kategorie: A600, Programy, Sprzęt
[#421] Re: RTG i Vampire 600 V2

@Voyox, post #410

W sumie, nie powinienem odpowiadać, bo na zapasy w błocie mam zbyt małe doświadczenie, ale niech będzie. Spróbuję pomalutku i dużymi literami.

Siedzę w temacie dostatecznie długo, by nie ślinić się na kolejne atrakcje, bo ich nie ma. SDCard to taki hit? Czas powiedzieć Krashanowi, żeby zrezygnował ze swoich przejściówek pod sd2ide, bo popsuje rozszerzając użycie tanich przejściówek, nadciągający hit. I chłopakom z Sakury też trzeba powiedzieć, żeby tego nie dodawali do Deceleratora, bo to hit Vampira i koniec. I tym którzy używają przejściówki dla kart sd na scsi, itp. itd.
HDMI? O jej, co za nowość. Radek na Medku robił to via DVI dawno temu. Zupełnie jak Indivision. Ojej. No to może 64 bitowe instrukcje? Poczekamy i zobaczymy jaki soft z tego skorzysta. Na razie niczym nie poparty buzz-word. Picasso. Uf wreszcie nieznana nowość na naszym mikro rynku. 128 mb ram? Kurde, wszystkie moje karty do dużych Amig muszę pokrzyczeć, za to, że już w 1994 roku te dziadki (czy jak wolisz - sztrucle), potrafiły zepsuć killer feature Vampira. Wydajność 020@500MHz? Ktoś ostatnio wspominał że bardziej 060@80-90. Szkoda że bez FPU. (A MMU ma? Przy takiej ilości pamięci, jeśli chce się rozwijać, soft będzie piszczał o więcej ramu.). No, ale jest przynajmniej jedno do czego się nie można przyczepić - mała płytka. Jak ACA020 ;).

Czy już rozumiesz o co mi chodzi? Karta jest ok. To co umie - zapowiada się nieźle, ale nie jest to nic, przynajmniej na razie, czego byśmy nie widzieli. Poczekajmy - zobaczymy. Być może faktycznie nadciągnie rewolucja, a być może będzie kolejny klops, których zaliczyliśmy już na przestrzeni ostatnich 20 lat tyle. Po prostu - hold your horses cowboy :). Dodatkowo, kpienie z cudzych dokonań sprzed lat, to prosta droga do śmieszności.

A co do robienia 68k w krzemie, to o ile mi wiadomo, Freescale dało jakieś 5 lat temu prawa e2v i raczej nie odbyło się to za "uścisk dłoni prezesa". Więc nie wiem czy ot tak ktoś sobie weźmie i zrobi nowy procek 68k. Być może, ale na pewno nie odbędzie się to przez gdybanie na forum, a przez konkretne rozmowy z konkretnym pieniądzem w tle.

ps. Tak, planuję kiedyś kupić Vampire 2 (lub nowszą wersję, jeśli będzie).
[#422] Re: RTG i Vampire 600 V2

@baderman, post #421

Majaczenie rozżalonego rertomana.
Jeżeli liczysz na klopsa, bo było już tyle klopsów to źle liczysz.
Czy to źle? że że wszystko jest ładnie upchane i upakowane w zgrabną kartę?
No chyba nie porównasz to do żadnej karty ACA? bo mam ACA 1230/56 MHz i też nie ma FPU i mieć nie będzie. A w Vampirku jest przynajmniej taka możliwość, zapewne MMU także.
Na wszystko przyjdzie czas.
Czy komuś karta ta popsuje interes? zapewne tak, tak jest w biznesie, nowości powodują że rzeczy poprzednie muszą ustąpić. Czy Vampirek zrobi "porządek" z Jensem i jego pseudodziałalnością? Zapewne tak, bo sprzedaż kart to jedno, a sprzedaż pseudoupdaetów to drugie.

Ja doskonale rozumiem o ci ci chodzi. Dziś już nic nie może zaskoczyć człowieka. Ale niestety Amiga 600 już zaskakuje i jest wyjątkową Amigą, zaczyna działać jak rasowy komputer na który można by bez problemu napisać natywny Windows 98... Zaraz napiszesz że na 060/80 MHz także, więc się zgadzam...
[#423] Re: RTG i Vampire 600 V2

@Don_Adan, post #419

bardziej chodzilo mi o caloksztalt, czyli informacje o bugach, zwiechach i roznicach w dzialaniu odpalonych execow, a nie teoretycznej kompatybilnosci, ktora jak rozumiem ma byc. tak czy siak wiecej sie nie wypowiadam, bo karty nie mam i lepiej to zrobia jej wlasciciele
[#424] Re: RTG i Vampire 600 V2

@Voyox, post #422

Ja zupełnie inaczej odebrałem ten wpis. Bardziej w ten sposób by zachować dystans i poczekać zamiast robić taki hype jaki się właśnie tutaj odbywa. 64bit? A po co i na co? MMU+FPU+ porządne DMA jest tu bardziej potrzebne bo po prostu BĘDZIE DZIAŁAĆ z wszystkim co do tej pory zostało stworzone. Ale to ich bajka więc narrację zostawiam Majsterovicowi, Gunnarowi i spółce.
Vampire 500 v2 będzie miał to samo co Vampire 600 V2, a dodatkowo IDE (z tego co widziałem) - nadal to są zwarte konstrukcje bez jakiejkolwiek możliwości rozszerzenia. Innymi słowy jak za pół roku zrobią zwartego, kompaktowego Vampire 1200, a za następny rok kompaktowy Vampire 1200 V2 z np. SATA, USB, WiFi i PCI-E (choćby 4x) to czym będą obecne wampirki? :) Ano tym na co teraz tak wielu narzeka w odniesieniu do projektów w stylu ACA, Zeus etc.
[#425] Re: RTG i Vampire 600 V2

@Voyox, post #422

Majaczenie rozżalonego rertomana.

Już lepiej sam siebie nie mogłeś przedstawić.

Czy Vampirek zrobi "porządek" z Jensem i jego pseudodziałalnością? Zapewne tak, bo sprzedaż kart to jedno, a sprzedaż pseudoupdaetów to drugie.

Raczysz chyba, żartować. Jens nie robi tego charytatywnie to chyba jasne, ale jak do tych czas jako jedyny cokolwiek robił w tej materii na taka skalę, więc takie inwektywy pod jego adresem są co najmniej nie na miejscu. Tu działa prosta zasada, nie podoba się to nie kupuj!

Ale niestety Amiga 600 już zaskakuje i jest wyjątkową Amigą, zaczyna działać jak rasowy komputer na który można by bez problemu napisać natywny Windows 98...

Chyba jesteś wyjątkowo przemęczony hypem, który uprawiasz. Proponuję uzupełniać płyny, może jakieś witaminy i odstawić kawę.
[#426] Re: RTG i Vampire 600 V2

@RadziN, post #425

Już lepiej sam siebie nie mogłeś przedstawić.
No .. czasami trzeba powiedzieć prawdę, bo od słodkości robi się mdło..

Tu działa prosta zasada, nie podoba się to nie kupuj!
Posiadam kartę Jensa i to to jeszcze z okresu kiedy nie uprawiał "rozdzielania włosa na czworo".

Raczysz chyba, żartować
Nie nie raczę żartować. Jeżeli coś się robi, to robimy to najlepiej jak potrafimy,,, a mi wychodzi najlepiej jak to napisałeś " hypem, który uprawiasz

Proponuję uzupełniać płyny, może jakieś witaminy i odstawić kawę.
Myślę że w normie, kawa sporadycznie (właśnie idę zaparzyć jakieś espresso)..

Więcej dystansu proszę

@abcdef
Ja zupełnie inaczej odebrałem ten wpis. Bardziej w ten sposób by zachować dystans
No ludzie !! Ja to wszystko rozumiem, no właśnie proszę o dystans i trochę luzu.
Piszę się też po to aby było ciekawie. A że się ktoś czasami zdenerwuje? to ja z góry przepraszam. OKok, racja

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2016 10:24:49 przez Voyox
[#427] Re: RTG i Vampire 600 V2

@Voyox, post #426

No dobra, a wiadomo kiedy pojawi się wsad, który obsłuży te wszystkie ficzery znajdujące się na karcie?
Bo z tego co rozumiem to obecnie sprzedawane karty nie obsługują ani HDMI (GFX) ani złącza SD?
I czy obecna wersja karty umożliwia aktualizacje wsadu Fpga z poziomu Amigi, bez jakichś extra programatorow?

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2016 17:57:31 przez vojo
[#428] Re: RTG i Vampire 600 V2

@vojo, post #427

Bo z tego co rozumiem to obecnie sprzedawane karty nie obsługują ani HDMI...(GFX)

Zobacz post numer 411.



I czy obecna wersja karty umożliwia aktualizacje wsadu Fpga z poziomu Amigi, bez jakichś extra programatorow?

Tak.


Ostatnia aktualizacja: 21.02.2016 18:05:27 przez sordan
[#429] Re: RTG i Vampire 600 V2

@sordan, post #428

Dzięki :)

Trochę się śmietnik zrobił z tego wątku...
[#430] Re: RTG i Vampire 600 V2

@pisklak, post #378

W ramach współpracy z Gunnarem - wynik z mojego PowerMaca G5 (można dodać do strony):

Ram Disk:> bustest fast size 2m
BusSpeedTest 0.19 (mlelstv)   Buffer:    2097152 Bytes, Alignment: 32768
========================================================================
memtype   addr       op         cycle     calib         bandwidth
fast      $2C378000  readw       9.6 ns   normal     208.0 * 10^6 byte/s
fast      $2C378000  readl      10.2 ns   normal     392.3 * 10^6 byte/s
fast      $2C378000  readm       2.3 ns   normal    1718.8 * 10^6 byte/s
fast      $2C378000  writew      7.9 ns   normal     254.7 * 10^6 byte/s
fast      $2C378000  writel      7.9 ns   normal     506.7 * 10^6 byte/s
fast      $2C378000  writem      2.3 ns   normal    1735.9 * 10^6 byte/s


Ostatnia aktualizacja: 22.02.2016 10:17:19 przez recedent
[#431] Re: RTG i Vampire 600 V2

@recedent, post #430

No myślę że można dodać do jego strony. Ja od siebie dodam że Gunnar zagląda tu czasami z Google-translatorem szeroki uśmiech
.
A odnosząc się to nurtu " ale to już było"... cóż w formie, małej cichutkiej karty kosztującej relatywnie niewielkie pieniądze za bardzo szybkie 060 + GFX + w przyszłości dźwięk po HDMI (AHI stery wystarczy napisać) to chyba jednak nie było. No proszę podliczcie sobie jakie pieniążki musicie wybulić za podobny zestaw do a1200 na przykład.
Więc ... nazwijmy to pewne ożywienie części użytkowników klasyka jest chyba zrozumiałe.
[#432] Re: RTG i Vampire 600 V2

@pisklak, post #431

Zwłaszcza moje Uprawiam tu mały hejt, jak dziecko w piaskownicy...
Ale cóż, różne są typki na świecie. Ale czasami dam się lubić...
[#433] Re: RTG i Vampire 600 V2

@Voyox, post #432

Payback na Amidze 600 :) - to jest ostatnia rzecz jaka by mi przyszla do glowy, ze kiedys zagram w Payback na Amidze 600.

Chcialbym sie rowniez pochwalic, ze mapa jest mojego autorstwa :)


Foundation DC na Amidze 600 :)




Ostatnia aktualizacja: 22.02.2016 14:08:40 przez sordan
[#434] Re: RTG i Vampire 600 V2

@sordan, post #433

Grubo. Jak dorobią FPU to Quake2 będzie możliwy do odpalenia
[#435] Re: RTG i Vampire 600 V2

@sordan, post #433

Tym Paybackiem to raczej nie ma się jak chwalić bo od patrzenia oczy bolą. Nie wyobrażam sobie by ktoś mógł w to grać z tak paskudnym odświeżaniem*.
W Foundation scroll, choć nadal słabiutki, już tak nie doskwiera bo na nim gra się nie opiera.
Swoją drogą, jak można 640x480 w tak paskudny sposób rozszerzać do 16:9. Monitor nie trzyma proporcji, czy jak?
Inna sprawa, że pewnie cała moc Vampire idzie w diabły bo ECS nie wyrabia w 640x480.

*Domyślam się, ze jak na A600 z dopałką to ten Payback może i chodzi lepiej niż bez niej, ale wrażenia fajnego to nie robi. To już chyba lepiej odpalić, np Doom i pokazać jak na A600 zapierdziela w 60fps.
[#436] Re: RTG i Vampire 600 V2

@michalmarek77, post #435

Payback nie pójdzie na ECS, ale na karcie graficznej tak, więc tu musi być wersja pod GFX.
Payback na 68k jest dość wolną grą w każdej wyższej rozdziałce niż 320x256.

Fundation już działa OK, ta gra ma taki scroll.
[#437] Re: RTG i Vampire 600 V2

@michalmarek77, post #435

Tym Paybackiem to raczej nie ma się jak chwalić bo od patrzenia oczy bolą. Nie wyobrażam sobie by ktoś mógł w to grać z tak paskudnym odświeżaniem*.


Widze, ze nigdy nie grales w Payback na zadnej Amidze. Na PPC z karta graficzna chodzi tak samo: Payback PPC + GFX
I tak, jest sie czym podniecac. Tym, ze odpalam to na malej, zgrabnej Amidze 600 (ktora beda zabierac na zloty) za 650 zl (Vampire2 kupilem za 90 euro + koszt samej Amigi). Moja dopalona Amiga 1200 (koszt okolo 5000-6000 zl) wyswietla Payback tak samo.



Swoją drogą, jak można 640x480 w tak paskudny sposób rozszerzać do 16:9. Monitor nie trzyma proporcji, czy jak?


To nie jest ani monitor, ani zadne 16:9. To zwykly telewizor (kupilem za 10 euro) w proporcji 5:4.




Ostatnia aktualizacja: 22.02.2016 15:25:46 przez sordan
[#438] Re: RTG i Vampire 600 V2

@sordan, post #437

Na PPC z karta graficzna chodzi tak samo:


Na PPC chodzi jednak szybciej ok, racja, ale i tak jest super, tak jak piszesz za 90EUR taka moc OK

Spróbujcie jeszcze Napalm, Eart 2140, Exodus ok, racja
[#439] Re: RTG i Vampire 600 V2

@sordan, post #437

Sordan, IMO nie ważne jak gra chodzi na ppc+cos tam - na Twoim filmiku gra nie działa na tyle dobrze by dało się w to grac.
Oczywiście, jak ktoś lubi benchmark to może i to jest jakiś sposób na pokazanie mocy Vampira ale mnie nie przekonuje.
Skadinad ciekawe jak ta gra działa w 320x256.
[#440] Re: RTG i Vampire 600 V2

@BULI, post #438

Na PPC chodzi jednak szybciej


No moze minimalna roznica :)


Co do Napalma to niestety nie chodzi :( Tzn chodzi, gra sie uruchamia ale jest ostra kaszana na ekranie, pelno artefaktow, a mialem taka ochota zagrac :(

Jak znajde chwile sprawdze jeszcze Earth 2140 i Exodus.
[#441] Re: RTG i Vampire 600 V2

@michalmarek77, post #439

Dla mnie chodzi wysmienicie (jak na Amige 600 i jej niska cene) i absolutnie wystarczy by normalnie grac (gram juz druga godzine i bawie sie na sto dwa). Calego Paybacka przechodzilem na slabszym konfigu i w niczym absolutnie mi to nie przeszkadzalo by dobrze sie bawic.
[#442] Re: RTG i Vampire 600 V2

@sordan, post #441

Swoją drogą - w tym Paybacku jest filtrowanie tekstur włączone czy to tylko złudzenie spowodowane jakością filmu?
Jeśli to leci przez HDMI to karta gfx juz działa. Szybko.
No i te Twoje "Świony" z prawdziwymi nie mają nic wspólnego :P
[#443] Re: RTG i Vampire 600 V2

@michalmarek77, post #442

Jeśli to leci przez HDMI to karta gfx juz działa. Szybko.


Tak, leci to przez HDMI. Nieoficjalny sterownik jest juz gotowy do testow od 2 dni, narazie tylko w 640x480 16 bit. W ECS Payback nie dziala. Musi byc albo AGA, albo karta graficzna. Sam system tez juz smiga w 64 tys kolorow :)



No i te Twoje "Świony" z prawdziwymi nie mają nic wspólnego :P


Świyntochłowice jeszcze niy skończone. Jak dodom OSiR Skałka i basyn to już bardzi bydzie Świony przypominać :)




Ostatnia aktualizacja: 22.02.2016 16:00:25 przez sordan
[#444] Re: RTG i Vampire 600 V2

@sordan, post #443

Witam
@sordan
Jeśli mogę prosić sprawdziłbyś RedAlert bo na 060 jest fatalnie ciekawi mnie jak będzie u ciebie.
Tylko mnie nie zaskocz bo jak będzie lepiej to czas PPC wystawić.
[#445] Re: RTG i Vampire 600 V2

@mwb113, post #444

Odpalilem i dostaje taki komunikat:
PROGDIR:debug.log 868a6f4 868a5ec
freecnc.ini 868f634 868a5ec
internal-global.ini 8695e0c 868a5ec
files.ini 869aebc 868a5ec

po czym od razu wyskakuje guru. Snoopdos nic ciekawego nie pokazuje. Byc moze nie dziala na Vampirze2, albo cos robie zle.
[#446] Re: RTG i Vampire 600 V2

@sordan, post #445

To zobacz tego Alerta na innej Amidze. Może problem leży po stronie gry...
[#447] Re: RTG i Vampire 600 V2

@Voyox, post #446

Niestety nie jestem w stanie tego sprawdzic na innej Amidze bo w zadnej nie mam karty graficznej, a gra tego wymaga.
[#448] Re: RTG i Vampire 600 V2

@sordan, post #447

winuae pomysł
[#449] Re: RTG i Vampire 600 V2

@juen, post #448

Emulatorom mowie stanowcze nie!
[#450] Re: RTG i Vampire 600 V2

@sordan, post #449

Netsurfa sprawdź proszę. Kipper chyba mi to posłał bo poraz drugi pytał o adres, ale strasznie mnie męczy to czekanie od grudnia:).
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem