficznej.
[#564] Re: RTG i Vampire 600 V2

@Voyox, post #559

To mi się podoba, bo firmy hieny strzegą aby Amiga od lat gniła w stagnacji..

Byłbyś uprzejmy rozwinąć? Bo uważam, że znów siejesz dezinformacje i uprawiasz niczym nie nie popartą demagogię. Bardzo proszę, podziel się ze mną jakie to są te firmy _hieny_ i czego one tak zapalczywie _strzegą_, że nasza amiga _gnije_?
[#565] Re: RTG i Vampire 600 V2

@RadziN, post #564

Hmm... no koledze chyba chodziło o firmy posiadające jakieś prawa do systemu AOS.
Bo chyba musisz przyznać że takowe jakoś tak za bardzo to nie były zainteresowane jego rozwojem, za to jak najbardziej były zainteresowane wydojeniem jak największej możliwej kasy. W każdym bądź razie ja jakiegoś rozwoju AOS nie zauważyłem, a sytuacja legalna jaka jest teraz po prostu jest odstraszająca - vide wątek o P96 i Vampire na EAB.

PS. Musze przyznać że ja osobiście zgadzam się z większością argumentów kolegi Voyox dotyczących amigowego rozwoju/zapóźnienia.

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2016 09:38:15 przez pisklak
[#566] Re: RTG i Vampire 600 V2

@pisklak, post #565

... no koledze chyba chodziło o firmy posiadające jakieś prawa do systemu AOS

Hmm... jakieś prawa? Strasznie konkretna wypowiedź.

Bo chyba musisz przyznać że takowe jakoś tak za bardzo to nie były zainteresowane jego rozwojem, za to jak najbardziej były zainteresowane wydojeniem jak największej możliwej kasy.

A może mi powiedzieć kto Cię że tak kolokwialnie ujmę _wydoił_ i na czym (bo to znów, jest wybacz ale populizm bez argumentów!) Mi chodzi o fakty, a nie gdybanie. AOS się nie rozwija? Do 3.x środowisko napisało naprawdę masę usprawnień, a jak ktoś ma ochotę, może sięgnąć po wersje 4.x lub inne rozwiązania NG (MorphOS).
PS. Musze przyznać że ja osobiście zgadzam się z większością argumentów kolegi Voyox dotyczących amigowego rozwoju/zapóźnienia.

Nie polecam tej drogi. To Hiip-Hura-Populizm tyle i tylko tyle. Wybacz ale jak może być zapóźnienie na platformach stricto retro? A rozwój jest; Karty CF lub SD jako dyski/Gotek emulacji fdx/Karty ACA, Vampir/ Indivision / czy produkty rodzimej Sakury i masa innego drobnego ale świetnego sprzętu. Wybacz śmiałość ale muszę zapytać? Nie słyszałeś o w/w produktach? Bo nie widzę inne możliwości tak dramatycznej oceny sytuacji (rozwoju).

Wnioski są jasne, to co mamy to li tylko usprawnienia dla naszych klasycznych maszyn i super, że jeszcze możemy się tym bawić!
[#567] Re: RTG i Vampire 600 V2

@RadziN, post #564

Hyperion i sprawa z wyciekiem źródeł do OS3.x na przykład.
[#568] Re: RTG i Vampire 600 V2

@pisklak, post #565

vide wątek o P96 i Vampire na EAB
Pisałem co trzeba zrobić – sklonować API CyberGraphics. Klonowanie API jest legalne.
[#569] Re: RTG i Vampire 600 V2

@Krashan, post #568

I dokładnie to będzie zrobione jak sądzę. A na razie to mamy kompletnie legalne stery P96...
[#570] Re: RTG i Vampire 600 V2

@RadziN, post #566

AOS się nie rozwija? Do 3.x środowisko napisało naprawdę masę usprawnień, a jak ktoś ma ochotę, może sięgnąć po wersje 4.x lub inne rozwiązania NG (MorphOS).


No właśnie środowisko napisało. I gdyby nie te środowisko to zapewne miałbyś dalej super duper AOS którym Hyperion (czy ktokolwiek kto faktycznie ma prawa do AOS) tak "troskliwie" się do tej pory opiekuje. No faktycznie (niektóre) firmy "amigowe" to pełną gębą "wspierają rozwój" tak systemu ja i środowiska.... No ale jeśli dla Ciebie taka sytuacja jest OK i twierdzisz że to nie jest absolutnie żadnym hamulcem w rozwoju klasyka...
EOT

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2016 11:31:53 przez pisklak
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem