kategorie: A500, A600, Programy, Sprzęt
[#1111] Re: Nadchodzi Vampire Core GOLD3 (integracja Paula/ECS/AGA z HDMI)

@skipp, post #1105

wymagają FPU, a ponieważ obecny (testowy) core AGA go nie posiada

Czy słowo "obecny" daje nadzieję na to, iż team zmienił zdanie, i zmieści się i AGA i FPU na Vampirze A500 V2 ? Czy też trzeba czekać na V4?
[#1112] Re: Nadchodzi Vampire Core GOLD3 (integracja Paula/ECS/AGA z HDMI)

@tbone, post #1108

Zacytuję sam siebie:
Dwa z nich wymagają FPU, a ponieważ obecny (testowy) core AGA go nie posiada, to konieczne było odpalenie femu/SoftFPU.

Testy trwają. Nowe rdzenie AGA pojawiają się codziennie (ale żaden z nich nie ma FPU). Jak będzie z HardFPU - tego nie wiem, na razie za cholerę nie chce się zmieścić w 40K LE razem z AGA ;)

EDYTA
Nie od razu Rzym zbudowano ;) Dajmy czas, zobaczymy co przyniesie. Póki co trwa walka o wszystko, co przyniosła AGA (łącznie z nieudokumentowanymi "ficzerami", czyt. bugami) ;)

EDYTA #2
Jednak źle się wyraziłem, zweryfikowałem info i z tego co wiem, na czas testów AGA po prostu FPU nawet nie próbował nikt wcisnąć (na razie). Zobaczymy, co dalej.

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2018 15:33:06 przez skipp
[#1113] Re: Nadchodzi Vampire Core GOLD3 (integracja Paula/ECS/AGA z HDMI)

@skipp, post #1112

a ile zajmuje jednostka wektorowa i inne nieprzydatne (do oglądania dem) elementy obecnie będące w core?
[#1114] Re: Nadchodzi Vampire Core GOLD3 (integracja Paula/ECS/AGA z HDMI)

@Sventevith, post #1104

Vampir działa bez problemu z CDTV w trybie A500 nie działa tylko napęd CD.
[#1115] Re: Nadchodzi Vampire Core GOLD3 (integracja Paula/ECS/AGA z HDMI)

@michal_zukowski, post #1113

a ile zajmuje jednostka wektorowa i inne nieprzydatne (do oglądania dem) elementy obecnie będące w core?

Niestety tego nie wiem dokładnie, ale z wcześniejszych dyskusji na IRC wynikało, że zaskakująco mało ;)
[#1116] Re: Nadchodzi Vampire Core GOLD3 (integracja Paula/ECS/AGA z HDMI)

@Alex, post #1114

To tak jak by nie działał. Cdtv to cd.
[#1117] Re: Nadchodzi Vampire Core GOLD3 (integracja Paula/ECS/AGA z HDMI)

@skipp, post #1112

Czyli jest progres. Z tego co pamiętam pisałeś wcześniej, że demo wizualnie siada przy tych scenach wykorzystujących fpu.
[#1118] Re: Nadchodzi Vampire Core GOLD3 (integracja Paula/ECS/AGA z HDMI)

@tbone, post #1117

Zgadza się, progres jest cały czas - tyle, że femu w postaci widocznej na filmie od wielu miesięcy nie jest rozwijany. Myślę, że Apollo Team zastosuje inne rozwiązanie na SoftFPU, bo odkąd mamy jednostkę zmiennoprzecinkową od 2.7 w górę, wiele się zmieniło w tym temacie. A przynajmniej mam taką nadzieję ;) Do tak zaawansowanych dem jednak potrzeba czegoś więcej, niż emulacji z zastosowaniem bibliotek dyskowych. Niemniej jednak - AGA po HDMI z FPU na A500/A600 - tego nie zrobił jeszcze nikt wcześniej w historii :D Ja jestem pod ogromnym wrażeniem.

Cała praca skupia się obecnie na doszlifowaniu samej grafiki AGA w tym momencie, a ile się uda zrobić w temacie FPU - zobaczymy. Ja jestem dobrej myśli OK
[#1119] Re: Nadchodzi Vampire Core GOLD3 (integracja Paula/ECS/AGA z HDMI)

@skipp, post #1118

To jeszcze na deser "Master Control Program" od grupy Desire z Assembly 2015 z genialną muzyką Serpenta :)


Desire "Master Control Program" Amiga AGA Demo (Vampire 600 V2)
[#1120] Re: Nadchodzi Vampire Core GOLD3 (integracja Paula/ECS/AGA z HDMI)

@APair, post #1111

Takie info + wideo sprzed 10 minut (serio) :)


Vampire 80k LE FPGA - AGA+FPU

"Core 5351 on a Vampire 80k LE prototype
RTG disabled
2nd pipe disabled
Full AGA display
It still flies "
[#1121] Re: Nadchodzi Vampire Core GOLD3 (integracja Paula/ECS/AGA z HDMI)

@skipp, post #1120

Super... tylko dlaczego na stronie pojawia się dopiero wersja 5115?

Pewnie znowu na oficjalny release z "Full AGA display" poczekamy do świąt Bożego Narodzenia...

A tak na marginesie - dlaczego z poziomu Amigi zrobimy tylko upgrade z core x10, a x11 i x12 trzeba flashować USB-Blasterem?

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2018 06:18:25 przez PWS
[#1122] Re: Nadchodzi Vampire Core GOLD3 (integracja Paula/ECS/AGA z HDMI)

@PWS, post #1121

Czesc, PWS. Przewin pare wpisow wyzej i poczytaj dyskusje na temat dema TBL i czy FPU razem z AGA jest mozliwe - bo tego dotyczyl moj ostatni wpis i to wideo od TuKo na prototypie z wiekszym FPGA. W poprzednich postach znajdziesz tez informacje, kiedy sa planowane pierwsze publiczne rdzenie z AGA.

Jesli chodzi o ostatnie x11 i x12 to ze wzgledu na wysrubowane ich parametry flashujesz je 'na wlasne ryzyko' i sa to wersje 'bonusowe' - jesli nie mialbys blastera pod reka a karta okazalaby sie niestabilna to nie mialbys mozliwosci powrotu do stabilnego (x10) rdzenia z poziomu CLI. Nie wiem, jakie sa statystyki stabilnosci x11 i x12 na kartach uzytkownikow (nie sposob tego przewidziec, szczegolnie na pierwszych kartach od Kippera, a nikt jakos specjalnie nie daje informacji zwrotnych, poza kilkoma z zaangazowanych 'zawodnikow'), ale jesli okaze sie, ze x11 u wiekszosci ludzi dziala bezproblemowo, to pewnie EXE tez sie pojawi dla tej wersji. Tak ja to rozumiem, ale moge sie mylic. Najprosciej pisac bezposrednio do BigGuna na #apollo-team.

PS. Najtanszy USB Blaster kosztuje jakies 12PLN a oprogramowanie Quartus jest darmowe.
[#1123] Re: Nadchodzi Vampire Core GOLD3 (integracja Paula/ECS/AGA z HDMI)

@skipp, post #1122

...a nikt jakos specjalnie nie daje informacji zwrotnych, poza kilkoma z zaangazowanych 'zawodnikow')
. Nie zauważyłem żeby ktoś raczył pytać. Mój kipperowy wampir popyla bez zająknięcia na x12.
[#1124] Re: Nadchodzi Vampire Core GOLD3 (integracja Paula/ECS/AGA z HDMI)

@fazior, post #1123

A moja od kippera leci w wuja od samego początku (zaniki HDMI). Sprawdziłem/wymieniłem co mogłem we własnym zakresie i karta finalnie poleciała do Architecta1200. Wsparcie Apollo Team sprowadza się do pytań jaki pixelclock jest ustawiony w RTG i tyle. Można tłumaczyć, że inna karta, na tym samym monitorze, płycie głównej, zasilaczu i w trybie out-of-the-box coffin'a działa, a druga robi blackouty. Przedsięwzięcie w stylu "zapłać i sp... jeżeli będzie coś nie tak". Takie są fakty i potencjalni nabywcy niech o tym wiedzą.
[#1125] Re: Nadchodzi Vampire Core GOLD3 (integracja Paula/ECS/AGA z HDMI)

@tbone, post #1124

No w mojej też Architect1200 za symboliczną opłatą połatał HDMI.
[#1126] Re: Nadchodzi Vampire Core GOLD3 (integracja Paula/ECS/AGA z HDMI)

@tbone, post #1124

Wsparcie Apollo Team sprowadza się do pytań jaki pixelclock jest ustawiony w RTG i tyle.

Przedsięwzięcie w stylu "zapłać i sp... jeżeli będzie coś nie tak". Takie są fakty i potencjalni nabywcy niech o tym wiedzą.


To ciekawe, co piszesz. Bo znalazłem taki wątek, a w nim takie dwa posty: #46 oraz #76. Można? Można.

Próbowałeś kontaktować się bezpośrednio z Igorem? Z wątku na Apollo forum wyczytałem, że nie zostałeś bez odpowiedzi i była próba rozwiązania problemu, a jednak zniecierpliwiłeś się pytaniami o szczegóły. Nawet jeśli Gunnar próbuje pomóc, to pisze z perspektywy programisty / projektanta wsadu (logiczne, najpierw wyeliminować problemy z ustawieniami czy oprogramowaniem), a sprzętem zajmuje się obecnie tylko i wyłącznie Igor.

Wiem, że karta jest od Kippera, ale wiem też na pewno, że niektóre wadliwe karty wymieniał ludziom Igor, niezależnie od ich "pochodzenia". Moim zdaniem wszystko da się zrobić, jedynie czasem trzeba zmienić nastawienie. Teoretycznie powinieneś pisać do Briana, który montował Twój egzemplarz, ale szczerze wątpię, że będzie go interesowało załatwienie tej sprawy (mimo, że tak naprawdę powinien wziąć za to odpowiedzialność).

PS. Ja dla przykładu miałem problem z "blackoutami" tylko i wyłącznie w rdzeniu GOLD2, dlatego przez dłuuuugi czas użytkowałem GOLD1, a dopiero przesiadłem się na dobre na nowszy przy 2.7 (bo FPU). Od tamtej pory ani razu nie miałem problemu z zanikającym obrazem (a karty nie tykałem ani lutownicą ani papierem ściernym).
[#1127] Re: Nadchodzi Vampire Core GOLD3 (integracja Paula/ECS/AGA z HDMI)

@skipp, post #1126

Nie orientujesz się może czy mają w planach spreparowanie kicka dostarczanego z wampirem v500, żeby z nowym bootromem cdtv dało się uruchomić cd w CDTV, tak jak na fizycznych gnatach w tej Amidze działało?
[#1128] Re: Nadchodzi Vampire Core GOLD3 (integracja Paula/ECS/AGA z HDMI)

@skipp, post #1126

Wybacz Przyjacielu, ale nie wiem czy Ty nie straciłbyś cierpliwości, gdybyś uzyskał w odpowiedzi to samo pytanie, które zostało zadane już jakiś czas wcześniej i zdążyłeś już na nie odpisać. Do tego kwestionowanie, że problem jest gdzie indziej, a nie w karcie. Tak jakby nie mógł wystąpić taki pojedynczy egzemplarz. Architect1200 potwierdził już, że z kartą jest coś nie tak (w porównaniu z posiadanym przez niego egzemplarzem).

Drugim powodem zniecierpliwienia jest fakt, że nie jestem w stanie napisać jaki pixelclock jest domyślnie w natywnej rozdzielczości Coffin'a (bo taka była ustawiona), bo po prostu nie mam w tej chwili w rękach karty.

Poświęciłem sporo czasu, z leksza 250 zł (3 różne wzmacniacze, multum kabli, recap dwóch zasilaczy), by sprawdzić każdy ze wspomnianych elementów (także przemieliłem 6 modelów monitorów/tv/projektor), które także wskazywano za przyczynę. Nagle, przy publikacji 2.7 okazało się, że jednak jest spora ilość "weak fpga", którym trzeba dołożyć elektrolity, albo obniżyć mnożnik, by karta działała stabilnie.

No i brakowało mi informacji by uderzać prosto do Igora. Sądziłem, że osoba, która odezwie się w wątku na forum Apollo Core, będzie tą właściwą w kwestii zagadnienia.

Chętnie będę piewcą wspaniałości dzieł Apollo Team, ale karta jak na razie zamiast dawać radość przyprawia mnie o nerwicę.
[#1129] Re: Nadchodzi Vampire Core GOLD3 (integracja Paula/ECS/AGA z HDMI)

@fazior, post #1127

Teoretycznie, ale mówię tylko teoretycznie należałoby zgrac biblioteki i cdtv.device na dysk i napisac program montujący cdrom (w cdfs.library jest o ile pamietam funkcja mountcd() czy jakos tak). Inaczej sie cdromu nie zamontuje. Niestety chyba nie ma includów wiec trze by bylo recznie rzeźbić. Dodatkowo cdtv.device jeździ ponoc po przerwaniach co powoduje niekompatybilnosc z z whdload wiec nie wiem czy nie pogryzie sie z samym vampirem. Ja mam pamiec 8b z ide od forumowicza rj1307 i dziala w trybie cdtv (z tym ze musialem wypalac wlasne bootromy).

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2018 14:24:28 przez michal_zukowski

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2018 14:24:54 przez michal_zukowski
[#1130] Re: Nadchodzi Vampire Core GOLD3 (integracja Paula/ECS/AGA z HDMI)

@skipp, post #1102

Dziękuję, źle zrozumiałem, mój błąd. Czyli problemem może być rejestracja karty(poza samą aktualizacją, jak się nie robiło do tej pory), ale jeśli się ją kupowało przez stronę zespołu to prędzej czy później powinna być dodana do obsługiwanych, albo już jest?
[#1131] Re: Nadchodzi Vampire Core GOLD3 (integracja Paula/ECS/AGA z HDMI)

@michal_zukowski, post #1129

Ale to nadal nie była by CDTV. Nie chcę czekać do północy z ustawianiem zegarka:D
[#1132] Re: Nadchodzi Vampire Core GOLD3 (integracja Paula/ECS/AGA z HDMI)

@fazior, post #1123

Ale Wampir 500 w CDTV nie daje rady na x11 - zdziwo - karta lepiej wykonana, połączenie z płytą zdecydowanie lepsze a tu zonk, tylko x10 działa stabilnie.
[#1133] Re: Nadchodzi Vampire Core GOLD3 (integracja Paula/ECS/AGA z HDMI)

@twardy, post #1110

[#1134] Re: Nadchodzi Vampire Core GOLD3 (integracja Paula/ECS/AGA z HDMI)

@skipp, post #1133

Powrzucali byście lepiej jakieś gry AGA. Trochę tego było.
[#1135] Re: Nadchodzi Vampire Core GOLD3 (integracja Paula/ECS/AGA z HDMI)

@Sventevith, post #1134

Flink AGA CD32



Skeleton Krew AGA



Ostatnia aktualizacja: 25.05.2018 11:25:34 przez skipp
[#1136] Re: Nadchodzi Vampire Core GOLD3 (integracja Paula/ECS/AGA z HDMI)

@skipp, post #1135

Ten Flink wygląda na fajna grę nie grałem w nią. :) Skeleton nadal trochę się kaszani.

Czekamy na więcej filmów z gier !!!
[#1137] Re: Nadchodzi Vampire Core GOLD3 (integracja Paula/ECS/AGA z HDMI)

@Sventevith, post #1136

[#1138] Re: Nadchodzi Vampire Core GOLD3 (integracja Paula/ECS/AGA z HDMI)

@skipp, post #1137

Strangers AGA też umknęło trochę tych gier do zagrania na V4 standalone będzie :)
[#1139] Re: Nadchodzi Vampire Core GOLD3 (integracja Paula/ECS/AGA z HDMI)

@skipp, post #1135

Ciekawy hw rozpoznało - 060 na 102 MHz
[#1140] Re: Nadchodzi Vampire Core GOLD3 (integracja Paula/ECS/AGA z HDMI)

@tbone, post #1139

Quake2 on A2000 (Vampire 500 V2+ / Core 2.7)

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem