kategorie: A500, A600, Programy, Sprzęt
[#991] Re: Nadchodzi Vampire Core GOLD3 (integracja Paula/ECS/AGA z HDMI)

@michal_zukowski, post #984

Akurat drivery pod Fusion/Shapeshiftera są pod tryby planarne i tracą jak mi sie wydaje na sensowności w sytuacji gdy ma się kartę graficzną. Programy do raytracingu to raczej MMU nie wymagały do działania, tylko FPU, więc wkrótce powinny działać (Gold 2.7). Pamięć virtualna - no OK ta akurat naprawdę wymaga MMU... tylko ktoś tego używa ? Naprawdę ? Na klasyku ? Przypominam że Vamp ma 128 MB ramu. Jak na klasyka to to mało nie jest. Programy w stylu Enforcer to OK - MMU jest niezbędne. Tylko.... tak się skłąda że mam takie podejrzenia (zapewne bezzasadne) że Ci co tak na brak tych narzędzi narzekają i tak piszą (programy? raczej dema chyba) na UAE... no nieważne. Nie zmienia to nic w tym że to akurat na Vampie nie działa, przynajmniej na dzień dzisiejszy. Pluginy do prg graficznych chyba z MMU też nie korzystały w jakichś hurtowych ilościach. WHDLoad działa.



Ostatnia aktualizacja: 18.11.2017 10:24:09 przez pisklak
[#992] Re: Nadchodzi Vampire Core GOLD3 (integracja Paula/ECS/AGA z HDMI)

@pisklak, post #991

Proponowałbym zrobić listę (chyba że jest), programów które permanentnie nie dają się odpalić na Vampire. Można także wyszczególnic te które także nie działają na innych Amigach od tych które nie działają tylko na Vampirach. ...
Będziemy mieć wgląd do kompatybilności tego sprzętu.
Bo niektórzy piali niczym kór ze mnóstwo rzeczy nkd "chodzi"......ok, racja
[#993] Re: Nadchodzi Vampire Core GOLD3 (integracja Paula/ECS/AGA z HDMI)

@pisklak, post #991

No wlasnie zagadka, po co programom do raytracingu MMU? Wlasnie dla pamieci wirtualnej, kiedys normalna pamiec byla bardzo droga i MMU to bylo tanie rozwiazanie.Tak, 128MB to niby duzo w Vampire2, ale wedlug mnie za malo niestety. Dopiero Vampire V4 ma odpowiednia wedlug mnie ilosc pamieci, czyli 512MB. Nie jestem ekspertem od AROSa, ale tam chyba niektore programy wymagaja 256MB lub wiecej pamieci, wiec nie pojda bez pamieci wirtualnej na V2. Wiesz, pisanie i testowanie to nie to samo, zwykle powinno sie testowac na docelowym sprzecie a nie na emulatorze. Ogolnie to mnie smieszy jak ktos bez dostatecznej wiedzy zabiera glos w sprawie MMU, a poprzednio FPU. A takich fanbojow jest tam troche na forum Apollo. Pisza np. ze Commodore nigdy nie uzywal w swoich systemach na Amidze MMU. No i to jest nieprawda. Istnieje cos takiego jak Amix, czyli system dedykowany Amidze a korzystajacy z MMU. Oficjalny system od Commodore dla Amigi 3000UX.
BTW. To ze Whdload dziala to nie znaczy, ze wszystkie jego opcje dzialaja bez MMU. Kiedys pisalem z Weplem o mozliwosci restartu gry z dowolnego momentu, cos jak save z Action Replay 3, i do czegos takego potrzebne jest MMU albo WinUAE.

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2017 12:48:04 przez Don_Adan
[#994] Re: Nadchodzi Vampire Core GOLD3 (integracja Paula/ECS/AGA z HDMI)

@Voyox, post #992

To tez jest dobry pomysl. Chyba Napalm nie chodzil.
[#995] Re: Nadchodzi Vampire Core GOLD3 (integracja Paula/ECS/AGA z HDMI)

@Don_Adan, post #994

Fajnie by było jakby posiadacze Vampire pisali.
Np. Mam Vampire 2. Testowałem Napalm na wszystkie możliwe sposoby i nie udało mi się go odpalić. ..OK
[#996] Re: Nadchodzi Vampire Core GOLD3 (integracja Paula/ECS/AGA z HDMI)

@pisklak, post #991

Przypominam że Vamp ma 128 MB ramu. Jak na klasyka to to mało nie jest.
I tu się zgadzam. Prościej jest dać na kartę 512 MB pamięci, niż się boksować z MMU.
[#997] Re: Nadchodzi Vampire Core GOLD3 (integracja Paula/ECS/AGA z HDMI)

@Krashan, post #996

Najsmieszniejsze jest to jak dziala pecet.
Nawet 16-32 GB ram i wylaczenie pliku stronicowania powoduje ze Windows przestaje dzialac poprawnie.
Wiec MMU jest raczej pomyslem zastepczym. A w przypadku PC koniecznym bo wszystko i tak leci po pliku wymiany.
Nie znam sie ale jezeli w Amidze wystarczy zwiekszenie rzeczywistej pamieci to jest to lepsze rozwiazanie.
Zobaczymy jak bedzie dzialal w praktyce V4 Std z 512 MB.......
[#998] Re: Nadchodzi Vampire Core GOLD3 (integracja Paula/ECS/AGA z HDMI)

@Voyox, post #997

A po cichu powstaje MiSTer - 110k LE, więc wsad z V4 powinien się zmieścić, nie? No i gigabajt RAMu na pokładzie.
[#999] Re: Nadchodzi Vampire Core GOLD3 (integracja Paula/ECS/AGA z HDMI)

@Voyox, post #995

Nie chce mi się z Tobą gadać fanboju, ale "Testowałem Napalm na wszystkie możliwe sposoby i nie udało mi się go odpalić". Inaczej, Napalm się uruchamia,ale grać się nie da z powodu niedomagań w wyświetlaniu obrazu.

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2017 22:03:15 przez fazior
[#1000] Re: Nadchodzi Vampire Core GOLD3 (integracja Paula/ECS/AGA z HDMI)

@skipp, post #1

Wpis numer 1000 :) Myślę, że to doskonała okazja, by pokazać moje własne "graby" z beta rdzenia GOLD3 (AGA+Paula po HDMI). Wszystkie wykonane osobiście przeze mnie, na mojej własnej Amidze 600 (sic!). Wszystkie prezentowane produkcje wymagają AGA (nie RTG, i ich ekrany nie dają się "wypromować").

Haujobb "Entering Hypnosis"

https://vimeo.com/243817692

Ephidrena "Bier"


DualCrew-Shining "2C-B"


Darkage "Electra"


Haujobb "Edit 0.5"


Three Little Elks "Passengers"


Słowo komentarza - niestety Vimeo zredukował framerate do 25 fps, podczas gdy źródłowe pliki były nagrane w 50 fps (i tą różnicę widać) - jeśli ktoś chce, to niech sam sprawdzi i porówna: http://natami.pl/apollo/eph-bier-640x512@50.mkv
[#1001] Re: Nadchodzi Vampire Core GOLD3 (integracja Paula/ECS/AGA z HDMI)

@skipp, post #1000

to dawaj na jutube, tam maja 50fps
[#1002] Re: Nadchodzi Vampire Core GOLD3 (integracja Paula/ECS/AGA z HDMI)

@michal_zukowski, post #1001

Wrzucilem 1szt... ale zeby sie 50fps "aktywowalo", to wideo musi miec 720p. Tym samym musialem dodac duzo czarnego, zeby nie skalowac w gore..

[#1003] Re: Nadchodzi Vampire Core GOLD3 (integracja Paula/ECS/AGA z HDMI)

@skipp, post #1002

Skipp, po prostu skaluj bez filtracji (nearest neighbor) 200%, 300% itd. Bedziesz mial kwadratowe piksele a do tego YT i inne serwisy lepiej poradza sobie z kompresja tego.
[#1004] Re: Nadchodzi Vampire Core GOLD3 (integracja Paula/ECS/AGA z HDMI)

@kiero, post #1003

Dzięki, Kiero.

Próba 1440x1080@50:
[#1005] Re: Nadchodzi Vampire Core GOLD3 (integracja Paula/ECS/AGA z HDMI)

@Voyox, post #997

Najsmieszniejsze jest to jak dziala pecet.
Nawet 16-32 GB ram i wylaczenie pliku stronicowania powoduje ze Windows przestaje dzialac poprawnie.
Wiec MMU jest raczej pomyslem zastepczym. A w przypadku PC koniecznym bo wszystko i tak leci po pliku wymiany.


Tyle, że dzisiejsze systemy operacyjne wymagają MMU do separowania aplikacji, ochrony pamięci etc.

AmigaOS jakby nie patrzeć jest systemem z pierwszej połowy lat osiemdziesiątych i dużo nie zmieniło się w temacie zarządzania pamięcią zanim linię 3.x zaprzestano rozwijać.
[#1006] Re: Nadchodzi Vampire Core GOLD3 (integracja Paula/ECS/AGA z HDMI)

@skipp, post #1000

Jaką miałeś skuteczność w odpalaniu AGAdem? Wszystko działało, czy tylko część którą prezentujesz?
[#1007] Re: Nadchodzi Vampire Core GOLD3 (integracja Paula/ECS/AGA z HDMI)

@fazior, post #1006

Właśnie miałem pytać o to samo - no i dodatkowo jak z gierkami, przydało by się kilka pokazać, np Slam Tilt, jak wygląda przełączanie rozdziałki przy multi ball.
[#1008] Re: Nadchodzi Vampire Core GOLD3 (integracja Paula/ECS/AGA z HDMI)

@fazior, post #1006

Jaką miałeś skuteczność w odpalaniu AGAdem? Wszystko działało, czy tylko część którą prezentujesz?

Nie, oczywiście, że nie wszystko działa (gdyby tak było to rdzeń byłby już publiczny). Kilka produkcji miało kwasy na ekranie ("Nebula" od DCS na jednym efekcie), słownie jedna zrobiła Guru ("Senseless" od TBL), niektóre mają też problem z dźwiękiem i synchronizacją (za szybko odtwarzają sample i patterny). No, ale beta to beta :) Ta wersja rdzenia jest bodajże z 24 lipca, a więc dość leciwa. Chwilowo prace nad GOLD3 idą dużo wolniej, bo na horyzoncie jeszcze GOLD2.7 (z mocnym FPU, ale bez AGA). Do prac nad AGA ekipa wróci pewnie po wypuszczeniu 2.7.

Właśnie miałem pytać o to samo - no i dodatkowo jak z gierkami, przydało by się kilka pokazać, np Slam Tilt, jak wygląda przełączanie rozdziałki przy multi ball.

Tego nie wiem, nie interesują mnie (amigowe) gry aż tak bardzo, żebym poświęcał czas na ich testowanie. Mam dziesiątki dem i intr do obejrzenia, to jest moja radocha ;)
[#1009] Re: Nadchodzi Vampire Core GOLD3 (integracja Paula/ECS/AGA z HDMI)

@kiero, post #1003

[#1010] Re: Nadchodzi Vampire Core GOLD3 (integracja Paula/ECS/AGA z HDMI)

@skipp, post #1008

GOLD2.7 (z mocnym FPU, ale bez AGA).


Brawo!
[#1011] Re: Nadchodzi Vampire Core GOLD3 (integracja Paula/ECS/AGA z HDMI)

@skipp, post #1008

Chwilowo prace nad GOLD3 idą dużo wolniej, bo na horyzoncie jeszcze GOLD2.7 (z mocnym FPU, ale bez AGA). Do prac nad AGA ekipa wróci pewnie po wypuszczeniu 2.7


Chyba jednak nie do końca tak jest. Na forum Apollo niedawno wyraźnie pisali, że chcą już w grudniu wysłać do dystrybutorów pierwsze egzemplarze Vampire 4 Standalone - a one będą wymagały Gold 3...
[#1012] Re: Nadchodzi Vampire Core GOLD3 (integracja Paula/ECS/AGA z HDMI)

@teh_KaiN, post #1010

Mala probka mozliwosci GOLD2.7:
[#1013] Re: Nadchodzi Vampire Core GOLD3 (integracja Paula/ECS/AGA z HDMI)

@skipp, post #1012

Super... czekam niecierpliwie na obie wersje wsadów.

Rozumiem że już w wersji 2.7 wszystko będzie wyświetlane przez hdmi razem z dźwiękiem... tylko nie będzie układu AGA dla A500/A600.
Trochę szkoda, ale mimo wszysyko lepiej by po prawie roku zobaczyć efekty pracy chłopaków nad nowym wsadem do Vampira.
No i też szkoda że nie ma publicznych wersji beta.


Ostatnia aktualizacja: 22.11.2017 20:07:03 przez PWS
[#1014] Re: Nadchodzi Vampire Core GOLD3 (integracja Paula/ECS/AGA z HDMI)

@skipp, post #1009

[#1015] Re: Nadchodzi Vampire Core GOLD3 (integracja Paula/ECS/AGA z HDMI)

@PWS, post #1013

Spokojnie, tam oprócz Vampira w tej A2000 jest jeszcze Delfina Lite na Zorro :)
[#1016] Re: Nadchodzi Vampire Core GOLD3 (integracja Paula/ECS/AGA z HDMI)

@vojo, post #1015

a ktoś sprawdzał jak chodzi Ami Quake2 RTG ?
[#1017] Re: Nadchodzi Vampire Core GOLD3 (integracja Paula/ECS/AGA z HDMI)

@skipp, post #1014

Kolejne dwa "graby" AGA na A600 (realtime oczywiście):

[#1018] Re: Nadchodzi Vampire Core GOLD3 (integracja Paula/ECS/AGA z HDMI)

@skipp, post #1017

Fajnie to wszystko zaczyna wyglądać, gdybym miał Wampierza to pewnie większość czasu "robił" do odpalania prodek scenowych. Z innej beczki, działa Quake 2 AGA/RTG?
[#1019] Re: Nadchodzi Vampire Core GOLD3 (integracja Paula/ECS/AGA z HDMI)

@waldiamiga, post #1018

[#1020] Re: Nadchodzi Vampire Core GOLD3 (integracja Paula/ECS/AGA z HDMI)

@skipp, post #1019

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem